İçerik değiştir

Van Cumhuriyet Başsavcılığı.

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 28 yanıt verildi

#1 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 06.03.2006 - 19:10

Daha önce de Van 100.Yıl Üniversitesi rektörü Yücel Aşkın hakkında kendisi göreve gelmeden başlayan malzeme alımları ile ilgili olarak soruşturma başlatan savcı Ferhat Sarıkaya yeni bombasını patlattı ve Kara Kuvvetleri Komutanı Org.Yaşar Büyükanıt hakkında "örgüt kurmak", "sahte belge düzenlemek" ve "görevi kötüye kullanmak" suçlarından soruşturma yürütülmesini istedi ve Ankara karıştı.Genelkurmay Başkanı Org. Özkök, Cumhurbaşkanı ve başbakanla görüştü ve Silahlı Kuvvetlerin bu konudaki rahatsızlığını dile getirdi.Askeri çevrelerce bunun Org. Büyükanıt'ın Genelkurmay başkanı olmasının önlenmesi operasyonu olarak algılandığı anlaşılıyor. Başsavcının bu iddiaları çok ciddi ve eğer yarın bir gün bunun arkasından da birşey çıkmazsa neler olacak bilinmiyor.Bir kuvvet komutanını böyle suçlamak takdir edersiniz ki ağır bir itham ve umarım ellerinde sağlam kanıtlar vardır.Yoksa AKP-Silahlı Kuvvetler gerginliği önümüzdeki günlerde had safhaya tırmanabilir.
I find your lack of faith disturbing!

#2 S u N e e

S u N e e

Biricik kardeş :)

• Üyeler
  • 985 Mesaj

Gönderim zamanı 06.03.2006 - 20:20

Ferhat Sarıkaya yeni bombasını patlattı

Aman dikkat etsin de elinde patlamasın o bombalar

#3 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 07.03.2006 - 01:17

Akp, Ab ye giremeyeceğini anlayınca suçu orduya yıkmak istiyor, bu sebeple de ordu ile arasını gergin tutmaya çalışıyor bu kadar basit.
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#4 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 07.03.2006 - 19:58

Drizzt Nerden başlasam bilmiyorum ki !!

Şimdi AB için müzakereler başladı AB'ye katılım için öngörülen süre en az 10 sene şimdi sen diyorsun ki AKP 10 yıl sonrasının hesabını yapıp suçu orduya yıkmak için arasının gergin tutmaya çalışıyor. İlginç :P

Sonra Akp aynı savcıyı kullanarak bu ülkede dokunulmazlığı olan iki kuruma birden savaşa girecek kadar salak. Deli cesaretimi desek ?

Org.BÜYÜKANIT için son yılda çıkan ikinci spekülasyon bu. Gen.Kur.Bşk. olmamasını isteyen bir camia olduğu kesin ama bu camia medyanın adres gösterdiği AKP' mi ? Göreceksin ki BÜYÜKANIT Gen.Kur.Bşk. olana kadar gündemde çok kalacak ne zaman düşse bir süre sonra bir başka spekülasyon göreceğiz. (Önlem alınmazsa)

SAYGILAR !!

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#5 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 07.03.2006 - 23:19

Peki birşey sorucam.
Türkiye'de kime sorarsanız sorun en güvenilir yer ORDU.
Peki ORDU'nun içinde güvenilmeyen , ters işler yapan insanlar olamazmı ? Tabnii bu yapanlar yüzünden koskoca ORDU'ya maletmemek lazım orası ayrı. Ama ORDU içindeki bu kişiler ortaya çıkartılsasa ve çıktığı zamanda ORDU yara alıyor diye açıklama yapılmasa ? Sonuçta her kurumda var böyle insanlar. Şimdiye kadar da örneklerini gördük.
Yani demek istediğim , devlet kurumlarındaki yolsuzluklar ortaya çıkarılırken devletin içindeki ORDU'da da var ise böyle kişiler çıkarılmalı.
ORDU'ya tabiiki sözüm olamaz , ama orası ORDU ellememeliyiz demekte olmaz.

Değişiklikler Kaydedildi...

#6 Roland

Roland

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 07.03.2006 - 23:35

ORDU bu ülkedeki, Atatürk'e bağlı kalmış son topluluktur. Ona da "valla temizlicez ya değiştirmicez" mantığıyla el atılırsa olacakları tahminedebiliyorum, Jr Tayyib genel kurmay başkanı olur Ultra Jr Erbakan da kara kuvvetleri komutanı.

İyi ki de ordunun başında aklı başında insanlar var da kendilerine böyle ahmakça saldıranlara gereken cezayı veriyorlar (sincandan geçen tankları hatırlatayım, ahhh şimdi keşke içi doluyken TBMM nin üstünden geçse de içindeki hırsızları kökten süpürse)

#7 sonkale30

sonkale30

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 230 Mesaj
  • İlgi Alanları:fikir, siyaset, harp

Gönderim zamanı 08.03.2006 - 18:54

arkadaşlar "ters giden bi şeyler var" diyecektim ama herşeyin ters gittiğini hatırladım.
bu mevzu, acayip çatallı ya. ve bence bunun tayyiple ve diğerleriyle bi alakası yok.
sanki sanki! evet sanki herkes birbirine girdi ve türkiye kıyametini yaşama sürecine sokuldu.
akp de muhalefet de, bu hususun neresine dokunulması gerektiğini bilmiyor. iki gündür sıkı takip ediyorum. karşılıklı suçlamaları sadece yüzeysel. basın açıklamalarının satır aralarına bakarsak, "n'oluyoruz yahu?" dediklerini görüyoruz. ipin ucu fena kaçtı.
dün genelkurmay başkanı Özkök paşa, sağlık sebeblerinden ötürü cumhurbaşkanı ile görüşmeye çıktı.
HAKKATTEN N'OLUYORUZ YA?

#8 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 08.03.2006 - 20:43

Şu an görevde olan bir KorGeneral yargılanıyor.
Eğer yargılanması gerekiyorsa bu güzel birşey değil mi ?

Yani Adalet her kurum/kuruluş'ta geçerli değil mi ?

#9 Roland

Roland

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 08.03.2006 - 21:48

evet adalet "Her yerde" gecerli goruyoruz, nee yumurta kabugu mu?? Kara para mi?? Hayali ihracat mi?? yok oyle sey canim :P

#10 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 08.03.2006 - 21:56

Tabii onlarda yargılanmalı.. :P

#11 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 08.03.2006 - 22:24

ordunun usulu doğrultusunda büyükanıt bir müddet sonra bu süre 5 ay oluyor. genelkurmay başkanı olacaktır. büyükanıt hakkında çıkan ikinci kasıt taşıyan haber. van cumhuriyet savcısı büyükanıtı bu iddalar doğrultusunda yargılayamaz. bu iddalar doğrultusunda suçlayamaz bile. birileri ordunun başında büyükanıtı görmek istemiyor. tehlike burda. ordu kendi iç bağımsızlığını korumalıdır. bunun için en güvenilir kurum her zaman ordu çıkar anketlerde. medyada ve çoğu çevred egördüğümüz telaş ordunun başına birilerinin adamının gelebilecek olması korkusudur. şanlı türk ordusu buna izin vermeyecektir.
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#12 sonkale30

sonkale30

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 230 Mesaj

Gönderim zamanı 08.03.2006 - 23:01

dostlar. elbette ki, her kurum yargıya açık olması lazım. tsk bile. düzeleceksek topyekün düzeleceğiz. hem ben, öyle zırt pırt anketler düzüp -güven oyu alıyormuşcasına- en güvenilir kurum hangisi diye salya sümük ağızlara çerez olmasına da karşıyım.
benim anlatmaya çalıştığım, ortalık fena bulandı. yekpare olan bi şey kalmadı.
fazla değil 5 sene öncesine kadar bi şey oldu mu, devlet üslenmese bile yekpare olarak derin devlet falan denirdi. şimdi, hiç bi şey yok
emin olun büyükanıt'ın yargılanma meselesinde zerre kadar tayyip'in parmağı yoktur.
ayrıca büyükanıt öyle sanıldığı gibi ulusalcı atatürkçü falan da değil.
çuval hadisesinde herkes tek vücut olmuş tepkisini gösterirken büyükanıt, uzatmaya lüzum yok minvalinde sözler sarfetti. Amerika gezisinde "herhalde sıkı bir duruş sergiler" dedik. gitti yahudi jinse midir jisa mıdır nedir onlardan hizmet ödülü aldı.
kime hizmet ediyorsun kardeşim!!!
bize hizmet ediyorsan yahudilere n'oluyo? biz veremez miyiz ödülü?
yok onlara hizmetse ne hizmeti yaptın. vs vs.
bunaldım yaa!

#13 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 00:03

Sayın Sonkale30 TSK'nın böyle anketler düzenlediğini nereden çıkartıyorsunuz anlamıyorum.Silahlı kuvvetler hiçbir zaman böyle anketler düzenlemez.Başkaları bu anketleri düzenlerler ve en güvenilir devlet kurumunun kim olduğunu bulmaya çalışırlar.E Silahlı Kuvvetler de bu ülkenin kurumu olduğu için oyu alıp güvenilir çıkıyor.Bunda TSK'nın ne kabahati var anlamadım. Sizin yazdığınız "salya sümük ağızlara çerez oluyor" biraz ağır bir tabir olmuş.Büyükanıt olayında Erdoğan'ın parmağı var mıdır yok mudur onu bilmem ama Türkiye'nin ikinci Körfez Savaşı başladığında iflas eden Irak politikasında Erdoğan ,Dışişleri ve AKP meclis grubunun tek suçlu olduğu su götürmez bir gerçektir.O zamanlar "kimse din kardeşlerimize kurşun sıktıramaz bize" diye bas bas bağıranlar, meydanları doldurup" kardeş Irak halkı yanındayız" diye miting düzenleyenler; kardeş Iraklılar İngiliz askerinden daha fazla Türk kamyoncusu öldürünce ortalıktan toz oldular.Amerika bize kuzeyden ortak cephe açmayı önerince "aman kardeşim askerimiz ölürse bunun hesabını kim verecek" diye feryat eden kıtakıllı milletvekillerimiz ve köşe yazarlarımız bu işe engel oldular.Sen bir yere çağrıldın gitmedin e adam da öyle veya böyle oraya girdi.Ondan sonra kalkıp da orada benim istediğimi yapacaksın dersen Amerika'da başına çuvalı geçirir.Türk dış politikası her zaman "ben hiç bir şeye bulaşmayayım ama her şeyde ben nasıl istiyorsam öyle olsun" şeklinde yürütülmeye çalışılıyor.Bu dünya düzeninde bu yemez kimse kusura bakmasın.Adam Amerika'da onurlu duruş sergilememiş ödül almış.Ne yapacaktı "lan siz bizim askerlerin başına çuval geçirdiniz" deyip heriflere posta mı koyacaktı.Yapmayın bunu lütfen.Avustralya bile ta dünyanın öbür ucundan kalkıp ve de belli bir risk alıp Irak olayına dalmışken bizim burnumuzun dibindeki olaylara hala "vay kardeşimdi vay ahbabımdı" diye yaklaşmamızın sonucu ortada.Musul ve Kerkük gitti,PKK aldı yürüdü.Geçmiş olsun...

#14 sonkale30

sonkale30

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 230 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 00:27

-tsk anket yapıyo demedim zaten bu tür ankete de ihtiyacı yok.
-"salya sümük ağızlar." niçin ağır olacakmış! basın ve yayın kuruluşlarını kastettiğim anlaşılmıyor mu. adamlar, dün tükürdüğünü bugün yalıyorlar. bu hususta benden ispat isteme.
-akp tezkereyi meclise getirmekle zaten en büyük suçlu durumundadır. meclisten o tezkerenin çıkmaması ise gayet akıllıca bir davranış. "reel politik" denilen şey gerçeklere oynamak ise, bak abd ve müttefikleri ırak'ta perişan durumda; en reel politika'yı meclis yapmış demek ki. chp de yiğitlik yapıp tezkereye akp'li vekillerle hayır demiş.
- o tezkereye evet oyu kullananlar, yarın öbür gün elbette yargılanıp mahkum olacaktır. olmalıdır da.
- abd'nin müttefiki olarak ırak'a girdiğimizi düşünelim. güçler ne olursa olsun savaşın kendi kuralları vardır. sen hesap edersin savaşa girersin; hesabın tutmaz şapa oturursun. onun için daima savaşta yüzde ellidir kazanma ihtimalin.
hadi abd kaybetti; defolup gitti kendi kıtasına. uzakta olmanın rahatlığı var. sen nereye gideceksin? burada adam senin daimi komşun!
çuvala gelince; onurlu duruş, semeresini daima verir. başka söze lüzum yok.

#15 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 00:48

ABD kaybeder ve defolup gider diyorsunuz ve buna inanıyorsunuz.Amerika artık burdan hiç bir yere gitmez.Kağıt üstünde Irak diye bir devlet var ama orası Birleşik Devletlerin yeni bir eyaleti oldu bile hiç merak etmeyin.Yani bizim daimi komşumuz ABD oldu.Irak kim?Iraklılar böyle hergün bombalamalarla 100' er 100'er öldükçe 5-6 sene sonra Irak'ta,Iraklı kalmayacak.Benim anlatmak istediğim budur.Amerika bugün Irak'tan çekilse Iraklılar birbirini boğazlar,hepsi birbirine düşman yok Sünnisi, yok Şiisi, yok Kürdü.Adamlar birbirini boğazlamak için yer arıyor.Bu yüzden Türkiye müdahil olmalıydı ve işler bu kadar sarpa sarmadan Irak 'ta kendine bir nüfuz alanı yaratmalıydı.Bu da orada silahlı kuvvet bulundurmakla olur.Öyle konuşmakla yürümez bu işler.Bu şekilde gelinen nokta ortadadır.Çuval konusunda "onurlu duruş"dan neyi kastettiniz?Yani siz bir yetkili olsaydınız ne yapardınız bu durumda?Onu belirtirseniz anlarız semeresini verip vermeyeceğini.

#16 sonkale30

sonkale30

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 230 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 12:39

sayın hakany... belki şimdi söyleyeceklerime inanmayacaksın -ki serbestsin zaten- fakat, bunlar sadece benim yorumum değil. evet sabah sabah (3 ila 4 arası arama yaptım derleme yapmak yerine bir kısım haberleri yorumla sunayım dedim. ezbere konuşmaktan iyidir.
şimdi "abd defolup gitti" dedim ya onu "farzı muhal" kaydıyla sarfettiğim say.
evet abd ırak'tan gidemeyecek. seninle aramızdaki fark sen iradeyi abd'de görüyorsun; ben ise orada savaşan cengaverlerde görüyorum.
adamlar tam bi bataklık oyunu oynuyorlar. çırpındırıyorlar abd'yi.
kaynağı hatırlasaydım linki verirdim bremer'in son açıklamasına dair. adam ırak'taki abd askerlerinin "kayıp asker" statüsünde olduğunu doğruluyor. yani adamlar kaybettiğini kendileri söylüyorlar.
çıkmak istese de çıkamıyor. kaçsa süper devlet imajı mahvolacak. kalsa; 200.000 asker kayıp ve her giden tekrar kaybolacak.
dediğim gibi bunlar aradığım bazı haberlerden kendimce aldığım paylar. şu an acayip uykusuzum. aklıma gelip de yazmadığım çok şey var fakat kafa müsade etmiyor. sadece fareyle haşır neşirim akşama teferruatlı yazarım.

#17 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 15:02

Bu gün "dinliyormusun bay başkan" başlığını kullanarak Irak savaşının yaratıcıları,gazlayıcıları,stratejistlerinin (Fukuyamaların falan) biz ne bok yedik laflarını okudum (ben sabahta okudum aslı Independent) gazetede....Bu haberi uzun uzun yazacaktım vazgeçtim

Iraka girseydik Amerika ile yan yana savaşabileceğini düşünen,Savaşsaydık bölgede söz sahibi olurduk diyenler demek hala bu topraklarda varlığını sürdürüyor.

Kendi Milli Mücadelesini,Kurtuluş savaşını nasıl verdiğini unutup toprağı için savaşan Hamas'a terör örgütü diyen (israil ağzıyla konuşan)...Ayrıca arkadaşın dediği gibi çuval meselesini uzatmaya değmez olarak yorumlayan bu generalin ben gkbaşkanı olmasınıda istemem,itham edilen suçları işlediğinede inanırım...

Bazı mal kişilerin Büyükanıt g.k başkanı olsun mu?, en güvenilir kurum hangisi? gibi yaptığı saçma salak anketler piyasada hala dolaşıyo.(anketten büyükanıt başkan olmasın yanıtı çıksa ne olacak,ordu "haa halk büyükanıtı istemiyor deyip büyükanıtı başkan yapmayacakmı?veya halk orduyu sevmiyor yanıtı çıksa ne bok yiyeceğiz...asıl bu şekilde ordu ayağa düşürülüyor!)

Amerika yarın bir gün İran'a girecek...Irak'a girerken bi şey yapamadık bari İran'a girerken nasıl çüüüşşş deyip siktir çekeceğimizi konuşacağımıza...hala niye Iraka girmediki konuşuyoruz,ve bu mevzunun sonu ıraka girmedi bari irana girelime geliyor...neyse uzatmayalım...sonkale ve hakany...abi devam edin
Gönderilen Resim

#18 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 17:21

Sayın Atmaca daha Amerika Irak'ta yokken Türk askeri Irak'taydı.Tümen seviyesinde birliklerimiz Irak'ta aylarca kaldılar,acaba orada ne yapıyordu bizim askerlerimiz?Yüzlerce şehit bir o kadar da gazimiz geldi Irak'tan,neden acaba?.Siz Amerika Irak'a girerken birşey yapmadık diyorsunuz, biz zaten Irak'ta bulunuyoruz.Adama sormazlar mı yahu siz bize çıkın diyorsunuz ama kendi askerleriniz Irak'ta ne yapıyor diye?Başına çuval geçirilen askerlerimiz Irak topraklarındaydı hatırlatırım o olay Mardin'de veya Diyarbakır'da olmadı.O askerlerimiz acaba orada ne yapıyordu?Zaten orada silahlı gücümüz vardı.Daha ilk körfez savaşından önce hava kuvvetlerimiz Irak'ta PKK kamplarını bombalamıştı.Senesini tam hatırlamıyorum ama 1987 veya 1988'di galiba.Ben zaten Irak' girmiş bulunduğumuzu söylüyorum,hoşunuza gitse de gitmese de bu durum böyle.Bizim yapmamız gereken ne Amerika'nın ne de başkalarının dediklerine bakmadan menfaatlerimiz neyi gerektiriyorsa onu yapmamız gerçeğidir.Bunu da elbette silahlı güç kullanarak yapabilirsiniz.Amerika İran'a girerse o da o zaman düşünülür ve elbette ona göre bir politika uygulanır herhalde ama onu yapacak olan ben değilim. O da Irak politikasına benzerse vay halimize.Ya ben ne demek istediğimi tam anlatamıyorum ya da siz okuduklarınızı tam olarak anlayamıyorsunuz.Irak olayı tamamen bizim insiyatifimiz dışında gelişen bir olay ve biz burada saçma sapan sebeplerle seyirci olarak kalıyoruz,müdahil olmamız gerekirken...Söyleyeceklerim bunlardır.Saygılarımla.

#19 kÜnéfé

kÜnéfé

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.396 Mesaj
  • İlgi Alanları:inşaat müh.HARABE

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 20:22

arkadaşlar hepimiz bu vatanın parçasıyız istemesekte öle ve bi çogumuz çok seviyoruz bu vatanı AKP denen halsiyetsizler toplulugu ordunun darbe yapamayacagını bildiği için üzerine yüklendikçe yükleniyor bizler AKP nin ne halt oldugunu biliyoruz kredi alıp ekonomi iyi diyip gariban halkımız kandırıyorlar bizim görevimiz bence ne ABD ne de ISRAIL olmalı önce VATAN AKPnin ne oldugunu topluma açıklamak.unutmayın bir kişi bilip fikrini deiştirirse o zaman bu bin kişi olur
SAYGILARIMLA
herkes fanidir ama sözler bakidir.....

#20 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 21:31

AKP denen halsiyetsizler toplulugu

:mad1: