İçerik değiştir

"Doğu Perinçek'in Mal Varlığı"

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 38 yanıt verildi

#1 Yargicdogu

Yargicdogu

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 54 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2006 - 12:51

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek malvarlığını açıkladı:“Mal mülk sahibi olmak

Bana can sıkıntısı verir”

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bugün (4 Şubat 2006) günü basın mensuplarını oturduğu eve davet ederek, mal varlığı ve yaşam tarzı konusunda sohbette bulundu. Perinçek, bu söyleşide şunlara değindi:

MAL MÜLK SAHİBİ OLMAK GİBİ BİR AMACIM OLMADI

Bu dünyaya geldiğim gibi gideceğim. Hiçbir taşınmaz malım yoktur. Evim, arsam, yazlığım, bankada param vb bulunmuyor. Bundan dolayı hiçbir eksiklik duymuyorum.

Benim ve eşimin, taşınır mal olarak, 10 bin kadar kitabımız, bir piyanomuz, bağlamamız, curamız ve gördüğünüz gibi basit ev eşyalarımız bulunuyor.

Eşim ve ben, işçi emeklisi aylığı alıyoruz. Ayrıca onun Atatürk’ün Genel Yayın Yönetmeni aylığı ve benim kitaplarımın telif gelirleri var. Gül gibi geçinip gidiyoruz. Toplumun sıkıntılarını paylaşmak, erdemli ve vicdanlı bir insan olmak için yararlıdır; iyidir.

Banka cüzdanım, çek defterim, kredi kartım yoktur.

Vicdanımdaki hesap, biricik hesabımdır.

Borcum, milletime ve insanlığadır. Her gün başka insanların emeği sayesinde var olduğumu duyarak yaşarım.

Bütün mal varlığım, bilincimde biriktirdiklerimdir ve yürek atışlarımdır.

Varlığımı Türkiye halkına ve dünya emekçilerinin varlığına adadığım için tarif edilmez bir mutluluk duyuyorum.

Hayatımın hiçbir döneminde mal mülk sahibi olmak gibi bir amacım olmadı. Hatta mal mülk sahibi olmak, bana can sıkıntısı verir. Yunus Emre’nin

“Mal da yalan mülk de yalan

Var biraz da sen oyalan”

dizelerindeki tavrını paylaşıyorum.

DÜNYANIN TADI

Benim mutluluk tanımım; eşim, çocuklarım, sevdiğim insanlarla beraber olmak; bilimsel çalışma yapmak; müzik, spor, tiyatro gibi sanat ve kültür faaliyetlerine katılmak; Türkiye halkına ve dünya emekçilerine hizmette bulunmaktır. Dünyanın tadını buralarda buluyorum.

Han ve hamam sahibi olarak yaşayabileceğim bir mutluluk keşfetmiş değilim. Mevcut emperyalist kapitalist sistemin tüketim kalıplarına esir olmayı budalalık olarak görürüm. Basit ve sade yaşamaktan zevk alırım.

Lise çağlarımdan beri mal ve mülke, tapuya ve paraya merak sarmadım. Elime geçen her şeyi arkadaşlarımla dostlarımla paylaştım. Bundan sevinç duydum.

SİSTEMİN MAKAM VE OLANAKLARINI REDDETTİM

Eğer paraya ve mala merak etseydim. Mevcut politikacıların hepsinden çok daha erken, çok büyük olanakları elde edebilirdim.

Babam Sadık Perinçek, Adalet Partisi Genel Başkan yardımcısı idi ve 16 yıl milletvekilliği yaptı.

Dayım Turhan Olcaytu, komutanlarının “Genelkurmay başkanı olabilir” diye sicil verdikler bir generaldi.

Hukuk Fakültesi öğretim kadrosuna girdim, Çok erken yaşta doktora yaptım ve geleceği çok parlak bir bilim adamı olarak görüldüm. Önüm açıktı ve sistem içinde her makam ve imkana ulaşmak için çok davetler aldım, çok kapılar açıldı.

Ancak bunlara itibar etmeyi bir an bile düşünmedim, sistemin adamı olmayı reddettim. Hayatımı halkın geleceğiyle paylaşma, halkın yönettiği bir Türkiye’de yaşama ve bunun için mücadele yolunu seçtim; Bilimsel Sosyalizmi benimsedim.

Bu emperyalist-kapitalist sisteme karşı örgütlü mücadelede yer aldığım için, babamın siyasal konumunun devamına, dayımın tümgenerallikten üst görevlere terfi etmesine engel olmuş bulundum. Bazılarının ulaşmak için taklalar attıkları mevki ve makamları, yalnız kendim için değil, yakınlarım için de reddetmiş oldum. Bundan yakınmadılar ve benim değerlerime değer verdiler; saygı gösterdiler. Böyle bir aile yapısı içinde büyüdüm.

Dört kuşakla hapis yattım ve işkencelerden geçtim ama, en büyük mutlulukları, en büyük sevinçleri yaşadım. Dünyanın en büyük zenginliklerini, saray ve mülklerini, devrimci yaşama değişmem. Parayla saadet peşinde koşmayı bir zavallılık ve ilkellik olarak görüyorum.

CUMHURİYETİN FELSEFESİ VE DEÐERLERİ

Türkiye cumhuriyeti’ni mal mülk peşinde koşanlar değil, hayatını milletin istiklali için ortaya koyan devrimciler kurdu. Ve o Cumhuriyeti bugün hortumcular ve mal mülk düşkünleri yıkmaktadırlar. Bu büyük bir tarihi derstir ve Türk devrimi’nin bilançosudur.

Bizim kurduğumuz cumhuriyet, özel çıkarı değil, milletin ortak çıkarını esas alıyordu. Emperyalizmin ve kapitalizmin Atlantik sistemine dahil edildikten sonra, Cumhuriyetin değerleri yıkıma uğradı. Artık bugün politikacıların mal varlığı konuşuluyor. Türkiye’nin son elli yılına bakınız, belli siyasal mevkilere gelenler hep küpünü dolduruyor. Sistem böyle kurulmuş.

Bu sistem, kendisine teslim olan sıradan politikacıları insanlıktan yoksun bıraktığı gibi, halka da kendi bencil ve yırtıcı değerlerini aşılıyor.

ÖZEL ÇIKAR SİSTEMİNİN SONUNA GELİNDİ KAMUCULUK GELİYOR

Hükümeti yönetenlerin mal varlıklarından daha önemli olarak, bugün insanlığın bu açgözlü, özel çıkar ve bireysel kar sistemiyle ne hallere düştüğünü ve nereye varacağını tartışmak gerekiyor.

Özel çıkar ve bireysel kar sisteminin sonuna gelinmiştir. Çünkü bu sistem, insanı yalnızlaştırdı, yırtıcılaştırdı, birer budala ve akıl hastası haline getirdi.

Özel çıkar ve bireysel kar sistemi, dünyanın damını deliyor; doğayı yıkıma uğratıyor; insanlığın artık bu sistem içinde gideceği bir yer kalmamıştır.

İnsanlık ancak büyük kolektif projelerle ve kamu mülkiyetiyle çözeceği sorunlarla karşı karşıya gelmiştir

#2 metalfirtina

metalfirtina

• Üyeler
  • 36 Mesaj
  • İlgi Alanları:siyaset

Gönderim zamanı 19.02.2006 - 19:05

doğu perinçek denen adam vatan haini bir insandır zamanında bu vatanı rusyaya satmaya kalktı ama bu vatanı ona bırakmazlar... :)
DÜNYA TÜRK OLSUN
HER HÜKÜMET GELİR VE GİDER AMA BU DEVLET VE BU MİLLET HEP KALIR...

#3 kÜnéfé

kÜnéfé

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.396 Mesaj
  • İlgi Alanları:inşaat müh.HARABE

Gönderim zamanı 19.02.2006 - 21:08

aga kopyala yapıştır bende yaparım önemli olan kendi düşünceni yazman
herkes fanidir ama sözler bakidir.....

#4 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 19.02.2006 - 22:16

çokta umurumuzdu hani perinçeğin malvarlığı.

Değişiklikler Kaydedildi...

#5 kÜnéfé

kÜnéfé

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.396 Mesaj

Gönderim zamanı 19.02.2006 - 22:40

:msn111:

#6 metalfirtina

metalfirtina

• Üyeler
  • 36 Mesaj
  • İlgi Alanları:siyaset

Gönderim zamanı 19.02.2006 - 23:06

bu herifin mal varlığı umurumuzda değil ama bu adam bu ülkenin gerçek bir düşmanıdır vatan hainidir.bu adamın mal varlığı bu ülkeyi batırmak için vardır.ALLAH bir gün hesap sorar.
DÜNYA TÜRK OLSUN
HER HÜKÜMET GELİR VE GİDER AMA BU DEVLET VE BU MİLLET HEP KALIR...

#7 Yargicdogu

Yargicdogu

• Üyeler
  • 54 Mesaj

Gönderim zamanı 21.02.2006 - 15:25

Sevgili arkadaşlar bunu kopyala yapıştırmam normal birşey çünkü bu yazı röportaj biçimindedir.
Dokuzharf senin umrunda olmayabilir ancak benim buraya kopyala yapıştırma yapmamı iten neden o kadar partinin genel başkanın mal varlığı var peki İşçi Partisi başkanın mal varlığı nasılmış öğrenin diye ama istemiyorsan okumayabilirdimde ama düşündüğüm kadarıyla da okumamışsındır.
Metalfırtına zihniyetli insan sen vatan hainliğini şöyle ifta ediyorsan Perinçek vatan hainidir

VATAN HAİNİ

"Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.
Amerikan emperyalizminin yarı sömürgesiyiz, dedi Hikmet.
Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ."
Bir Ankara gazetesinde çıktı bunlar, üç sütun üstüne, kapkara haykıran puntolarla,
bir Ankara gazetesinde, fotoğrafı yanında Amiral Vilyamson'un
66 santimetre karede gülüyor, ağzı kulaklarında, Amerikan amirali
Amerika, bütçemize 120 milyon lira hibe etti, 120 milyon lira.
"Amerikan emperyalizminin yarı sömürgesiyiz, dedi Hikmet
Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ."

Evet, vatan hainiyim, siz vatanperverseniz, siz yurtseverseniz, ben yurt
hainiyim, ben vatan hainiyim.
Vatan çiftliklerinizse,
kasalarınızın ve çek defterlerinizin içindekilerse vatan,
vatan, şose boylarında gebermekse açlıktan,
vatan, soğukta it gibi titremek ve sıtmadan kıvranmaksa yazın,
fabrikalarınızda al kanımızı içmekse vatan,
vatan tırnaklarıysa ağalarınızın,
vatan, mızraklı ilmühalse, vatan, polis copuysa,
ödeneklerinizse, maaşlarınızsa vatan,
vatan, Amerikan üsleri, Amerikan bombası, Amerikan donanması topuysa,
vatan, kurtulmamaksa kokmuş karanlığımızdan,
ben vatan hainiyim.
Yazın üç sütun üstüne kapkara haykıran puntolarla :
Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.

İşte biz BÖYLEYSEK NİZ VATAN HAİNİYİZ SİZLER İSE VATANPERVERSİNİZ

#8 kankokusu

kankokusu

• Üyeler
  • 89 Mesaj
  • İlgi Alanları:blackmetaL

Gönderim zamanı 21.02.2006 - 15:38

umurunda olmayan okumasin.kimsenin hic bi yeri sattigi da yok ustelik
yillardir sattilar satiyolar falan denildi hani neresi satilmis ??? :P tabiki copy/paste yapicak kendi mi yazsin yani ? bayaa bi guldum saolun
:D

not: Ayrica BENCE bu adam vatan haini falan da deil !
! METAL YADA HİÇ !

#9 okan_yuksel

okan_yuksel

• Üyeler
  • 85 Mesaj

Gönderim zamanı 21.02.2006 - 18:38

Herkes haddini bilerek yazsın, öyle vatan haini yakıştırmasını önünüze gelene süremezsiniz. Ağbabalarınız sürüyor diye böyle ulu orta iddia edemezsiniz. Size göre Cem Uzan bir kahraman herhalde. Değer yargılarınıza göre Cem UZAN bir kahramansa Doğu PERİNÇEK de haliyle vatan haini oluyor. Bilmem anlayabilecek misiniz?
Dünyanın,bir öküzün boynuzları üzerinde durduğu bir yalandır ama buna inanan öküzlerin olduğu doğrudur!!!

#10 Yargicdogu

Yargicdogu

• Üyeler
  • 54 Mesaj

Gönderim zamanı 21.02.2006 - 18:54

Gün gelir devran döner insanlığı savunana vatan haini derler

Bu mesaj Yargicdogu tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 21.02.2006 - 18:55

#11 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 21.02.2006 - 19:30

Ülke insanlarına saçma sapan ideolojiler empoze ederek birbirine düşman edip ülkeyi kargaşaya sürükleyerek 80 ihtilaline neden olan ve bu ideolojik görüş ayrılıkları nedeniyle ülke gençlerimi birbirlerine can düşmanı ederek balta, kürek ile birbirlerinin canlarına kastetmesine sebeb olan ve tüm bunlara rağmen demokrasiyi ve vatanseverliği ağzından düşürmeyen herkişi takiyyeci bir vatan hainidir.

Bence !!

WaLe Not: Bu tanım kişiye özel olmayıp, tanıma uyan ve kendini devlet adamı, siyaset adamı olarak tanımlayan herkezi içermektedir.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#12 kankokusu

kankokusu

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 21.02.2006 - 19:53

çok iç gıdıklayıcı bi yorum....

:)
! METAL YADA HİÇ !

#13 kÜnéfé

kÜnéfé

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.396 Mesaj

Gönderim zamanı 22.02.2006 - 10:16

aga kopyala yapıştır yapılmayacak nie ben bu forma bir kopyala yapıştır bir yaparsam formdan keyif alman o zaman ben de gelim buraya ülkü ocaklarının tüm bildirisini yayınlayım devlet bahçelinin mal varlıgını yapıstırım partide kim osurduysa haber verim yapıştırmakla hoş olurmu bana kopyalı yapıştır yapan okudugunu kelimelere dökemeyen kendi görüşü gibi yansıtamayan daha türkçesi gelişmemiş insan görüyorum ama ben yine de kimseye vatan haini die itham etmem çünkü vatan içindeki değeri o adama zaten bir ceza ve umrumda deil adamın osurmasının buraya kopyala yapıştırmasıyla bana bildirilmesi ama bizim görüşümüzü çalıp kendi görüşleri gibi yayınlayan bir dönek benim sinirimi hoplatıyor adam her yerden dönek ve varsa tartışabilecek benle gelsin kopyala yapıştır yapmadan tartışsın o adamın sizin bilmediğiniz yönlerini öyle bir söylerimki tiksinirsiniz haaa isterseniz kopyala yapıştır yapın ben adamı ölede susturmasın bilirim size bi soru nie 0.0000000000000001 oy alıyorsunuz çünkü adam dönek devletin başına geçince hangi siyaseti seçecek merak ettim sizin ulusal kanalınızın kapandımı reytinginiz kaç sanırım biraz sert konuştum ama benim söylediklerime güleni kalemimle öldürürüm benim saygım sizin saygınızla dogru orantılır...saygılırım

Bu mesaj KaKuDu tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 22.02.2006 - 10:19

#14 kankokusu

kankokusu

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 22.02.2006 - 11:48

herseye eywalla ama neden bu kadar yukleniliyor ki copy/paste'ye ?? tamam dogru burasi tartisma yazisma fikirleri beyan etme ortami.ama konu itibari ile yapilmis bi copy/paste'nin uzerine bu kadar gidilmemeli diye dusunuyorum.

neden anlamak istemiosunuz arkadaslar. Adam kendi dusuncelerini yazmak isteseydi yazardi orda tabiki copy/paste olacak adamin kendi fikri deil bi yerden alinmis
( Yargicdogu da belirtmis " Sevgili arkadaşlar bunu kopyala yapıştırmam normal birşey çünkü bu yazı röportaj biçimindedir " diye " ).

bayaa bi buyudu bu konu.Sanirim belli bi dusunceyi sindiremeyenler var yada benim anlayamadigim seyler var !!
! METAL YADA HİÇ !

#15 kÜnéfé

kÜnéfé

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.396 Mesaj

Gönderim zamanı 22.02.2006 - 12:05

senin anlayamadığın bişeyler çünkü o hep aynı şeyi yapıyor anladın mı arkadaşım

#16 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 22.02.2006 - 12:16

Yazı başka yerde varsa (ki genelde var) oraya link verilmesi daha hoş olur. Gereksiz yere alan doldurma problemimiz olmaz.
Devir tasarruf devri. em ay rayt?

2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#17 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 22.02.2006 - 12:33

yu ar alveys rayt!!
I find your lack of faith disturbing!

#18 kankokusu

kankokusu

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 22.02.2006 - 12:42

simdi olay yer kaplamama muhabbetine gecti
huhaahah muhabbete bak iyi ki gelmisim hea B)
! METAL YADA HİÇ !

#19 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 22.02.2006 - 12:44

ı ıh..

Okuyup sıkılma muhabbeti bu. İsteyen gitsin oradan okusun.
Ben yapmadım ayrıca o yorumu. Ben kendi yorumumu söyledim..
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#20 kankokusu

kankokusu

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 22.02.2006 - 13:07

ı ıh..

Okuyup sıkılma muhabbeti bu. İsteyen gitsin oradan okusun.
Ben yapmadım ayrıca o yorumu. Ben kendi yorumumu söyledim..

! METAL YADA HİÇ !