İçerik değiştir

- - - - -

5. Sınıftan Küçüklere De Kuran Kursu İzni Çıkıyor

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 33 yanıt verildi

#21 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 08.10.2009 - 19:09

: ) Bakışaçılarımız arasındaki derin farklılık burda ortaya çıkıyor.

Yeteneklerinin üzerine giderek geliştirip onları sergileme fırsatı bulmuş ve başarmış başardığı içinde takdir görmüş yarınlarından umutlu çocukların yüzlerindeki gülümsemeyi ve gözlerindeki ışıltıyı görüyorum ben.

Diğerinde ise sadece Aile Baskısı görüyorum. Sadece !

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#22 Hammurabi

Hammurabi

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1.804 Mesaj
  • Konum:Di li Geçmiş zaman. hani şu uğruna cihan değen var ya...
  • İlgi Alanları:İlgilenmeye değecek HERŞEY.

Gönderim zamanı 08.10.2009 - 19:22

bu arada bütün diller çocuklara zorla öğretilir temel eğitim de zorla yaptırılır ilk etapda :D siz 7 yaşında okulun ilk günü yada haftası okjula koşa koşa gittiyseniz ona bişey diyemem
o resimde gördüklerinizi söylediğiniz şeylere muahlefet olsun diye inanıyorum diyorsanız mesele başka ama hakaten inanıyorsanız böyle bir şeye gerçekten sizinle şu an sırt sırta durmaktayım :D
ne yazık ki doğum bile baskı olmadan tetikleyici olmadan olmuyor biraz tazyik iyidir mesele ölçüdedir zaten.
demek yarınlarıdan umutlu çocuklar peki bakalım *muz))
her neyse neylersin ki bazen tekerrür bile kifayetsiz kalıyor kimi insanların düşünmesi için
saygılar
Beni övücü sözleri bırakınız geleceğe dair planları konuşalım.
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

#23 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 08.10.2009 - 19:34

İlkokuldan başlayarak dersaneye gönderilen özel hocalarla eğitilen çocuklara nasıl üzülüyorsam bunlara da öyle üzülüyorum...

Bir rahat bırakın çocukları... Bizim yaşadığımız kültürel çatışmaları, dini karmaşaları, askeri ve sosyal baskıları, binbir çeşit arada kalmışlığı onlar yaşamasınlar... Yıkanmış minik beyinleri olgun psikopat bünyelere dönüşmesin...

Bir hedefe yönlendirmekten ne zaman vazgeçecek ve ne zaman kendi hedefini kendi belirleyen bireyler yetiştirecek bu sistem?
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#24 atlantisli

atlantisli

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.241 Mesaj

Gönderim zamanı 08.10.2009 - 19:41

İnsan yetiştirmek baskı manasına geliyorsa o zaman çocukları daha küçük yaşta beyinsiz insanlar olarak bırakmamız lazım.Onlara herhangi bir şeyi telkin etmek baskı manasına geliyorsa tuvalet eğitiminden konuşma eğitimine,din eğitiminden dil eğitimine bir kenara bırakmamız gerekiyor.Çocukların küçük yaşta beyinlerini alalım ve bu baskıdan kurtaralım.Onları eğitmeyelim...
Tabiki bunu kastetmediğinizi biliyorum,kastetiğiniz İslam eğitimi veremezsiniz.Ebu cehil kafası.Benim derdim senimle değil Allah'la...
Ben çocuğumun gönlüne onu büyüyünce görmek istediğim şekli küçük yaşta vermeye çalışırım.Ağaç yaşken eğilir.Fidana bakmazsan ağaç göremezsin.Çocuğu yetiştirmezsen büyüyünce karşında bir insan göremezsin.Ben kızımın yetişkin olduğunda örtünmesini istiyorsam,tabiki "yetişmeden" yetiştirmem lazım.Tabiki daha örtünmesi gerekmeyen çağda da başını örtüp onu ısındıracağım.Ben onun namaz kılmasını istiyorsam tabiki "yetişmeden" yetiştirip onu namaza ısındıracağım.Talimsiz terbiye düşünülemez sözünü anlayamazsan küçük bir çocuğun başındaki başörtüsünü kavrayamazsın.Bunda garip olan bir durum yok.Ben oğlumu tabiki henüz 7 yaşında elinden tutup camiye götürebilir,ona camiyi sevdirebilir,namazı öğretebilirim.Onu milli bayramlara götürüp geçen askeri kıtaları alkışlattırıp askerliğe ısındırabilirim.Ona kahramanlık hikayeleri okuyup vatan sevgisini aşılar,kurandan ve peygamber (sav.)hayatından kıssalar anlatıp İslam'ı sevdiririm ki birgün karşıma hain-i din ü devlet olarak çıkmasın.Birgün vatanıma birileri göz diktiğinde mescidimin boynuna çan asmak sevdasına düştüğünde o bütün sevdaları bir kenara bırakıp vatan yoluna düşebilsin.Gençlik gençken yetişmiyor;gençlik çocukken yetiştiriliyor.Benim de çocuğuma vereceğim terbiye ve talime kimse karışamaz.İstersem komünist istersem kemalist istersem de hümanist olarak yetiştiririm.Bu kimseyi ilgilendirmez.Bu çocuğuma isim vermek kadar doğal bir hakkım.Büyüyünce mahkemeye verip ismini değiştirir bu da onun hakkı.Herkes herkesin hukukuna saygı duymalı.Ama tabi tekrar söylüyorum sorun belli.Azınlıkların çocuklarının dini kıyafetleri içinde ilahi ayinleri bir özgürlük göstergesi olarak gururla yayınlanır;müslüman Türk çocukları gururla yargılanır.İslam düşmanlığı size hayır getirmedi getirmeyecek,vazgeçin bu sevdadan:)

#25 Hammurabi

Hammurabi

• Üyeler
  • 1.804 Mesaj
  • Konum:Di li Geçmiş zaman. hani şu uğruna cihan değen var ya...
  • İlgi Alanları:İlgilenmeye değecek HERŞEY.

Gönderim zamanı 08.10.2009 - 19:53

bu yorumları yazanlarda okuyanlarda herşeyi bal gibi biliyor da maksat konuşmak işte canımız sıkılıyor ve birbirimize saldırıyoruz :D
hiçbişey kendi kendine bişey öğrenemez elma sonrada insanlara saldım çayıra mevlam kayıra demeyin tavuklar bile taklit yoluyla öğrenir herkes bişey öğrenir birinden kimi iyi kimi kötü...
şahsen kendi fikrimdir bu büyükleri örtünen insanlar bir şekilde zaten ısınmıştır kimi aileleler çocuğun gözüne sokar gibi yapmaya çalışıyor ben buna dikkat çekmek istedim babasıyla camiye giden çocuk başka namaz kılacaksın ulan demek başka ben bunu anlatmaya çalışıyorum. 5. sınıfı bitirmiş insanlardan bahsediyoruz bu arada yani 11 yaşından meclise liseli diye kazık kadar adamlar sokulunca nede fırtına kopmuştu 13 yaşında çocuk doğuranların dünyasında yaşıyoruz biz 11 yaşında kur an öğrenmek isteyenlerede engel olmayın meselenin başına dönünce verilmiş hak alındı ses çıkarmadı kenarımın demokrasi neferleri geri verilince mi bu yaygara aydın doğan ve ana haberleri misali kafalar ve yorumlar beni canımdan bezdirdi.
son sözüm olmasa öleceğimiz oksijen de üzerimize baskı kurar...

Bu mesaj Hammurabi tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 08.10.2009 - 19:55

Beni övücü sözleri bırakınız geleceğe dair planları konuşalım.
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

#26 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 08.10.2009 - 20:13

Siz nasıl yetiştimek isterseniz isteyin o çocuk büyüyünce ya kendi istediği gibi olacaktır eğrile doğrula ya da olmak istediği şeyin kötü bir taklidi olarak yaşayacaktır ... Olaki annesi/babası gibi devam etmek istiyordur yoluna, o zaman şanslısınız derim.

Çok uzun cümleler kurup süslemeye gerek yok... Çok basit, bırakın oyun oynasınlar... Dilerlerse 50 yaşından sonra özgür iradeleriyle öğrenebilecekleri bilgiler için çocukluklarından çalmanın bence hiçbir açıklaması yok...
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#27 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 08.10.2009 - 20:31

fettan bi hatun okulun aile birligi toplantısında
okullarda cinsellik desi verilmesine şiddetle karsı çıkıyormus
biri dayanamayıp sebebini sormus bana okulda cebir ve geometri ögrettiler hayatım boyunca
cebir ve geometriden nefret ettim demiş
o hesaba döner sanırım
ama şu var çocuklar küçük insanlar değildir onların da ne okumak ne ögrenmek istediklerini secme hakkı olmalı
sonucta aile ne kadar kendi bildigi gibi yetiştirmek istese de birey kendi yoluna gidecektir
isteyen drama satranç bale paten dersi aldırır isteyen kuran fıkıh
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#28 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 08.10.2009 - 20:43

hayırlı olsun gerçi hayırsız olmayacağı zaten %100 :D
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#29 tarkan

tarkan

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 163 Mesaj

Gönderim zamanı 08.10.2009 - 23:28

: ) Bakışaçılarımız arasındaki derin farklılık burda ortaya çıkıyor.

Yeteneklerinin üzerine giderek geliştirip onları sergileme fırsatı bulmuş ve başarmış başardığı içinde takdir görmüş yarınlarından umutlu çocukların yüzlerindeki gülümsemeyi ve gözlerindeki ışıltıyı görüyorum ben.

Diğerinde ise sadece Aile Baskısı görüyorum. Sadece !

Noktasından virgilüne aynen katılıyorum.

#30 tarkan

tarkan

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 163 Mesaj

Gönderim zamanı 10.10.2009 - 14:54

Devletin açtığı kuran kurslarının mahiyetini henüz bilmiyoruz. Erbakan bir zamanlar bu kurslar ve imam hatipler bizim arka bahçemizdir demişti. Arka bahçede yetişen otlar şimdi AKPnin işine yaradı yani hasadı akp topluyor.
Kuran okunacaksa manasını da öğrenmeli namaz kılacaksa namazınıda kılmalı ama başını bağlamayı kadınların kendi iradesine bırakmak gerekir. Benim önerim kıl tüy saç başdan allerji kapan tek bir kıldan cinsel dürtü ile haz duyan erkekler en iyisi ufak ufak kendi gözlerini bağlamaya başlasınlar bir süre sonra tamamıyle gözleri bağlı dolaşamaya alışıca kızlarda rahat bir nefes alır. Çekin kadınların saçlarından elinizi siz gözlerinizi bağlayın.
Not: lokantada tabağımdan saç hele birde upuzun saç çıkınca miğdem bulanıyor bu nasıl iştir anlayamadım

#31 pikaçu

pikaçu

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 10.10.2009 - 16:17

hehehhe bizde her yaz az gitmedik gitsinler öğrensinler ama zorla değil isteyerek *zong eheheh hayırlı olsun *eki
SABIRRRR SABIRRR SABIR........

#32 tarkan

tarkan

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 163 Mesaj

Gönderim zamanı 11.10.2009 - 23:33

Maun süresini namaz süresi olarak öğretirlerde Kur'an burada ne mesaj veriyor öğretmezler.
Öğretirlerse oradaki öğrencilerin tepkisi herhalde şöyle olur.

Önce şaşkınlıkla birbirlerine bakarlar. Sonra ağır ağır ayağa kalkıp koro nizmında toplanır, devletin bütün kadrolarına
en altan en tepedekine kadar okkalı bir şekilde tü.ürürler.

waranko

Aynen dediğniz gibi yaparlarsa din sömürücüleri akıllarını kaçırmış olmalılar derim. Güzel türkçemizle Allah ne diyor ne söylüyor öğrenmak dururken Arap alfabesini niçin öğretirler akıl alır gibi değl. Arapça öğrenmek kuran öğrenmekmi oluyor. Kuran manası olmayan bir kitapmı

#33 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 11.10.2009 - 23:42

Birşeyleri eleştirirken yada birşeylere farklı bir bakış açı getirmeye çalışırken kullandığınız üslup birilerinin değerlerini göz önünde bularak yapmalısınız.

Birilerini maneviyatları nedeni ile suçlar gibi bir uslup takınısanız yaptığınız şeyin bağcıyı dövmekten başka birşey olmadığı ortaya çıkar buda önyargı yaratır daha sonra doğru bişi dahi söylüyor olsanız fikilerinizin birilerinin nazarında hikmeti harbiyesi olmaz.

Saygıyla.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#34 pikaçu

pikaçu

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 12.10.2009 - 00:34

öğrenmek isteyen türkçesinide öğrenir zaten şhsen ben ne ezanı nede kuranı kerim'i arabça dinlenmesi gerektiğini düşünüyorum çünkü insana huzur veriyo ! zaten türkçe mealide var ama kuranı 'ı okuma sanatı var arkadaşlar türkçe öyle okuyamayız yalın kalır !
SABIRRRR SABIRRR SABIR........