İçerik değiştir

- - - - -

Din Zorlamaya Gelmez

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 67 yanıt verildi

#21 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 02.02.2006 - 22:08

"Baskı ve şiddet kalmayıncaya ve din tamamen Allah’ın oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer (küfürden) vazgeçerlerse şüphesiz ki Allah onların yaptıklarını hakkıyla görendir." (8:39)
küfür farklı şeydir. bunu neden anlamak istemiyorsun. küfür varsa islamiyet onun karşısında olmayı emreder.
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#22 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2006 - 11:29

İslam'dan başka bir dine inanmak ya da hiçbir dine inanmamak (yani gayrimüslüm olmak) Kuran'da küfür olarak tanımlanır. Dolayısı ile 8:39 herkesin zorla Müslüman yapılmasını emreder.

#23 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2006 - 11:30

Zaten "küfür eden" anlamındaki Arapça kelime "kafir" de "gayrimüslüm şahıs" anlamını taşımaktadır. "Kafir" kelimesinin herkesçe malum olan anlamından "küfür" kelimesinin asıl anlamı rahatlıkla çıkartılabilir.

#24 cengiz

cengiz

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 247 Mesaj
  • İlgi Alanları:müzik kitap din, astroloji astronomi

Gönderim zamanı 03.02.2006 - 11:48

Orijin İslâm’da, bugünkü lâik uygulamaların vermediği ölçüde insan hakları mevcuttur!. Başkalarına bilfiîl zarar verme söz konusu olmadıkça, İslâm kişiyi inancıyla başbaşa bırakır ve zorlamaz; cezalandırmaz!.

Allah Rasûlü ve Nebisi Muhammed aleyhisselâmın yaşadığı süreçte uygulanan kurallar ile, daha sonraki süreçte uygulanan Müslümanlık anlayışının çok çok farklı olduğu apaçık ortada idi...

Hadsiz hesapsız kişisel yorumlardan oluşan fetvalarla; kar topu gibi olan şeriat, günümüze ulaştığında bir çığ olmuştu!.

Geçmişte, tek bir İslâm Devleti olmamıştır Hazreti Âli’nin dünyadan ayrılışından sonra!. Hep saltanatlar veya diktatörlükler vardır!. Ondan önce ise zaten devlet kavramı yoktu... Kabile yaşamı, bir tür devlet yaşamına döndürülmeye çalışıldı!. Bugünkü devlet anlayışı ile o günkü devlet anlayışı arasında sadece isim benzerliği vardır!.

Kulaktan dolma dedikodu din bilgisiyle ancak hüsrana varılır!.

Kişiler kendi anladıkları İslâm’ı, ele geçirdikleri güç ile insanlara “orijin İslâm’mış” gibi kabul ettirerek saltanatlarını sürdürmüşlerdir yüzyıllardır.

Dünya’da yaşamaktan amaç, özündeki Allah’a ait kuvveleri keşfedip onları uygulamaya sokarak sonsuz yolculuğa çıkmaktır!. Bunu başaramazsak, diri diri gireceğimiz mezarda başlayacak sonsuz yolculukta hâlimiz perişan olacak!..

Kâbirdeki üç soru, “Rabbin”, “Nebin”, “Kitabın” sorularıdır sana; Şeriat devleti kurup sopayla insanları hidayete eriştirip eriştirmediğin değil!.

“Biz isteseydik tüm insanlara hidayet ederdik” veya “... Sen onlar üzere zorlayıcı değilsin” âyetlerini iyi düşünmek gerek!..
Prensibimizi Rasûlullah koymuş:

“Kolaylaştırın, zorlaştırmayın; sevdirin, nefret ettirmeyin!..”

http://www.ahmedhulu...ular/seriat.htm
"Sen"im ben!... Sen, diye bakma bana. A.H.

#25 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2006 - 13:08

8:39 iddialarını yalanlamaktadır.

#26 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2006 - 14:36

Zaten "küfür eden" anlamındaki Arapça kelime "kafir" de "gayrimüslüm şahıs" anlamını taşımaktadır. "Kafir" kelimesinin herkesçe malum olan anlamından "küfür" kelimesinin asıl anlamı rahatlıkla çıkartılabilir.

mantıklı düşünelim.
küfüreden gayri müslümle küfür etmeyen arasında fark yokmudur?
küfür edenle küfür etmeyen arasında fark yokmudur ?
saplantılı bir şekilde tartışıyorsun. bu nedenle kendi yazdıklarının bile saçmalığınınfarkında değilsin. örneğin mekkede ve medinede hanifler vardı. bunlar müslüman değildi. gayri müslümdü. fakat kafir değillerdi. aynı şekilde bir çok papaz,haham vardı . bu insanlarlada savaş olmamıştır.

#27 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2006 - 23:52

Kuran'da tanımladığı üzere küfür, insanın Allah'a ortak koşmak aracılığı ile Allah'a ettiği küfürdür. İnsana küfür sözkonusu değildir. Yani tüm kafirler küfür etmektedir. Zaten kafir (yani "küfreden") kelimesi gayrimüslüm anlamına gelir, çünkü şirk eden, Allah'a ortak koşan, bu yolla Allah'a küfreden anlamında kullanılmaktadır.

Kısaca Kuran tüm gayrimüslümlere İslam'ın zorla kabul ettirilmesini emretmektedir.

#28 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 04.02.2006 - 00:06

Kuran'da tanımladığı üzere küfür, insanın Allah'a ortak koşmak aracılığı ile Allah'a ettiği küfürdür

konuyu daha iyi açıkladığın için teşekkürler. küfür karşı duruş sergileme öğesini barındırır. ortak koşmakta karşı bir duruştur. karşı duruş adındanda anlaşılacağı gibi bir karşılaşmayı meydana getirir.

#29 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 05.02.2006 - 14:49

Yani Kuran dini zorlar.

Yani haksızsın.

Tartışma kapanmıştır.

#30 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 05.02.2006 - 18:57

*gun sen öyle diyorsan öyledir.

#31 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 05.02.2006 - 19:10

*gun
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#32 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 05.02.2006 - 23:36

:D sen öyle diyorsan öyledir.

Boş konuşmadım. 8:39 aracılığıyla kanıtladım ve kanıtımı sen bile kabullendin.

#33 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 05.02.2006 - 23:42

spark mantıklı yazdığı şeylere mantıklı cevaplar yazmayı yeğlerim. kuru inatla yazdığın tutarsız asılsız şeylere cevap yazmamayı uygu görüyorum. 8:39 da da küfür yazıyor. sen hala kanıtladım diyorsun. senin düşüncelerin ve de yorumların doğru diyorsan tartışma olmuyor bunun adı. bu nedenle cevap yazmamayı tercih ediyorum.

#34 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 05.02.2006 - 23:46

8: 39. Baskı ve şiddet kalmayıncaya ve din tamamen Allah’ın oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer (küfürden) vazgeçerlerse şüphesiz ki Allah onların yaptıklarını hakkıyla görendir.

senin güvendiği mealden alıntıdır. küfür karşı duruş demektir. benim yenmek ve ya yenilmek gibi bir amacım yok. mantıksızlaşıyorsun, buna üzülüyorum.

#35 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 05.02.2006 - 23:49

8:39'daki küfür / kafir kavramının gayrimüslüm olmakla yani Müslüman olmamakla eşdeğer olduğunu önceki mesajlarında sen bile kabullendin.

Dolayısı ile 8:39'un Müslümanlara gayrimüslümlere İslam'ı zorla kabul ettirmeyi öğrettiğini kabullendin.

Konu kapandı. Yenildin.

Daha fazla nefes tüketme istersen.

#36 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 05.02.2006 - 23:54

8:39'daki küfür / kafir kavramının gayrimüslüm olmakla yani Müslüman olmamakla eşdeğer olduğunu önceki mesajlarında sen bile kabullendin.

linkini verirsen kabullendiğime dair daha inandırıcı olur. müslüman olmamakla değil müslümanlığa karşı duruş sergilemekle olur. yalan beyanlar vermektense kanıtlı iddalar sunmanı istiyorum.

#37 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 05.02.2006 - 23:57

Bu mesajınla haklılığımı kabullendin.

Bir önceki mesajımda, küfrün yani karşı duruşun diğer Müslümanlar'a karşı değil Allah'a karşı olduğunu, yani fiziksel bir çatışma bazında değil manevi bir seçim bazında olduğunu açıkladım. Sen de bu mesajımı alıntıladın ve onayladın.

Bu vesileyle tartışma sona ermiştir.

#38 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 06.02.2006 - 00:01

Kuran'da tanımladığı üzere küfür, insanın Allah'a ortak koşmak aracılığı ile Allah'a ettiği küfürdür

konuyu daha iyi açıkladığın için teşekkürler. küfür karşı duruş sergileme öğesini barındırır. ortak koşmakta karşı bir duruştur. karşı duruş adındanda anlaşılacağı gibi bir karşılaşmayı meydana getirir.

mesajı linki yerine aynısını yazalım ki açık olsun. sonuç olarak biraz öncede aynı şeyi söyledim. allaha ortak koşmak yani şirk. bir karşı duruştur. farklı bir şey söylemiyorum zaten. çocuklaşıyorsun. küfür gayri müslüm olmak değil. müslümanlığa karşı duruş sergilemektir. bunu daha kaç defa yazmam gerekiyor. sein örneğini sen red ediyorsun. verdiğin örnek bir karşı duruştur.

#39 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 06.02.2006 - 00:30

İslam'dan başka bir dine ya da inanca sahip olmak, şirk, yani Allah'a ortak koşmak, yani Allah'a karşı duruş, yani küfür olarak tanımlanmaktadır. Dolayısı ile tüm gayrımüslümler küfür etmektedir ve kafirdir. Dolayısı ile Müslümanlar, 8:39'da, tüm gayrımüslümlere İslam'ı zorla kabul ettirmeye çağrılmakta, ve bu savaşlarını " din tamamen Allah’ın oluncaya kadar" (herkes Müslüman oluncaya kadar) devam ettirmeleri emredilmektedir.

Ben söyleyeceğimi söylemişimdir. Artık bu konuda seninle muhatap olmayacağım. Takdir okurundur.

#40 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 06.02.2006 - 15:07

gayri müslüm müslüman olmayan demektir. müslüman olmayan kişi müslümanlığa karşı bir duruş ve eylem içerisindeyse bu küfürdür. izahat kısa ve özdür.