İçerik değiştir

- - - - -

Dinine Gönülden Bağlı Bir Lider

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 61 yanıt verildi

#41 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2006 - 19:13

hişş spark.. burayı geç de bi şuraya bak ya.. bekliyorum heyecanla cevabını..
Gönderilen Resim

#42 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2006 - 19:13

hmmmm şimdi şöle bişi dicem, spark amcam demiş ki atatürk islama saygı duymuodu. Ben buna peki abi duymuodu o zmn dicem. Senin bakış açını elbet bir gün anlicam, saygı duymasaydı çok güzel bir şekilde peşinden gelen halkı kandırıp başka din'e yönlendirebilirdi. Atatürk herkese karşı saygılıdır, kendi kafasındaki devlet modeli islamla çelişecekse çelişsin fakat kimseye saygısızlık yapmamıştır.
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#43 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2006 - 19:18

Senin bakış açını elbet bir gün anlicam, saygı duymasaydı çok güzel bir şekilde peşinden gelen halkı kandırıp başka din'e yönlendirebilirdi.

Bir dini olsaydı belki bunu denerdi. Ama ateist olduğuna göre böyle bir kaygısı yoktu.

Hem Türk halkını, bir insan hayatı gibi kısa bir sürede başka bir dine yönlendirmek gibi zorlu bir görevi Atatürk bile başaramazdı. Roma İmparatorluğu'nun, topraklarını fethettiği Pagan'ları (doğaya tapanlar) Hıristiyanlığa döndürmesi yüzyıllar sürmüştür.

#44 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2006 - 19:29

bana bir devlet lideri göster halkının dini törenlerinde iştirak etmesin, yahu en baba materyalist lenin bile hem cami de bulunmuştur , hem de kilise de, törenler zamanlarında. özellikle azerbaycan ve dağsıtan da katıldı halkın çoğu müslüman.

ayrıca beni biliyorsunuz materyalistim, aileden birinin vefatında benim de bulunmamı istediğinde gideceğim camiye saf tutacağım sırf o istedi diye, sonuçta herkesin inancı kendine diyorsunuz.

Offfffff !!!! Sovyet Rusyada Ateizm bir lenin doktirinidir. Azerbeycan da camide bulunduysa Müslüman olduğu için değil siyaset amacı iledir.Atatürk'ün Din adına söylenmiş bir çok sözü olmasına rağmen Ateislik adına söylemiş olduğu tek bir cümle yoktur.Ne alaka !!

Cenazede saf tutman, o istedi diğe değil içinde bulunacağın sosyal baskı sebebiyledir.

inanan biri takiye yapar ancak inanmayan değil,

Takiyye sadece dinle ilgili dini bir terim olduğunumu sanıyorsun.

UFFFFFFf !!! Susun yaaaa !!!! yetersiz bilgilerle, saçma benzetmeler le nereye kadar !!!

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#45 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2006 - 19:30

Padişah Sultan Selimken var mıydı böyle şeyler....
neydi o eski günler... diyecem ama yanlış anlaşılacak
Bu Dünyada Çok Güzel Yaşanabilir Yeterki İsteyelim

#46 Ziyaretçi_oleganforsite_*

Ziyaretçi_oleganforsite_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 26.01.2006 - 19:41

prens dediğin şey benim dediğimi destekledi şimdi, lenine dediğin şey atatürk içinde geçerlidir.

İSTEMEZSEM HİÇBİR CENAZEDE SAF TUTMAM, BASKI YAPACAK ADAM ANASINDAN DOÐMADI BELİRTEYİM. sevdiğin insanlara son görev önemlidir, materyalistlerce bile.

YETERSİZ BİLGİ HA, bak işte şimdi güldüm. pardon alamadım sen ne oluyorsun diyanet işleri sözcüsü veya arap dil kurumu başkanı mı da bilginin benden fazla olduğunu söylüyorsun?

bak şurda sakin sakin tartışırken çıkıp böyle bir cümle sarfediyorsun geriyorsun ortamı, ne gerek var? sözün varsa aksini düzgün bir dille iddia et.

takiyye dinde yer alır kuran da bahsedilir aç bak. baskı altında ya da ölüm tehtidin de din adına yalan söylemektir, ha türkçesini diyeceksek Atatürk sadece pozisyonu gereğince cami de saf tutmuştur, lenin gibi jacques chirac gibi say say bitmez, çin devlet başkanı bile bir kaç defa sincana geldiği zamanlar halkla saf tutmuştur.

#47 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2006 - 20:13

prens dediğin şey benim dediğimi destekledi şimdi, lenine dediğin şey atatürk içinde geçerlidir.

Ne desteklemesinden bahsediyorsun sen. Lenin İlmi Ateizm olgusunu ortaya koyan bunu propaganda aracı olarak kullanan birisidir vede Sovyet Rusyada başarılı olmuştur. Camiye gittiyse bu siyasetendir.

Atatürk'ün Ateislik adına tek bir söylemi olmamasına karşın din adına bir çok söylemde bulunmuştur. Elini açtığsa bu inancından dır. Hayır inanmayarak siyaseten el açtı diyorsan bu takiyye dir.

Bu seni desteklemez !! farklı şeyler çünkü !!

Bilirsin ki tartışma ifadelerim çok düzgündür, gençliğimde daha ateşli cümleler yazabilirdim yazık ki siz denk gelmediniz o dönemlerime :P

Evet yetersiz bilgi diyorum . Hemde çok yetersiz. Bu tartışmlara girmek için bilgi daarcığınız çoook yetersiz olduğunu düşünüyorum. İçeriğini bilmediğiniz ezberinizde olan baska kalıp cümlelerden ibaret bildikleriniz.

takiye "olduğundan farklı görünmek" anlamında türkçemize girmiş bir kelimedir kuranda yazıyor diğe sadece din ile ilgili olduğunu sanmak cehaletin en belirgin örneğidir.

Bu konuyla ilgili susmanız sizin açınızdan daha faydalı olacak.

Gönderilen Resim

Paul Valéry

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 26.01.2006 - 20:40

Senin bakış açını elbet bir gün anlicam, saygı duymasaydı çok güzel bir şekilde peşinden gelen halkı kandırıp başka din'e yönlendirebilirdi.

Bir dini olsaydı belki bunu denerdi. Ama ateist olduğuna göre böyle bir kaygısı yoktu.

Ateist olsaydı senin şu an yaptıklarını yapardı değil mi? Zorla kendi doğrularını kabul ettirir. Bakın ispatlıyorum örümcek beyinliler Allah yok, kuran saçma bir kitaptan ibarettir derdi değil mi?

#49 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2006 - 20:47

bırak wilicim ya :P ne kasıyorsun kendi kendiyle çelişiyor :D ... Ben izleyip gülüyorum benim gibi bir deli (çoğu kişi aptal der) bile bunu görüp gülüyorsa siz niye halen zorluyorsunuz arkadaşımı bıraaak takılsııın :D
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#50 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 01:09

Ateist olsaydı senin şu an yaptıklarını yapardı değil mi? Zorla kendi doğrularını kabul ettirir. Bakın ispatlıyorum örümcek beyinliler Allah yok, kuran saçma bir kitaptan ibarettir derdi değil mi?

Atatürk'ün yaşadığı dönemin sosyal ve kültürel ortamının getirdiği sınırlamalara rağmen başardıkları benim bu forumdaki söylemlerimden çok daha fazla cesaret isteyen işlerdir. Yaşadığı zamanın limitleri kapsamında elinden geldiğince pozitif bilime hizmet etti ve dinin zararlarını bertaraf etti.

#51 Ziyaretçi_oleganforsite_*

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 03:07

prens istersen dedem yaşında ol benim gözümde değeri yok, yazdığın şeyler salt muhalefet, sen benim dediklerimin aksini ispat etmiyorsun sadece karşı çıkıyorsun ve üstünlük taslıyorsun, sen benim okuduğumu oku yaşadığımı yaşa sonra gel bana de dağarcıktan bahset, bizim evdeki kütüphane sizin okulda yoktur ya da tüm ailenin kitaplarının toplamında.

birinin kim olduğunu bilmeden bence dağarcıktan ya da yaştan bahsetme, bak seninle yine kişilik tartışıyoruz işte, hep aynı şeyi yapıyorsun.

fikirlerimi çürütemeyince kızıyorsun bana.....kız istediğin kadar ama benim haklı olduğum gerçeğini değiştirmiyor. sana karşı olabildiğince makul yazmaya çalışıyorum neden uyum sağlamıyorsun.............

#52 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 03:53

olegan bana doğrularını yaz bu konu hakkındaki :P
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 10:57

Atatürk'ün yaşadığı dönemin sosyal ve kültürel ortamının getirdiği sınırlamalara rağmen başardıkları benim bu forumdaki söylemlerimden çok daha fazla cesaret isteyen işlerdir. Yaşadığı zamanın limitleri kapsamında elinden geldiğince pozitif bilime hizmet etti ve dinin zararlarını bertaraf etti.

Bilime ve halka hizmet etmediğini söylemiyorum zaten. Bilime inanan bir insanın dine inanmaması gerekir diye bir olay mı var? Dini şu anki toplum çercevesinde düşünmeyin. Günümüzde aklına esen din arkasında akla mantığa sığmayan yasaklar koyuyor. Bu insanlar Cumhuriyet döneminde de vardı ve Atatürk din ve devlet işlerini ayırdığı zaman, yönetimdeki din adamlarını görevden alınca aşırı dinci kişilerin tepkisini aldı. Peki O' nu destekleyenler dinsizmiydi? Din in zararlarını açıkladığı yazıları da görmek isterim. Cenaze namazı kılınmadığını söylediğin gibi bunu da bi tek sen biliyorsun da yoksa bi biz mi bilmiyoruz.

#54 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 13:03

fikirlerimi çürütemeyince kızıyorsun bana.....kız istediğin kadar ama benim haklı olduğum gerçeğini değiştirmiyor. sana karşı olabildiğince makul yazmaya çalışıyorum neden uyum sağlamıyorsun.............

puhahahaha !!! Sen benim yazdıklarımı okuyormusun allah aşkına !! Seni çok kibar bir dilde dahada uzatıp gülünç duruma düşme çünkü saçmalıyorsun diğe uyarıyorum.

Gazaliden bahsediyorsun daha kim olduğunu bile bilmiyorsun, Metaryalistim ama Ateist değilim diyorsun,(Başka bir başlıkta atesitlikle ilgili bir çok kelam döşeniyorsun o ayrı) ama sana ilmi ateizm den bahsediyorum senden yine tık yok. Takiyeye muhalefet oluyorsun gördükkü anlamını dahi bilmiyorsun.

Şimdide fikirlerimi çürütemediğim için bana kızıyorsun diyorsun. Sana kızdığım doğru ama fikirlerini çüretemediğimden değil, bir kişi ısrarla neden bilgi egosuna kapılır ve kendisinin bu kadar hırpalanmasına göz yumar diğe düşündüğümden.

Kişilik demişsin, kendi kişiliğini kendin yıpratıyorsun, ben bunu daha fazla yapma diğe uyarıyorum.

He bide kütüphane demişsin ya, şu an bir kütüphane görevlisi ile muhatapsın

spark ve sana tekrar söylüyorum içeriğini bilmeden ezberlediğiniz ve motorlarda arayıp bulduğunuz klışe cümleler bu konularda tartışmanız için yetersiz. Fikir beyan edin sorgulayın ama tartışmayın olmuyo çünkü.

Hepsi Bu !!

Gönderilen Resim

Paul Valéry

#55 Ziyaretçi_oleganforsite_*

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 15:13

ilmi ateizmi sen ya da kimden duyduysan o üretmiş O YÜZDEN CİDDYE ALMIYORUM İLMİ ATEİZM MİŞ , BİLİMSEL MATERYALİZM VAR DİYALEKTİK MATERYALİZM VAR AMA İLMİ ATEİZM YOK, SEND AHA YAZ 10 DEFA CANIMI SIKTIN AMA KİBAR KİBAR DEVABP VERİYORUM SEN GİTTİKÇE SÜT4ELİYORSUN, KAÇ TANE YAZIM VAR TEK CEVAP ATAMADIN DOÐRU DÜZGÜN AHA AÇ FORUMA BAK SON CEVABI KOYAN OLEGANFORSITE, YA DA YAZIYORUM KONUYU DEÐİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORSUN, SENNİN DERİN ERDEMİNE VE BİLGİNE KOCAMAN GÜLÜCÜKLER ATIYORUM BAK ALTA

*böö ;) :msn111: :msn97: :whip:

ÇÜNKÜ KOCAMAN BİR KOMEDİ BÜTÜN YAZDIKLARIN

SEN DAHA ATEİZM İLE MATERYALİZMİN FARKINI BİLMİYORSUN BİR DE FORUMA YAZACAKSIN, EMEKLİ OL ZATEN YAŞIN DA BÜYÜK DİYORSUN........................................................... :)

#56 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 15:18

Ağlanacak haline gülüyor' a iyi örneksin ne diyeyim.. Allah ağlatmasın !!

Gönderilen Resim

Paul Valéry

#57 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 15:35

Bilime inanan bir insanın dine inanmaması gerekir diye bir olay mı var?

En basitinden, Atatürk, Müslüman Türkler'e Kuran öğretilerini ihlal ettirecek bir ceza kanunu ve medeni kanun düzeni kurmuştur. Bu anlamda Atatürk'ün İslam'a inanmadığı ve inançsızlığı özendirdiği aşikardır. Ama bu projesini daha önce de belirttiğim üzere, diplomatik bir şekilde, halka kendini eşzamanlı olarak sevdirerek yürütmüştür. Zekice planlanmış, yavaş ve sağlam adımlar atmıştır.

#58 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 15:39

Bu yorumlar yüzünden bir yazarın hapis yattığını söyledim. Lütfen uzatmayın.
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#59 Ziyaretçi_oleganforsite_*

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 15:44

prens 1000. messajına da böyle girdin ya baya güdlüm buradan :P bon bonuma benim

#60 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 15:49

999' da allah ağlatmasın diğe dua ettiydim senin için bak ağzın kulakların da. Etmesemiydim ne :P

Gönderilen Resim

Paul Valéry