İçerik değiştir

Peygamber Kabul Edilen Bir Adamın Eşini Nasıl Gata'ya Almazsınız

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 46 yanıt verildi

#1 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 09:52

Meclis Genel Kurulu’nda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer hakkında MHP’nin verdiği gensorunun görüşmeleri sırasında, milletvekilleri yumruk yumruğa kavga etti. Başbakan Tayyip Erdoğan, “Bir İl Başkanınız size Peygamber diyor” diyen MHP’li Osman Durmuş’a çok sert yanıt verdi.

GENSORU üzerinde söz alan MHP’li Osman Durmuş kürsüde Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın GATA’ya alınmamasıyla ilgili olarak “Peygamber olarak kabul edilen bir adamın eşini nasıl içeri almazsınız” diye alaycı bir ifade kullandı. Durmuş’un bu sözleri Ak Parti milletvekilleri tarafından tepkiyle karşılandı. Söz alan Ak Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ Durmuş’un sözleri için “densizlik” nitelemesinde bulundu. Oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu’dan sürpriz biçimde sataşma nedeniyle söz alan Başbakan Erdoğan, Durmuş’a şu yanıtı verdi:

Durmuş’a edepsiz nitelemesi

“Herşeyden önce arkadaşımız peygamberlik zincirinin bittiğini bilmiyor, Peygamberimizın son peygamber olduğundan haberi yok. Önce izan sahibi olacaksın. İnternet sitelerinde nelerin dolaştığını, ne tür belden aşağı vurmaların olduğunu çok iyi biliyorsun. Benim partimde (Peygamberlik) bu tür bir yakıştırmayı yapan barınamaz. Önce susmayı öğren, dinlemeyi öğren. Kaldı ki, benimle ilgili bu tür yakıştırmayı yapan sizsiniz. Ayrıca, eşime yapılan ahlaksızlıktır. Eşimi başörtüsü nedeniyle GATA’ya sokmayanları müdafaa edecek kadar da izansızsın. Ondan sonra da, başörtüsüne sahip çıkacaksın, hadi ordan. Sus, önce dinlemeyi öğren. Eşime laf atamazsın, bu edepsizliktir, ahlaksızlıktır.”

Başbakan kürsüdeyken kavga

Erdoğan’ın bu sözleri üzerine Genel Kurul karıştı. AKP’liler laf atan MHP’lilerin üzerine yürüdü. Bahçeli’yi koruma altına alan MHP’liler ile AKP’liler arasında yumruklaşmalar yaşandı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ceketini çıkarmaya yeltenerek, Durmuş’un üzerine yürüdü. Akdağ’ı, Devlet Bakanı Faruk özak ve milletvekilleri güçlükle engelleyebildi.

Kafa atıldı, yumruk konuştu

Bu sırada AK Partili İdare Amiri Orhan Erdem’e yumruk ve kafa atıldı. Aldığı darbe ile yüzünden yaralanan Erdem’in gözlüğü de kırıldı. MHP’li İdare Amiri Murat Özkan da yumruk yerken, MHP’li Ali Torlak ve Ak Parti Grup Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı’nın da, arbede sırasında gözlükleri kırıldı. Bazı MHP’lilerin kuliste bekleyen korumalarının Genel Kurul’a girmeye çalışınca, Meclis polisinin bunları engelleyip, haklarında tutanak tuttuğu öğrenildi. Ak Parti Bursa Milletvekili Ali Koyuncu kavga sırasında fenalaşınca hastaneye kaldırıldı. Koyuncu’nun durumunun iyi olduğu bildirildi.

Başbakan dışarı çıkarıldı

Kavga sırasında bakan ve birçok parti yöneticisi, Başbakan’a müdahale edilmemesi için önce kürsünün önünde uzun bir zincir oluşturdular. Sonra bakanların da aralarında bulunduğu Ak Parti’liler, Başbakan’ı çembere alarak Genel Kurul Salonu’ndan çıkardılar. Erdoğan, odasına geçerek, kavganın yatışmasını bekledi. Kavga yatışmasından sonra, Başkan Mumcu kavgayı kınayarak, milletvekillerine bu hareketlerin yakışmadığını vurguladı. Sonra Bakan Dinçer, söz alarak savunmasını yaptı. Dinçer’in konuşmasından sonra yapılan oylamada gensorunun gündeme alınması reddedildi.

http://www.hurriyet....783.asp?gid=229

#2 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 10:10

Hata1: Erdoğan'nın,türbanı çözeceğim diye vaatte bulunup çözemeyen Erdoğan'nın,durup dururken eşinin türbanı yüzünden Gata'ya alınmayışını ülke gündemine taşıması.

Hata2: Bu konunun MHP'li milletvekili tarafından meclis gündemine getirilmesi.

Hata3: Bizleri temsil ettiklerini söyleyenlerin,mahalle kavgasına başvurmaları.

Hata3: Bülent Arınç,meclisi yöneten başkanvekilinin odasına girip üzerine yürümüş.

DOÐRU: Bu meclis (milletvekilleri) bu ülkeye yakışmıyor,bu ülkeyi temsil etmeye ne güçleri var ne de seviyeleri.

Bu mesaj ebarah tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 03.02.2010 - 10:13

580023663830.jpg

#3 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 10:19

1-türbanı çözüp çözememe ayrı bir konu da gata'ya alınmayışını gündeme erdoğan değil nejat uygur'un eşi getirdi. emine erdoğan nejat uygur'u hastanede ziyaret etmek istediklerinde gata'ya alınmamış. ve eşi de bir röportajda bunu kınadı ve gündeme girdi durup dururken.
2-bunun meclise getirilmesi hele ki böyle bir üslupla getirilmesi hatadan da öte bir şeydir.

3'le 4'e katılıyorum.

#4 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 10:30

DOÐRU: Bu meclis (milletvekilleri) bu ülkeye yakışmıyor,bu ülkeyi temsil etmeye ne güçleri var ne de seviyeleri.

Bu meclis çatısı altında ne ararsan var !

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#5 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 10:44

adım adım
kulaç kulaç
ilerliyor nehir
yoklayıp
araştırarak
tartıp
dengeliyerek
adım adım
pençe pençe
ilerliyor nehir
birden
bire koçbaşı
birdenbire ipek bir çarşaf
ve balıklar kurbağalar yosunlar
köprüler ve yoksul değirmenleri bozkırın
birdenbire bir uğultu
birdenbire bir kıyamet
bindirip
çekilerek
çekilip
toparlanarak
varıyor koca dağın ardındaki o koca dağa
varıyor cüceleşip
devleşerek
varıyor
nehirlerce kahkalarla

şarkılar söylemeliyim
nehirler gibi uzun
nehirler gibi kollu
nehirler gibi hırçın
ve yumuşak
ve nehirler gibi
dur
durak bilmeyen şarkılar söylemeliyim
gitmek
nehirlerle yanyana
gitmek
nehirler gibi zor
nehirler gibi çetin
nehirler gibi umutlu
gitmek
nehirlerden de öteye
oraya
taaa oraya
o büyük kurtuluşa
yüreğim
yaralı kuşum
topla ve aç kanatlarını
Murat Kaya

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#6 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 11:36

Benim babam da daha yeni GATA'da yattı. Ona gelen onlarca ziyaretçi vardı ve hiç birine karışılmadı.
Başbakan palavra atmasın bence..
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#7 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 11:48

2,3,4 VE 5. mdaddeler katılıyorum
MELİH e cevap başbalan palavra sıkmadı.

1. maddeyi de antiqa güzel açıklamış.

Bu mesaj milas tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 03.02.2010 - 11:51

necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#8 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 11:54

palavrayı başbakan atmıyor. nejat uygur'un eşi söyledi. :)

http://arama.hurriye...spx?id=13657520

#9 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 12:14

Melih babana geçmiş olsun. Allah şifa versin.

Başbakan yine Küçük Emrah moduna girdi. Ne zaman ki sıkışsa ya Arınç ya kendisi ağlamaklı konuşmaya başlıyor :)

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#10 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 12:14

Yok işte anlatmak istediğim de o. Sanki GATA'dan almıyorlar gibi lanse ediyor. AKP'nin ve bu adamın hep yaptığı şey bu; hedef göstermek.
Çok sinir bozucu bir 'yaratık'..
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#11 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 13:50

Melih Tayyip palavra sıkmadı diyoruz antiqa da teyit ediyor sen hala aynı fikri pompalamakla meşgulsün

#12 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 14:08

Biri Padişah der, biri peygamber !

Zıvanadan çıkmış bunlar. Allah akıl, fikir ihsan eylesin bunlara.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#13 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 14:12

gene başladın sayıklamaya gürcan
sorunca kim demiş diye cevap yok ama, söylede tükürelim yüzüne padişah diyeninde peygamber diyeninde

#14 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 15:48

Sayın milas kuran-ı kerim okumaya ilk ne zaman basladınız?
En son ne zaman okudunuz?
sizi okumaya iten sebep neydi?
ciddi bir hastalık gecirdiniz mi?gecirdiysenız kac sene evvel soyler misiniz..

Soruyorum cunku Allah ınancı sonradan nuksetmıs bırı oldugunuzu dusunuyorum. İtiraf etmek gerekirse eger kisisel tahmınım ve gozlemlerıme gore Zamanında her haltı yıyen ınsanların Allah ınancını,peygamber sevgısını tıpkı sızın gıbı sık sık dılke getırıyor olması;gunahlarını cıkarmak ıcın oldugunu dusunuyorum .

Bu sunun gıbı bırsey.. En otorıter adamlar kımlerdır bılıyor musunuz? Zamanın en serserileri en otoriter kişilerdir. Unıforma giymiş birisi olarak cok rahat birsekilde Nerde it kopuk varsa bunların dusuk rutbelı asker(subay sınıfı degıl) yada polıs oldugunu gordum.Cunku kendılerının nasıl dıze getırılecegını ıyı bıldıklerınden bır nevı dogaclama yapıyorlar

Karısına hakaret ettırmezmıs.. Kım hakaret etmıs kı zaten? Kendılerı hıcbır kadının elını sıkmaya tenezzul etmezken kadınlara hakaret etmıyor mu zaten?

Goruyorsunuz ya Sayın mılas.. Sızde boylesınız. Saygı kavramlarımız farklı. Isınıze gelınce Saygısızlık olur bu..ama sıze gelınce adı dını kural olur,bu yuzden saygısızlık degıldır,ahlaktır.

Tanrı sıze neden beyın ve ozgur ırade vermıs bılıyor musunuz?mukayese edın dıye..sorgulayın dıye..Sıze okuyun derken ezberleyın dememıs.. Cok cahılsınız. ASlında dını konularda da cahıl oldugunuzu dusunuyorum.
Aranızda ıkı de bır agzına allah lafını koyan kısılerde tıpkı sızın gıbı cahıller,Sız karsınıza bır zırtapoz cıksa zart zurt konussa ona bıle cevap verecek kadar yeterlı bılgıye sahıp olmayan bırısınız bence.

Bence dıyorum elbette. Bırılerı sıze saygı duyuyor.. Ama ben kısılıgınız ıtıbarı ıle sıze nasıl saygı duyarım? Bana sahsen ıyı ornek olamıyorsunuz. Orumcek kafalısınız. dogmalarla yetınıyorsunuz. Allahın Kelamını yerıne getırmeden olen bır ınsanı hıc sorgulamıyorsunuz

13yasındakı kızı evlatlık alıp bakabılecekken karısı yapmasına hıcbırsey demıyorsunuz..Sapkınsınızda.. Adet goruyor olması yeterlı dıyorsunuz da..kendınıze beyın yası bıle henuz gelısmemıs evcılık oyunu oynayacak cagda kı kızları es yapıp elıne 2-3 cocuk verebılıyorsunuz..

Bır Sayın hayal gıbılerınız var.. Kadınlara tamamen cınsel obje gıbı bakan.. Boyle bakıyorsunuz cunku bu konulara cok uzaksınız..ancak saman altından ıs yurutebılıyorsunuz.. Hem tu kaka dıyıp,hemde nefsınıze yenık dusuyor gunaha gırıyorsunuz..onunda kılıfını bulmussunuz gusl abdestı alıp rahatlıyorsunuz..bır de gunah cıkartmak suctur dıyorsunuz. Sız ne yapıyorsunuz?

Dıger dınlere dusman kesılmıssınız.. Alıp elınıze ıncılden herhangı bırını alıp okudunuz mu?yada tevratı? bunlarıda Tanrı yazdı..Sız guya hosgoruyu emreden bır dının mensubusunuz.. Farkındasınız degıl mı sız Musluman felan olamazsınız..

Oranızı buranızı ortup her haltı yedıkten sonra dını vecıbelerınızı yerınıze getırmek sızı kurtarmıyor..

Sayın yezid,
Yunus Emre'yi bilir misiniz? "bir kalp kırdıysan bu kıldıgınız namaz niye" sözlerindeki Muslumanım dıyen kısılıksınız sız

Agır,sakın,hosgorulu,anlayıslı,humanıst bır yaklasım sergılemek yerıne hafıf,hemen parlayan,hosgorusuz,anlayıssız,ınsanları bıle tanrı yarattı ama kadındır,gayrı muslımdır dıye horgoren bır yapınız var..

Sayın Yezid Sozlerımın tamamını uzerınıze almak zorunda degılsınız..Malum ofke nobetıne gıreceksınız.. Kaldıramazsınız da aslında .. Bu yuzden bır kac Arkadasınızla bırlıkte beraber paylasın.
Yerınızde olsam altında kalmam.. Camur at ızı kalsın mantıgında calısan kısılerı desıfre etmek gerekır..Amma velakın..bunun ıcınde akıl gerekır.

Allahın Selamıyla..
"Partimizin güttüğü bütün bu esaslar, Kamâlizm prensipleridir" M.Kemal

"En iyi kuram 'Zamana bağlı olarak yanlışlanabilir" Karl Popper

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#15 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 16:18

Uygur'un eşi bunu söylemiş,tamam.İyi de, Erdoğan neden şimdi gündeme getirme ihtiyacını duyar? Erdoğan eklemiş, "daha neler var söyleyecek ama Türkiye bunları kaldırmaz,yeri ve zamanı geldiğinde söylerim" gibisinden sözler etmiş. İktidardaki hükümetin başındasın ve Başbakansın. Kimi kime şikayet ediyosun,aczin ifadesidir bu.

580023663830.jpg

#16 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 17:49

Salim , bunları ben demiyorum AKP'nin ve Tayyip'in kendi yalakaları söylüyor bana ne kızıyorsun, git onlara zılgıtını çek arkadaşım.

Gönderilen Resim

YER: AKP AYDIN İL BAŞKANLIÐI-İLÇE KONGRESİ

TARİH: 14.11.2009

KONUŞAN: AKP AYDIN İL BAŞKANI İ.HAKKI ESER

"Biz Başbakanımızın aşığıyız, Başbakanımız bizim için adeta ikinci peygamber gibidir. "

Biz o densizlerin söylediklerinin yanlışlığını dile getiriyorum, yok yanlış değilse ses çıkartmayalım..

Birde

Gönderilen Resim

bu afiş var!

Sen yakınsındır Salim söyle Tayyip Bey'in yalakalarına o , bu , şu oyapmaya çalışmasınlar, Tayyip Erdoğan olarak

kalsın yeter.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#17 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 18:34

http://haber.mynet.c...istifasi/493425

bunu söyleyen belediye başkanının istifasını stemek 2 sene sonramı aklına geldi

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#18 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 18:45

Demek ki başbakan 2 yılda peygamber olmadığına karar vermiş.Bu da önemli ama *gla
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#19 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 21:39

ATATURKU PEYGAMBER İLAN ETTİLER....İZLENMELİ....
Yükleyen NARULLAH21. - Dünyadan haber videoları

Kendini Laikliğin ve Cumhuriyetin yılmaz savunucusu ilan edenlerin de Atatürk için peygamber yakıştırmasını yaptıklarını gördük.

Birileri birilerine bir şeyler yakıştırması ve bu şeylerin ulvi niteliği olması o kişilerin gerçekten öyle oldukları veya bunu kabul ettikleri anlamına gelmez.

Bunu meclise taşıyıp bir tahrik ortamı oluşturmak sağduyulu hiç bir kimsenin kabul edeceği birşey değildir.

Nasıl ki Başbakanın tekel işçilerine ayıp ettiğini söylüyorsanız, Osman DURMUŞ' unda Başbakana ayıp ettiğini söylemelisiniz.

Bu mesaj WaLe tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 03.02.2010 - 21:53

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#20 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2010 - 22:18

Peygamber gibi adamımdır ben bildiginiz gibi:) Bilmiyorsanız da simdi ogrendınız:) ıckım kumarım,yalanım falan fılan yoktur. Peygamberımızınde yoktur zaten..dogru bır kısılık oldugu ıcın belkıde dogrulugun tek sımgesı..bu yuzden bende peygamberımız gıbı adamımdır.

Meclıstekı uslubunda bırseyı yok halbukı..Sadece Akp'lı bazı ısımlerın tayyıp erdoganı 2.peygamber olarak gormelerı uzerıne yapılan bır gondermedır o kadar:) farkındaysanız gayet alaycı bır tavır. Asıl dalga konusu baska yerde tabı..asıl tas

Tayyıp erdogan ıcın peygamber gıbı adamsın vesselam dedıklerını bır hayal etsenıze:) zaten kavga sırasında sız kanun kacırırsınız,kacagınız tarzında soylemlerı var.. Peygamber sıfatını kullanarak ne kadar yakısıp yakısmadıgını dıle getırıyorlar..

Cumhurıyet mıtınglerınden hemen bır savunma yazısı hazırlamıs Sevgılı Wale,

Wale sence de Ataturk peygamber gıbı adam degıl mıydı? Sadece ıckısı var o kadar yahu..
Devede kulak *gla

kaldı kı adamcagız yatıyor..mezarında.. cıkıpta o konusmayı yapan hanımefendıyı nasıl ıhrac etsın..kendıne tabii mi bakalım:)

Ben peygamber gibi adamım dedim diye beni işten attıracak halınde yok ya sevgılı dostum

Saygılarımla
"Partimizin güttüğü bütün bu esaslar, Kamâlizm prensipleridir" M.Kemal

"En iyi kuram 'Zamana bağlı olarak yanlışlanabilir" Karl Popper

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw