İçerik değiştir

Van Cumhuriyet Başsavcılığı.

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 28 yanıt verildi

#21 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 22:15

AKP denen halsiyetsizler toplulugu

:mad1:

AKP nin ne halt oldugunu biliyoruz

:D :D :thumbsup:

:mad1:
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#22 Sanderland

Sanderland

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2006 - 16:16

akp yi takdir ettiğimi saysan bir elin parmaklarını geçmez. işte ona bir örnek daha. ordu müthiş karışık ve içinde çok deli olaylar dönüyor. ve eminim de büyükanıtın olayı gerçektir ve deliller vardır. umarım kapatılmaz ve doğru olan yapılır....
Return to İnnocence

#23 kılıcarslan

kılıcarslan

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 24 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 12:01

ORDU GEREKTIGI YERDE GEREKEN MUDAHELEYI YAPACAKTIR VE ULKEDE REFAH SAGLANACAKTIR.EGER BIR HUKUMET ORDUYU KARISTIRIYORSA BILSINKI KENDI GOVDESINI BALTALAMAKTADIR

#24 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 13.03.2006 - 13:34

Sayın Atmaca daha Amerika Irak'ta yokken Türk askeri Irak'taydı.Tümen seviyesinde birliklerimiz Irak'ta aylarca kaldılar,acaba orada ne yapıyordu bizim askerlerimiz?Yüzlerce şehit bir o kadar da gazimiz geldi Irak'tan,neden acaba?.Siz Amerika Irak'a girerken birşey yapmadık diyorsunuz, biz zaten Irak'ta bulunuyoruz.Adama sormazlar mı yahu siz bize çıkın diyorsunuz ama kendi askerleriniz Irak'ta ne yapıyor diye?Başına çuval geçirilen askerlerimiz Irak topraklarındaydı hatırlatırım o olay Mardin'de veya Diyarbakır'da olmadı.O askerlerimiz acaba orada ne yapıyordu?Zaten orada silahlı gücümüz vardı.Daha ilk körfez savaşından önce hava kuvvetlerimiz Irak'ta PKK kamplarını bombalamıştı.Senesini tam hatırlamıyorum ama 1987 veya 1988'di galiba.Ben zaten Irak' girmiş bulunduğumuzu söylüyorum,hoşunuza gitse de gitmese de bu durum böyle.Bizim yapmamız gereken ne Amerika'nın ne de başkalarının dediklerine bakmadan menfaatlerimiz neyi gerektiriyorsa onu yapmamız gerçeğidir.Bunu da elbette silahlı güç kullanarak yapabilirsiniz.Amerika İran'a girerse o da o zaman düşünülür ve elbette ona göre bir politika uygulanır herhalde ama onu yapacak olan ben değilim. O da Irak politikasına benzerse vay halimize.Ya ben ne demek istediğimi tam anlatamıyorum ya da siz okuduklarınızı tam olarak anlayamıyorsunuz.Irak olayı tamamen bizim insiyatifimiz dışında gelişen bir olay ve biz burada saçma sapan sebeplerle seyirci olarak kalıyoruz,müdahil olmamız gerekirken...Söyleyeceklerim bunlardır.Saygılarımla.

Türkiye nin Irak ta bulunuşuyla ABD nin kini aynı kefeye koyma...Biz orada PKK kamplarını bombalıyorduk.Iraklı askerlerle direnişçilerle savaşmıyorduk.Operasyon yapacağımız zaman Saddam:tabi buyrun diyordu.(zaten kendi 2 aya bir bombalıyordu kürtleri)...Mesela Çiller dönemindeki operasyonumuzda ABD girerseniz çıkamazsınız diyordu.Biz 1 gün içinde girdik bombaladık çıktık.PKK nın güçlenmesini önlemek için onlara düşman Talabaniye Barzaniye komutanlarımız çuvallarla para veriyordu...Başka bir örnek;Özal döneminde de Özal K.Irak'a girelim demiş asker kabul etmemişti.Bildiğin gibi bunlar bizim pasaportlarımızla dünyayı geziyordu...Bunları bilmediğini düşünerek yazmıyorum.

Bizim K.ırak a niye girip çıktığımızı anlayabilirsen,operasyon ile savaş arasındaki farkıda anlarsın.Vatanı nı savunan direnişçilerle teröristleri öldürmenin arasındaki farkı anlayabilirsin...1 Mart tezkeresini reddederek insiyatifimiz dışında bir savaş olmasına göz yummuş olmadık,diğer ülkelerin dediği gibi Amerikan köpeği uşağı olmadığımızı,kimin çocukları olduğunu unutmamış,tarihini hatırlayan onurlu bir ülke olduğumuzu gösterdik...3 5 kuruş için ABD nın yanında 20 tane asker gönderen Moğollar veya saydığın diğer devletler gibi arkamızdan o.çocukları dedirtmedik,işkence videolarını izlerken içi acıyanlardan olduk...ABD nın yanında savaşa girelim diye çığırtkanlık yapan "Zaman" gazetesi dahil hiç bir gazeteye eyvallah demedik...

Bu gün Iraka yanlışlıkla girdiğini,yanlış istihbarat alındığını söyleyen bushların arkasından doya doya ağız dolusu küfür edenlerden olduk.Din kardeşliğine burun kıvıranlara toprak kardeşliği vicdan kardeşliği tarih kardeşliği insanlık diyenlerden olabildik.

ABD nin yanında savaşa girerek insiyatif sahibi olabilmeyi düşünenlerden olmamalıyız,ABD ya posta koyabilmeyi,işte ozaman insiyatif sahibi,ahlak,onur sahibi insanlar,ülke olabileceğimizi düşünenlerden olmalıyız...

Hala keşke ABD ile girseydik diyenler değil,Biz bu o.çocuklarını nasıl olduda bu topraklara soktuk diyenler olmalıyız...

bu topraklar bizim,bu komşular benim buraya ne askerin ne bomban girebilir demek isteyenlerdeniz.Adım adım yürüttüğün B.ortadoğu projeni bilenlerdeniz.Projede Türkiye'nin de yerini bilenlerdeniz.Senin bana bu gün kazandıracağın insiyatifin süresi anca 30 yıllık olacak,sonra benim de bayrağım değişecek,benim de topraklarımda sen olacaksın diye düşünenlerdeniz...Biz Savaşın 'politikasına sıçayım'cılarız.
bide Bana Sayın demene gerek yok.
Gönderilen Resim

#25 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 13.03.2006 - 15:39

Vatanını savunan direnişçiler Amerikan ordusu tek kurşun atmadan 3 günde 600 km yol gittiğinde nerdeydi çok merak ediyorum?Bağdat'ta Amerikan tanklarının üzerine çıkıp Saddam'ın heykelini yıkan,üstünde tepinen de bendim herhalde.Neredeydi o zaman bu direnişçiler?Akılları sonradan başlarına geldi galiba?Enteresan olanı bizim Irak'a girişimizi "bir günlük bombalama ve hemen çıkma" olarak adlandırmanız.Askerliğini Irak topraklarında tamamlayan insanlar var bu ülkede.Çiller döneminde yapılan hava operasyonuydu,Irak'ta nereden nereye bir günde gidiliyormuş,karıştırmayın lütfen.Çiller hükümeti bu ülkede 18 ay olan askerliği "terör ve Irak harekatını" bahane gösterek 24 aya uzatmıştı.Teskeresi gelen pek çok genç askerliklerinin bitmesine sayılı günler kala 6 aylık ek faturayı ödemişlerdi.Buna rağmen hala o zaman yaşananları "operasyon" olarak adlandırmanız çok ilginç.Evet şu anda o kadar yoğun bir askeri gücümüz olmayabilir ama bir 90lı yılların özelikle ikinci yarısında TSK yoğun bir şekilde Irak'ta ve büyük bir askeri güç şeklinde bulundu."Biz bu o. çocuklarını nasıl oldu da bu ülkeye soktuk diyenler olmalıyız" güzel yazmışsında Iraklı cengaverler ülkeleri işgal edilirken nerdeydiler?Ama size kalsa onlar onurlu direnişçi.Ülke elden çıkmış hala direniş.İyi güzel de nereye kadar?Şimdi bunlar gerilla savaşı veriyor,Amerikan ordusu bunlarla başedemez diyenler olacaktır.Ben de şunu söylüyorum,her ordu gerilla savaşını öğrenir.Türk ordusu Kuzey Irak'ta öğrendi,Amerikan ordusu da Bağdat'ta öğrenebilir.Irak ordusu Amerikalı eğitmenlerin gözetiminde yeniden kuruluyor.Yarın öbürgün bu iş tamamlansın bu direnişçileri yine Iraklılar temizleyecek hiç merak etmeyin.Toprak kardeşliği,vicdan kardeşliği,tarih kardeşliği, hele sonuncusu Iraklıların hiç hadlerine olmayan kelimeler.Türkiye cumhuriyeti kurulduğu günden beri Irak devletinin Türkiye için yaptığı tek bir olumlu hareket gösterin.Bunları o zaman tartışalım.Çok güzel,anlamlı sözler ama hiç karın doyurmuyor kusura bakmayın.Bu ülke Irak uçaklarınca bombalanan sınır karakollarını,bombalanan sınır köylerini unutmadı.Ama onlar bizim kardeşimiz size göre.Bana lazım değil böyle kardeş,eksik olsun.BOP projesini bilenlerdenmişsiniz,bayrağımız değişecekmiş.Hadi biz burdayız,Amerika mı kim geliyorsa gelsin değiştirsin bakalım bu bayrağı da görelim.Nasıl olacakmış o iş?Söyleyeceklerim bu kadar.Saygılarımla.
I find your lack of faith disturbing!

#26 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2006 - 16:03

Saddamı besleyip büyüten Amerika.Sağa sola savaş açtıran,silah verende Amerika.Kendi halkına ezziyet eden zalim,sadist,bok gibi bir insanı yaratan Amerika...Halkın zulumler karşısında Saddamın devrilmesi için Amerikaya yardım edeceğini, inanıyorum ki Amerika 10 yıllar öncesinden hesaplamıştı...Amerika destekli Saddam ortaya aç, yoksul, perişan,ezilmiş bir halk ortaya çıkardı.Savaş dönemide yaklaşınca bildiğimiz şeyler bu zulumden tek kurtuluşun Amerika olduğu.Amerikanın Iraka demokrasi getireceği,Saddamı bu yoksul halkın başından indirip onları kurtaracağına Irak halkını inandırdı.(artık bilmiyorum kaç lavrensi sokmuştu Irak'a)...
Hatırlarsan bizim gazetelerde destekliyordu.Amerika gellll,kurtar şu Irak halkını diye...Şunada inanıyorum ki,aslında oradaki halk O Saddam heykelinin indirilmesinden sonra Amerikanın bölgede çıkacağınada inandırılmış kandırılmış cahil bir halk....Ama düşündükleri olmadı,Amerika ülkelerinden çıkmadı,ama başta yaptıkları o KOCAMAN hatayı bu gün amerikayı oraya gömerek gideriyorlar...
Ben Irak'a girişimizi bir günlük bombalama olarak yorumlamıyorum.Çok şükür bugüne bügün Kurtlar Vadisi Irak'ı izlemiş bir insanım K.Irakta olup bitenleri biliyorum...Şaka bi yana,Kuzey Irak ta kaç tane Tankımız var?Biliyormusun.Bence yok...O dediğin, hayatı orada geçen askerlerimiz bi koşu sınırı geçip bi şişe su alıp geri gelebiliyorlardı.Biz orada K.Irak'ın güvenliğini değil sınırlarımızın güvenliğini sağlıyorduk...en büyük asker grubuz tahminim 20 kişilik falandır,Tank top tüfek binlerce kişilik bir ordu ile orada bulunmuyorduk. Bir günlük çıkma meselesi örnekti.Aslında orada TSK nın gücü ortaya çıkıyor ama sen başka türlü anladın galiba.Anlatmak istediğim K.Iraktaki PKK kamplarını bombalarken K.ıRAK taki askerlerimizle bu işi yapmıyorduk (onlar sınır güvenliğini Iraktan izinli olarak yapan 10 ar kişilik devriye türü timlerimiz.PKK Kamplarına operasyonalları Türkiyeden helikopteriyle tankıyla girip yapıyorduk....(nereden nereye kaç günde gidildiğini bulursam inşallah yazıcam)

gerilla savaşı falan sarmıyo beni...Şunu biliyorum Rusya Afganistanda,Amerika da Vietnamda öğrendi gerilla savaşını...

TC kurulduğunda Irak yoktu.:P....
Güzel soru...Bide tersten soralım TC nin Irak için yaptığı tek bir olumlu hareket varmı?....Yok olamaz.Amerikası Avrupası azımıza sıçmış...o seni şurandan vurdu,bu seni şurandan elledi falan....Iraka demiş bunların ataları seni yıllarca sömürdü,bize demiş bunlar sizi arkadan vurdu...Nolmuş sonunda,dediğin gibi birbiri için kurulduklarından beri hiç bir olumlu hareket yapmamış iki ülke çıkmış ortaya...Tüm komşulerımız için geçerli...etrafına bi bak hangisiyle iyi ilişkilerimiz var...hepsi bizi sattı,hepsi bizi vurdu,biz onları sömürdük soykırım yaptık...böyle saçma sapan mevzular...Irak Babilin peşinden,İran Perslerin peşinden,Mısır Firavunun peşinden,Türkiye Ergenekonun peşinden koşar olmuş...Sanki bu devletlerin hiç bir ortak yanı, tarih bağı yokmuş gibi birbirine yabancı birbirini tanımayan komşu ülkeler çıkmış ortaya...Atatürk bu durumu TC yi kurar kurmaz farketmiş,ilk olarak Araplarla diyaloğa girişmiş...

Atatürk emperyalist devletlere karşı mücadele verdi.Kazandı.Bizede emperyalizmle savaşmak düşer,düşmezmi?.Ama bu dünya üzerinde emperyalizme karşı savaşan bir tek millet devlet göster...dolaylıda olsa yine Araplar savaşmaktadır.Bu, hem şeyhi hem kralı hem İngilizi hem Amerikası tarafından yıllarca yıllardır sömürülen halk mazlum değilmidir...Atalarımız dinimiz bize mazlumun yanında olmayı,mazlumun dini sorulmayacağını öğretmemişmidir...Neden unutuyoruz! Nasıl oluyorda bu adamların üzerine Amerikayla kolkola verip girseydik diyebiliyoruz...Nasıl böyle vahşileşiyoruz...

Senin gibiler ABD den insiyatif beklemeye devam ederse o bayrağı değiştirmek için saldırmaları kaçınılmaz...(savaşırız kazanırız o ayrı mevzu)
BOP u biliyoruz diyorsun, Amerikanın "BOP" içerisindeki hareketine bizde girişseydik diyorsun...Etrafını sardırıp sonra gel bayrağıma dokunda göreyim demenin bir mantığı varmı....Eyvallah hepimiz çıkar savaşırızda,bu kadarda armut işi olmaz ki yıllarca adamın buralara yerleşmesine göz yum,etrafını sardır,sonrada hadi gelde göreyim de...fıs
O kardeş olmaz,bu olmaz, bizim kardeşlerimiz kim,bizim dostlarımız kim?

Düzenleme: 'Yanıt Ekle' seçeneği yerine 'Alıntı' işlevinin gereksiz kullanımı.

Bu mesaj Mel G. tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.03.2006 - 16:29

Gönderilen Resim

#27 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2006 - 16:10

Valla gördüğüm kadarıyla seninle "asgari müşterek"lerde buluşmamız söz konusu olmayacak.Zaten bu konu başlığı da alakasız bir yerden buraya geldi ve ikimizden başka da yazan yok.Bu yüzden artık cevap yazmıyorum ve benimle görüşlerini paylaştığın için teşekkür ediyorum.Saygılarımla.
I find your lack of faith disturbing!

#28 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2006 - 16:15

1-arkadaşlar hepimiz bu vatanın parçasıyız istemesekte öle ve bi çogumuz çok seviyoruz bu vatanı.

2-AKP denen halsiyetsizler toplulugu ordunun darbe yapamayacagını bildiği için üzerine yüklendikçe yükleniyor bizler AKP nin ne halt oldugunu biliyoruz.

Herkes kakududan örenek vermiş...bende vermek istedim

kardeş yanlışkıla yazsığın kesinde...ilke cümlenden istemesekte bu vatanın bir parçasıyız anlamı çıkıyor...

ikinci cümlende bi garip...ordu niye darbe yapamasın? ordunun darbe yapması iyi bir şey mi?ordu üstüne gelindiğinde darbeyle mi karşılık vermeli?
Gönderilen Resim

#29 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2006 - 16:17

kibarlığın için bende sana teşekkür ederim..
Gönderilen Resim