İçerik değiştir

Amerikan Savunma Bakanı

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 4 yanıt verildi

#1 kedimi_kim_yedi

kedimi_kim_yedi

Assassian

• Üyeler
  • 417 Mesaj

Gönderim zamanı 03.03.2006 - 11:30

Rumsfeld: Türkiye ve Yunanistan'ı komünizmin eline düşmekten ABD kurtardı
WASHINGTON (A.A)
ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, İkinci Dünya Savaşı'nın ardından Türkiye ve Yunanistan'ı komünizmin eline düşmekten, ABD'nin o dönemde uyguladığı Truman Doktrini'nin kurtardığını savundu.
Rumsfeld, dönemin başkanı Harry Truman'ın memleketi olan Missouri eyaletinin Independence kentinde eski başkan adına kurulu kütüphanede yaptığı konuşmada, Truman'ın İkinci Dünya Savaşı sonrası dönemde Sovyet yayılmacılığının önüne geçmek için kendi adıyla tanınan doktrini geliştirdiğini anlatarak, çeşitli ülkelere ilişkin örnekler verdi.
Savunma Bakanı Rumsfeld, “Truman Doktrini çerçevesinde Başkan Truman'ın Türkiye ve Yunanistan'ın yardımına koşma kararı, bu ülkelerin komünizmin eline düşmesinin önlenmesinde temel rol oynadı” dedi.
Rumsfeld, konuşmasında, 50 yıl süren Soğuk Savaş döneminde Sovyet blokuna karşı verilen mücadeleyle şimdi teröre karşı yürütülen savaş arasında da paralellikler kurdu.
Donald Rumsfeld, “O zaman da şimdi de zaman zaman askeri çatışmalara sahne olan uzun ve dayanıklılık gerektiren bir mücadeleye ihtiyacımız oldu. Düşmanı yenmek için ulusal gücümüzün bütün unsurlarını kullanmamız gerekti. Bunun sonucunda Soğuk Savaş'ı kazanmamız şans eseri olmadı, bu zaferimiz kaçınılmazdı” diye konuştu.

Bildiğim kadarıyla o yıllarda daha yeni yeni gelişmekte olam MİT ( o zamanki adı değişikti sanırım) organizasyonunda Türk'lerden çok amerikalı ajanlar çalışmıştı. Ayrıca darbe önceside Amerika komünizmle olan savaşımızda (!!!!) bizlere çook yardım etti Allah Amerika'yı başımızdan eksik etmesin.(!!!)
Yağmurun yağması benim için romantik değildirr.ben sadece kurşunların yağmasını bilirim..ben bir deliyim benim tanrım yoktur bir çift göze bir gülerr yüZe taparımm.Ezbere bilirim yaşamayı.başlangıçların son bulduğu yere gidiyorumm....

#2 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 03.03.2006 - 14:41

hee düşseydikte tayyip halen otobüs şöferi olsaydı ;)
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#3 sonkale30

sonkale30

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 230 Mesaj
  • İlgi Alanları:fikir, siyaset, harp

Gönderim zamanı 03.03.2006 - 20:20

paramparça olmuş imajlarını tazeleme telaşıyla hava basıyor coni! evet cıa ajanları türkiyede yoğun faaliyet yapmış olabilir. yunanistana yardım etmiş olabilir. fakat bu tip parça gelişmeler, bütün olarak ne sscb'nin düşüşünü,ne de türkiye ve yunanistan'ın bu günkü durumunu izah eder.
şimdi, adam 50 parçaya bölünme telaşında; eyaletler "adil vergilendirme yok" diye isyan etme noktasında.
ırak'taki savaşı zaten kaybediyor.
işin tuhafı müttefikleri bile onun kaybetmesini istiyor.
elbette böyle ucuz bilgileri propaganda malzemesi olarak kullanacaktır.

#4 Zetro

Zetro

<3 Death Wish

• Üyeler
  • 1.108 Mesaj
  • İlgi Alanları:FRP, Rock Müzik, Bilim Kurgu, PC Games....

Gönderim zamanı 04.03.2006 - 19:28

Keşke kurtarmasydı.

Don't worry about tomorrow
Take it today
Forget about the tip
We'll get hell to pay

#5 kılıcarslan

kılıcarslan

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 24 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 12:31

AMERIKA DAGILMIS YADA DAGIMAKTA OLAN DEVLETLERI YANI((ADD)) KANDINE YENI OYUNCAKLAR BULMAK CABASINDADIR ORTALIK COK KARISIK AMA HALA SUPERGUC DIYE ANILMAKTALAR BUNUDA GOZ ONUNDE BULUNDURMAK LAZIM BIRDE ASLANIN OYUNCAGINI ELINDEN ALIRSAN GUN OLUR CAKALA MUHTAC OLURSUN bush ada seslenmek ıstıyorum buradan bust tam bust olu bustsun sen ama sen bıle kım oldugunu farkında deılsın aklını basına topla dıyecegım ama hangı aklı nerden toplayıpta o karınca beyne sıgdıracaksın :thumbsdown: