Jump to content

* * * * - 3 votes

Şimdi Ben Burda Kendi Kendime Bişeyler Karalayabilirim de mi..?

• Please log in to reply
393 replies to this topic

#121 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6,884 posts
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Posted 15.04.2010 - 01:51

uykum var..kafayı bi vursam on dakkada dalarım ama biraz daha yatmıycam nedense.. :D

söyle sevda içinde türkümüzü,
aç bembeyaz bir yelken..
neden herkes güzel olmaz,
yaşamak bu kadar güzelken..ne bileyim.. :blink:..ne bileyim'e kadar olan kısmı çalıntıdır,'ne bileyim'
kısmısı doğaçlama,çok pis doğaçlarım uykuluyken.. *mad

insanlarla arandaki tükenen muhabbetleri süründürmemek lazım,bunlar süründükçe daha bir;yere
yapışıyor,öyle ki bi zamanlar o muhabbetin canlı,işlek,kıvrak olduğu zamanlardaki o hallerinin
izlenimini de bozuyor,yazık aslında.. :eyvah:..yine de insan işte,kendine göre eğlenceli bir muhabbet
tutturabildiği kişilerin sayısı pek fazla olmadığından,sürsün istiyor..

kolay iletişim kurabiliyor olmanın insanları pek seviyor olmak anlamına gelmediğini gayet iyi biliyorum,
ama bi sor bakalım nerden biliyorum;kendimden.. *ihi

Edited by hüfyaa, 15.04.2010 - 01:58.

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...

#122 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6,884 posts
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Posted 15.04.2010 - 02:00

'neden her şey güzel olmaz..' değil,'neden herkes güzel olmaz..',dangalak kadın.. :eyvah:..ben de olmasam
n'apıcan bilmiyorumki.. :D

#123 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6,884 posts

Posted 21.04.2010 - 01:01

gülmek güzel bişey,şahsen karşı değilim..fakat mesela bugün,iki-üç tane bayan arkadaşla oturuyoz,bugün
değil o artık aslında,dün;neyse işte,kıkırkıkır bi gülüntüdür gidiyor,ben de eşlik etmeye çalışıyorum ama
aslında içimden 'allaam espri değil bişey değil,akıl fikir işi değil;niye gülüyoz bu salakça şeylere..' diyen
bi ses sesleniyor,uyuz oluyorum kendisine,sanane kardeşim,kendi işine baksana,manyak mıdır nedir.. :)

şu bi türlü ısınamadığım,ne özelliği var pek anlamadığım,çoğunluğun bildiğin 'arkadaşlık sitesi'lerine döndürmeye
çalıştığı ve hatta döndürdüğü sosyal paylaşım şeyinde de mesela,bi kakarakikiridir gidiyor,: D : D : D : D;..böyle
bişeyler,ne şahane espriler patlatıp durmadan yerlere yatıyoruz,yarabbi ne neşeli,ne şen şakrak,ne sosyal
insanlarız;yani bu kadar olmaz,havasında,anlamıyom ben.. *hug..öyle bir ortamda mesela ikibinbeşyüzaltı
tane arkadaşı olan biri,kendini sahiden de ikibinbeşyüzaltı arkadaşa sahipmiş gibi hissediyor mu,hissediyorsa
nasıl hissediyor,onu hiç anlamıyom.. :o

çok yorgunum bi de.. ;P

Edited by hüfyaa, 21.04.2010 - 01:02.

#124 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6,884 posts

Posted 25.04.2010 - 18:39

- yorgunum,fazla zorladım kendimi bıkkınım biraz,canımı sıkan bişeyler oldu,şööle bi kendimi;salıveresim
var..ama fakat..dökük,cesaretsiz,pasif,en ufak bi atak yapmaya hali yokmuş gibi duran,şurdan şuraya
kımıldayası yok gibi görünen bi arkadaşım var,ona benziycem diye ödüm koptuğundan salıveremiyorum.. : )

- dün sabah bir kadın bana bir önceki gece sürekli ağladığını,antidepresan alıp uyuduğunu söyledi..var
bi problemleri işte..fena oldum biraz..birbirimize değmeden geçip gidiyoruz sokaklarda,içimizde neler
neler var..

- bi tane de,'hiç iyi değildim,antidepresan almaya başladım çok mutluyum..' modeli var,o da bi ayrı..
bazı sıkıntılı zamanlarda insana iyi gelebilir belki evek,ama antidepresanla çok mutlu olmakta da içime
sinmeyen bişey var.. :blink:..ben yine,hayallerimi emek vererek ufak ufak gerçekleştirmeye çalışmak
suretiyle mutlu olmaya çalışayım.. : )

- arkadaşın kapıyı çalmasını bekliyom ben aslında,çıkıp yürüycez biraz..bu arada,sabahleyin,açık havaya
konuşlandırılmış standart spor aleti şeylerinden birine tepinmeye gittim,60 yaşlarında bir adamı,mekik
çekme şeysinden inse de ben binsem;diye kollamaya başladım,adam kendisini süzdüğümü sanıp
beni süzmeye başladı..ben aletin boşalmasını kolluyorum,o da galiba 'kadın beni kesiyor' diye bi
duruma girdi,süzülüp durduk öyle,hey allaam.. :msn97:

bi de,mekik çekme şeysine yatınca bikaç saniye gökyüzüne bakmak keyifli oluyor,niye oluyor bilmiyorum
ama oluyor işte..sonsuzluğun altında ufacığız,bütün sevinç ve kederlerimiz ufacık,bize bu derece büyük ve
önemli görünen..insan yaşarken öyle algılamıyor tabii,biliyoz.. *cool

- ahanda kapı..

#125 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6,884 posts

Posted 29.04.2010 - 20:15

birkaçıncı kere olmak üzere,karısı dışarda çalışır,hayat yürüsün,faturalar ödensin,çocuklar
okusun vs.. diye debelenip dururken evde öylece oturan bikaç evli erkeğe tesadüf ediyorum..
tuhafıma gidiyor..iki adet kadının,eşlerine iş görüşmesi ayarladıklarını ama adamların görüşmeye
gitmeye bile tenezzül etmediklerini biliyorum..anlamıyorum.. *ehi

öylece oturuyolar yahu.. ::..hayır,maddi problem olmasa, yine bi yanından,anlıycam;problem
var,daha fazla gelir lazım,yaşlı değiller,fiziksel veya akli özürleri,engelleri falan yok,yine de
öylece oturuyolar.. :blink:

Edited by hüfyaa, 29.04.2010 - 20:29.

#126 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6,884 posts

Posted 10.05.2010 - 00:20

'doğu türkistan'daki çin zulmü hemencecik durdurulmalı..' gibi bi başlığı olan konuya,foruma bundan
önce girdiğimde şöyle bi baktımdı..sonra kendi kendime,yarı ilgili yarı ilgisiz -belki- bişeyler
düşündümdü..

aslında aklıma ilk gelen,'önce kendi memleketindeki zulmü durdurmak -sıkıyosa *zong-' tarzı
bişeydi..otomatikman aklıma pkk şeysi düşmüş işte..yetmedi siirt mevzusuyla da bağlantı kurdu
kafam,önce kendi sübyanlarını bu ağzı tükürüklü aç itlerden ;P kurtar;mesela..ne bileyim,böyle
bişeyler işte.. :blink:

kulakları çınlasın,belki yirmi kere 'geç kızım şunları,kralı gelse beni örgütleyemez..' dediğim bi
arkadaş da geldi aklıma : )..bende,kafamın işleyişi,aklımın yönelişi,olaylara bakışım 'sol' tabir
edilen duruşa yatkın olduğu için belki,çok da belli olmayan hafif apolitik bi duruş var,öyle sanıyorum..
aslında sosyal demokrasiye talibim,fakat bulamayınca işte,n'apiceksin,sahipsiz kaldım öyle.. : p..

neyse işte,aklıma karışık bişeyler geldi..zaten benim aklıma karışık olmayan bişeyler geldiği zaman
muhtemelen ölmüşümdür,toprağım bol olsun,nur içinde yatayım inşallah.. *ihi..ben de,onlar da
daha gençken tanıdığım sol görüşlü insanlar geldi..zaman içindeki radikal değişimlerine hayretler
içinde bakakaldığım..hayır,hayat şartları,farklı sorumluluklar,çoluk çocuk,iş güç,hızla ilerleyen
zaman,hayata yetişebilme şeysileri,değişilir tabii kardeşim de;bu derece..mi..? :blink:

buradan,sol görüşlü insanlar -mutlaka ki hepsi değil,elbette değil,ille de değil- zaman içerisinde
görüşleriyle bayaa çelişen duruşlar alırlar da ters görüştekiler böyle değildir;diye bi sonuç
çıkarılabilemez,bunun akla gelmesinin önüne derhal geçmek isterim..geçiyom,geçtim..hayatta
bırakmam.. *zong..en birinci sınıf günahları işleyip,en birinci sınıf müslüman ayakları atanlardan da
çok gördüm..bu tür durumlarla ilgili en sevdiğim ifadelerden biri bir ahmet kaya parçasından
alıntıdır,bir vurgu farkıyla..'bu ne yaman çelişki *ihi,annee..! ;P'

bu açıdan kendimi,hiç değilse dengeli bulurum..belli bir uçla tanıştığım halde,uçlara kaymadım,
ama acaip değişimler de geçirmedim..

şaşırmışımdır mesela,adam,attı mı mangalda kül bırakmaz;o demokrasiden bu demokrasiye
ışık hızıyla şeyyapar,evde karısına karşı tutumunu bilirsin.. *cool..kendi çekirdek ailende
sağlayamadığın bişeyi,ülke bazında sağlamak hankı münasebetle mantığına sığıyor kardeşim;
diye düşünmemek elde değildir..beyin bu işte,üretiyo.. *zong

bu tabii ufacık,basit bi örnek..ama bence bazı şeyleri gayet güzel açıklayabilir..

böyle işte..bi tarafıyla bencilce görünüyor,okuduğum şu yazının başlığı insanı bir nevi 'evrensel
din kardeşliği' şeysine davet ederken;evet,biliyoz..ama yine de,gücün yetiyorsa,önce kendi
çekirdek ailen..önce kendi vatanındaki zulüme hakim olabilmek..lütfen yaa,ayıp oluyo ama.. *uhuhu

Edited by hüfyaa, 10.05.2010 - 00:22.

#127 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8,516 posts
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Posted 10.05.2010 - 00:27

zaten benim aklıma karışık olmayan bişeyler geldiği zaman
muhtemelen ölmüşümdür,toprağım bol olsun,nur içinde yatayım inşallah..

deli mi ne *ihi
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#128 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6,884 posts

Posted 10.05.2010 - 00:38

o noktada,'amin' denilip bi zahmet aziz hatırama :blink: bi fatiha okunacak,ben de eşşek değilim ya,
kalkıp *ihi 'üç çeşit helva yaptırdımdı,siz neyli alırdınızdı..? :blink:' diye sorucam..böyle de
racon bozulmazki.. ;P

hee,ara ara herkes kadar delidir,n'olacak.. ;P

#129 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5,671 posts
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Posted 10.05.2010 - 12:56

aylık balata masrafları bi hayli yüklüdür herhalde. :)

neyseaaa, ailecek izliyoruz bu yazılarınızı zihninizin karmaşıklığına sağlık. o zihin karışmazsa biz neyi okiicaz burda de mi ama?
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#130 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 10.05.2010 - 13:07

Okurun başına gelebilecek en iyi şey sanırım hüfyaa gibi bir yazardır.

Değişiklikler Kaydedildi...

#131 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6,884 posts

Posted 20.05.2010 - 01:44

teşekkür(ler) ederim.. *pirt

- geçen gün de bi kere çaldı telefonum,yine o garip numara..bi de uykumu bölmüştü bir gece,kerelerce
çalmıştı..bildiğim hiç bi operatör şeysine falan benzemiyor,yurt dışı olabileceğini düşünmüştüm ama kim,
kimse yok aklıma gelen öyle.. :blink:

sonra bi arkadaş söyledi ticari amaçlı böyle bi organizasyon olduğunu..başka bir arkadaşın da oğluna
gelmiş,çocuk 14-15 yaşında falan,geri aramış..bir kadın çıkmış,hatır sormuş,bu tanıyamamış tabii,kadın
'nerdesin..?gelsene görüşelim..' gibi bi laflar etmiş,kapatmış bu da..

hayır,biliyorum tabii böyle şeyler olduğunu da,muhtelif yöntemler de vardır illaki,ama işte,benim telefona
da denk gelince,ki ben geri falan aramadım;ne arıycam..şöyle bi düşündüm ama..şimdi bi yerlerde bi kadın
var mesela,veya bu kadınımsı bir ses çıkarabilen bi erkek de olabilir,birinin hayalinde canlandırabileceği genç,
hoş bi kadın falan değil de,yaş ve/veya görüntü olarak genel olarak çekici gelmeyecek bir kadın da olabilir,
daha bisürü şey olabilir,ne bileyim.. :blink:..ama belki de şimdi,oturmuş işte,telefonu elinde,'ille de geri
arayacak bikaç keriz çıkar,onların içinden de;kafalanmaya müsait bikaç tane çıkar..' düşünceleriyle rastgele
bitakım numaraları arayıp duruyor,böyle bir mesai sarfediyor..evet..yani.. : )

- bu da,bir kaç gün önce gazetede okuduğum bir 'saadet zinciri' haberinden sonra geldi aklıma,patlayan
bir saadet zinciri;tabiatıyla,saadet zincirlerinin ortak özelliğidir bu,önünde sonunda patlar bunlar.. *ihi..uzak
doğu'dan bitakım dandik mallar getirmişler herhalde,yazık;birileri de bunları alıp,satıp,bişeyler yapıp
zincirde yer alıp saadete garkolucaz diye;yerine göre kredi kartlarına borçlanmış,falan filan..

bikaç ay olmuştur,bizde oturuyoruz,iki arkadaşla..bir tanesi zaten telefonda çok mühim,çok gizli :blink:,
çok bilmemne bilgiler verecek bi havayla konuşmuştu benimle bi süre önce,çok mühim bilgi meğer bununla
ilgiliymiş,kendisi dalmış bir saadet zincirine,bizi de sokuşturmaya çalışıyor..hatta anlatırken,şey falan da
dediydi,'gerçi bunları da,ööle herkese söylemememiz lazım..' :blink:..babababa,ortada büyük bir
potansiyel saadet var ama öyle herkese yetecek kadar da değil,sadece bitakım üstün insanlara,oldu canım..
;P..ben gerçi,bismillah '1.000 ile 3.000 lira arasında parayı oraya sarfedeceğime,mesela 1.000
liralık malzeme alır bisürü takı yaparım,onları satıp da para kazanma ihtimalim bundan kazanmaktan
çok daha gerçekçi..' deyip bu şahane planı bozmuş oldum ama olsun,en azından bu muhterem halkaya
dahil edilmesi düşünülebilecek aziz insanlardan biri olduğum bana tebliğ edilmiş oldu ki,bu da bayaa
bi saadettir.. *mad..neyse,biz talip olmadık zincire..arkadaşa da,patlayan zincirin kendisinin de
katıldığı zincir olup olmadığını soracaktım arayıp,ama unuttum..

bu arkadaş,ki bayandır,ki fena bi insan değildir,ama buna nasıl kaptırdığını o gün de anlamadımdı..
yaşlarımız yakın ama,kendisi benden daha aklı başında,daha olgun bi görüntü verir,daha ağır falan
böyle..

bikaç yıl oluyor yine,bişey olduydu kendisiyle ilgili,hoşuma gitmeyen bişey,annemle konuşmuştum
konuyu ben..bana şöyle demişti,'ne o;verdiği izlenim kadar ağır ve olgun,ne de sen;göründüğü kadar
dağınıksın..' tam böyle değilse de bu ayarda bi laf..ki ben dağınık karakterliyimdir aslında,pek dengeli
sayılmam,ama galiba kendi dağnığımla çok çelişmiyorum,daha doğrusu,görünenle görünmeyen
arasında,fark mutlaka vardır ama,sanırsam uçurum yok..neyse yaa..öyle işte.. : )

- sonracıma,bu madende göçük altında kalan,ve ulaşılamayan,ve madenin çıkışında yakınlarının
bekleştiği insanlar,bu olay şu sıralardaki politik dalavereler,dalaşlarla aynı zaman diliminde olunca,
şöyle bişeyler düşündürdü bana..: yerine göre,bir konu oluyor,sözlü olaraktan;bisürü tartışma,
muhtelif seviyeler ve seviyesizliklerde bi sürü laf,herkesin kendine özgü bi tavırları,görüşleri,onları
sunuş biçimleri,falan filan..bayaa bi müsabakaya dönüyor bazen..e,peki..

şu göçük altında kimbilir ne durumdaki insanlardan,veya dışarıda onları bekleyenlerden herhangi
biri/birileri de belki daha bikaç gün önce,kendi aralarında bu konuda tartışıp dururlardı..belki kavga da
ederlerdi,belki küfür de ederlerdi..

şimdi sorsan,herhangi birine,bu konuda bişeyler..ne der acaba..? iktidarının da,muhalefetinin de,senin
şahsının da,ebenin de;falan der mi..? der,galiba..yani,asla sorulmaz herhalde böyle bişey byle bi
durumda da,soruldu say..der;veya demez,ama kesin böyle düşünür..

şu;demektir..bugün,kendince bunca önemsersin politik bir olayı,türlü şekillerde konuştuğun,tartıştığın,
hırlaştığın olur insanlarla..demek ki belli bir önem verirsin,kafanda bir yer işgal eder,düşünme şeyinde
bir yer kaplar..öte yandan,hemen yarın,hatta yarından da yakın;öyle bişey gelebilir ki başına,halk
tabiriyle 'şeyinde bile olmaz',bunca önemsediğin..olmayabilir..böyle..

peki biz burda,tuzumuz çok mu kuru da uzatıp duruyoruz bunları,hiç sıkıntımız yok..da,mı..? değil
tabii ki..benim sıkıntım var valla,herkesin de kendine göre var;diye düşünüyorum..ama buraya,
böyle konulara mesai ayırabilecek kadar bir esneklik halimiz de var demek ki..olsun,sefamız olsun.. : )

ama,gündemdeki tek bir felaket haberinden yola çık,içerdeki madenci başına en az üç kişi say,o kişinin
muhtemel yokluğundan ağır şekilde etkilenebilecek,bir ufacık muhitte ne kadar çok insanın,böyle bir
esnekliği olmadığını gör..hatta can derdinde olduklarını..kasap et derdindeyken..? evet,bi bakıma,biraz
olsun evet.. : )

- buna bağlı olarak,bi de şey var..yahu,bi şey de olmasın be,üst üste geliyolar üstüme üstüme.. :blink:
belki de..sen,aralarındaki,aslında senin şahsını;1 oy,1 oydur,şeysi dışında pek de iplemeyen kişilerin dalaşına,
fanatik takım taraftarı gibi katılarak oyalanırken,seni bu şekilde oyalayabilmekte (de) bitakım çıkarları
olan,bu uğurda;sen onun dalaşından beslendiğin için daha da dalaşan devlet adamların olur..niye
düzeltsin ki dalaşan tavrını,tepki görmüyor,hatta insanları bunlarla bir nevi,oynatabiliyor..

ama mesela şu madendeki adamlar için;mesela onlar için bi şekilde bi tepki koyabilirsen,ve başka
benzer şeyler için de,senin hayat şartlarını düzeltmek için mecburen,eşşek gibi de;daha fazla mesai
sarfetmek zorunda kalan devlet adamların olur..

belki..kimbilir..ben bilmem.. : )

#132 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6,884 posts

Posted 22.05.2010 - 00:58

sonracıma,dün tahtakale'ye gittim işte,1 yılı aşkın zamandır çalıştığı dükkandan sürekli alışveriş
yaptığım bi genç var,hep şakalaşıp konuşuruz biraz..neyden konuştuysak..yok,bu pasajın
merdivenlerinde oturmuş sigarayla çay içerken aklıma geldiydi galiba,ama bi yerden gelmiş
olması lazım.. *böö..aman neyse yaa,her yerden geliyolar bana zaten.. :D..'bak' dedim,bi
fikir,bir nevi senaryo geldi aklıma ama,tam oturtamadım daha..'..kulak kesildi tabii,şahane
fikirlerime her zaman müşteri bulurum çok şükür.. *ihi..şimdik,senaryo şöyle,bööle insanlar,
köpeklerini alıp dolaşırlar ya sağda solda..aynı şekilde,bir esnafın da müşterisini dolaştırdığını
düşündüm,boynunda şık bi kurdeleyle falan olabilir,veya elinde mesela.. *mad..başka bi esnaf
buna diyo ki,'aman ne tatlı,ne şirin müşteri o öyle,senin mi..?'..gezdiren esnaf da diyo ki,
'hee aabi,benim..'..gibi..sonra öteki de diyo ki,'işiniz bittiyse ver biraz da benim tükkanda
gezdireyim,para kaldı mı bunda..?' falan..böyle bişi..daha tam geliştiremedim ama.. :D

geliştirmesem insanlık adına daha iyi olur belki de,o ayrı.. ::

#133 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13,198 posts
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Posted 23.05.2010 - 11:36

hüfyaaa benim tüm net tarihimdeki toplam yazdığım karakter sayısı kadar yazıyı tek bir mesajda yazmışın sana sevgiler saygılar sunuyorum ve şu smileylerle hayırlı pazarlar diliyorum *lol :aww: *öberah
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#134 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6,884 posts

Posted 23.05.2010 - 14:57

sevgi,saygı,takdir vb.. şeyleri burda kabul etmiyoruz,her şeyin bi şeysi var;olmuyo böyle
ama :aww:,site girişinde kendime bir nevi anıtmezar yaptırdım,nâçiz vücudum toprak
olunca orda ikâmet ediciim,onun girişindeki deftere yazılacak bunlar :book:,tekrar
ediyorum;buraya değil.. *lol

öldükten sonra gelip kontrol ediciim *öberah,ona göre yazılmasını saygılarımla rica.. :spor:

#135 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13,198 posts
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Posted 23.05.2010 - 15:01

kalbimizde yaşatacaz seni *öberah
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#136 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6,884 posts

Posted 23.05.2010 - 15:04

orda yer yoksa problem değil,ben ayakta da giderim.. *öberah

#137 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6,884 posts

Posted 02.06.2010 - 18:30

hesapta sanayi bölgesi..

32 yaşında bir bayan arkadaşım,ki belki elli tane görüşme,form doldurma şeysine falan gitmiştir
bu süre boyunca,belki daha fazla;bi türlü düzgün bir iş bulamıyor ve artık bazı yerlerde bayanlar
için 30 yaş engeli;durumuna takılmaya başlamış..

'düzgün iş'ten kastedilen de,bir fabrikada sigortalı,servisi falan olan bir iş yani,atla deve değil..=p

bazı fabrikalar lise mezunu eleman aramaya başlamış..dalga mı geçiyon yahu,burası öncelikle
doğudan ve sonra karadeniz'den,sonra da bulgar göçmenleriydi galiba,göç almış bi yer..ahanda
32 yaşında insan,ilkokul mezunu,yaşları şöyle böyle 30-40 arasında olan kardeşleri de ilkokul
mezunu..ortaokul mezunu da çok var..hayır yani,demek istediğim,lise mezunluğunu bi şekilde
daha bir zorunlu,daha bir;her yerde herkesin erişebileceği hale getirir ve insanlara yardımcı da
olursun bu konuda da,istersin..bu şartlarda nasıl şart koşuyosun,hem bölgenin yapısı da belli..? :P

gelmiş,yerleşmiş,hayata iyi-kötü bi şekil vermiş bisürü insan çocuklarını okutmaya meyilli şimdi,
belki de bunun bitakım şansları arttırıcı etkisini yaşadıkça daha iyi gördüklerinden..ama kendileri
eğitimsiz mesela,ve bi kısmı,yaşlıca veya yaşlı olanlar hariç belki;bundan dolayı pişman..ahanda
söz ettiğim arkadaş,ortaokulu dışardan bitirme şeysine daldı şimdi..üstün bi gayret göstertse,liseyi
bitirmesi 36-37 yaşı bulur..e..? 30 yaş sınırı bayaa yaygın,özellikle kadınlar için..yani,çalışma
bakımından çok da bi işine yaramıycak..yine de deniyor..toparlıyorum bi takka :P,bu durumda,
bu bölgede,bu zaman diliminde,fabrika işçiliği için lise mezunluğunu öne sürmek biraz abuk
duruyor..

bu taşeron şeysi de kepaze etti ortalığı.. ;P

mesela,bi ambalaj fabrikasında işe çağırmışlar arkadaşı,geçici bi iş aslında ama yine de,bi sevindi..
ikinci gün gitmemiş..bunu ve bikaç genç kızı daha,yarım gün kadar ambalajlama işinde çalıştırmışlar,
sonra demişler ki,'hadi canım,tuvaletleri temizliyceksiniz..'..valla bak.. *mad..ama bu nasıl bir
ketenpere çeşididir,arifeyi gösterip bayramı göstertmiyosun,bi an bi;umutlandırıyorsun,sonra
muameleye bak,ne b.k sanıyo bu insanlar kendini yahu.. :P..biraz vicdan,benim tanıdık bekâr,
çoluk çocuk sahibi insanlar var..aman yaa.. :P

sonra da neymiş,evrim teorisi çöktü,aman yıkılsın meyhaneler.. :P..tamamı çökmez onun,güçlü
olanın güçsüz olanı çatır çatır yiyeceğine,zayıfın ayakta kalmayacağına,kalamayacağına,kalsa
bile hayatı bir nevi alçaktan sürünmeyle geçireceğine dair bi yerleri de olması lazımdı bunun,
o kısmı çökmez,kuvvetlenir bile.. **(

#138 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6,884 posts

Posted 12.06.2010 - 01:29

ölümden sonrası bir belirsizlik;kendi hesabıma..doğumdan öncesi gibi ve kadar..

cehennem korkusunun insanları günahtan alıkoyduğunu pek sanmıyorum..yoksa bazı
şeyleri yapmazlardı,hakkaten..bitakım abukluklarımızdan,insani çelişkilerimizden,binbir
ayıplarımızdan sözetmiyorum,ayıpsız-günahsız hayat olmaz..ama ayıbın günahın da
dereceleri var..ve ayıbın günahın bokunu çıkaranlar var..

bunların bi kısmının tanrı'nın affedici yönünü fazlaca kendilerine doğru yontarak yorumladıklarını
düşündüğüm oluyor..oysa ki tanrı,bizim ordaki düşünsel üçkağıtçılığımızın gayet de farkında
olacak evrensel ve herkesin ve herşeyin üstünde,başka türlü bir duruş,başka türlü bir zekâdır
bana göre,o kadar az dindarım;bu kadar,buna inanırım..buna karşın..öyle şeyler için kendimi
affetmekte zorlandığım oldu ki,insanların bazı rahatlıklarını gözlediğimde,okuduğumda
falan şaşırıyorum..

asla yapamayacağıma inandığım şeyler vardır,cehennemde cayır cayır yanarım falan diye
değil;o zaman gelene kadar kendimle nasıl yaşarım diye belki de..galiba..

bi tarafım,bi kısım ödemelerin yaşarken yapıldığına inanıyor..insanın kendince düzgün bir
duruşu var etmeye ve devam ettirmeye çalışması bu yüzden,bu umutla biraz da..

örneğin haksız kazançla çok şey elde etmiş birinin içini nasıl rahat tuttuğunu ben pek
anlayamam..verilecek hesaba inanıyorsa,hesabı nasıl vereceğini düşünüyor..verilecek hesaba
inanmıyorsa;kendiyle nasıl yaşayabiliyor..ne bileyim.. :P

şu anda şu dünyada,bırak şu dünyayı yaa,şu ülkede,bu memlektte,bu kentte,bacak kadar
bi kızceğizi eşşek kadar bi adama satmakta olan biri vardır mutlaka..o kızın o değerli
bekâreti var ya,senin şiş olup da gözüne girsin,amin..mesela..öylesine örnek..nasıl
bağışlıyor kendini bu tip şimdi,ve de neye dayanarak,bağışlama umuyor..ne bileyim.. :)

amaann..hiç çekilmiyorum bu saatte de.. *lan salı-perşembe günleri öğleden sonra çekilir,pazar
günleri sabah kalvaltısını müteakiben (allaam lafa bak..çok güzel şeyyaptım.. *ihi) şahane
bi insan olurum;gibi oldu bu da.. :P

#139 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6,884 posts

Posted 16.06.2010 - 18:27

- orta yaş insana bambaşka bi olgunluk veriyor,daha bi dikkatli,daha bi hesaplı falan olunuyor
böyle,bu bakımdan kendimde gördüğüm gelişmelerden doğrusu çok memnunum.. *uhuhu

4'lü pakette şeftalili yoğurt aldım mesela,çikolatalı fıstıklı dondurmalı pasta aldım,çıkışa doğru;
arada bir aldığım kapuçinolu,kahveli falan gofretlerden gördüm,onlardan almadım,e faturaları da
ödemek lazım bittabi,kalsın biraz.. ::..akabinde,biraz daha çıkışa doğru,rafta altın sarısı paketleri
olan çikolatalar gördüm,bi okiim dedim;üstünde ne yazıyor,hayır,ne yazıyor olabilir ki,öylesine
bakıcam işte..bal aromalı tereyağlı karamel parçaları ve tarçın&bal aromalı krema dolgulu sütlü
çikolata;yazıyor,gözüme gözüme doğru bööle.. *öberah

olsun ama,gofretlerden almadım,yine de bi iradedir,bi;hesabını bilmektir,bi olgunluktur.. ::

- Aman,kendini asmış yüz kiloluk bir zenci
Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten;
Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci?
Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten.

İyi nişan alırdı kendini asan zenci,
Bira içmez ağlardı, babası değirmenci,
Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci...
Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.

bunu seviyom ben,bulunsun sayfamda.. :wub:

büdüt..: çalıntıdır,ülkü tamer tazmış..

Edited by hüfyaa, 16.06.2010 - 18:50.

#140 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10,820 posts

Posted 17.06.2010 - 13:41

Her yazılanı okuduğumda neden tanıdık bir ifade gibi geliyor bana :blink:
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users