İçerik değiştir

- - - - -

özel okullarda hukuk öğrenimi

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 48 yanıt verildi

#21 angell

angell

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 29 Mesaj

Gönderim zamanı 30.01.2006 - 15:24

elma...
bun senin düşüncen ama merak etme senin söyylediğin kesim azınlık çogumuzun okulu bitirdiğinde işi hazır...
yadırgansaydık toplumda yer edinemezdik değilmi ;)
üstelik bizim toplum içinde yadırganmamızı gerektirecek bir neden de yok............................
sözüm meclisten dışarı  yadırganabileceklerini başkaları düşünsün

sevgili angell ;

1. çoğumuzun işi hazır demişsin, bizim işimiz neden hazır değil?
"siz" diye nitelendirilen kesimin "biz" diye nitelendirilen kesimden ne farkı, ne fazlası var? hiç düşündünmü?
Dolarları basmadığımız içinmi ACABA?

2.yadırgansaydık toplumda yer edinemezdik demişsin. ben yadırganıyorsunuz demedim yadırganma korkunuz var dedim, bu konudaki fikrim halen sabittir. çoğunun kendine güveni yoktur.

ayrıca toplumun neresinde nasıl bir yer edindiğinizi açıklarmısın, ben anlayamadım :P

3.yadırganabileceklerini başkaları düşünsün demişsin, bu cümleyi de anlamadım, düşük cümleler kuruyorsun, sen hukuk fakültesinde okuyordun değilmi? :P

4.bu konuyu neden açtığını da çok merak ediyorum. beni aydınlatırsan memnun olurum. neden bizim tavrımızı merak ettin?

özel okullara karşı bir düşmalıktan söz etmisin önceki mesajlarında, şöyle söliyim: SİSTEMİN ELEŞTİRİSİ YAPILIYOR, KİŞİLERİN YADA KURUMLARIN DEÐİL.

ELMA
TEK KELİMEYLE YAZIK DİYOR UM HAYATINDA VE TOPLUMDA YER ALDIÐIN YERİNDE HEP MUTLU OLURSUN UMARIM :mad1:
:mad1:

#22 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 30.01.2006 - 15:42

Sevgili angell,

Bana saygılı olana ben de saygılıyımdır fakat gördüldüğü üzere söyleyiş tarzın ve hareketlerinden ötürü sana pek saygılı olamıycam cicim.

- Özel okullar hakkında fikirleriniz nelerdir? dedin

- (fikrimi sordun söyledim) Karşıyız dedim

- Önyargılısın!!! bak orda burslular da var dedin

- Burslulara lafım yok birkaç üni. dışında da iyi eğitim veren yer yok dedim

- Ahaha ne bilcen ki sen ezik dedin sidik yarıştırmaya çalıştın.

Şimdi de konuyu kapatıp cevap vermiyeceğini söylüyorsun. Helal olsun ne diyeyim. Bu tavrınla ancak babanın şirketinde iş bulursun demiş miydim?

Not: İnsanları ezmeye çalışarak bir yere gelemezsin

Dip Not: Hadi güzelim hadiiii dersine bakim o kadar para veriliyor :mad1:

Süper Not: Ayrıca ben öğrenci seçerim kardeşim :mad1: , çok da dobra bir şekilde sizin çocuğunuza yardımım olmuyor diyip dersi bıraktığım olmuştur, sende onlardan birisin sanırım ;)

Saygılar
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#23 angell

angell

• Üyeler
  • 29 Mesaj

Gönderim zamanı 30.01.2006 - 15:56

ELMA

SANIRIM DOÐRU DÜZGÜN OKUYAMIYORSUN BAK YARDIMCI OLSUN SANA DİYE BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM :P BEN TAPLUMDA YER EDİNEMEYENLERDEN BAHSEDERKEN SÖZÜM MECLİSTEN DIŞARI DİYE BELİRTMİŞTİM YARAN VARKİ GOCUNUYORSUN KENDİNİ O GRUBA DAHİL EDİYORSAN DAHA NE DİYEYİM Kİ SANA :D :D

ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN DİYEYİM BARİ

BİDE SORMUŞSUN CVP VERİYİM BU KONUYU SİZİN GİBİ DÜŞÜNENLER VARMI HALA DİYE AÇMIŞTIM CEVABIMI ALDIM :D

ÇOK ŞÜKÜR HALİMDEN MEMNUNUM GELECEÐİMDEN DE EN AZINDAN UMUDUM VAR :mad1:

:mad1: ;)
UMARIM BUNUN NE DEMEK OLDUÐUNU ANLARSIN :P AMA BEN YİNE DE AÇIKLIYIM:YORUMLARIN KARŞISINDA BENDEN CVP ALAMAZSIN ARTIK.. :D

#24 angell

angell

• Üyeler
  • 29 Mesaj

Gönderim zamanı 30.01.2006 - 15:58

:mad1: BAK bu sizin için drizztt
başka yorum yok....

#25 Yargicdogu

Yargicdogu

• Üyeler
  • 54 Mesaj

Gönderim zamanı 30.01.2006 - 15:58

Şimdi Özel Okullara gelelim arkadaşlar bugün Özel Okullarda okuyan insanlarla, devlet okulu okuyan insan arasında ne fark vardır?
Fark çoktur Özal'ın Türkiye'ye getirdiği Amerikan modeli liberalleşme eğitimde de kendisini bu alanda gösterdi.Birkere şunu görmek gerekir bugün Özel Okul da okutulan kişi diğerlerine göre hayata 1-0 galibiyetle başlıyor...
Özel Okulların öğretmenlere verdiği parayı devlet veremiyor ve o yüzden iyi öğrenimli öğretmenleri genellikle satın alıyorlar (satın almakla kast ettiğim bilgisidir) o yüzden devlet okullarında öğretmen açığı meydana geliyor ve nitelikli öğretmenler azalıyor.Bugün Özel Okullar okul değil ticarethanedir burada okuyan insanlarda müşteridir patron okul sahibi genel müdür okul müdürü dür.Gördüğünüz gib okullar eğitim yerleri olmaktan çıkıp ticarethane olmuştur.
Özel okullar devletleştrilmelidir bu sınıf ayrımcılığı ortadan kaldırılmalıdır bunun önüne ancak bu şekilde geçilir başka yolu da yok köy enstitülerini kaldırarak eğitimi çok ciddi bir şekilde arkadan vurulmasının bugünlerde bizler acısını çekiyoruz.

#26 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 Mesaj

Gönderim zamanı 30.01.2006 - 20:02

Duygusal bir olay canlanıverdi gözümde:
Adamın biri çıkıp "ben memleketi pazarlıyorum" diyor, dili dışarda
kalmış hayran kitlesi alkışlıyor.
Memleketin pazarlandığı yerde eğitimin paralı hale getirilmeye
çalışılmasının lafı mı olur. Kutsal rekabetçi mutluluk anlayışının
yarattığı yıkımı görmezlikten gelenler için tek dileğim, o çok
uzak gördükleri sefalet halkasının içine düşmeleridir. Her şeyin
parayla ölçülebildiğini iddia edenlerin eseri ortadayken başka
türlü düşünemiyorum ne yazıkki.

Herkese parasız sağlık parasız eğitim!
Bu Dünyada Çok Güzel Yaşanabilir Yeterki İsteyelim

#27 angell

angell

• Üyeler
  • 29 Mesaj

Gönderim zamanı 30.01.2006 - 20:43

sayın yargıcdogu size katılıyorum keşke bütün okullar özel okul seviyesine getirilebilse.Ama maalesef türkiyenin içinde bulunduğu şartlar altında bu zor.

ayrıca söylediğiniz gibi özel okulda okuyanlar daha avantajlı ama bu biraz da insanın kendisini geliştirmesine bağlı.Yani özel okuldan mezun olup hiç iş bulamayanlar olabileceği gib boğaziçi üniversitesinden mezun olup iş bulamayanlarda var

#28 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 30.01.2006 - 21:23

sevgili Angell Yargıçdoğu'ya katılıyorum demişsin ve böylece kendinle çelişmişsin. Yargıçdoğu okullar özel okula dönüştürülsün dememiş ki, özel okullar devletleştirilsin demiş! nasıl okudun anlamadım?

ayrıca burda bı konu açmışsın rica ederim takip et. önceki mesajlarımı okursan sevinicem yaneeeeeeeeee

Bu mesaj elma tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 30.01.2006 - 21:43

"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#29 angell

angell

• Üyeler
  • 29 Mesaj

Gönderim zamanı 30.01.2006 - 22:34

AYY ALLAHIM CVP VERMİYİM DİYORUM DAYANAMIYORUM ELMA YA SEN GERÇEKTEN ANLAMIYOSUN SANIRIM... :P

SEN TAKMIŞSIN OKULUN ÖÐRENCİLERİ OLARAK BİZİM TOPLUM İÇİNDE Kİ YERİMİZE MALİ DURUMUMUZA ONDAN SONRA YAZDIÐIN ŞEYE BAK NE VAR BUNDA KÖTÜ MÜ OLUR TÜM DEVLET OKULLARI ÖZEL OKUL GİBİ OLSA YA RİCA EDİYORUM YAZMA BİŞEY BU KADAR OLMAZ :)

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 30.01.2006 - 23:08

Sen sordun insanlar da cevap vericek ... Cevabını beğenmediklerini ele, beğendiklerini onayla. Bu din bölümünde de olmuştu.. hey sen benim yazdıklarıma cevap verme :P

#31 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 30.01.2006 - 23:26

AYY ALLAHIM CVP VERMİYİM DİYORUM DAYANAMIYORUM ELMA YA SEN GERÇEKTEN ANLAMIYOSUN SANIRIM... :P

SEN TAKMIŞSIN OKULUN ÖÐRENCİLERİ OLARAK BİZİM TOPLUM İÇİNDE Kİ YERİMİZE MALİ DURUMUMUZA ONDAN SONRA YAZDIÐIN ŞEYE BAK NE VAR BUNDA KÖTÜ MÜ OLUR TÜM DEVLET OKULLARI ÖZEL OKUL GİBİ OLSA  YA RİCA EDİYORUM YAZMA BİŞEY BU KADAR OLMAZ :)

rica etmiişsin ama, kusura bakma angell , yazarım.

ayrıca benim anlamadığım tek şey bu konuyu neden açtığın. madem cevapları kaldıramıyorsun ya da cevaplara karşılık veremiyorsun ne diye böyle bir konu açıyorsun, beni aydınlat lütfen.

hımm..neyi eleştirdiğimi,senin tabirinle "neye taktığımı" daha önce yazmıştım.

ben burda yasalardan bahsediyorum, yasal haklardan bahsediyorum, madem tartışmak istemiyordun bu konuyu açmasaydın.

son olarak: cevap vermiyim diyorum dayanamıyorum demişsin, bunlarmı cevap? :P

dipötesi not: tüm devlet okulları özel okullar gibi olsa demişsin.."keşke" desem bişey değişir mi acaba?

Bu mesaj elma tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 30.01.2006 - 23:27

"This desert flower

#32 Roland

Roland

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 30.01.2006 - 23:38

way bee biri patates mi dedi dicekken, elma elmalığını konuşturmuş yine :P neyse konu özeti yapim ben hazır kimse sallamıoken, şimdi efenim özel okul diye bişi yoktur çünkü aslında tüm okullar özeldir? nie diosunuz duyuyorum, çünkü hepsinin içinde kantin var, hepsinin kantinini de özel şirketler yönetiyor yaa yaa, aslında ilk başta bunu durdurmak gerek böyle gitmez yaaa yaa :)

#33 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 Mesaj

Gönderim zamanı 31.01.2006 - 03:23

alo drizzt şimdi de kantinlere el attın ha
e alacağın olsun ben onları unutmuştum
benden çok yaşıycan iyi mi... (iyi mi?)

Kantin meselesi çok basit gibi görünse de özelleştirme
açısından manidar...

Yaşasın babaların cukkalarına bağımlı eğitim..........
Eski Yunanda da eğitim zenginlerin tekelindeydi,
yoksa özlenen o dönemler de bizi mi kandırıyorlar....
Yok canım........ daha neler diyesim geliyor....
İnsanlık geriye mi gidiyor yoksa...
Bu Dünyada Çok Güzel Yaşanabilir Yeterki İsteyelim

#34 Yargicdogu

Yargicdogu

• Üyeler
  • 54 Mesaj

Gönderim zamanı 31.01.2006 - 14:17

Sevgili arkadaşlar özel okullar devleşleştirilsin derken benim kastım oralarda çok paralar dönüyor ve okul adı eğitim adı altında ticaret yapıyorlar öğrenciler müşteri durumuna düşürülüyor bunlarla birlikte Özel Okullar eğer devletleştirilirse bugünkü okullarımızda eski Köy Ensitütüleri zamanındaki gibi insanlar yetişmesini sağlarız yazımda öğretmenleri satın alıyorlar bu nedenle kutsal öğretmenlik mesleğini ayaklar altına alınıyor.
Devler okulundaki kantinler büyük tekellerin küçükleridir eskiden düzenli bir şekilde gerçekten uygun yiyecekler yerdik ekmek araları peynir domatesi çıkından çıkarıırdık ikinci ders beslenme dersiydi paylaşma vardı arkadaşlar arasında şimdiki gibi bencillik yoktu o zamanlar patso gibi yüksek yağlar altında kızaran pis donmuş hamburgerler yiyiliyor şimdi hemde parasını verip.
Arkadaşlar burda dikkat çekmek istediğim bir konuda gelir düzeyi düşük bir ailenin çocuğu kantinlerde yiyemiyor okula ekmek arası getirip köşelerde kimse görmesin diye utanarak yemek yiyor, özenenlerde oluyorlar bu nedenle aile'yle arasında bir kızışma meydana gelmekte parası olmadığı için okullarda hırsızlık yapanlar meydana geliyor işte bunun önüne geçmek için büyük şehirlerde ki kantincilik kapanmalıdır bunun içinde ilkönce bunu yapacak insanları başa getirmek gerekir..

#35 angell

angell

• Üyeler
  • 29 Mesaj

Gönderim zamanı 31.01.2006 - 18:35

ya elma gerçekten komiksin sen anlayamıyorsun ben ne yapıyım :P

bak tekrar açıklıyım büyük harflede yazdım ama olmadı neyse artık (:

en başından başlayalım anlaman zaman alıyor ama olsun :P

konu başlığını okursan özel okullarda hukuk öğrenimi hakkında düşünceleriniz nedir yazıyor yani senin bu okullarda okuyan öğrencilerin mali durumları yada toplumdaki yerleriyle ilgili düşüncelerin sorulmuyorki beni hiç alakadar etmez ne düşündüğün ahhh ahhh umarım anlamışsın dır hayır yani zamanımı alıyorsun :)

sen şimdi güyya hazır cevapsınya bu söylediklerim o konu ile alakalı dersin de de.. hadi ii günler sana :)

#36 angell

angell

• Üyeler
  • 29 Mesaj

Gönderim zamanı 31.01.2006 - 18:41

arkadaşlar takmışsınız bi zengin fakir meselesine başka şeyden bahsettiğiniz yok bu konu hakkında söylenecek başka şeyler de var........

#37 Roland

Roland

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 01.02.2006 - 02:31

Konu zengin fakir meselesi değil arkadaşlar,

Konu özel okulda hukuk meselesi, bildiğiniz üzere özel okullara yıllık 10.000$veren herkes girebiliyor, e bu da türkiye standardında normal bir para, niye abartıyorsunuz ki? sizin babanız sizi sevmediği için özel okula göndermiyo diye nie ezikliğinizi burda kullanıyorsunuz? Bakın eziksiniz demiyorum, ezikliğinizi niye kullanıyorsunuz diyorum. Olmak farklı kullanmak farklı şeydir.

Not: Anlayana sivri sinek saz anlamayana benim baterimden önüne koymuşsun az yani (he yanında gırnatayla bi wili de iyi gider)

Dip Not: Konuşmayın kardeşim anlamıyorsunuz, konu özel okullarda hukuk öğrenimi allah allah zengin fakir ayrımı deil :P

#38 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 01.02.2006 - 23:50

demi drizzt... ala lala tartışmayan gelmesin .. "hıh
"This desert flower

#39 angell

angell

• Üyeler
  • 29 Mesaj

Gönderim zamanı 02.02.2006 - 20:59

drizzt..
ya böyle bi imkanın olsaydı sen kullanmazmıydın ehh eminim yok ben özel okulda okumazdım derdin ayrıca bu kadar olumsuz yaklaşmanız çok şaçma o okulda para verene diploma vermiyolar bizde alın terimizle hak kazanıyoruz o diplomayı almaya

ben seni anlıyorum sana göre kimin mali durumu iyi ise suçlu odur :)

tabiki babamın verdiği parayı harcıycam ya verdiğiniz cevaplarda yazdığınız ''BABA PARASI '' lafı çok güldürdü benii :P
ne yani eniştemin kazandığı parayı mı harcıyım lütfen mantıklı olun ya :)

#40 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 02.02.2006 - 21:25

Muhabbeti kişiliğe dayandırmayalım arkadaşlar. Konu kişilerle ilgili değil sistemle ilgilidir.

İmkan vardır, kullanılır burda angell haklı !!

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry