İçerik değiştir

Siyasal İslam’ın Kalesi Olarak İmam Hatipler

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 162 yanıt verildi

#121 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 03.09.2009 - 16:13

Sayın kılıç
Zaten konumuzda yetersiz eğitim olması. İnsanlar üniversiteye girmek için birbirini eziyor. İmam hatiplilere aycalık olark diğer düz liselilerinde hakkını yiyerek ALTIN TEPSİ İÇİNDE ÜNİVERSİTEYİ SUNUYORUM elini tesiyle itiyorsun.
Buna argoda nasıl cevap verilir ne...geliyor ne de .... geliyor.

#122 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 03.09.2009 - 16:46

Cumhurbaşkanı dindar olunca sorun teşkil mi ediyor? peki ya dinsiz olanları? peki önümüzde seçimde kürt olacak olan cumhurbaşkanı?
Ya bir şeyi savundunuz mu körü körüne savunuyorsunuz!! İmam hatiplere laf ediyorsunuz da : düz liselerde öğretmeninden cinsel tacize uğrayan, tuvalette çocuk düşüren genç kızları, birbiriyle çarpık ilişkide bulunan genç erkekleri, eroin batağına saplanan lise öğrencilerini düşünmüyorsunuz? Düz lisede de bu gibi olaylar oluyor, ya da meslek liselerinde!
Na'palım göndermeyelim gençleri okula senin gibi sahte aydınlar ders versin.. Ne idüğü belirsiz bir nesil yaratalım.
İmam hatip mezunu tanıdığım o kadar çok insan var ki, herhangi biri ile sohbet edip aydın'lanma şerefine nail olmanızı isterdim ancak çok zor. Sizin deyimizle ''bön'' insanlar aydınlanamıyor maalesef..
Bırakın artık eşelemeyi, çünkü siz eşeledikçe batıyorsunuz..

Sevgili rebel

Konuyu bilmediğin için iyice dağıtmışsın.

Dindar cumhurbaşkanı istemiyorlar diyen zat TBMM çatısı altındaki Bülent Arınç beyfendidir.
Bu söylem tamamıyle Kurana aykırıdır. Kur'anın inkarıdır.
22 Temmuz seçimlerinde AKP Allahı SERMAYA YAPARAK Hiç de ehliyeti olamayan birisini Cumhurbaşkanı seçtirdiler.
Bu duygularla oy veren halkdan kim olursa olsun BU GÜNAHA KENDİ RIZASIYLA ORTAK OLMASINDAN DOLAYI KUR'ANI İNKAR ETMİŞTİR. Yani Halk'da SSUÇLUDUR HALK DİNSİZLİK YOLUNDA TELAFİSİ ZOR DERİN BİR ADIM ATMIŞTIR. ALLAH BUNLARIN GÜNAHLARINI AFFETSİN.

Kur'an Takvanın Kimde olduğunu ANCAK ALLAH bilir diyor.

Ayrıca Dindarlık İNSANLA ALLAH arasında bir ölçüdür DİYOR

Dindarlık İndanla insan ARASINDA BİR ÖLÇÜ VE ÜSTÜNLÜK OLAMAZ DİYOR.

Olur diyenler den dolayı Bizi yiyip bitiren işte bu KUR'AN DIŞI HEZEYANLARDIR.
Bu durumda

ABDULLAH GÜLÜN DİNDARLIÐINA HÜKÜM VERMEK DEEMEK. ALLAHI BİR KENARA İTİP(HAŞA ) onun yerine hükmetmek dir.

TAM DA BURADA YAŞAR NURİ ÖZTÜRKÜN ŞU YAZISINI OKURSAN AKLIN DA BAŞINA GELİR HERHAL DE NİYET OKUMAYI BIRAKIR KİM ARSIZ KİM HIRSIZ ANLAR DERETEPE DOLAŞIRKEN İNŞALLAH HÜSEYİN ÜZMEZE RASLAMAZSIN!!??RASLARSAN DA KENDİ DÜŞEN AÐLAMAZ.

Yaşar Nurinin Günahı alına alına günahı kalmadı Y.N.Ö ARKASINADAN NİYET OKUYANLAR Buyurun buradan okuyun

Dinde teşriî yetki kullanma suçu, İslam dünyasında tarikatlar ve mezhepler tarafından bilerek veya bilmeyerek asırlardır işleniyor. Son zamanlarda buna, din üzerinden siyaset yapanların ‘dinî siyasal parti ile eşitleme’ zulümleri eklendi. Bu zulüm, dinî kendisi ve partisiyle eşitleme ve kendisini Allah’ın vekili, sözcüsü gibi ortaya sürme zulmüdür. Dinci terörün başlangıç noktası da budur.
Önce, dindarlık, birilerinin alâmeti fârikası ilan edildi. Ardından din baronlukları, din dükalıkları, dokunulmaz-eleştirilmez ‘efendiler, üstadlar, mücahitler’ (!) ve daha neler neler yaratıldı. Bunlara, sâdece ve sâdece peygamberlerin kullanabileceği bir yetki, dinde sözcülük hakkı verildi. Bunun ardından, bunların, halkı ‘iyi dindar, zayıf dindar, günahkar, dinsiz, din düşmanı, mürted’ gibi sınıflara ayırma hakkı kullanmalarına seyirci kalındı.
Bu zihniyetin Allah ile aldatan tezgahı şöyle işletiliyordu:
“İslam demek dinden bizim anladığımız demektir. O halde bizim ak dediğimize kara, iyi dediğimize kötü diyenler otomatik olarak İslam dışıdır. Müslümanlık belgesi, bizim defterimize kayıtlı olmanın ta kendisidir. Öteki yollar, İslam’a ve cennete değil, patatese çıkar.”
Bu talihsiz mantık, bir şer formülü olarak şöyle der:
“Müslüman vardır ve o biziz; kâfir vardır ve o da bize karşı olanlardır. Ve biz, bize karşı olanlara her şeyi yapma hakkına sahibiz.”
Türkiye’de, siyasal İslamcılığın devreye girdiği günden beri namaz artık bir meydan malzemesine döndürülmüş, bütün ruhaniyeti, erdiriciliği, saffet ve güzelliği yok edilmiştir.
Namaz, bugün hâlâ insanları aldatmanın temel araçlarından biri olarak insafsız ve acımasız bir biçimde işletilmektedir.
Bu Kur’an dışı tahrip oyunu, 2000’li yılların Türkiyesinde hem de TBMM çatısı altında şu Kur’an ve akıl dışı talebin gündem yapılmasına yol açmıştır:
“Millet, dindar cumhurbaşkanı istiyor.”
Millet böyle bir şey istemişse bu vahimdir, eğer istememiş de birileri onun adına avukatlıkla söz söylüyorsa bu daha vahimdir. Din adına dinsizlik yapılıyor.
Kur’an’ın insanlık tarihinde yaptığı en büyük devrimlerden biri, belki de birincisi, takvanın, insanlar arasında bir değer ve üstünlük ölçüsü olmaktan çıkarılmasıdır.
Tüm dinci zümreler, az veya çok tekfir (başkalarını kafir ilan etme) tezgahını mutlaka işletirler. Bu tezgah, dine karşı olanların kâfir ilan edilmesi değildir; bu tezgah, dinci (dindar değil) kesimin hesaplarına uymayanların din dışı ilan edilip etkilerinin kırılması tezgâhıdır.

ALINTI.
YAŞAR NURİ ÖZTÜRK

Bu mesaj waranko tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 03.09.2009 - 16:51

#123 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 03.09.2009 - 16:55

İmam hatiplere laf ediyorsunuz da : düz liselerde öğretmeninden cinsel tacize uğrayan, tuvalette çocuk düşüren genç kızları, birbiriyle çarpık ilişkide bulunan genç erkekleri, eroin batağına saplanan lise öğrencilerini düşünmüyorsunuz? Düz lisede de bu gibi olaylar oluyor, ya da meslek liselerinde!
Na'palım göndermeyelim gençleri okula senin gibi sahte aydınlar ders versin.. Ne idüğü belirsiz bir nesil yaratalım.
İmam hatip mezunu tanıdığım o kadar çok insan var ki, herhangi biri ile sohbet edip aydın'lanma şerefine nail olmanızı isterdim ancak çok zor. Sizin deyimizle ''bön'' insanlar aydınlanamıyor maalesef..
Bırakın artık eşelemeyi, çünkü siz eşeledikçe batıyorsunuz..

*gla

...

#124 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 03.09.2009 - 17:58

*gla

Beni ilgilendirmiyor ama sen burada binlerce insanı ŞU yazıyla suçladın
ARAŞTIRIRKEN HÜSYİN ÜZMEZ YOLUNA ÇIKARSA SENİ BELKİ KURTARIR

YAZDIKLARINI İSPATLAMAK ZORUNDASIN.

Bu mesaj waranko tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 03.09.2009 - 18:01

#125 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 03.09.2009 - 18:00

Ne ile suçladım onu da yaz da savunmamı yapayım sayın hakimim hakemim *gla

...

#126 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 03.09.2009 - 18:03

Ne ile suçladım onu da yaz da savunmamı yapayım sayın hakimim hakemim *gla

Senin de işin çök zor Allah günahlerını affetsin

#127 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 03.09.2009 - 18:24

Amin cümlemizin *gla

...

#128 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2009 - 17:57

Sayın kılıç
Zaten konumuzda yetersiz eğitim olması. İnsanlar üniversiteye girmek için birbirini eziyor. İmam hatiplilere aycalık olark diğer düz liselilerinde hakkını yiyerek ALTIN TEPSİ İÇİNDE ÜNİVERSİTEYİ SUNUYORUM elini tesiyle itiyorsun.
Buna argoda nasıl cevap verilir ne...geliyor ne de .... geliyor.

Demişsimiz?Bakın buna bizim ata sözlerimizde nedenir"aç tavuk kendini arpa andarında zannedermiş"Siz kimsiniz ki imam hatipliye altın tepside üniversite sunuyormuş.Yetkiniz nedir yoksa mağlup bir siyasetçisinizde seçim yapırımımı yapıyorsunuz....Sizi okurken eğleniyoruz, iyi ki varsınız...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#129 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2009 - 18:24

......
Burada derinliği olan insanların fikirleri ve ufukları yarışır. Fakatt; İnsan eğitimsiz olunca yapılacak söylenecek başka hiçbirşey yok.
Segili kılıç;
Sen eğitimsizsin

Eğitimsiz insan, ona doğanın evrim sürecinde kazandırdığı refleks ve hareketlerle algılar yaşamı..

Eğitimli insansa, her çiçeğin rengini keşfederek, müzik tınılarını ve yaşamın tatlarını hissederek ve bundan aldığı “hazlarla” yaşar. İyi veya kötü ,doğru veya yanlış,güzel veye çirkini yorumlarken aklı ile birlikte bilgisini de kullanır.
Çok üzgünün ama böyle!!

Bu mesaj shy tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 04.09.2009 - 21:26
Kullandığımız kelimelere dikkat edelim (shy)

#130 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2009 - 18:31

Siz varken bişey açmaya gerek yokki forma geldiğinizden beri İslamın kutsallarına saldırmaya çalışırken ne komik durumlara düştüğünüzü anlıyamıyacak kadar zavallısınız...Fikirlerim diye sunduğunuz üç beş pacavrayı savunamıyacak duruma gelince karşınızdakileri eğitimsiz, halkkıda cahil olarak görmekden çekinmiyorsunuz...Debelendikcede beni güldürmeye devam ediyorsunuz...Yazılarınızdaki düzey düştükce eğitiminiz de ortaya çıkıyor.....

Bu mesaj kılıç tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 04.09.2009 - 18:43

#131 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2009 - 19:19

İmam Hatip'lerde kayıt patlaması
Katsayı zulmünün sona ermesinin ardından yoğun bir yöneliş yaşanan İmam Hatip Liselerinde kayıt patlaması yaşanıyor.

Özellikle İstanbul'da mevcut kontenjanın kat kat üstünde talep alan okullar talebi karşılayabilmek için kontenjanların artırılmasını ve yeni binalar açılmasını bekliyor. Bakırköy İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Beşir İstemi, geçen seneye oranla bu sene talep patlaması yaşadıklarını ve geçen seneye oranla kayıt olmak isteyen öğrencilerin iki kat arttığını belirtti. İstanbul İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Mahmut Celal Terzi, “Talepler çok aşırı derecede yoğun” diye konuştu. Üsküdar İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Muharrem Tabanlı da, katsayı zulmünün kaldırılmasının ardından yurdun dört bir yanından kayıt için talep geldiğini söyledi.

Katsayı zulmü sonra erince, İmam Hatipler bir anda parladı. Büyükşehirlerde ve Anadolu'da adeta öğrenci patlaması yaşayan İmam Hatip Liseleri, kontenjanlarının 2–3 katı talep alıyorlar. Özellikle İstanbul'da bulunan meşhur İmam Hatip Liseleri yoğun talep karşısında öğrencilerini mağdur etmemek için yeni yerlere ihtiyaç duyulduğunun altını çiziyorlar.

BU SENE E-OKUL SİSTEMİ İMAM HATİPLERDE DE UYGULANDI

İstanbul İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Mahmut Celal Terzi, “Daha önce normal liselerde uygulanan ‘E-Okul' sistemi bu sene ilk defa İmam Hatip Liselerinde de uygulanıyor. Bu yüzden okula kayıt yapmaya gelen veliler, durumdan haberdar olmadıkları için okula kayıt yapmak istemediğimizi ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın kota koyduğunu düşünüyorlar. Ama bu şekilde değil. ‘E-Okul'un sonuçları 4 Eylül tarihinde açıklanacak. Buna göre sistemde tercih yapan öğrenciler, bu tercihlerinden hangisinin kabul edildiğini görüp ona göre okuluna giderek 7 Eylül'den itibaren kayıt yaptıracaklar” diye konuştu.

“TALEPLER YOÐUN, KATSAYININ PAYI BÜYÜK”

Terzi, katsayı zulmünün kaldırılmasının ardından yoğun bir talep gördüklerini belirterek, Açık lisemizde de kontenjanı 250 kişi olarak belirledik. Hemen doldu. Biz bunu 2 bin 500 yapsaydık eminim ki bu da dolardı. Talepler çok aşırı derecede yoğun. Katsayının kaldırılması da bunda büyük rol oynadı” dedi.

“YENİ İMAM HATİPLERE İHTİYAÇ VAR”

Bakırköy İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Beşir İstemi, geçen seneye oranla bu sene talep patlaması yaşadıklarını ve geçen seneye oranla kayıt olmak isteyen öğrencilerin iki kat arttığını belirtti. İstemi, “Şu anda binden fazla kayıt için talep var ama maalesef okulumuz bu kadar talebi karşılayacak kapasitede değil. Biz ancak bu talebin dörtte birini karşılayabiliriz. Çünkü binamız yetersiz, yeterli dersliğimiz, sınıfımız yok. Bu şartlarda fazla öğrenci almak ancak eğitimin kalitesini düşürür. Katsayı yasağının kalkmasının ardından ÖSS'de başarılı olan öğrenciler de artık İmam Hatipleri tercih etmeye başladılar. Şu anda özellikle İstanbul'da yeni İmam Hatiplere ihtiyaç var. Çünkü eldeki binalarla gelen taleplerin karşılanması mümkün değil” şeklinde konuştu.

“OKULDA YER KALMADI, YENİ SINIFLAR AÇIYORUZ”

Üsküdar İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Muharrem Tabanlı da, katsayı zulmünün kaldırılmasının okul kayıtlarına direkt olarak etki ettiğini söyledi. Yurdun dört bir yanından okulda eğitim görmek için talepler geldiğini ifade eden Tabanlı, şöyle konuştu: “Bırakın İstanbul'u, Türkiye'nin dört bir yanından bile talep alıyoruz. Erzurum, Sinop ve Malatya'dan arayıp burada okumak istediklerini söylüyorlar. Biz de elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Geçen sene 1100 öğrenci vardı. Şu anda okulumuz tadilatta, 14 tane yeni sınıf açıyoruz. Bu da yeterli değil. Talepler o kadar yoğun ki yeni okul binasına ihtiyacımız var. Katsayı zulmünün kaldırılmasının da taleplere kesinlikle büyük etkisi oldu.” Kontenjanı 240 olan Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi de kontenjanının tamamını doldurmuş durumda. Aynı şekilde Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi de kontenjanının tamamını şimdiden doldurdu. Güngören Anadolu İmam Hatip Lisesi de 150 kişilik kontenjanını doldurdu.

LAİKLERİN AÐIZLARININ SAKIZLARI DA YOK ARTIK!

İmam Hatiplilere bir sevindirici haber daha… Katsayı kararının ardından İmam Hatiplilere bir iyi haber de Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) geldi. Yeni yönetmelikle İmam Hatip Liselerinin amacına ilişkin ifade değiştirildi. Yeni ifade şöyle: “İmam Hatipler hem mesleğe hem de yüksek öğretime hazırlık yapar.” 31 Temmuz 2009 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik ile 1972 tarihli ‘İmam Hatip Okulu İdare Yönetmeliği'nde yer alan İmam Hatip Liselerinin ‘amacına' ilişkin ifadelerde de değişikliğe gidildi. İmam hatip liselerinin ‘din adamı' yetiştirdiğine dair vurgu çıkarıldı. Yeni yönetmelikte İmam Hatiplerin ‘hem mesleğe hem de yüksek öğretime' hazırlayıcı programlar olduğu vurgulandı.

Usame KARAKIŞ/VAKİT

Kaynak

#132 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2009 - 19:34

“İmam Hatipler hem mesleğe hem de yüksek öğretime hazırlık yapar.” 31 Temmuz 2009 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik ile 1972 tarihli ‘İmam Hatip Okulu İdare Yönetmeliği'nde yer alan İmam Hatip Liselerinin ‘amacına' ilişkin ifadelerde de değişikliğe gidildi. İmam hatip liselerinin ‘din adamı' yetiştirdiğine dair vurgu çıkarıldı. Yeni yönetmelikte İmam Hatiplerin ‘hem mesleğe hem de yüksek öğretime' hazırlayıcı programlar olduğu vurgulandı."

Cumhuriyet'in kuruluşuyla,ülkenin din adamı ihtiyacını karşılamak için kuruldu.Baktılar ki,bu böyle gitmez,kullanmaya,alet etmeye elverişli değil,işte yukarıdaki son paragraftaki gibi, işi kılıfına uydurdular.

Amaç gayet açık bir dille ifade edilmiş.Kardeşim,İHL'lerin din adamı falan yetiştirmeyle işi yok.Amaç,benim ideolojimle yoğrulmuş beyinlerin bu ülke kurumlarını ele geçirmesidir.Bu daha açık ifade edilemezdi.Bu cürette bulunanlara bir şey demeye hakkımız yok.Söyleyende değil,söyletende kabahat.

580023663830.jpg

#133 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2009 - 20:31

waranko: sizi haddinizi aşmadan, tartışma seviyesini düşürmeden tartışmaya davet ediyorum. Sizin zırvalıklarınızı okumak zorunda değiliz. Ne kadar ekmek o kadar köfte.
Hakarete başvurmayacak kadar terbiyeli olduğunuzu düşünmekten vazgeçmeyelim..

...

#134 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2009 - 20:32

Şimdi yapılan düzeltmeyle 10 yıl evveline döndük.10 yıl evvel istedikleri okullara girebiliyorlardı.Yine başarı gösteren girecek.Sanki imam hatiplere ek puan getirilmiş gibi konuşuyorsunuz.Şu zihniyeti anlamak mümkün değil; her fırsatta bilgi toplumu olmayı ön plana geçirir ama bilgili de olsa bu ülkenin çeşitli liselerinde eğitim görenleri tehlike olarak görür önlerini kesmek için elinden geleni yapar , yapanlar alkış tutar....

Kapatsaydınız 10 sene evvel o zaman yok ona da yanaşmaz neden o zaman "O ZİHNİYETİN ADAMI " diye fişliyeceği kimse kalmaz, düşman olarak gördüğünü yok ederse kendininde yok olacağını bilir,ortaya koyduğu tek şey düşmanlarıdır ve onlar sayesinde ayakta kalmayı beçerir.Kin nefret ve paronaya üzerine kurulu siyaset yapar.Sonra bu tür şeylerin siyasete alet edilmemesi gibi söylevler verir ama imam hatipleri kapatmanın siyasi bedelini ödemekde istemez.

#135 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2009 - 20:40

Yapılan değişiklik sadece imam hatiplerin değil meslek liselerinin de önünü açmak adınaydı. Ancak sizler o kadar takmışsınız ki İHL ye gözünüz kör olmuş milyonlarca meslek lisesini görmüyorsunuz..
İnsanın fikri ne ise zikri de odur..

...

#136 atlantisli

atlantisli

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.241 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2009 - 21:30

Ağır ol ağa *zong Kimse sesini çıkarmıyor diye fazla gaza gelme.nerden geldin kimsin bilmiyorum ama bu kadar ağır hakaret edemezsin hele ki kılıç ABİ'ye.Kendisi forumda gördüğüm konuşma seviyesi en yüksek şahsiyetlerden birisidir.Biraz terbiyeli ol,ya da taklit yap...

#137 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 10:33

waranko: sizi haddinizi aşmadan, tartışma seviyesini düşürmeden tartışmaya davet ediyorum. Sizin zırvalıklarınızı okumak zorunda değiliz. Ne kadar ekmek o kadar köfte.
Hakarete başvurmayacak kadar terbiyeli olduğunuzu düşünmekten vazgeçmeyelim..

Hak etmişse, hak edene, hakı bizde kalmasın diye,HAKKININ teslim edilme İŞLEMİYDİ

#138 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 11:10

Siz varken bişey açmaya gerek yokki forma geldiğinizden beri İslamın kutsallarına saldırmaya çalışırken ne komik durumlara düştüğünüzü anlıyamıyacak kadar zavallısınız...Fikirlerim diye sunduğunuz üç beş pacavrayı savunamıyacak duruma gelince karşınızdakileri eğitimsiz, halkkıda cahil olarak görmekden çekinmiyorsunuz...Debelendikcede beni güldürmeye devam ediyorsunuz...Yazılarınızdaki düzey düştükce eğitiminiz de ortaya çıkıyor.....

Bak yine niyet okuyorsun

Ben DİN KONUSUNDA AYETLERLE bu düşüncelrimin fikirlerimin altını doldurarak yanıtlamaya çalışıyorumç. Bu saldırmak mı !!! Eeee Bizim Sizin ne işiniz var burada
TÜRBAN DİN MİDİR Kİ İSLAMIN KURALLARINA SALDIRIYORMUŞUM.?
NEYE SALDIRMIŞSAM TEK TEK YAZACAKSINIZ. BU SİZİN DİN İÇİN ALLAH İÇİN ARTIK BOYNUNUZUN BORCU OLDU.

Yok eğer!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Burası LAK,LAK sitesi de ben mi yanlış yere gelmişim. Biriniz beni uyarsaydınz.

BAK TÜRKİYENİN GELECEÐİ KAP KARANLIK DİYORUM. BANA AHLAK DERSİ VERN REBEL HİÇ BİR FİKİR ORTAYA KOYMADAN VUR-KAÇ YAPIYOR.

BEN KARANLIK DİYORSAM SEN NEDEN GÜLLÜK GÜLÜSTANLIK OTUR DA ONU ANLAT.
PARANOYA DEYİP KAÇIYORSUN.

TÜRBAN DİN MİDİR? GELENEK MİDİR? diye topik açtım silindi gitti.
Hani özgürlük hani demokrasi.

Bu mesaj waranko tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 05.09.2009 - 11:15

#139 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 11:13

ölümü görüp sıtmaya razı olmak die bi atasözü var ya hani ;P

ebarah abi nerdesin özledim *zong
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#140 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 11:25

TÜRBAN DİN MİDİR? GELENEK MİDİR? diye topik açtım silindi gitti.
Hani özgürlük hani demokrasi.

silinmemiş duruyor.