İçerik değiştir

Demokratik Toplum Partisi Kapatıldı.

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 99 yanıt verildi

#21 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 11.12.2009 - 20:49

CHP Sözcüsü ve Genel Sayman Mustafa Özyürek, Anayasa Mahkemesi'nin DTP'nin kapatılmasına ilişkin kararının ''hukuki açıdan doğru bir karar'' olduğunu söyledi.

Özyürek, DTP'nin temelli kapatılmasına ilişkin yaptığı açıklamada, siyasi partilerin kapatılmasından yana olmadıklarını ancak partilerin de hukuk kurallarına uymalarının gerektiğini söyledi. Özyürek, şunları kaydetti:

''Tabii ki bir partinin kapatılmasını istemeyiz ancak keşke DTP terör örgütü PKK ile arasına mesafe koyabilseydi. Onun şiddet uygulamalarına yandaş olmasaydı ve bugünkü durum ortaya çıkmasaydı. Ama Anayasa ve Siyasi Partiler Kanunu hükümleri dikkate alındığında Anayasa Mahkemesi'nin, hukuken başka bir karar vermesi zordu. Bu kararı istemeyenler de siyasi açıdan değerlendirme yapıyorlardı. Hukuki açıdan başka bir kararın verilmesinin zor olduğunu herkes söylüyordu. Terörle yandaş olan bir parti kabul edilemez. Bu bizim yasalarımız açısından da böyle Avrupa'da da böyle.''

DTP'nin kapatılmasının ardından siyasi gelişmelerin yaşanabileceğini de belirten Özyürek, bu gelişmelerin Türkiye'nin huzurunu bozacak nitelikte olmamasını dilediklerini vurguladı. Özyürek, ''Tepkiler huzuru bozacak nitelikte olursa bu hükümetin görevidir. Gereğini yapacağına inanıyoruz. Herkese sükunet tavsiye ediyoruz. Anayasa Mahkemesi hukuki açıdan üstüne düşen görevi yapmıştır'' diye konuştu.

mynet

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#22 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 11.12.2009 - 20:59

Parti kapatmak çağdışı gelişmiş demokrasilerde partiler kapatılmaz.

Gelişmiş demokrasilerde partiler şiddetden beslenip terör örgütleri ile kol kola da gezmez.

Bir yerde mantığımın basmadığı, bilgimin yetersiz kaldığı bir eksiklik ve yanlışlık var. :(

Birde kafamı gurcuklayan, Ahmet TÜRK, Aysel TUÐLUK gibi ılımlılar için yasak talep edenler neden Emine AYNA gibi şahinler kanadının şiddetten yana tavır alanlar için siyasi yasak talep etmemiş olduklarının mantıklı bir açıklamasını duymak istiyorum birilerinden. *ne

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#23 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 11.12.2009 - 21:00

Birde kafamı gurcuklayan, Ahmet TÜRK, Aysel TUÐLUK gibi ılımlılar için yasak talep edenler neden Emine AYNA gibi şahinler kanadının şiddetten yana tavır alanlar için siyasi yasak talep etmemiş olduklarının mantıklı bir açıklamasını duymak istiyorum birilerinden. :(

http://www.harabe.ne...o...st&p=593146

Değişiklikler Kaydedildi...

#24 matahari

matahari

...Ney Neva Eyler...

• Muhabirler
  • 2.440 Mesaj
  • İlgi Alanları:Kitap,müzik,spor ,kelime ve zeka oyunları...Genel kültür yarışmaları...

Gönderim zamanı 11.12.2009 - 21:09

EMİNE AYNA - MARDİN
Gönderilen Resim

Ahmet Türk az biraz da olsa ılımlı oluyordu, güvercin idi....Bunda ılım mılım hiç yok , bu şahin..:(

Yeni başkan bu mu olacak acaba? *ne Partinin kapanması hayırlı mı oldu hayırsız mı ?
BİZ ÜÇ KİŞİ YAŞIYORUZ..BEN,KENDİM VE ŞAHSIM..

#25 pikaçu

pikaçu

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 11.12.2009 - 21:14

öf bi kurtulduk diyoz devamı geliyo :(
SABIRRRR SABIRRR SABIR........

#26 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 11.12.2009 - 21:17

Aslında yazacak çok şey var da hiç keyfim yok.

Ulan herifleri meclise sokup açılım tartışıyoruz, sonra da gidip adamların partisini kapatıyoruz.

Habur'da teröristleri karşılayıp, ayaküstü bir sorguyla bırakan ve bu rezalete göz yumanda hukuk, bugün DTP'yi kapatanda yine aynı hukuk.

Ne anlayacağız biz bundan ? Demek ki kurumlar içerisinde farklı güç odaklarının yürüttüğü örtülü bir savaş var.

Gerçi DTP kapatılsa ne olur ?

Başka bir partiye geçip tekrar girecekler meclise. Yani bir şey değişmeyecek.

#27 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 11.12.2009 - 21:21

Gönderilen Resim

MHP'nin 'kapatma' yorumu

MHP'li Büyükataman, Anayasa Mahkemesi'nin kararını değerlendirdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmet Büyükataman, DTP'nin "temelli" kapatılmasıyla ilgili olarak, "Terör hadiselerine bulaşmış siyasi partilerin kapatılmasını doğru bulduğumu özellikle ifade etmek istiyorum" dedi.

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde göçüğün meydana geldiği maden sahasında yetkililerden bilgi alan Büyükataman, gazetecilere yaptığı açıklamada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatlarıyla bölgeye gelerek incelemelerde bulunduklarını söyledi.

Göçükte hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yakınlarına da baş sağlığı dileyen Büyükataman, Türkiye'nin önemli bir süreçten geçtiğini, Tokat'ın Reşadiye ilçesinde yaşanan hain saldırının ardından, Mustafakemalpaşa'da da 19 işçinin göçük altında kalarak hayatını kaybetmesinin Türk milletini derinden üzdüğünü, yaraladığını ifade etti.

Büyükataman, bir gazetecinin "DTP'nin kapatılması konusundaki düşüncelerini" sorması üzerine şunları kaydetti:
"MHP olarak aslında siyasi partilerin kapatılması taraftarı değiliz.

Demokrasinin geçmişine siyasi tarihimizin geçmişine baktığımız zaman, adeta partiler mezarlığına dönmüş bir görüntü söz konusu. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bölünmez bütünlüğü ile ilgili tabii ki hassasiyetler mevcuttur. Terör hadiselerine bulaşmış siyasi partilerin kapatılmasını doğru bulduğumu da özellikle ifade etmek istiyorum.

Anayasa Mahkemesi'nin verdiği kararın ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Hayat devam ediyor. Umuyorum ki Türkiye'de yaratılmaya çalışılan bu kargaşanın, bin yıllık kardeşliğimizi bozmak maksadına yönelik uzun bir süredir yapılmak istenen bu faaliyetlerin, bundan böyle daha ihtiyatla karşılanması, herkesin sorumluluğu hatırlaması ve buna vesile olmasını temenni ediyorum."

Vatan

#28 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 11.12.2009 - 21:24

Bakalım altından neler çıkacak.....?
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#29 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 11.12.2009 - 21:27

Herkes haddini bilecek

Türkiye cumhuriyeti devletinin yapısını yasama yürütme ve yargı organları olusturur
hak, kan akıtmakla cinayet işlemekle tehditle kazanılmaz
bu ülkeyi bölmeye çalışarak hak açılım kazanılmaz
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#30 atlantisli

atlantisli

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.241 Mesaj

Gönderim zamanı 11.12.2009 - 21:41

Bu ne biçim karar arkadaşım böyle ya,sinir oldum akşam akşam,resmen aponun istediği oldu...
Karar hukuken doğru da şahinler yerine bazı pkklıların ajanlıkla bile suçlayacağı derecede güvercin olan Ahmet Türk yasaklanıyor.
Partiyi kapatsan ne olacak yarın yenisini kurarlar,önemli olan siyasi yasak alanlar.Şu an partinin genel başkanlığı tamamen aponun eline geçti.Şimdi tamamen pkk ile birleşti.
Dava 2 sene öncesine aitmiş;bununla gitsinler çocukları kandırsınlar,ek iddianame hazırlamak çok mu zormuş.İşe bak ya...

#31 Rose&Rain

Rose&Rain

Kayıp

• Dokunulmazlar
  • 5.735 Mesaj
  • İlgi Alanları:çok geniş

Gönderim zamanı 11.12.2009 - 21:45

Çok iyi oldu, kapatılma kararını destekliyorum. Vatana millete hayırlı olsun inşallah...
Gönderilen Resim

Tecrübe çok zalim bir öğretmendir. İnsanı önce sınavdan geçirir, sonra dersini öğretir. - Spuitems

#32 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 11.12.2009 - 21:57

Ergenekoncuların işi olmasın bu ? Kürt sorununun çözümünde demokratik yolları tıkayarak ülkeyi kaotik bir ortama sürüklemek istiyorlar olabilirler.

#33 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 11.12.2009 - 22:56

Bugün bayram (çünkü sevindim)
Yarın isyan (çünkü ortalık feci karışacak)
Yarın yas (Allah korusun)

Bu iş yüzlerce hatta binlerce masum cana mal olur. Bu canlar sadece asker olmaz, Allah masum insanları korusun, özellikle kendi adıma can güvenliğim kalmadı :( Oturduğum semt kürtlerle ilgili en ufak bir gelişmede ayaklanan ve ölümle sonuçlanan olayların olduğu bir yer..

...

#34 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 11.12.2009 - 23:17

bu dediklerini parti kapatılmadan da yapıyorlar zaten.. onlar için parti kapatılmış o olmuş bu olmuş önemi yok.. önemli olan bu Ülke'nin huzurunu kaçırmak .. parçalamak dökmek saçmak..

ama bilmiyorlar ki bu yaptıklarıyla Türk insanı daha çok kenetlenir oluyor.. bir yerden sonra ya herro ya merro olacak.. o günlerin gelmesi de yakındır..

ne demişler dişe diş kana kan.. gerekiyorsa bu da olacak.. herkesin anladığı dilden yani ..

#35 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 11.12.2009 - 23:20

Ergenekoncuların işi olmasın bu ? Kürt sorununun çözümünde demokratik yolları tıkayarak ülkeyi kaotik bir ortama sürüklemek istiyorlar olabilirler.

Kardeşim bir şey konuşuyoruz burada hiç dinlemiyorsunuz ki. :(

#36 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 11.12.2009 - 23:23

haklısın marco biladerim .. kusura bakma dinlemedik seni ::

#37 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 11.12.2009 - 23:30

http://www.harabe.ne...ldi-t31673.html

Tokat'ta 7 Şehit verdiğimiz hain saldırıdan sonra DTP'nin kapatılıp Kürt sorunun çözümünde demokratik yolların tıkanması.

Acaba ???

#38 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 Mesaj

Gönderim zamanı 11.12.2009 - 23:35

Emine Ayna,Sırrı Sakık,Sebehat Tuncel neden yasaklılar listesinde değil...
Yerinde bir karar hatta geç bile kalınmış bir karar özgür kaldılar şimdi gönülllerince dağa çıkabilirler.Malumunuz olduğu üzere Emine Ayna "tabanımız bize dağa çıkın diyor" demişti.

Gönderilen Resim

#39 alsancakE24

alsancakE24

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.849 Mesaj

Gönderim zamanı 11.12.2009 - 23:44

Demokrasilerde parti kapatmak ta vardır...
Bu, demokrasinin kendisini korumak adına yaptığı/yapacağı bir reflekstir.
Terörle bağlantısı olduğu kanıtlanan her parti kapatılır...Çağdaş demokrasilerde bile...
Öylesine ki, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, yasadışı örgütler/kişiler için "sayın" benzeri övücü sözcükleri kullanmanın bile kapatmak için yeterli bir gerekçe olduğunu belirtmiştir.

BİLGİ: DTP hakkındaki iddianame 2007 yılına ait olduğu için ve Başsavcılık 2007'den bu yana yeni bir iddianame düzenlemediğinden dolayı Emine Ayna ve benzeri "şahinler" yırtmıştır.

Bu mesaj alsancakE24 tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 11.12.2009 - 23:47

#40 TgK

TgK

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 305 Mesaj

Gönderim zamanı 12.12.2009 - 01:51

Demokrasiye çelme takılmış, açılıma sekte vurulmuştur. Anayasa Mahkemesi'nin bu kararı siyasîdir. Neymiş efendim? "DTP ile PKK ilişkide." imiş. "Velev ki" ilişkide olsun, PKK de en nihayetinde bir parti, Partiya Karkaren Kürdistan'dır. İki partinin birbiriyle iyi veya kötü ilişkide olması kadar doğal bir şey yoktur. Bu, Ergenekon'un işine yaramış, ülkedeki kaos ortamının devamını sağlamıştır. Ben, diziyi izlemediğim halde isimlerini bildiğim, "İskender'in fendi Ünsal Kemal'i yendi." demek istiyorum. <_<