İçerik değiştir

- - - - -

Gazze Paraları Ne Oldu?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 5 yanıt verildi

#1 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 04.06.2009 - 14:06

"...Gazze paraları ne oldu?

İsrail’in Gazze’ye insanlık dışı saldırısıdan sonra; Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve dinci vakıflar büyük bir “Gazze’ye yardım” kampanyası başlatmıştı...

Ülkenin bütün caddeleri ve meydanları, halkı Gazze’ye yardıma davet eden pankartlarla donatılmıştı...

Okullarda zarflar dağıtılmış, camilerde sandıklar dolaştırılmıştı...

Aylarca sürdü bu kampanya. Ve milyonlarca TL toplandı!

İyi de... O paralar ne oldu?

Ne kadarı “insani yardım malzemesi”ne dönüşüp, yara sardı? Ne kadarı “nakit” olarak Gazze’ye ulaştırıldı?

Bu paraların bir bölümünün Gazze’ye gitmemiş olması ihtimali var mı?

Son zamanlarda sayıları hızla artan, “türbanlı sürücülerin kullandığı kara cipler”, bu paralarla alınmış olabilir mi?

Ve son soru:

Bu soruları, tek tek hesap vererek yanıtlayabilecek bir babayiğit var mı?" Mustafa Mutlu
********************************************************************************

Mustafa Mutlu'nun sorusunu aynen soruyor,bu konuda araştırması olan arkadaşlardan bilgi paylaşımı bekliyorum.

580023663830.jpg

#2 BucuK

BucuK

: вєş’є вєş vαя :

• Dokunulmazlar
  • 6.410 Mesaj
  • İlgi Alanları:* qαγєτ ίlqίsίz *

Gönderim zamanı 04.06.2009 - 14:51

::
keşke şu adam da bağış yapmış olsaydı da bağış yaptığı vakıfa sorsaydı bu soruyu, hem bu kadar çirkefleşmemiş, hemde yazı yazdığı konu da dahi bu kadar bilgisiz olduğunu bize göstermemiş olurdu heralde.
"tek tek hesap vererek yanıtlayabilecek bir babayiğit" yoktur heralde çünkü yardımlar tek bi vakıf ya da kuruluş üzerinden yapılmadı, ayrı ayrı muhataplarına sorsa belki "babayiğit" arayışı daha mantıklı olurdu :)
bu konu da dahi islam korkusu alevlenmiş adamın(lafın gelişi), ki batı da son yılların en büyük hareketi olarak söyleniyordu ülkemiz de batıyla yarışır duruma geldi çok şükür(!)
yani lüks bi aracı türbanlı birinin kullanmasıyla türbansız birinin kullanması arasındaki farkın bu konuya yansıması ne?
kızılay mı bağışları o çevrelere akıtıyor? ya da diğer vakıflardan hangisi bunu yapmış? yazıyı yazan zat önce hangi vakıfların yardım topladıklarını belirleyip sonra bu vakıflardan bilgi istese ya da normal bi vatandaş gibi yardım yaptığı vakıfın faliyetlerinden takip etseydi daha iyi olmaz mıydı? en azından yardımının amacına ulaşıp ulaşmadığını sorgulayan bi "babayiğit" olurdu, böyle sorumsuz-ipsiz-sapsız-bilgisiz-....siz sız vs bi "gazeteci" olmaktan kutrulurdu.

bence tabi ::
sevgiler sevgiler sevgiler

Bu mesaj on3bucuk tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 04.06.2009 - 14:52

#3 K@LPSİZ

K@LPSİZ

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.160 Mesaj

Gönderim zamanı 04.06.2009 - 15:39

Bunu gazete köşelerinde soracağına paraları toplayan vakıfa gitse, bilgi alsa üstüne belgeleriyle gazetede yayınlasa olmazmıydı? Olmazdı. Neden amaç çirkeflik pislik.

Yermi babayiğidim? Elbette yemez ::
Kimsenin adı dudaklarımı kandıramadı...

#4 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 04.06.2009 - 17:11

ya iyi tamam güzel sorgulamış, merak etmiş, soru sormuş gazetecilik görevini yapmış bilmem ne.
ben de merak ettim şimdi cevabı tamam da.
"Son zamanlarda sayıları hızla artan, “türbanlı sürücülerin kullandığı kara cipler”, bu paralarla alınmış olabilir mi?" demek ne oluyor şimdi?
yarın vakit gazetesi kimbilir ne yazar buna cevap olarak. ::

#5 K@LPSİZ

K@LPSİZ

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.160 Mesaj

Gönderim zamanı 04.06.2009 - 17:39

Bu mantığa göre türban takmayan ve kara ciplere binenlerin bu paraları nerden bulduğu sorulabilir antikam:)
Kimsenin adı dudaklarımı kandıramadı...

#6 atlantisli

atlantisli

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.241 Mesaj

Gönderim zamanı 06.06.2009 - 16:53

dinci vakıflar

:buttrock:

Son zamanlarda sayıları hızla artan, “türbanlı sürücülerin kullandığı kara cipler”, bu paralarla alınmış olabilir mi?
Ve son soru:
Bu soruları, tek tek hesap vererek yanıtlayabilecek bir babayiğit var mı?

Caminin önündeki sandığı ve onu tutan babayiğitleri bilmem de,tepesindeki minareyi çalıp seni kılıf olarak kullanacak kara çarşaflıların kara yağız delikanlıları var onu biliyorum.Ve bu fantazilerinde onlara hak veriyorum:) Hatta destek de verebilirim.Onlar minareyi çalarken ben de kılıfı hazırlarım:)