İçerik değiştir

- - - - -

Evrim çelişkileri...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 48 yanıt verildi

#21 Ziyaretçi_oleganforsite_*

Ziyaretçi_oleganforsite_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 02:27

bu arada Glamor sana bazı sureler önereceğim, bir hanım olarak bunları nasıl kabul edeceğini soracağım sana, ve lütfen nefret etme benden ya da başkasından, akıl fırtınasından başka birşey değil burada yapılan, yani özgürlüğü tadanların teslim olanlarla beyaz bayrak altında sözlerini dedikleri yer, bunu bir düşün bir daha hayatında kimse sana bu argümanları sunmayacak böyle uzun soluklu tartışmayacak, beyaz olmasa siyahı ve griyi nasıl algılayabilirdik ? sana john lennondan imagine adlı parçayı armağana ediyorum...

sureleri mealden aldım ama sonra burada ki sudanlı arkadaşlarımdan tercüme ettirdim ingilizceye direk arapçadan tercümde de sorun yok yani;

1.ahzap suresi/517 den itibaren olan tüm kısım

2.nisa/94
*öksüz kızlara karşı adaletten korkarsanız hoşa gidenlerden 3-4-5 tane alabilirsiniz.
*kadınlarınızdan, fuhuş edenlerin, içinizden 4 tanık bulunmaz ise kadın ölünceye dek ya da allah bir yol gösterinceye dek evde tutun.
*tutsak olanlardan başka evli kadın almak size haramdır. (yani bizi işgal edecek bir müslüman ülkenin askerleri eşlerini öldürdükleri türk hanımlarına el koyabilecekler )(..ilginç...)
*odalık almak (hayat kadını), günaha girmekten korkan içindir(tecavüz,zina), sabrederseniz de allah size daha hayırlı.......

3. s/101
*Kadınların azmasından korkarsanız onlara öğüt verin, yatakları ayırın, dövün, imdi size uyarlarsa başka yola gitmeyin. (!!!)

4.Talak suresi/650 tüm sure...

bunları okuduktan sonra bana fikrini söylersin......

#22 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 06:25

ne felsefi olarak ne de fiziksel olarak tanri varligini ispat edemiyorsunuz bir de cikip biz buna inaniyoruz, iyi peki kabul inan

sen neye inanmıyorsan inanma, kimse senin neye inanıp inanmadığına bişi diyor mu kardeşim...

inananlar için KUTSAL sayılan bir kitap için saçma sapan yorum yapamazsın.. en azından birazcık saygın varsa bunu yapmazsın....

he diyebilirsin görmüyorsun etmiyorsun Allaha nasıl inanabilirsin... senin bu yorumuna da saygım var.. herkes inancını içinde yaşar...

ama sen inanan insanların düşüncelerine bişi diyemezsin.. KURANI KERİM içinde saçma sapan yorum yapamazsın.. heee belki yaparsın ama bırakta o senin düşüncende kalsın olmaz mı... güzel kardeşim....

#23 Ziyaretçi_oleganforsite_*

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 09:47

eline kuran al ve oku yukarda yazanlar yorum değil aklına estikçe bana uyarı yapma, kitap burada yanımda ne yazıyorsa onuda oradan yazdım, bir inglizce bir türkçe kuran var yanımda ne diyorsun sen.

ayrıca bir gerçektir orada dediği cümle, ne felsefi olarak mantıklı bir ispat ne de fiziksel olarak kanıt sunabiliyorsunuz, ne var bunda yorum değil bu da,

ESSAERE INDIGNITO !

#24 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 09:51

inananlar için KUTSAL sayılan bir kitap için saçma sapan yorum yapamazsın..

Demek ki yorum mantıklı ve kanıtlı ise sorun olmaz.

Hele hele mantıklı ve kanıtlı yorum, sözde kutsal kitabın aslında saçma sapan olduğunu kanıtlar nitelikte ise, sorun olmamanın ötesinde pek bir ironik olur.

#25 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 15:30

olegan elindeki meal kimin eseridir bizde bakalım aynı kaynağa...
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#26 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 15:34

geliyo geliyo....
Gönderilen Resim

#27 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 16:49

Ben bunlar için artık tek kelime etmem.Korunuyolar çünkü.Dün oleganla tartışıyoruz,adam bana demediğini bırakmıyo ve susmam bekleniyo..Tam cevabını verecektim.Araya biri girdi bide ondan laf yedik,adam gibi tartışın diye..Sen istediğin kadar bana örnekler ver bana olegan..Ama örneklerini seçerken sadece İŞİNE YARAYANLARI aradan seçip bana sunma.
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 17:15

Müdahale gereksinimi hissettim geç oldu ama..

Arkadaşlar tekrar söylüyorum aynı fikirde olmak zorunda değiliz. Ama karşımızdaki insanın dinine, inancına saygı göstermek zorundayız. İnancı olan kişilerin inandığı şeylere karşı çirkin yakıştırmalar tartışmalarınıza hiç yakışmıyor. Tartışma amacımızı bir daha düşünüp, karşınızda ki kişinin de sizin gibi duyguları, gururu ve bir aklı olduğunu unutmayın. Sokaklarda düşüncelerini yobaz bir şekilde kabul ettirmeğe çalışan onlarca insandan farklı olduğunuzu gösterin. Eminim ki hepiniz okumuş, aklı başında insanlarsınız. Birbirinizi kazanmak yerine bu şekilde düşman davranışları sergilemeyin lütfen...

#29 Ziyaretçi_oleganforsite_*

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 17:28

Elmalılı Hamdi Yazırın Arapçası Türkçesi bir yerde meali (Atatürkün kendi tavsiye ettiği adamdı zamanında cumhuriyet döneminde ki ilk kuran tercümelerinden biridir)

#30 Ziyaretçi_oleganforsite_*

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 17:33

Ayrıca ben dinle alay edersem saygısızlık olur, Glamor sana ne demem gerekiyor daha aç oradan bak, işe yarar yaramaz tartışmıyorum, kocan olduğunda yanına kuma getirirse ne diyeceksin, seni ne kanunlar ne de kuran koruyabiliecek, adam da haklı olacak, ben anlamıyorum neden tepkiselsin, bu benim kendi yazdığm kuran değil ki herkestekinden kuran, meal de de hata yok olay bu alay mı var saygısızlık mı var, eleştiri tabii ki kulağa hoş gelmez o da rahatsız ediyorsa neden gelip din&ahlak bölümüne bakıyorsun kavga etmek mi hoşuna gidiyor

#31 faRuk

faRuk

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 124 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2006 - 03:06

1.ahzap suresi/517 den itibaren olan tüm kısım

Ahzab suresi 73 ayettir. Afaki şeyler yazmayalım. Anlamak zor geliyor olabilir. Ama açıp da kaç ayet olduğuna bile bakmamak, idda sahibinin ne kadar asılsız iddalar yaptığının bir kanıtıdır.

2.nisa/94
*öksüz kızlara karşı adaletten korkarsanız hoşa gidenlerden 3-4-5 tane alabilirsiniz.
*kadınlarınızdan, fuhuş edenlerin, içinizden 4 tanık bulunmaz ise kadın ölünceye dek ya da allah bir yol gösterinceye dek evde tutun.
*tutsak olanlardan başka evli kadın almak size haramdır. (yani bizi işgal edecek bir müslüman ülkenin askerleri eşlerini öldürdükleri türk hanımlarına el koyabilecekler )(..ilginç...)
*odalık almak (hayat kadını), günaha girmekten korkan içindir(tecavüz,zina), sabrederseniz de allah size daha hayırlı.......

Bir kere ayetleri eğip, bükmekle ne kadar kötü niyetli olduğunu iyice anlamış olduk. Ayeti kerime şöyle;
"Kadınlarınızdan fuhuş (zina) yapanlara karşı içinizden dört şahit getirin. Eğer onlar şahitlik ederlerse, o kadınları ölüm alıp götürünceye veya Allah onlar hakkında bir yol açıncaya kadar kendilerini evlerde tutun (dışarı çıkarmayın).
" Nisa/15
ve devam ediyor.
"Sizlerden fuhuş (zina) yapanların her ikisini de incitip kınayın. Eğer onlar tövbe edip ıslah olurlarsa onları incitip kınamaktan vazgeçin. Çünkü Allah tövbeleri çok kabul edendir, çok merhamet edendir. " Nisa/16

Yapılan bir zinaya şahit olmuş ( yapanların dışında) bir şahit bulmak güçken,
dört şahit bulmak ondan çok daha güçtür. Kaldı ki zinayı yapanlar bunu günah olduğunu bilir ve çok gizli tutarlar. Dört şahit bulundu diyelim, 16. ayette, bu durum karşısında ne yapılacağını yazıyor. Ne kadar zor değil mi? :msn24: Zina aile hukukunu ve saygıyı alçakca ayaklar altına alan ciddi bir günahtır. Ama cenab-ı Allah ta ciddi bir ispat istiyor. Ok.

tutsak olanlardan başka evli kadın almak size haramdır. (yani bizi işgal edecek bir müslüman ülkenin askerleri eşlerini öldürdükleri türk hanımlarına el koyabilecekler )(..ilginç...)

3. s/101
*Kadınların azmasından korkarsanız onlara öğüt verin, yatakları ayırın, dövün, imdi size uyarlarsa başka yola gitmeyin. (!!!)

Lütfen sure ve ayetleri tam, doğru ve düzgün şekilde yaz ki faydalı olsun. Sure adı ve ayet numarası lütfen!

4.Talak suresi/650 tüm sure...

bunları okuduktan sonra bana fikrini söylersin......

Ne var anlayamadım?
Güzel düşünen güzel görür. Güzel gören hayattan lezzet alır.

#32 Ziyaretçi_oleganforsite_*

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 25.01.2006 - 03:20

ayeti eğip bükmek benim işim değil ne görüyorsam aynen onu yazıyorum tekrar ediyorum ayrıca elmalılı hamdi yazırın kuranı kerimi elimdeki, bir de ingilizce kuran var. ayet sayısı değil yanda yazan SAYFASI benimkine göre. bu arada senin elindeki meal çok ilginç bir şekilde değiştirilmiş, incitin nereden çıktı, bizzat msülüman inancı yerinde araplarla tercüme ettirdim bazı kısımları hiç biri kendi uydurmam değik faruk. ister inan ister inanma

#33 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2006 - 11:09

Sen istediğin kadar bana örnekler ver bana olegan..Ama örneklerini seçerken sadece İŞİNE YARAYANLARI aradan seçip bana sunma.

Kuran Allah tarafından yazıldığını ve mükemmel olduğunu iddia etmektedir. Yanlış ya da tutarsız olduğuna dair tek bir örnek Kuran'ın iddialarını ve geçerliliğini çürütmeye kafidir. Örneğin kimin işine geldiği veya gelmediği farketmez. Kuran'ın mükemmeliyet iddiası dolayısı ile en ufak bir noktada bile yanlış veya tutarsız olma gibi bir lüksü bulunmamaktadır.

#34 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2006 - 17:01

Senin inandığın Allah bir ilkokul çocuğu seviyesinde aritmetik yapmaktan acizmiş demek.

Sen anlamıyorsun oleganforsite.Ben bizim inandığımız şeylerle dalga geçilmesine çok sinirleniorum..Tamam çelişkilerinizi,size göre yanlış olan şeyleri yazın..Ama lütfen artık hakaret etmeyin.(Yukarıdaki alıntıdaki gibi..)
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#35 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2006 - 10:53

Tamam çelişkilerinizi,size göre yanlış olan şeyleri yazın..

Sözel kavramların aksine, matematik görece değildir, kişisel değildir, yoruma açık değildir.

Kuran'daki miras öğretisinin tutarsız olduğu matematiksel bir gerçektir.

Sözel dayanağı olan çelişkiler görmezden gelinse veya inkar edilse bile bu matematiksel tutarsızlık hiçbir şekilde inkar edilemez.

Dolayısı ile, Kuran'ın yazarı olduğu iddia edilen Allah'ın bir ilkokul çocuğu seviyesinde bile matematik bilmediği hakaret değildir, kanıtlı bir gerçektir. Kanıtlı gerçekler dünyanın hiçbir mahkemesinde hakaret olarak yorumlanmaz. Bir hayat kadınına hayata kadını demenin hakaret olmadığı gibi, yanlış bir kitaba yanlış demek hakaret değildir. Aksini iddia ediyorsan herhangi bir mahkemede matematiksel bilirkişi huzurunda bu gerçeği belgelettirebiliriz.

#36 faRuk

faRuk

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 124 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 00:59

ayeti eğip bükmek benim işim değil ne görüyorsam aynen onu yazıyorum tekrar ediyorum ayrıca elmalılı hamdi yazırın kuranı kerimi elimdeki, bir de ingilizce kuran var. ayet sayısı değil yanda yazan SAYFASI benimkine göre. bu arada senin elindeki meal çok ilginç bir şekilde değiştirilmiş, incitin nereden çıktı, bizzat msülüman inancı yerinde araplarla tercüme ettirdim bazı kısımları hiç biri kendi uydurmam değik faruk. ister inan ister inanma

Tabiki sana inanmıyorum. Sana inanmanın cehennemin dibi olduğunu biliyorum merak etme. Ayrıca ayetleri eğip bükmen bir idda değil gerçek. herhengi bir ayeti araplara tercüme ettirmen onun anlamına değişik anlamlar yüklemeni gerektirmez. Benim aldığım meal diyanetin mealidir. Ona itibar etmiyorsan diyecek bir şeyim yok sana. Ayrıca Elmalılı Hamdi Yazır değerli bir yorumcudur. İstifade etmeni dilerim.
Ben sana gereken cevabı önceki iletimde verdim. Yorumu değerli forum okuyucularına bırakıyorum :P

Bu mesaj faRuk tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 27.01.2006 - 01:01

#37 faRuk

faRuk

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 124 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 01:08

Sözel kavramların aksine, matematik görece değildir, kişisel değildir, yoruma açık değildir.

Kuran'daki miras öğretisinin tutarsız olduğu matematiksel bir gerçektir.

Sözel dayanağı olan çelişkiler görmezden gelinse veya inkar edilse bile bu matematiksel tutarsızlık hiçbir şekilde inkar edilemez.

Dolayısı ile, Kuran'ın yazarı olduğu iddia edilen Allah'ın bir ilkokul çocuğu seviyesinde bile matematik bilmediği hakaret değildir, kanıtlı bir gerçektir. Kanıtlı gerçekler dünyanın hiçbir mahkemesinde hakaret olarak yorumlanmaz. Bir hayat kadınına hayata kadını demenin hakaret olmadığı gibi, yanlış bir kitaba yanlış demek hakaret değildir. Aksini iddia ediyorsan herhangi bir mahkemede matematiksel bilirkişi huzurunda bu gerçeği belgelettirebiliriz.

Aynı şeyleri yazıp durma! Sen bıkana kadar aynı cevapları alacaksın!

"Bu iddiayı öne sürenler bir örnek verirler ve bu örnekten yola çıkarak Kur’an’da bir hata olduğunu iddia ederler. Örnek şöyledir. Bir kişi ölür. Mirasçı olarak 3 kızı, anne babası ve karısı kalır. Bunlar nasıl mirası bölüşürler?

Ayette bildirilen oranlardan yola çıkılarak bir hesaplama yapılmakta ve toplam oranların 1.25 olduğu yani 1 den büyük olduğu iddia edilmektedir. Bu da matematiksel olarak bir hesap hatası olduğunu ortaya koyar. Fakat konu yakından incelendiğinde yapılan hesaplamada bir hata yapıldığı görülecektir.
Bu konuyla ilgili tarafların mirastan alacakları oranlar Nisa suresinin 11 ve 12. ayetlerinde anlatılmaktadır:

Çocuklarınız konusunda Allah, erkeğe iki dişinin hissesi kadar tavsiye eder. Eğer onlar ikiden çok kadın ise (ölünün) geride bıraktığının üçte ikisi onlarındır. Kadın (veya kız) bir tek ise, bu durumda yarısı onundur. (Ölenin) Bir çocuğu varsa, geriye bıraktığından anne ve babadan her biri için altıda bir, çocuğu olmayıp da anne ve baba ona mirasçı ise, bu durumda annesi için üçte bir vardır. Onun kardeşleri varsa o zaman annesi için altıda bir'dir. (Ancak bu hükümler, ölenin) Ettiği vasiyet veya (varsa) borcun düşülmesinden sonradır. Babalarınız, oğullarınız, onların hangilerinin yarar bakımından size daha yakın olduğunu bilmezsiniz. (Bunlar) Allah'tan bir farzdır. Şüphesiz Allah, bilendir, hüküm ve hikmet sahibi olandır. (4 Nisa Suresi - 11)

Eşlerinizin, eğer çocukları yoksa, geride bıraktıklarının yarısı sizindir. Şayet çocukları varsa, -onunla yapacakları vasiyetten ya da (ayıracakları) borçtan sonra- bu durumda bıraktıklarının dörtte biri sizindir. Sizin çocuğunuz yoksa, geriye bıraktıklarınızdan dörtte biri onların (kadınlarınızın)dır. Eğer sizin çocuğunuz varsa geriye bıraktıklarınızdan sekizde biri onların (kadınlarınızın)dır. (Yine bu hükümler,) Edeceğiniz vasiyet veya (varsa) borcun düşülmesinden sonradır. Mirası aranan erkek ya da kadın, çocuğu ve babası olmayan bir kimse olup erkek veya kız kardeşi bulunursa onlardan her biri için altıda bir vardır. Eğer bundan fazla iseler, bu durumda -kendisiyle yapılan vasiyette ya da (varsa) borçtan sonra- üçte bir'de -zarara uğratılmaksızın onlara ortaktırlar. (Bu size) Allah'tan bir vasiyettir, Allah, bilendir, (kullara) yumuşak olandır. (4 Nisa Suresi,12)

Çocuklar 3 kız olduğuna göre:

Eğer onlar ikiden çok kadın ise (ölünün) geride bıraktığının üçte ikisi onlarındır.(4 Nisa Suresi - 11)
Alınan oran 2/3tür.

Geride bir eş bıraktığına göre

Eğer sizin çocuğunuz varsa geriye bıraktıklarınızdan sekizde biri onların (kadınlarınızın)dır. (4 Nisa Suresi - 12)
Alınan oran 1/8

Anne babanın alacağı oran:

Onların alacağı oran hesaplanırken bir hata yapılıyor. İki durumda anne baba mirastan hak sahibi oluyor:

Bir çocuğu ( veledün) ( ولدﱞ) varsa, geriye bıraktığından anne ve babadan her biri için altıda bir, çocuğu olmayıp da anne ve baba ona mirasçı ise, bu durumda annesi için üçte bir vardır. (4 Nisa Suresi, 11)

Şimdi ya ölenin bir çocuğu olması gerekir ya da ölenin geride bıraktığı çocuğu olmaması gerekir. Burada geride bırakılanın bir çocuk ( veledün) ( ولدﱞ)ifadesine dikkat edilmeli.
Bu örneğimizde ikisi de değildir. 3 tane çocuk vardır. Bu durumda anne ve babanın mirastan hak alması söz konusu değildir. Böyle bir durumda anne babaya bir pay verileceği ayette söylenmez. Açıklanan çocuksuz ve tek çocuklu olma durumlarıdır.
Buna göre toplanırsa 2/3 +1/8=19/24 olur. Bundan sonra artan 5/24 lük hisse ise Nisa suresinin 8. ayetinde belirtilen kişiler arasında paylaşılır.:

(Mirası) Bölüşme sırasında yakınlar, yetimler ve yoksullar da hazır olursa, onları ondan rızıklandırın ve onlara güzel (maruf) söz söyleyin. (4 Nisa Suresi - 8)

Dolayısıyla bu miras paylaşımındaki oranlarda herhangi bir hesap hatası yoktur. Yapılan hata farklı durumlar için geçerli olan oranlara göre yanlış hesap yapılmasıdır. "

Copy paste için diğer arkadaşlardan özür dilerim. Ama anlayana anladığı dilden konuşmak lazım gelir.

#38 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 11:25

Copy paste için diğer arkadaşlardan özür dilerim. Ama anlayana anladığı dilden konuşmak lazım gelir.

Aynı alıntıyı kaynak göstermeden Prozac da yapmıştı. Ona cevabını daha önce vermiştim.

Alıntıladığın itiraz, hem miras öğretisindeki çelişkilere verdiğim örneklerden sadece birini konu almakta (yani diğerler çelişkileri çözümleyememekte) hem de konu aldığı tek örneği bile sözde çözümlüyor gibi görünürken aslında çözümleyememektedir.

Prozac'a verdiğim ve alıntılanan itirazın geçersizliğini kanıtladığım iletimi şurada bulabilirsiniz.

#39 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 28.01.2006 - 20:42

baktım. kanıtamamışsın :) ayrıca sana bir soru sormak istiyorum spark onca çelişki iddanı yanıtladı insanlar. çürüttüler çürüttükleri maddeleri neden silmiyorsun ?

Ben inanca saygı beklemiyorum, istemiyorum ve göstermiyorum

yazmıştın bir iletinde. bu olabilirmi cevap?
saygı göstermiyosun,istemiyorsun vesaire. o zaman neden tartışıyorsun forumlara giriyorsun. saygı göstermediğin insanlardan saygı bekliyorsun. ya da insanları yöneticilere şikayet ediyorsun. ya da neden bir camiye gidip cemaate saldırmıyorsun. daha tesirli olur bence. ünlü olursun. tvlere çıkarsın :)yinede herşeyden ÖNCE SAYGI... senin daha önceki postlarında yazdığın yalanlardaki (katiller,caniler,kuyulara insan atanlar,işkenceciler) insanlar senin gibi saygıları olmayanlardır. haçlı seferlerini düzenleyenlerde aynı şeyi yapıyorlardı, saygu göstermiyorlardı. bence bu duruşun yanlış,tehlike sosyal ve barışık yapı için. piskolğa gitmelisin.
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#40 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 28.01.2006 - 20:51

Şaklabanları sevmek lazım. Tabiiki onlarda insan. Ama onlar sana saygı göstermiyorsa sen onlara saygı göstermeyeceksin diye birşey yok. Sen saygıda kusur etmeyeceksin Sevgili Din Kardeşim. ( Yazar burada herkesi Din Kardeşi görmektedir. ) Onlara en güzel cevap , cevap vermemektir. Lakin buna bozulup üzülebilirler. Başka yol seçebilirler. Buna hazırlıklı olmalısın ve şunu unutmamalısın Sevgili Din Kardeşim ; ( Yazar herkesi din kardeşi gördüğünü açıklamıştı. ) Onlarda İNSAN.. Sevelim sövmeyelim.. :)

Değişiklikler Kaydedildi...