İçerik değiştir

- - - - -

sparkplug a atfen

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 36 yanıt verildi

#21 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 19.01.2006 - 22:45

çok güzel açıklamışssın :)

#22 kÜnéfé

kÜnéfé

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.396 Mesaj
  • İlgi Alanları:inşaat müh.HARABE

Gönderim zamanı 19.01.2006 - 23:22

şimdi benim canım agaca çıkıp dişi maymunumu aramak çekti ne de olsa hayvandan gelmişizya :( madem biz hayvandan geldik peki aidse nie bağışıklıgımız yok maymunun var ama bizim yok kanımız farelerin kanı ile nerede ise aynı özellikte peki biz o zaman fareden mi geldik gen sayımız bilmemne hayvanı ile aynı biz ondan mı geldik hayır ben Hz.Adem ve Hz.Havva nın evladıyım... ve biz bunlardan geldik

Bu mesaj KaKuDu tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 19.01.2006 - 23:23

herkes fanidir ama sözler bakidir.....

#23 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 20.01.2006 - 00:12

İnsan genomu (kromozom yapısı) beyaz fare genomuna şaşırtıcı derecede benzerdir.

Neredeyse tüm ilaç deneylerinin öncelikle beyaz fareler üzerinde yapılmasının başlıca sebeplerinden biri de budur. Hemen hemen insanlarla aynı genoma sahip olan beyaz fareler, neredeyse tüm ilaçlara, insanlarla hemen hemen aynı reaksiyonları verirler. Beyaz farelerden başka şempanze ve bonobo gorilleri üzerinde de deney yapılır, bunların genomları insan genomuna elbette daha yakındır, ama aşırı derecede bir fark yoktur.

Tüm memeliler aynı evrim süreci üzerinde yeralmaktadırlar.

#24 kÜnéfé

kÜnéfé

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.396 Mesaj

Gönderim zamanı 20.01.2006 - 06:46

ama bu aynı hücreden gelmiş oldugumuzu kanıtlamaz sadece varsayım varsayım varsayım Allah bize bu varlıkları yakın nitelikte yarattı çünkü beynimizi kullanarak insanların hayatlarını kurtaralım diye ama senin gibi insanlar ise bunu kötü yöne çekip Allah hakaret etmeye kalkıyor kiminle ugrastıgını bilmeden ama insan bu zor görmedikçe büyüğüne sığınmaz seni ahiret gününde görmek isterim merak ediyorum nasıl bir davranış içinde bulunacaksın o gün...

#25 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 20.01.2006 - 11:50

Genomlarımızın evrim çizelgesinde bize yakın olanlarla hayvanlarla hemen hemen aynı olması, evrim kuramının en inkar edilemez kanıtlarındandır. Aksini iddia etmek, gerçekleri inkardir, dünyadan kopmadır, şizofrenidir.

#26 faRuk

faRuk

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 124 Mesaj

Gönderim zamanı 20.01.2006 - 23:34

Bilim, sen dahil tüm insanların hayvan olduğunu kanıtlamaktadır.

Nesnel kanıtları, tüm insanlara değil de sadece bana tabiymiş gibi yorumlayarak, ve halk arasında kullanılan küfürlere benzer şekilde kurgulayarak bir yere varamazsın.

Senin bilim dediğin büyük yanılgıyı ben tanımıyorum. Ve kesinlikle kabul etmiyorum. Bırakıyorum hayvanlık sen ve senin gibilere kalsın.
İnsandan doğanlar insan olurlar. Hayvandan doğanlar ise hayvan. Ötesi berisi yoktur.
Güzel düşünen güzel görür. Güzel gören hayattan lezzet alır.

#27 kÜnéfé

kÜnéfé

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.396 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2006 - 10:30

süpersin faruk :msn111:

#28 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2006 - 13:09

yaa arkadaşlar "PReNS arkadaşımıza itafen" diğede bir başlık vardı orayada ilgi gösterin pls. İlla sağa sola saldırmam mı gerek alalalala !!! :) :)

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#29 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 23.01.2006 - 05:29

Senin bilim dediğin büyük yanılgıyı ben tanımıyorum. Ve kesinlikle kabul etmiyorum.

Senin bilimi tanımamanın aksine, bilim seni ve senin gibileri gayet güzel tanıyor.

Hayali ve asılsız halüsinasyonlarını devam ettirebilmek için nesnel kanıtları inkar eden insanları şizofren olarak tanıyor.

#30 Ziyaretçi_oleganforsite_*

Ziyaretçi_oleganforsite_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 23.01.2006 - 14:55

Yahu evrim olayini bizzat kesfeden Darwin yine dini camiadandi ve bir sabah uyanip EUREKA diyerek bulmadi olguyu.

Gitti bizzat gozleriyle [orada kaldigi yillar icerisinde] galapagostaki kus turlerinin adadan adaya nasil farklilastigin gozlemledi, alinan bir kus turunun baska bir adaya birakildiginda yavrularinin oradaki kuslarla bir ozellikte dogmasi cevrenin adaptasyon ve evrime ne gibi etkileri oldugunu ortaya cikardigi gibi birbiriniden farkli gorunen ve yasayan kus turlerinin nasil aslinda ayni kusun turevleri oldugunu da gosterdi.

kuslarin bir kisminin gagalari uzun ve sivri ve ince cubuk kullanarak karinca avlayabilirlerken (adada bitki turu cok az cunku) galapagosun obur ucundaki adadaki kumede bulunanlarin toplayici gaga tipine sahip olduklari cunku adada meyve bulundugu icin kuslarin meyve toplamaya uygun gagalari vardi.

darwin bunun uzerine tum canlilarda insan da dahil olmak uzere bu dongunun varliginin olabilecegini diyerek o gun evrim TEORISINI yazdi ama bugun EVRIM TEORISI DEGIL KANUNU oldu o. cunku dunya da var olan tum canlilar uzerinde sayisiz bilim adami calisti, nereden gelip nereye gittiklerini inceledi, ara ara haberlere bakin hala yeni turler kefediliyor, cunku evrim de adaptasyonda mutasyon da hala devam ediyor. daha en son yeni bir ceylan turu vietnam da kesfedildi.

ayrica varsayim da degil canlilarin olusum semasi, sadece uzerindeki arastirma DNA semalarinin cikarilmasi cok uzun suruyor 10 seneye kadar kanunlarsinca kabul etmeyin de duyarsiniz neden genlerdeki sadece yuzde 2likfark nasil fareyle insani varkli kiliyor. o zaman ne diyeceksiniz merak konusu.

ama fotoşoptur o da en iyisi bu sahtekar bilim adamlari yokolsunlar olsunler, pis onlar..............

#31 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 04:27

10 seneye kadar kanunlarsinca kabul etmeyin de duyarsiniz neden genlerdeki sadece yuzde 2likfark nasil fareyle insani varkli kiliyor. o zaman ne diyeceksiniz merak konusu.

günümüzden konuş. senin hayallerinin doğru olduğuna inanacaksan işimiz var. antalyaspor şampiyonlar ligi şampiyonu olacak on sene sonra diyorum bende. bu antalyasporun şampiyonlar ligi şampiyonu olacağı iddasını kanıtlamıyor. gerçeğe dön,günü yaşa. önüne bak yolda yürürken. havalar karlı kayar düşersin. hayalci çocuk. ömrümde ilk defa tartışmaya kendi hayallerini kanıt olarak koyan bir insan gördüm. neler görücem ben sizden.
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#32 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 12:25

İnsanlarla benzer memeliler arasında %2-%3'lük bir genom farkı olduğu günümüzde de zaten bilinmektedir. Bu spekülatif bir gerçek değil, halihazırda kanıtlı bir gerçektir. Olegan'ın bahsettiği, Human Genome Project (İnsan Genom Projesi) sayesinde, farklı olan genlerin hangileri olduğunun birebir belirlenmesidir.

#33 Ziyaretçi_oleganforsite_*

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 15:23

prozac ben burada hayal falan anlatmıyorum arkadaşım, bilim adamları 10 sene biçtiler, işler sizin gibi düşünen dini çevrelerce yavaşlatılıyor dakika başı etik ahlak karıştırılarak o yüzden. dini çevreler vatikan, mekke ve kudüs hepsi çok iyi biliyor DNA açılımları gerçekleşince canlı türlerinin oluşumunun da açıklaması çıkacak o zaman da topluca birçok insan dine sorgulama yapmaya başlayacak hatta sen fotoşop onlar deyince sana da gülecek bugün yanında olanlar....zamana zaman ver hayal de kurma benim hayal kurmam düşüncesi senin temennin oluyor......

#34 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 28.01.2006 - 20:04

kimin hayali olduğu beni ilgilendirmez. hayaller kanıt değildir.
dinler çoğu şeye karşı çıkmıştı ama bilim dinlemez.
dinler ve ya ahlaki çevreler bir güç olsada SU AKAR YOLUNU BULUR. bana masal anlatma.
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#35 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 28.01.2006 - 20:06

oleganforsite ; sen MaşaALLAH yavaş değil hızlı ilerliyorsun. Devam et bu yolda.

ALLAH'ım sen sabır ver bana..
( Amin.. )

Değişiklikler Kaydedildi...

#36 Ziyaretçi_oleganforsite_*

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 29.01.2006 - 01:36

gökten kemik yağacak aman dikkatli olayım bari

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 29.01.2006 - 02:02

Uyarılar dikkate alınmıyor? Tekrar tekrar uyarı yapmıcam demiştim olegan arkadaş. Tartışmayı öğrenemiceksiniz(Hakaret)...Konu kapatılmıştır...

0 kullanıcı bu konuya bakıyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli