İçerik değiştir

Siyasal İslam’ın Kalesi Olarak İmam Hatipler

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 162 yanıt verildi

#141 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 11:41

Ben de arıyorum çöpte *zong Çamur at izi kalsın..

...

#142 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 12:27

Pacmanım,Allah korusun ne senin ne de başka arkadaşımın sıtma olmasını istemem. ;P Böyle ise hemen ilaçlatayım kendimi. :P

Waranko arkadaş,sonuçta ifade özgürlüğünü kullanıyor.Bu ifadelerde,hani kırıcı,küfür demiyim de mesela beyinsiz..gibi kullanımlar olmuştur.En nihayetinde eline satır alıp kimseyi doğramaya kalkmamış,tabancayla kurşunlar sıkmamıştır.

Waranko arkadaş ve diğer arkadaşlar,sonuna kadar görüşlerinde ısrar etsin etmesine de,karşımızdaki arkadaşlara hitap ederken küçümseyici ifadeler hoş durmuyor.(yöneticilerin affına sığınarak yapılan,herkesce de bilinen bir öneriydi sadece *zong

580023663830.jpg

#143 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 12:32

Sen bu niyet okuma işine takmışsın ama ayetleri istediğin gibi yorumlayıp sonrada bunları çürüt diyorsun.Baş örtüsünün din olmadığını dinden olduğunu daha evvelde yazdım.Din değil dinin emridir tabi bu ikisinin arasındaki farkı ayırmak için belli zeka düzeyi gerekir...Dinin bir emrine bu dinde yoktur demek dine saldırıdır...Burda lak lak yapan birtek siz varsınız, aldığınız eğitimle ilgili olsa gerek her iişin içinden çıkamadığınızda bir yerleri suçlamayı adet edinmişsiniz.Türkiyenin geleçeği karanlık diyorsun ve bunu İslama ve din adamlarına bağlıyorsun.Ülkenin önünü karartanlar akıl bulandırıcı oyunlarla ortaya çıkan siz ve sizin gibiler....Bu aralarda kaçmaya takdınız rebel kaçıyormuş ben kaçıyormuşum?Burdayız burda bir yere gittiğimiz yok....Senin amaçın üzüm yemek değil bağçıyı dövmek elinden sopan alınıncada burası lak lak sitesi mi diye soruyorsun...

Şimdi hak teslim etme işine gelelim,;Beni dostlarımın yaptığı eleştiriler yaralar sizin ki değil, kaldıkı siz eleştiri sınırlarını çokdan aştınız,kişinin yazdıkları aldığı eğitimden aile terbiyesine kadar her şeyini ortaya koyar.Sizde aldığınız eğitim ve terbiye kadar varsınız, bu da orta da....
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#144 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 13:23

Bu ülkede imam hatipleri neden savunuyorsunuz ?

İmam hatipler neden açıldı orada gösterilen dersler nelerdi?

İmamlıktan başka vasfı olmayan insanların şuan devlette nerelere getirildiğinin farkında değil misiniz?

Birde birlik olup sizin düşüncelerinizin dışında olanlara biraz argo gelecek ama saldırmaktan vazgeçin *zong

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#145 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 13:28

imam hatiplerde matematik fizik kimya gibi dersler de var bilader =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#146 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 13:31

Ne zamandır var ? neden açılmış o okullar imam yetiştirmek için değil mi ?

Şimdi neden sanki ülkenin en zekileriymiş gibi kat sayı olayından faydalanmak için duygu sömürüsü yapılıyor.

Bırakın bana terane yapmayı neyin ne olduğunu herkes biliyor.

Okumaksa amaç onca düz lise var gidip baştan orda okusunlar girdiğin yolun sonunu bile bile yolun sonunda ya ben neden bu yol dışına çıkamıyorum diye ağlamayacaksın..

Her ağlayana emzik verirse bu ülke böyle cahil kalınır.

#147 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 13:36

imam hatipler olmasaydı uzaya çıkmıştık şimdi.

#148 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 13:38

Olabilirdi haklısın çünkü onların eğitim verdiği imamlar halkımızın beyinlerini yıkaması sonucunda cahil halk çoğaldı o yüzden imam hatipler kapansın olmadı uzaya bir imam hatip lisesi açılsın müdürde sen ol <_<

#149 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 13:39

iMAM HATİPLERDE 4 SENEDE OKUTULAN DERSER......
KATEGORİLERİ DERSLER
ORTAK DERSLER DİL VE ANLATıM
TÜRK EDEBİYATI
TARİH
T.C. İNKILÂP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK
COÐRAFYA
MATEMATİK
FİZİK
KİMYA
BİYOLOJİ
SAÐLIK BİLGİSİ
FELSEFE
YABANCI DİL
BEDEN EÐİTİMİ
MİLLÎ GÜVENLİK BİLGİSİ
TRAFİK VE İLK YARDIM -

ALAN DERSLERİ
KUR’AN-I KERİM
ARAPÇA
TEMEL DİNİ BİLGİLER
SİYER
FIKIH
TEFSİR
KARŞILAŞTIRMALI DİNLER TARİHİ
HADİS
İSLAM TARİHİ
KELAM
HİTABET VE MESLEKİ UYGULAMA
DİL VE ANLATIM
TÜRK EDEBİYATI

SEÇMELİ
DERSLER
RESİM
MÜZİK
BEDEN EÐİTİMİ
TARİH
ÇAÐDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ
COÐRAFYA
MANTIK
PSİKOLOJİ
SOSYOLOJİ
MATEMATİK
GEOMETRİ
ANALİTİK GEOMETRİ
FİZİK
KİMYA
BİYOLOJİ
DİNÎ MUSİKİ
HÜSN-Ü HAT
BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ
GİRİŞİMCİLİK
BİLGİ KURAMI
PROJE HAZIRLAMA

#150 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 13:43

Eğitim-Sen'in verdiği rakamlara göre İmam Hatip okulu açma rekoru Süleyman Demirel'in elinde bulunuyor.

· 1951-1959 / Adnan Menderes / 19 adet

· 1962-1963 / İsmet İnönü / 7 adet

· 1965-1971 / Süleyman Demirel / 46 adet

· 1974-1975 / Bülent Ecevit / 29 adet

· 1975-1978 / Süleyman Demirel / 233 adet

· 1978-1979 / Bülent Ecevit / 4 adet

· 1979-1980 / Süleyman Demirel / 36 adet

· 1984-1989 / Turgut Özal / 90 adet

· 1990-1992 / Mesut Yılmaz / 23 adet

· 1992-1994 / Süleyman Demirel / 12 adet

· 1994-1995 / Tansu Çiller / 13 adet

· 1995-1997 / Diğer Hükümetler / 97

imam hatip liselerini başımıza bela eden siyasetçileri gördünüz mü?
süleyman demirel bu gün; "başörtülüler arabistan'a gitsin" diyecek kadar faşistt biz zihniyette. ergenekondan birisi tutuklanıca ciğeri yanıyor. bülent ecevit'i de bilmeyen yok. anlı şanlı ismet paşa da siyasal islam'ın kalelerinden 7 tane açmış.

<_<

imam hatipleri en çok açanlar bu gün en çok şikayet edip ağlayıp zırlayanlar nedense
bırakalım ağlasınlar.
beter olsunlar hatta!

#151 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 13:46

Kılıç Müfredatdan bahsediyorsunda bunların hangi biri okutulmuş imam hatiplerde söyler misin ?

Bu üste yazdığın matematik geometri kimya fizik biyoloji 3 seneye kadar yoktu şimdide sadece seçmeli ders olarak seçiyorsun tabi Alan derslerinin dışında zaman yeterse gösteriliyor ikincisi Anadoluda Alan derslerinin dışında hiç bir ders gösterilmiyor.

İşte burdan yola çıkarak İmam hatiplerin amacı belli dini kisve altında eğitim bir nevi irtica faaliyet.

Duygusal açıdan bakarsan insanlarımız dini yönden okutulamıyor geyiği yapılıyor.

Okumak isteyene Anayasamızın belirlediği şekilde okuma hakkını Devletimiz veriyor.

Bunun dışın hepsi Akpnin siyasi rantıdır.

Türbanı öne sürerek mağduru oynadı
Sonra Alevileri sürerek mağduru oynadı
Şimdi Kürtleri sürerek mağduru oynuyor...

Merek adiyorum sıra hangi azınlığa geldi bence Genel evdekilerle travestiler içinde bir düzenleme yapsın onlarında oyunu aldımı tamamdır bu iş <_<

#152 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 13:47

Kılıç Müfredatdan bahsediyorsunda bunların hangi biri okutulmuş imam hatiplerde söyler misin ?

Bu üste yazdığın matematik geometri kimya fizik biyoloji 3 seneye kadar yoktu şimdide sadece seçmeli ders olarak seçiyorsun tabi Alan derslerinin dışında zaman yeterse gösteriliyor ikincisi Anadoluda Alan derslerinin dışında hiç bir ders gösterilmiyor.

yanlış bilgin var ysf

#153 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 13:53

Bunlar 10 sene evvel istedikleri okullara girerken kat sayı diye bir problemde ortada yokken, üniversitelere girme oranları yükseldi diye bazılarının duydukları rahatsızlıkdan ötürü kat sayı diye bişey uyduruldu.Bunlar bu devletin okullarıysa üniversite sınavlarıda liselilerin bilgisini öçmek için yapılıyorsa bu korku neden.Söylediğiniz dersleri görmemelerine rağmen üniversiteleri kazana biliyorlarsa o zaman bu dersleri gören okulları geliştirin imam hatiplerin önüne geçsinler.Masa üstünde değil bilgiyle....

#154 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 13:55

Herkesin kendine göre bir doğrusu vardır benim bildiklerim bana göre doğru senin bildiklerin sana göre ama gerçek bir doğru var.

İmam hatiplerin amacı belli adı gibi imam yetiştirmek eğer deniyorsa biz imam yetiştirmekten vazgeçtik o zaman hepsi düz lise yapılsın olmaz mı ?

#155 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 13:58

"Kılıç Müfredatdan bahsediyorsunda bunların hangi biri okutulmuş imam hatiplerde söyler misin ?

"

yanlış bilgin var derken fikirlerin yanlış demedim ysf.
bu yazdığın yazıdaki bilgiler yanlış. yanlış bilgi veriyorsun dedim.

alan derslerinin dışında zaman yeterse gösteriliyor diyorsun tamamen yanlış. onlarda bir ders programı oluyor. bildiğimiz lise gibi. seçmeli ders de değil. 3 sene öncesinde de vardı ayrıca.
kafalarına göre zaman ayarlamıyorlar. artık yeterse biraz da matematik yapalım filan yok.

imam hatip'e karşıyım de anlarım ama bunu yanlış bilgilerle yapma.

yanlışlıkla beğendim yazını. <_<

Bu mesaj tengere tardu tigin tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 05.09.2009 - 14:06

#156 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 13:59

Düz yaparlarsa araya karışırlar o zaman ayıklanması daha zor olur belkide o yüzden kapatmıyorlardır...Böyle düşünüyor da olabilirler...

#157 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 14:00

Evett yaklaşık 600 adet İHL bu ülke için çoooook fazla ve amacını aşmış bir eğitim sistemi mevcut.

Hesabını Menderesten sordular, hiç açmadığı halde Erbakandan da sordular, İHL mezunu olduğu için Tayyip tenden sormaya kalkıyorlar.

Vefat etmişleri saymıyorum peki Demirel, Çiller, Yılmaz dan niye kimse hesap sormuyor veya sormadı hatta sormaya bile kalkmadı.

Okulu açanınmı cezalandırılması gerekir yoksa var olan okuldan tahsil görenin mi ?

Tekrar diyorum, 600 İHL bu ülke için çok fazla ve amacını aşmıştır bu sebeple iktidara gelince 1/6 ni kapatıcam diyecek bir siyasi parti gösterin destekleyeyim.

Okul kapatmaya cesaretleri yok ama mezun olmuş öğrencilerin yüksek tahsilini engellemek için cesaretleri var.

Bunun adı tek kelime ucuz siyasettir.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#158 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 14:06

"

imam hatip'e karşıyım de anlarım ama bunu yanlış bilgilerle yapma.

yanlışlıkla beğendim yazını. <_<

İmam hatiplere karşıyım dememe gerek var mı ? Şimdi imam hatiplerde diğer dersler gösteriliyor ve diyorum ki düz lise yapsınlar kabul görmüyor neden mi ?

Çünkü Din eğitimi ağırlıklı ondan vazgeçemiyorlar amaç belli tabi bunu görüp kör gibi görmeyenlere de şaşıyorum birde öyle aydın gibi takılıp dinde geçmişi sorgulamaya çalışanlar var sanırım başka ülkede yaşıyorlar.

Bu ülkede neredeyse her mahallede 2 cami var okulda Din eğitimi bu kadar fazla saat verilmesinin ne anlamı var yada bunu veriyorsan ülkede bu kadar cami yapılmasının ne anlamı var ?

Şimdi hala gençlerin eğitimi düşünüldüğü için imam hatipler açık diye bilir misin?

RTE samimiyse bu düşüncelerinde hepsini düz lise yapar tabi yerse <_<

#159 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 14:07

AKP ye konu ilgili muhalefet edenleri aynı konu ile ilgili muhalif partilere karşı gerilim yaratmaktan öte böyle hayati bir konu için parti programlarında yer almadığı ve vaatlerde bulunmadıklarını sorgulayan bir kaç çift cümle kurduklarında samimi bulurum.

Yoksa gerisi laf-u güzaf gelir bana : )

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#160 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 14:10

Siyasi olgular düşüncesinde aklınca geçmişte ve geleceği yok edercesine siyaset bilimci gibi takılıp ama bir iki süslü kelimeyle geçmişe laf söyleyerek geyik yapanların bu ülkede çoğunluğunun azlığını görenlerin düşüncesine saygı duyarım gerisi faso fisodur.

Siyaset düşünmek siyaset yapmak değildir aynı irticacı faaliyetin arkasına gizlenen eğitim affı gibi <_<