İçerik değiştir

- - - - -

Evrim çelişkileri...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 48 yanıt verildi

#1 faRuk

faRuk

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 124 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 02:33

*Sonsuz evren ya da statik evren kandırmacası..

Materyalistler/evrimciler evrenin bir başlangıcının olmadığını, evrenin statik olduğunu söyleyip bilim diye yıllarca insanları uyutmuşlardır. Fakat modern bilim bu SAV larını çürütmüş evrenin bir başlangıcının olması gerektiğini ispatlamışlardır. Sonsuz evren modelinin yanlışlığını sezen ve buna karşı bilimsel bir alternatif getiren ilk kişi, Belçikalı bilim adamı George Lemaitre oldu. Lemaitre, Rus bilim adamı Alexandre Friedmann'ın bazı hesaplamalarına dayanarak, evrenin gerçekte bir başlangıcı olduğunu ve bu başlangıçtan itibaren sürekli genişlediğini öne sürdü. Ayrıca, bu başlangıç anından arta kalan radyasyonun da saptanabileceğini belirtti. İlerleyen yıllar, Lemaitre'in inandığı temelin doğru olduğunu ortaya çıkaracaktı. İlk olarak Amerikalı astronom Edwin Hubble kullandığı dev teleskopla yıldızların hem bizden, hem de birbirlerinden sürekli olarak uzaklaştıklarını keşfetti. Evrende herşey birbirinden uzaklaşıyorsa, bunun gösterdiği tek sonuç vardı: Evren genişlemekteydi, yani materyalistlerin iddia ettikleri gibi durağan değildi. Evrenin genişliyor olmasının gösterdiği önemli bir gerçek daha vardı: Evren genişlediğine göre, zaman içinde geriye doğru gidildiğinde evrenin tek bir noktadan genişlemeye başladığı ortaya çıkıyordu. Yapılan hesaplar sonucunda ise bu tek noktanın sıfır hacme sahip olması gerektiği anlaşıldı. İşte evren bu noktanın patlamasıyla ortaya çıkmıştı. Bu patlamaya "Big Bang" yani "Büyük Patlama" ismi verildi. Aslında bu patlayan noktanın sıfır hacme sahip olduğu ifadesi teorik olarak kullanılmaktadır. Çünkü sıfır hacim ifadesinin karşılığı "yokluk"tur. Yani evren yokluktan var olmuştur. En doğru ifadesiyle "yoktan yaratılmıştır".

Zaman buldukça evrimcilerin bilime ne kadar zaman kaybettirdiklerini bir bir anlatacağım.
Güzel düşünen güzel görür. Güzel gören hayattan lezzet alır.

#2 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 09:53

Evrenin başlangıcı, evrim kuramının kapsamına girmez.

Bilim dünyasında evrenin bir başlangıcı olduğu görüşünün yaygın olduğu ise doğrudur. Fakat bu başlangıcın ötesinde spekülasyonlara girilmez.

#3 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 09:56

Aslında bu patlayan noktanın sıfır hacme sahip olduğu ifadesi teorik olarak kullanılmaktadır. Çünkü sıfır hacim ifadesinin karşılığı "yokluk"tur. Yani evren yokluktan var olmuştur. En doğru ifadesiyle "yoktan yaratılmıştır".

Terminolojide bir hatan var. Big Bang'in başladığı, sıfır hacim ve sonsuz yoğunluğa sahip merkezi nokta, bilimde "singularity" yani "teklik" olarak adlandırılır. "Yokluk" olarak adlandırılmaz. "Yokluk" olsa idi sıfır hacimde sıfır yoğunluk beklenirdi, yani tam anlamı ile hiç bir şeyden sözdedilirdi, halbuki sıfır hacimde sonsuz yoğunluk sözkonusudur.

#4 faRuk

faRuk

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 124 Mesaj

Gönderim zamanı 19.01.2006 - 00:20

Evrenin başlangıcı, evrim kuramının kapsamına girmez.

Bilim dünyasında evrenin bir başlangıcı olduğu görüşünün yaygın olduğu ise doğrudur. Fakat bu başlangıcın ötesinde spekülasyonlara girilmez.

Oh be istediğin yerden kes, istediğin yerden başlat. Sonra buna pozitif bilim de. Ondan öncesiyle ilgili spekülasyona girme.. Açıkca ondan ötesini düşünme.Öylemi? Başka!!

#5 faRuk

faRuk

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 124 Mesaj

Gönderim zamanı 19.01.2006 - 01:18

Evrende herşey birbirinden uzaklaşıyorsa, bunun gösterdiği tek sonuç vardı: Evren genişlemekteydi,

Biz göğü 'büyük bir kudretle' bina ettik ve şüphesiz Biz, (onu) genişleticiyiz. (Zariyat Suresi, 47)

#6 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 19.01.2006 - 02:20

Oh be istediğin yerden kes, istediğin yerden başlat. Sonra buna pozitif bilim de. Ondan öncesiyle ilgili spekülasyona girme.. Açıkca ondan ötesini düşünme.Öylemi? Başka!!

Bilimsel metod kesin tanımlarla ve kapsama alanları ile çalışır. Evrim kuramı dendiğinde ifade edilen tanım, bulunulan iddialar ve bu iddiaların kapsama alanı bellidir. Bunların dışına çıkarsanız evrim kuramı ile alakası olmayan konulardan sözetmiş olursunuz, dolayısı ile söyleyecekleriniz evrim kuramını bağlamaz.

Bilimsel metoddan bihaberseniz bilimsel kavramları eleştirmeye hakkınız yoktur. Önce eğitiminizin eksiklerini tamamlayınız.

#7 faRuk

faRuk

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 124 Mesaj

Gönderim zamanı 19.01.2006 - 04:02

Defalarca soyledim gene soyluyorum. Bunları sen soylediğin için doğru olmuyor. Nesnel kanıt, bilim dediğin şey hala bir teoridir ve gerçekliği tam olarak ispatlanamamıştır.

Edit: Alıntı işlevinin gereksiz ve yanlış kullanımı

Bu mesaj Elric tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 19.01.2006 - 10:11

#8 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 19.01.2006 - 15:04

Teorinin iki anlamını karıştırıyorsun.

Günlük hayattaki anlamı ile teori, henüz düşünce veya tasarım aşamasında olan fikirlere denir.

Bilimsel terminolojideki anlamı ile teori, tatmin edici derecede nesnel kanıtlarla desteklenen ve tüm bilim camiasının kabullendiği kuramlara denir.

#9 faRuk

faRuk

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 124 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2006 - 00:30

Bilimsel terminolojideki anlamı ile teori, tatmin edici derecede nesnel kanıtlarla desteklenen ve tüm bilim camiasının kabullendiği kuramlara denir.

Bu soylediğinle evrimden bahsediyorsan buna inanmak tam bir aptallık olur. Evrimi sahiplenen materyalistler şöyle der. Dünya üzerinde ki ilk yaşam formlarını oluşturan ortam bir kere sağlanmıştır ve bir daha sağlanamaz. Boyle bir düşünceyi hangi labaratuvar ortamında test edip ispatlayacaksın?? Bu bilimse, bilimsel veriler nerde? Ara yaşam formları fosilleri nerde (bana photo shop da çizilmiş resimler gösterme!)? Her şey bir varsayım. Varsayımlar üzerine gerçek bir bilim inşa edilemez. Cümlelerin sonunda hep olabilir, olmuş olmalı gibi sözler sarf edilmesi, nekadar inandırıcı?. Bilime saygım sonsuz. Fakat bu benim her bilgiyi sorgulamadan kabul etmem gerektiğini göstermez.

Bu mesaj faRuk tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 22.01.2006 - 00:34

#10 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 23.01.2006 - 06:14

Evrimi sahiplenen materyalistler şöyle der. Dünya üzerinde ki ilk yaşam formlarını oluşturan ortam bir kere sağlanmıştır ve bir daha sağlanamaz. Boyle bir düşünceyi hangi labaratuvar ortamında test edip ispatlayacaksın?? Bu bilimse, bilimsel veriler nerde? Ara yaşam formları fosilleri nerde (bana photo shop da çizilmiş resimler gösterme!)?

Abiogenesis (ilkel aminoasitlerin cansız moleküllerden oluşturulması işlemi) birçok laboratuvarda başarıyla tekrarlanmıştır.

Ara geçiş fosilleri şaşırtıcı derecede fazla ve hemen her canlı türürünün evrimini yansıtması açısından tatminkardır. Bu fosillerin bir listesi aşağıda sunulmaktadır:

http://www.talkorigi...ansitional.html

Tartışmaya açık olmayacak derecede sağlam olan bu kanıtları inkar etmek ancak kötü niyet ve riya aracılığı ile mümkündür.

#11 Ziyaretçi_oleganforsite_*

Ziyaretçi_oleganforsite_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 23.01.2006 - 14:22

Muzeye gidilmedigi gercek arastirma yapilmadigi ortada arkadaslarca. gidip bizzat oradan tarihi kalintilara bakabilirsin ne kadari photoshop isi kendi gozlerinle gor.

tabi anlarim imkan yok ki seni soyle bir insan tarihi (musee de'l homme)muzesine goturelim fransadaki gibi ya da origins of life konu baslikli bir sergiye.

bizzat insanligin kazilarda buldugu binlerce delili ve onlarin ustlerinde yapilmis olan karbon calismalarini pat diye silip atmak. GOZLE gorulen ve bilimle ispatlanan birseyi ne akla hizmet reddedebiliyorsunuz anlamiyorum.

gittik oradaydi iste dinozorlar ilk canlilar, kemiklerine karbon testi yapildiginda bazi olusumlarin dunyadaki en eski taslar kadar eski oldugun gosteriyordu, hayatin anlamini arabin yazdigi kitaptan aramak dogru olamaz.

yasamin olusmasi da o kadar mucizevi degil, en basit orneklerle vereyim sana, adam gibi yemek yemezsen TENYA yaparsin barsaklarinda,barsaklarindaki ortami tenyanin olustugu ortama uygunlastirdigin icin. yediklerinde tenya oldugu icin tenya olusmaz bireyde. kuf bakterileri ekmegin peynirin uzerinde zirt diye nereden cikiyorlar saniyorsunuz, havada kuf bakterileri ucuyorlardı ekmege tesaduf ettiler ya da allah koydu onlari oaray (isi gucu bitti)
ceset cururken ortaya cikan bircok olusum var. ama bir nihilist kararliligiyla reddedis gormezden gelis.

anlamadimizi hersey mucizevi oylemi, sen LCD ekranin calisma prensipleri bilmiyorsun o zaman o da mucizevi yorumlanabilir.

dinozorlari da izah edebilemediniz kurandan nereye kadar savunma yapacaksin arkadas, burada sana herseyi ispatli koyuyor onune sparkplug da anlasilmaz bir direnc. yasamdan ve olumden korkarak olmayan guclere kendini baglayarak bir yere varilamaz.

#12 Ziyaretçi_oleganforsite_*

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 23.01.2006 - 14:32

discovery channel falan izleyelim lutfen arada (hani okumak zor gelirse diye). bazi bakteri turleri (ki bu turler genelde tek hucrelilerin olusmasina neden olurlarve iste onlar heryerde var [ispatlidir]) meteorlarla tasinabilecek kadar direncliler, gezegeni patladiktan sonra bile ondan kopan meteor parcalirnda yasamayi surdurebiliyorlar.

sadece sunu diyorum dikkate gelin, bazi bakteri ve mikroplar (turleri var bildiginiz gibi) uzay sogugunda ya da asiri radyasyonda ya da inanilmaz sicaklar da hic tuketim yapmadan yasayabiliyorlar,hem de milyonlarca yil. ayni virusler gibi uyku haline geciyorlar ve uygun ortam bulunan bir gezegene RASTGELENE kadar uzayda suruklenebilirler.[ispatlidir]

bilindigi gibi dinozorlari olduren bir goktasiydi [ispatli] bu goktasindan da bircok bakteri cinsi o gune kadar orada bulunmayan canlilarin da olusamasina yaradi, bu durumda [evrimi kabul etmesen de o da gercekve ispatli] bizim geldigimiz primat bazli turlerin bile olusmasinda katkisi olmasi da muhtemeldir. bu durumda birak geldimiz ture hayvan demeyi UZAYLI oluruz ki bunu kabul etmek hic te kolay olmayacaktir senin gibi dusunen arkadaslar icin.

#13 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 23.01.2006 - 14:34

hayatin anlamini arabin yazdigi kitaptan aramak dogru olamaz.

Bu ne demek ya?Sende spanın arkadaşısın belli.O Arabın yazdığı dediğin kitap,bizim inandığımız ALLAH'ın kelamlarıdır..Bu şekilde hakaret edemezsin.Dikkatli seçerek konuş
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#14 Ziyaretçi_oleganforsite_*

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 23.01.2006 - 15:01

sparkplug ı tanımıyorum bu bir

ikincisi sana ne oluyor ne akla tehtid ediyorsun

ucuncusu hakaret etmiyorum sadece eleştiri alış buna

ne felsefi olarak ne de fiziksel olarak tanri varligini ispat edemiyorsunuz bir de cikip biz buna inaniyoruz, iyi peki kabul inan ama o zaman afrikali tam tam calarak var olmadigini bizim bildigim put tanrisina inaninca karsi cikmazsin.

Laetita canım cok guzelsin ama yerin podyum.....

#15 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 23.01.2006 - 15:26

Ne demek sana ne oluyor??
Asıl sana ne oluyor?Buraya ben mesaj yazamaz mıyım?
Ayrıca ;
Ben kimseyi tehdit etmedim,inancına birşey demedim(ki beni ilgilendirmiyo,her koyun kendi bacağından asılacağı için),senin inancına bişey demediğim gibi benim inancıma hakaret etmemen gerktiğini belirtmek istedim sadece .Eleştirilerinede alışma gibi bi mecburiyetim yok.

Yerimin neresi olduğuda seni hiç alakadar etmez.
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#16 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 23.01.2006 - 15:31

Bir "ilgi" çekici üye daha..
"oleganforsite" isteyen istediği şeye inanır. Bu doğru mu ?
"Bir arabın yazdığı" şey diye bahsedemezsin. !
Kullandığın kelimeleri bu yüzden özenle seçmelisin.!
Saygı görmek istiyorsan saygılı olmalısın ! !

Değişiklikler Kaydedildi...

#17 Ziyaretçi_oleganforsite_*

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 23.01.2006 - 18:10

Isteyen istedigine evinin icinde inanir, ama bunu devletime sistem, yasamima kostek olarak yapamaz, nasil camiler benim sukunet istegimi umursamayip her sabah 5 6 sularinda uykumu boluyorlarsa zorla, dakika basi kapima yesil sermaye kuruluslarından tipler gelip beni parali dine davet etseler de (al 100 dolari tak basina fları (basortu) adli cok asagilik bir kampanya var), ne kadar ramazanda ac kalmak zorunda birakilsam da, elimde yiyecek gorup bana insanlik disi muamele etseler de ben saygi duyacagim ama kimse duymayacak, ustte dediklerimin olmadigi bir gun gelirse ben de susar otururum saygi icerisinde, ama o dakikaya kadar benden saygi zor gorulur, benim materyalist olmama akilsiz ama işte saygi duyuyoruz idare et tarzi sahte bir saygi var, ben en azindan acikca diyorum saygim yok diye.

Bu arada Glamor arkadasim senin fikirler cesitliligine hic saygin yok belli ki bana saygisiz derken, isterdi ki tum dunya senin istedigini kabul etsin, ne guzel ki senin inanc modelin azinlik dunyada...

elestiriye de alisamazsan dunya da yasaman cidden zor.......

#18 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 00:53

O Arabın yazdığı dediğin kitap,bizim inandığımız ALLAH'ın kelamlarıdır..

Senin inandığın Allah bir ilkokul çocuğu seviyesinde aritmetik yapmaktan acizmiş demek. Kuran bunu açıkça kanıtlıyor.

#19 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 01:03

hmm nedir bu kanıt.. mesajları takip etmedim pek.. linki verirsen merak ettim..
Gönderilen Resim

#20 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 01:05

Kuran'daki Çelişkiler başlıklı konumun baş iletisinde listelenen Kuran'daki miras dağıtımı hakkındaki çelişkiyi okuyunuz.