İçerik değiştir

- - - - -

Türk Erkekleri..

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 62 yanıt verildi

#21 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2006 - 14:08

Ya sapık olacaksanız tabii bizden uzak durun..Tüm sapıklıklarınızı bulgarlara-ruslara-almanlara gösterin.

Zıtcinsel ilişki dürtüsü, daha önce de açıkladığım üzere, sapıklık olmanın tam aksine, sağlıklıdır, hatta insan neslinin devamı açısından hayati önem taşır. Tıp, zıtcinsel ilişki dürtüsünü bir sağlık belirtisi olarak tanımlar.

Buna karşın, tıbbın sapıklık olarak tanımladığı cinsel anormalliklerden biri ise Türk kadınının vermemesini karakterize eden aseksüalite ya da frijitliktir.

Yani sapık olan Türk erkeği değil, Türk kadınıdır. Arzederim.

Bayan olma hakkımla özür bekliyorum.Verme kelimesi çok kaba bi tabirdir!Bunu düzeltmenizi istiyorum.

Ayrıca normal olan tek eşliliktir.Bunun aksi olursa sapıklık,doyumsuzluk olur.Bu da cinsinizin her zaman yaptığı birşey.Bu yüzden sapıksınız diyorum.

Ayrıca Türk kadınları sizin tabirinizle vermiyorsa,neden bunca evlilik oluyor?Sadece kardeş kardeş aynı yatağı paylaşmak içinmi?
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#22 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2006 - 14:16

Hiçbir alanın literatüründe bayan olma hakkı diye bir hak yoktur. İnsan hakları erkek ve kadının eşitliğini savunur. Şımarıklığınız akla zarardır. Feminizmin, yani kadın erkek eşitliğini savunan düşünce akımının, sapkın bir yorumunu kullanarak hiçbir dayanağı olmayan saçmalıklar telaffuz etmektesiniz. Haddinizi biliniz.

Not: Tıp, tekeşliliği savunmaz ve dayatmaz. İnsan doğası tekeşli değil, çokeşlidir. Bunun evrimsel sebeplerini de bilahare açıklayabilirim ama enerjimi boşuna tüketeceğimin farkındayım. Neticede tekeşlilik tıbbi bir zorunluluk veya kural değildir, sağlık şartı veya işareti değildir. Tam aksine, cinsel iştah sağlık belirtisidir. İslam bile bu gerçeği tanımış olacak ki çokeşliliği savunmakta, bir erkeğe dört kadını layık görmektedir.

#23 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2006 - 14:24

Şimdi olayı ben özetliyim, Türk kızları vermio demişin sparkım canım. Haklısın, cinsel ilişkilere girmiyorlar dııııııııııııııııı artık bu olay yavaş yavaş deişmeye başlıo, her neyse vermek biraz argo olmuş ama hakaret niteliği taşımıo bu konuda da haklısın. (bak bugün hep haklısın diom çünkü bence haklısın ehehe)

Neyse bize sapık demiş bayan arkadaşlar, biz sapıksak o zmn siz de vermiosunuz eheuheuh yaa yaa böle derseniz böle cwp alırsınız.

Saygılar Sevgiler öpücükler

Not: Ahaa bu konuda da geyik yapmam yasaklanır birazdan :)

Dip Not: papates papates
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#24 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2006 - 14:30

Ayrıca Türk kadınları sizin tabirinizle vermiyorsa,neden bunca evlilik oluyor?Sadece kardeş kardeş aynı yatağı paylaşmak içinmi?

Güzel bir noktaya değinilmiş. Türk erkeklerinin, çoğunlukla kompleksli ya da frijit olmak üzere cinsel açıdan sapık olan Türk kadınları ile evlenmek zorunda bırakılmalarının sebepleri çeşitlidir. Bu sebeplerin başında aile ve çevre baskısı gelmektedir. Türkiye'deki evliliklerin hala büyük bir kısmı, beşik kertmesi ya da görücü usulü ile, hem erkeğe hem de kıza aile büyüklerinin dayatması sonucu yapılmakta, herhangi bir itirazda ciddi yaptırımlar tehdit edilmektedir. Dolayısı ile Türk erkeğine seçim hakkı bırakılmamaktadır. Bunun yanısıra, Türk erkeklerinin yabancı kadınlara ulaşmasını engelleyici siyasi, ekonomik ve sosyal şartlar, daha çok Türk erkeğinin yabancı kadınlarla ilişki kurmasını önlemektedir. Yurt dışına çıkmak, hatta yurt içinde yabancı kadınlarla tanışmak isteyen Türk erkeğinin karşısına birçok engel çıkmaktadır. ("Damsız girilmez" gibi dünyanın başka hiçbir ülkesinde varolmayan medeniyet dışı uygulamalar bu engellere örnektir.) Bu engellerin birçoğu, Avrupa Birliği'ne tam giriş sağlanırsa büyük ölçüde kalkacaktır, Avrupa Birliği'ne tam girişin sağlayacağı bürokratik kolaylıklar, Türkiye'ye yapılacak yabancı yatırımlar ve sosyal değişimler, milletlerarası ve ırklararası ilişkileri büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

#25 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2006 - 14:34

(İslam bile bu gerçeği tanımış olacak ki çokeşliliği savunmakta, bir erkeğe dört kadını layık görmektedir. ) Sparkplug.

Çok eşililiği savunmakla ne kadar ulvi bir görev üstlenmişsiniz arkadaşım!! :)
Unutmayın ki sözlerinizi ortaya dökerken, annenizinde, kız kardeşinizinde hatta ileride doğacak kızınızda bayandır. Türk dilinin inceliklerini kullanarak, bayanlara hakaet vari konuşmakta biz erkeklere mahsuz birşey olmalı. Bir kız evladı yetiştirmeye çalışan biri olarak bu şekilde ki yakıştırmaları aynen sahibine iade ediyorum.

Not: Sapıklık sizce o kadar olağan birşeymi ki, gurur duyuyorsunuz? :)

Bu mesaj sabrili1 tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 07.02.2006 - 14:38

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#26 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2006 - 14:37

Ben haddimi biliyorum.Siz hiç merak etmeyin.O zman bende insan olma hakkımı kullanıyorum.Ve hala bunu düzeltmenizi bekliyorum....
Verme kelimesini nasıl bu kadar doğal karşılıyosunuz anlamıyorum.
Ne veriyoruz ya elma armut ne??Cinsellik gibi 2 tarafıda mutlu eden bir şeyi böyle ayaklar altına alıpta,verme gibi kaba bi tabir ile kullanılması bana çok yanlış geliyor.

Ayrıca tek eşlilik herzaman en sağlıklı olandır.Çok eşlilerin durumları ortada..Bir sürü hastalıkla pençeleşiyorlar.Aids vs....Buna rağmen çok eşliliği savunuyorsunuz ya bravo yani.Sizin gibi düşünen insanlar (çok eşliliği savunanlar) kaptıkları hastalıklardan dolayı)şu anda mezarda yatıyolar biliyosunuz dimi?

Drizztt'e öneri : İllaki bişey almak istiyosanız, bu işi parayla yapabilen bir sürü kadın var onlara gidiniz.

* * *

Susuyorum..

#27 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2006 - 14:51

Ne veriyoruz ya elma armut ne??Cinsellik gibi 2 tarafıda mutlu eden bir şeyi böyle ayaklar altına alıpta,verme gibi kaba bi tabir ile kullanılması bana çok yanlış geliyor.

Cinselliği ayaklar altına alan asıl taraf, vermeyen Türk kadınıdır.

Kullandığım terim, atfettiğim anlamı birebir ifade eden bir terimdir. Kullanımım isabetli ve yerindedir. Cinsel konularda kompleksli (yani sapık) olduğunuz için cinselliğin açık şekilde tartışılmasından rahatsız oluyorsanız bu sizin sorununuzdur.

Not: AIDS sanıldığından çok daha düşük bulaşma riski taşıyan, Türkiye'de sadece birkaç bin taşıyıcısı olan bir hastalıktır. En kritik bulaşma vektörleri, korunmasız anal ilişki ve enjektör paylaşımıdır. Dolayısı ile zıtcinsel ilişkileri pek etkilememektedir. Buna mukabil olarak, Afrika'da yapılan bir araştırmaya göre, sünnetli erkekler, korunmasız ilişkide bile AIDS'li kadınlardan HIV virüsünü kapmamaktadır. Yıllar boyunca aynı AIDS'li kadınla yatmasına rağmen HIV negatif sonuç veren sünnetli erkeklere rastlanmıştır. Cinsel yolla bulaşan ve halihazırda kesin şifası bulunmayan diğer tek ölümcül hastalık olan Hepatit C'nin de cinsel yolla bulaşma riski çok düşük olup, ana bulaşma vektörü enjektör paylaşımıdır. Cinsel yolla bulaşma riski yüksek hastalıkların hemen hepsi, pratik şifaları olan, kısa sürede iyileşen hastalıklardır.

#28 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2006 - 14:53

ehehe saol GLAmor, önerini dikkate alcam ama bildiğin üzere ben Ar-Ge bölümünün koordinatörüyüm :) yani parayla yapacak insanlara kadar asla düşmem :)

iğğğk iğrenç lan :)

Not: Aganın pohu üstüne poh idilmez

Dip Not: Bik bik üstüne papates böreee :D
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#29 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

İllaki bişey almak istiyosanız, bu işi parayla yapabilen bir sürü kadın var onlara gidiniz.

:) teşekkür ederim düğmesi olsaydı bunu yazmak zorunda kalmıcaktım saol GLamor

smiley-sport036.gif  

#30 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

tıhıhahaıhhahaa.. spark buraya da el atmışsın.. başarılarının devamını diliyorum..
Gönderilen Resim

#31 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2006 - 14:54

Drizztt'e öneri : İllaki bişey almak istiyosanız, bu işi parayla yapabilen bir sürü kadın var onlara gidiniz.

Müstakbel erkek arkadaşını ya da kocasını seçmede, maddi durumu öncelikli kıstas olarak kullanan Türk kadını, "bu işi parayla yapan" kadınlara iyi bir örnektir.

Aralarındaki tek fark, tipik hayat kadınının kısa vadede (kira), Türk kadınının ise orta vadede, yani boşanana kadar (leasing) çalışmasıdır. Teoride bir fark yoktur.

#32 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2006 - 15:18

Cinselliği ayaklar altına alan asıl taraf, vermeyen Türk kadınıdır.

Kullandığım terim, atfettiğim anlamı birebir ifade eden bir terimdir. Kullanımım isabetli ve yerindedir. Cinsel konularda kompleksli (yani sapık) olduğunuz için cinselliğin açık şekilde tartışılmasından rahatsız oluyorsanız bu sizin sorununuzdur.

Bu konuda sanırım yaralısın :)

Yoo gayette açık konuşabilirim cinselliği.Ama yeri burası değil.Konumuz Türk erkekleri.Onların sırf abazalıkları ve sapıklıkları yüzünden başlarıına gelen olaylar.

Siz dr.lardan daha iyi biliyor olmalısınız tabii.Tüm sağlıkçılar bas bas bağırıyo tek eşlilik diye.Siz ise tam tersini savunuyorsunuz.Bilim-bilim diye yırtınan sizi çok çelişkili gördüm.Tabii klasik erkek tablosu.İş çok eşliliğe-cinselliğe gelince hemen yan çizmeler başlar...

* * *

Susuyorum..

#33 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2006 - 15:21

Türk Kadını nı örnek göstereceğin bir başka konu kalmadı mı? :) :P

Sen başka ulusun kadınından mı dünyaya geldin :msn24: :msn24: :msn24:

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#34 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2006 - 15:33

Müstakbel erkek arkadaşını ya da kocasını seçmede, maddi durumu öncelikli kıstas olarak kullanan Türk kadını, "bu işi parayla yapan" kadınlara iyi bir örnektir.

Bunu genelleme yapamazsınız.Böyle örnekler var ama sadece Türklerde değilki bu.Tüm dünyada buna örnek bir sürü ulustan kadınlar var.

Ayrıca sizlerde enayi olmayında bu tip kadınların sizi kullanmasına engel olun..

* * *

Susuyorum..

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 07.02.2006 - 20:37

Ben sapık diyemiycem erkekler için sadece uçkuruna fazla düşkünler. Ya da illa sapık dersek sapıklık iyi bişiy ki o zaman bi tanecik babam sayesinde ben varım :)
Kadınlar şeytan mı genellersek hayır. Sadece zekiler. Erkeklerin zayıf yönünü bilmek ve ona göre davranmak şeytanlık olamaz. Bu her iki cins içinde geçerli sonuçta.

Toplumumuzun bekaret konusunda gösterdiği hassasiyet ve özellikle şu namus cinayetlerinin erkekler tarafından işlendiğini dikkate alırsak kadınların vermemesi çok normal. Çünkü siz şunu asla kafanıza sokmuyorsunuz; konu kız kardeşiniz veya aileden biri olursa NAMUS oluyor, ama kız arkadaşınız, sevgiliniz veya eşiniz olursa VERMEDİ oluyor. Bir orta yolu bulun sizde de hatunlar nasıl davrancaklarını anlasınlar. Dengesiz yaratıklar nolcak :mad1:

#36 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2006 - 22:33

Yoo gayette açık konuşabilirim cinselliği.Ama yeri burası değil.Konumuz Türk erkekleri.Onların sırf abazalıkları ve sapıklıkları  yüzünden başlarıına gelen olaylar.

Konumuz, erkeklere yalan vaatlerde bulunarak dolandıran şeytan ruhlu Türk asıllı Bulgar kadınlarıdır. Dolandırılan erkeklerin herhangi bir sapıklığı sözkonusu değldir. Zıtcinsel arzunun, sapıklığın aksine sağlık belirtisi olduğu, hatta insan neslinin devamına vesile olduğu için sağlıklı olmanın ötesinde hayati önem taşıdığı, işbu forumda defalarca belirtilmiştir.

Siz dr.lardan daha iyi biliyor olmalısınız tabii.Tüm sağlıkçılar bas bas bağırıyo tek eşlilik diye.

Bu konuda kaynak talep ediyorum, çünkü tıp hiçbir şekilde tekeşliliği dayatmaz. Tekeşlilik insanın doğasına aykırıdır ve tıp bunun farkında olan bir bilimdir. Tıp olsa olsa istenmeyen gebelikler ve hastalıklara karşı korunmalı ilişki tavsiye edebilir, ama aynı tavsiye tekeşli ilişkiler için de geçerlidir.

#37 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2006 - 22:37

Bunu genelleme yapamazsınız.Böyle örnekler var ama sadece Türklerde değilki bu.Tüm dünyada buna örnek bir sürü ulustan kadınlar var.

Ayrıca sizlerde enayi olmayında bu tip kadınların sizi kullanmasına engel olun..

Genelleme yapan sizsiniz. Cinselliği para karşılığı yapan kadınları bir çatı altında toplayan sizsiniz. Ben sadece bu grubun üyelerini daha ayrıntılı bir şekilde tasvir ettim, ve tipik Türk kadınının da bu gruba dahil olduğunu belirttim.

"Enayi olmayın" sözü ile mağdura suçlunun sorumluluğunu yüklemek de sizin için yeni bir alt seviye teşkil ediyor sanıyorum. Gözümde daha fazla alçalamayacağınızı düşünüyordum ama yanılmışım. Tüm beklentilerimin ötesinde bir tavır sergileyerek daha da alçalmış bulunuyorsunuz, tebrik ediyorum.

Suçlunun sorumluluğu suçluya aittir. Bu durum tartışmaya bile açık değildir.

#38 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 08.02.2006 - 09:57

Not: AIDS sanıldığından çok daha düşük bulaşma riski taşıyan, Türkiye'de sadece birkaç bin taşıyıcısı olan bir hastalıktır. En kritik bulaşma vektörleri, korunmasız anal ilişki ve enjektör paylaşımıdır. Dolayısı ile zıtcinsel ilişkileri pek etkilememektedir. Buna mukabil olarak, Afrika'da yapılan bir araştırmaya göre, sünnetli erkekler, korunmasız ilişkide bile AIDS'li kadınlardan HIV virüsünü kapmamaktadır. Yıllar boyunca aynı AIDS'li kadınla yatmasına rağmen HIV negatif sonuç veren sünnetli erkeklere rastlanmıştır. Cinsel yolla bulaşan ve halihazırda kesin şifası bulunmayan diğer tek ölümcül hastalık olan Hepatit C'nin de cinsel yolla bulaşma riski çok düşük olup, ana bulaşma vektörü enjektör paylaşımıdır. Cinsel yolla bulaşma riski yüksek hastalıkların hemen hepsi, pratik şifaları olan, kısa sürede iyileşen hastalıklardır.

Tek eşlilik cinsel yolla bulaşan hastalık riskini azaltıyor

Cinsel yolla bulaşabilen hastalık etkenleri de çeşitli. Çok sayıda bakteri, virüs, bazı mantarlar, iç ve dış parazitler... Bu hastalıkların bir kısım kadın ve erkek akıntılarıdır. Bir kısmı ise sadece deri belirtileri gösterir. Bazıları ise hem deri, hem de iç organlarda belirti verirler. Her yıl yaklaşık 300 milyon kişinin cinsel yolla bulaşan bir hastalıkla enfekte olduğu tahmin ediliyor.

Bu hastalıklar neden bu kadar yayıldı?

- 60’lı yıllarda başlayan cinsel devrim, doğum kontrol hapları ve turizm patlaması ana nedenler. Gebe kalma tehlikesinin ortadan kalkması, cinsel ilişkilerde toplum baskısının azalması ve dünyanın değişik yörelerindeki insanlarla ilişkiler kurulmasıyla, hastalıkların yayılması çok kolaylaştı.

Prezervatif kullanmak her zaman yetmiyor mu?

- Prezervatif kullanmak elbette doğru. Ancak korumada yetersiz kalabilir. Sadece cinsel organları koruyabilriz prezervatifle. Tüm vücudu prezervatif ile örtemeyiz.

Riskli davranış nedir?

- Günümüzde birçok insana sempatik görünmese de riski azaltmada en önemli adım tek eşlilik. Cinsel ilişkiyle bulaşabilen hastalıklar konusunda, ilgili uzmanların bir öngörüsü var: Bir hastada cinsel yolla bulaşan hastalık bulunması, bunun üç ile çarpılması demek. Yani birinci kişi hasta, ikincisi onun hastalığı aldığı kişi. Üçüncüsü de hastalığın verildiği kişi. İşte tek eşlilikte bu risk büyük ölçüde ortadan kalkıyor.

İlişki tipiyle ilişkisi var mı?

- İster heteroseksüel (kadın-erkek ilişkisi), isterse de homoseksüel (aynı cinsle ilişki) ilişkide, tek eşlilik riski çok azaltır. Herhangi bir cinsel partnerin ikinci veya daha çok partneri olması riskleri katlayarak artırır. Bu durumda paralı ilişkilerin de ne kadar yoğun risk taşıdığı çok açık olarak bellidir.

Prof. Dr. Orhan Baransu

29.09.2005

Kaynak : Hürriyet

Sanıyorumki bu iyi bir kaynak.Ayrıca her konuda en son sözü siz söyleyeceksiniz diye bir şey yok.Biraz kendinize gelin.

* * *

Susuyorum..

#39 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 08.02.2006 - 10:03

Siz dr.lardan daha iyi biliyor olmalısınız tabii.Tüm sağlıkçılar bas bas bağırıyo tek eşlilik diye.

Bu konuda kaynak talep ediyorum, çünkü tıp hiçbir şekilde tekeşliliği dayatmaz. Tekeşlilik insanın doğasına aykırıdır ve tıp bunun farkında olan bir bilimdir.

Cinsellikte en büyük tehlike çok eşlilik

Cinsel partner sayısının artması, rahim ağzı kanserine yakalanma olasılığını yükseltirken AIDS, Hepatit B, Hepatit C ve benzeri hastalıklara da davetiye çıkarıyor.

Prof. Dr. Bülent Gülekli, cinsel yaşamda eş sayısının artmasının, sağlık açısından olumsuz etkileri bulunduğunu söyledi.

Bu durumun rahim ağzı kanserine yakalanma riskini artırdığının bilinen bir gerçek olduğunu kaydeden Prof. Dr. Gülekli, AIDS, Hepatit B, Hepatit C ve benzeri cinsel temasla bulaşan hastalıkların da partner sayısındaki artışa paralel olarak risk oluşturduğunu anlattı.

Buda bi prof. değilmi??

* * *

Susuyorum..

#40 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 08.02.2006 - 13:56

Bu konuda söylenmesi gereken şeyleri zaten söyledim.

Cinsel yolla bulaşan, ölümcül, ve kesin şifası bulunmayan sadece iki hastalık mevcuttur. Bu hastalıklar AIDS ve Hepatit C olup, cinsel yolla bulaşma olasılıkları, özellikle sünnet olmuş erkekler için çok düşüktür. Herkesin bildiği üzere, hiçbir kanser türü, rahim ağzı kanseri de dahil olmak üzere, insandan insana bulaşmaz. Dolayısı ile rahim ağzı kanserini cinsellikle bulaşan bir hastalık olarak tanımlamak yanlıştır. Bazı erkeklerin cinsel organlarında taşıdığı Papilloma C virüsünün rahim ağzı kanserini teşvik edebileceği konusunda bulgular vardır, ama bu kesin değildir.

Bu ölümcül hastalıkların dışındaki hemen tüm cinsel hastalıklar, pratik ve kesin şifaları olan hastalıklardır. Herhangi basit bir hastalık gibi kısa sürede iyileştirilebilirler. Zaten korunmalı çok eşli ilişkiye girmek, insanı bu hastalıklardan büyük ölçüde koruyacak, korunmasız tek eşli ilişkiye girmek ise insanı riske sokacaktır. Çünkü (Prof. Dr. Orhan Baransu'nın da belirttiği üzere):

Herhangi bir cinsel partnerin ikinci veya daha çok partneri olması riskleri katlayarak artırır.

Ben tek eşli kalırsam bile (sözde) tek eşli ilişkimdeki diğer partnerimin tek eşli kalacağını garanti edemem. Partnerimin beni aldatması olasılığı dahilinde ben de çok eşli ilişkilere girmiş kadar riske girerim. Dolayısı ile tek eşli ilişkide bile korunmalı ilişkide bulunmak zorundayım. Madem korunmalı ilişkide bulunuyorum, o halde çok eşli ilişkilere de girebilirim, çünkü zaten korunuyorum.

Not: Hepatit C için de, AIDS için de kesin şifa sağlayan ilaçlar şu an klinik deney aşamasında olup, üç beş yıl içinde piyasaya sürülmeleri beklenmektedir. Klinik deney, bir ilacın etkinliğinin kesin kanıtlanmış olduğu, ama yan etkilerinin araştırıldığı ve mümkünse azaltıldığı safhadır. Yani işin en zor kısmı halledilmiş, HIV de, HCV de yenilmiştir.

Bu mesaj sparkplug tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 08.02.2006 - 13:58