İçerik değiştir

Peygamber Kabul Edilen Bir Adamın Eşini Nasıl Gata'ya Almazsınız

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 46 yanıt verildi

#21 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 22:41

Tayyip Erdoğanı peygamber ilan edenler ne kadar şerefsizse, Atatürk'e o yakıştırmayı yapanlarda bir o kadar şerefsizdir.
Din bilginiz yoksa öğrenin lütfen, öğrenmek istemiyorsanız da boş konuşmayın.!
Son peygamber kimmiş bir bakın..

Değişiklikler Kaydedildi...

#22 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 23:12

Bu arada yeni bir şey öğrendik.

Eğer birisi başbakana peygamber şeklinde hitap ederse bu durumun herhangi bir sakıncası yoktur.Ancak birileri bu ifadenin söylendiğini gündeme getirirse işte o zaman bu hal kabahatli olur olmasına da kabahat işleyen, hem bu tabiri kullanan hem de bu tabiri kabullenen kişi değil aslında bunu gündeme getiren olduğunu öğrendik...
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#23 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 23:32

osman durmuş hiç sempatik bir konuşma yapmadı, cmhp partileri ne bulsa atlıyo sırf destek olmak için, bütün sorun bi partilinin yalakalık yapmış olması, bütün partiye maledilemez, ayrıcada padişahla vb kıyaslaması olabilir ama bi peygamberle olamaz..
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#24 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 23:38

Bu muhalefette tırt valla hiç iş yok hep AK Parti'ye saldırıyorlar.

#25 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 23:45

Tayyibiniz attı kuyuya taşı. Şimdi AKP'nin medyasında GATA'ya başörtülülerin/türbanlıların alınmadığı tartışılır oldu.
Yine söylüyorum, isterseniz bağırayım; benim babam yatarken kara çarşafıyla teyzem de ziyarete geldi ve sabahtan akşama kadar oradaydı.
Kimse de bir şey söylememiş. Annem öyle dedi :)

Ne diyelim, hayırlı olsun. Sayın Başbakan sayesinde nurtopu gibi bir gündemimiz oldu. En sanalından..
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#26 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 23:54

seçim yaklaşıyo ya ondandır :eyvah:
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#27 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 23:58

Ataturk'e peygamber dıyen yok zaten.. peygambere benzetıyorlar.

Peygamberın amellerını sunnet kabul edıyoruz degıl mı? Kuranı kerımde var olmayan fakat peygamberımız tarafından yapılan herseyı uyguluyor ornek alıyoruz. neden?

Cunku peygamberın davranıslarının tumune dogru..olarak bakıyoruz.amel olarak.

Hal boyle ıken tıpkı Peygamberımız gıbı dogru ıs yaptıgını dusundugumuz kımselerede peygamber gıbı adamsın dıyoruz.Cunku dogru ısı sadece peygamber yapmıstır gozuyle baktıgımız ıcın bu boyle.

Sımdı Ataturke peygamber gıbı adam dedıklerı ıcın..ya da bırbaskasına..nasıl serefsız olunuyormus?

Allah yerıne onun yerıne bır baskasına tapmakta o halde serefsızlık oluyor. Dını bılgın bunu ongoruyor?
aynı mantık..
Tum hrıstıyanlara musevılere falan fılanlara serefsız dıyorsun..Neden?
Cunku peygamberın yerıne bır adamı cıkartmayı serefsızlık olarak goruyorsunda ondan..aynı sekılde Allahın yerıne bır baska ılahı cıkarttıgında aynı seyı yapmıs olmazlar mıydı?

Mantık yanlıs
"Partimizin güttüğü bütün bu esaslar, Kamâlizm prensipleridir" M.Kemal

"En iyi kuram 'Zamana bağlı olarak yanlışlanabilir" Karl Popper

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#28 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 04.02.2010 - 00:07

Peygamberlikten bahsediyoruz.
Peygamber olarak ilan edilmemiş birisine "peygamber" yakıştırmasının yanlış olduğunu söylüyoruz.
İnandığım din peygamberlik vasfını alan son kişinin "Hz. Muhammed" olduğunu söylüyor.

Allah'tan bahsetmiyoruz burada Makrow.
Ata, ota, bir başka şeye inanan insanlar var. İneğe tapıyorlar.
Peygamberlik diyoruz, Allah'a inanmak inanmamak değil.

Müslüman olan birisi Hz. İsa , Hz. Musa ayırt etmez. İslam dini Allah tarafından gönderilmiş tüm peygamberleri kabul eder. Son din olarak İslamiyet, son peygamberde Hz. Muhammeddir. ( Yanlışsam söyleyin.. )

Bahsedilmek istenen şey çok açık, başka yönlere çekmemek lazım..

#29 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 04.02.2010 - 00:14

'Peygamber' diyen AK Parti'li istifa etti

:eyvah:
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#30 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 04.02.2010 - 00:19

Tayyıp gıbı konustunuz d9

:eyvah:

O da cıddıye aldı bakın:) hemen ıhrac ettırdı..soylemın gelme nedenlerını

...
Peygamber kabul edılen bır adamın esını gata'ya nasıl almazsınız
dıyor..
Sımdı bu cumlenın ne manada soylendıgını goremıyor musunuz?
1-beledıye baskanının yada akp sıralarında oturupta tayyıp gıbı bır Sahtekar(onlara gore)ın peygamber ılan edılmesıne dem vuruyor..(dalga gecıyor) bula bula bunu mu buldunuz dıyor..
Nasıl desteklerız (kavgaya tutustuklarında sız kanun kacırmayı ıyı bılırsınız sozlerı olabılır)
2-Aslında Nasıl almazsınız derken dalga gecıyor.. Dalga gectıgını nereden anlıyoruz; bırkere bu olay gectıkten ve dıllendırıldıkten sonra sıtem mahıyetınde konusmasında dıle getırıyor ve Gata'ya herhanbı bır yaptırım vaadınde bulunmuyor..
Aynı zamanda nasıl almazsınız derken olayı cıddıye alan Akp Sıralarını sozde tesellı edıyor..vay essek herıfler.. gıbısınden

Ayrıca d9
Allahtanda ben bahsedıyorum.. kurdugum baglantıyı mı sacma buldunuz:) emınım baskaları sacma bulmuyordur..agır soz edıyorsunuz..hem cıddıye alıyorsunuz..hemde agır sozler sarfedıyorsunuz.. o halde bende sızın laflarınızla sıze aynı karsılıgı verıyorum:)

Ben peygamber gıbı adamım agzımdan kufurdur hakarettır asla! cıkmaz:)

Saygılarımla

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#31 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 04.02.2010 - 00:20

Sadece cımbızla alınarak CD'nin belli yerlerini Türkiye kamuoyuna gösterilmesi fevkalade yanlıştır. O konuşmanın devamında amacımın ne olduğunu çok net bir şekilde ifade ediyorum ama bu yayınlanmıyor, sadece belli bölümleri ele alınarak, Türkiye kamuoyuyla paylaşılarak buradan siyasi rant elde edilmeye çalışılıyor. Bu hiç de etik değildir. Bu anlamda bu olayı gerçekleştiren MHP'li milletvekillerini de kınıyorum.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25053210/

Haklısın çok ayıp etmişler.

Aynı ayıbı Kevin Costner olayında da yapmışlardı. Bu MHP'liler hep böyle yapıyor zaten.

AKP yalan söylemiş ama MHP ayıp etmiş

#32 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 04.02.2010 - 00:30

Makrow ; saçmalamışsın demedim. :eyvah: Başkaları saçma bulmuş, bulmamış umurumda da değil.
Tayyip Erdoğan birkaç sene önceki muhabbeti bu güne taşımasını da doğru bulmadım ben. Aynı şekilde bugünkü icraatlarını da beğenmiyorum. Ve aynı şekilde artık ülkenin Tayyip Erdoğan'dan kurtulmasını istiyorum. Peygamberlik! küfretmemekse herkes peygamber o zaman ?

Melih yukarıda söylemiş zaten, kendi yaşamış, görmüş. İçeriye başörtülü insanlar alınıyor.

Ben "peygamber" lafı üzerine konuşuyorum.

Yok mhp mecliste şöyle demişte, yok akpartili istifa etmişte, yok orada ayıp etmişte, arınç başkanın odasına gitmişte...

Allah Tayyip Erdoğan gibi konuşmayı nasip etmesin Makrow. *fie

#33 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 04.02.2010 - 00:35

D9,

ciddiye almaya gerek yok bu konuyu.. Bence peygamber sıfatının degıl adınında kullanılması sorun degıl. Herseyden once dusunce ozgurlugu bır kere:) Bırı ben peygamberım dıyorsa cıddıye alır mısınız? kımse almaz.delı derler.. o halde bu kadar cıngar neden dıyorum bende..

Dalgaya alınmıs..barı sız cıddıye almayın dıyorum. Cumhurıyet mıtınglerını karıstırmaya sızce gerek var mı?aynı sey mı:eyvah: haydı aynı sey olsun.. amac ne:)

dedıgım sadece budur

#34 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 04.02.2010 - 02:58

makrow bi bakış açısı yaratimmi sana (sakın yaratmak Allaha mahsus deme sen bu aralar baya irticacı oldun) :D

peygamberden konu bi şekilde padişah ve atatürkle kıyaslanmasına gelmiş tayyip bey in *fie

padişah diyince göreceli hadi deli olan var çocuk olan var geçelim, biliyonki "olumlu" benzetmelerde (olumsuz demedim bak) benzetilenin daha üstün olduğu aşikar..

gibi de benzetme edatı olduğuna göre, tayyipe yağ çekmek için birilerinin atatürk gibi demesi, aslında atatürk ün tayyip ten daha üstün olduğunu zaten göz önüne seriyor ki zaten diğer partililerin kıyaslamaya bile gerek görmemesinin (ki haklılar) yanıdna bu da olumlu bi gelişme..

farkında olarak (yada olmayarak; ki her halikarda) Atatürkün yolunda olduklarının bi göstergesi olmasın bu eee o zaman ne mutlu değilmi :eyvah:
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#35 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 04.02.2010 - 04:21

Pac Haklısın dostum.. Bakıs acın bu aralar dogrucu zaten senınde(eskıden yanlıstı demıyorum tabı)

Amma velakın:) konsept olarak senı ıstesemde onaylayamam.. ızın vermezler pakcıgım:)
O yuzden bende sana su bakıs acısını gostersem..

aynı kategorıde bırı alt bırı ust oluyor degıl mı bakıs acısına gore..
kategorı kararlılık olsun

Ataturk gıbı kararlı.. Ataturk ust tayyıp alt.. ıyı hosta Ataturke benzetılme yok zaten burada:) bır kere kararlılık adı altında bırlesselerde bırı vatansever:) dıgerı vatan..sever

ama bu konuda ıkısıde kararlıdır..bırı sevmeye kararlı dıgerı.. kararlı
konsept aynı tabı :eyvah:

Tayyıp peygamber gıbı adamdır
Cunku peygamberınde tebaası vardır tayyıbınde vardır;)
bırının tebaasını ıyı ,durust ınsanlar olustururken dıgerınınkını Nekadar hırsız var o olusturuyor..ama konsept yıne aynı *fie

gıbı

Haksız mıyım dostum?

#36 ulkumuzturan

ulkumuzturan

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 86 Mesaj

Gönderim zamanı 04.02.2010 - 04:38

Başbakan Erdoğan için "İkinci Bir Peygamber" diyen eski Aydın il başkanı İsmail Hakkı Eser partisinden istifa etti.

Eser, istifa dilekçesini verdiği AK Parti Genel Merkezinde, gazetecilere yaptığı açıklamada, dün akşam TBMM de MHP milletvekillerinin bazı isnatlarıyla karşı karşıya kaldığını söyledi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ
http://www.habertava....-etti-4068.htm

www.ulkumuzturan.com

#37 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 04.02.2010 - 09:57

HAYRUNNİSA GÜL’ÜN 7 GÜN KALDIÐI GATA'YA EMİNE ERDOÐAN NEDEN SOKULMADI

Olayı biliyorsunuz.
TBMM çatısı altında büyük bir kavga çıkmasının fitili de oldu.
Konu; Üç yıl önce Nejat Uygur’u GATA’da ziyaret etmek isteyen Başbakan’ın
eşi Emine Erdoğan’a izin verilmemesiydi.

Başbakan Erdoğan bu olayı geçtiğimiz pazar günü gazetecilere açıkladı. Ve Başbakan bu açıklamasıyla yine gündemi belirledi. Gerçekten de GATA yönetimi Emine Erdoğan’a kapıları kapatmış mıydı? Resmi açıklama henüz yapılmadı. Gerçi, biliniyor ki, TSK iç yönetmeliği gereği GATA’ya başı tam olarak kapalılar ya da kara çarşaflılar sokulmuyor. Ancak eşarp ya da Anadolu kadının giysisi tül vs ile girilebiliyor.Neyse, bizim üzerinde durmak istediğimiz mesele bu değil.

Tarih 18 Mart 2006.
Dışişleri Bakanı Abdullah Gül GATA’da tedavi altına alındı. Hürriyet Gazetesi’nden Fatih Çekirge, Hayrunnisa Gül’ün GATA’nın arka kapısından hastaneye girdiğini yazdı.
Bu haber üzerine Dışişleri Basın Sözcüsü Namık Tan, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül’ün hastaneye 'arka kapıdan' alındığı yönündeki haberin doğru olmadığını ve Gül’e yattıkları andan taburcu edilmelerine kadar geçen tedavi süresi boyunca Hayrunnisa Hanım'ın refakat ettiğini ve hastaneye 'arka kapıdan' alınmalarının söz konusu olmadığını
açıkladı. Yani 18–24 Mart tarihleri arasında türbanlı Hayrunnisa Gül, GATA’da
refakatçi olarak kalmıştı. Peki, Bayan Gül’e kapılarını açan GATA Bayan Erdoğan’a niye kapılarını kapatsın?

Güya…
Emine Erdoğan Nejat Uygur’un eşi Necla Uygur’a telefon açmış; o da bu
durumu bazı doktorlara söylemiş; o doktorlardan biri de demiş ki
“Gelmesin.”
Açıklama böyle. GATA ise bu konuda suskun. İnsan sormadan edemiyor:
Bayan Gül’ü, 7 gün konuk eden GATA, Emine Erdoğan’a 10 dakikayı mı çok gördü?
Ya da...
Tüm bu olan bitenler son yıllarda sık sık gördüğümüz “biz mağduruz” politikasının yeni bir versiyonu mu?

Odatv.com
http://www.odatv.com...madi-0302101200

#38 HAYAL@

HAYAL@

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 360 Mesaj
  • İlgi Alanları:o kadar çok ki hangisini sölüm

Gönderim zamanı 04.02.2010 - 10:18

gerçekten böyle bir ifade varsa tam isabet olmuş

tabi bu meclis kürsüsündeki, dengesizliği yok saymaz...
adam arayanlar adam olsalardı

dünya adamdan geçilmezdi

#39 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 04.02.2010 - 13:18

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Yerel seçimler öncesi 21 Mart AKP Elazığ mitingi.

Gönderilen Resim

#40 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 04.02.2010 - 14:32

pankartlarda partinin hazırladığına dair bi imza yok ama, hatta bazıları kese kağıdına mı yazılmış ne :bullwhip:
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...