İçerik değiştir

* * * * - 3 Oylar

Şimdi Ben Burda Kendi Kendime Bişeyler Karalayabilirim de mi..?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 393 yanıt verildi

#61 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 17.06.2009 - 11:10

moda haftaları.. :)
* * * * *

- yaa,altı ucu,yaz gelmiş bikaç penye lazım,sorun bundan ibarettir..şöyle muhtelif
renklerde,bi kısmısı kotun,spor pantalonun üstüne yakışacak,bi kısmısı da,yazın
şööle rahat,bol etekler giymeyi seviyosan onların üstüne yakışacak..budur yani..

- şimdi,genç insanlar için tonla kılık var,çok görmüyoruz,hayır niye çok görelim
manyak mıyız yani,genç nüfuslu memleket burası..gerçi onlar da,hangi galaksiden
belirleniyosa buraların trendleri mrendleri,tee dizüstü elbise boyunda penye bluzlar
yapmış,eni boyu orantısız,bi de estetik mantık açısından onları giymek için,biz
bu ülkenin kadınlarının boy ortalaması kadar bacak boyu ister;mesela..kısa
bacaklı kiloluca bi kıza onlardan birini kakalasalar ben şahsen üzülürüm valla..
hayır,uzun olur da,niye kısa elbise kadar uzun olur..?

ne diyodum ben *avci..heh,genç insanlar için çeşit bol ve ben spor giyinen biri
olarak onların içinden kendime münasip kotlar,keten pantolonlar falan çıkartırım,
o kolay..penye işi sakat..çizgi film karakterleriyle,hülyalı bi şekilde gökyüzüne
doğru bakan genç kız figürleriyle vs..böyle bişeylerle süslü penyeleri yakıştıramıyorum,
istemez..sonracıma,epey bi kısmının,orantısız biçimli ve fazla uzun olması problemi
var işte..bi kısmının yakası iki kat giyinmeyi mecbur kılacak kadar açık,sevmiyorum
zorla mı..?

bayaa ileri yaştakiler için de bişeyler bulunur,gerçi onları mecbur ettikleri düpedüz
etekleri,tatsız tuzsuz uzun bluzları falan giyecek değilim ben hepten yaşlanınca,
olmadı diktiririz bişeyler,yakıştırırız da inşallah..

ama fakat..

yaşı..diyelim kiiiii.. 40-55 arası falan olan ve spor giyinen ama bunu da
görüntüsüne uygun bi şekilde yapmak isteyen kadınlar için penye yok yahu,veya da
nereye sakladılarsa ben bulamıyom *agla ..sen bi kenara beş-on tane de şöyle klasikçene
ama donuk değil,ne de çok pop görüntülü..kalın askılı felan,düz,veya ne bileyim kullanabileceğim
desenleri,figürleri olan..tek başına giyilebilecek kadar makul bi dekoltesi olan,kılıf gibi yapışacak
kadar dar,veya çok bol olmayan orta boy bişeyler koysana,ölür müsün..parasıyla alıcaz
neticede.. :)

- ezbere konuşan bi tezgahtar kızın mantık hatasını da,ayıp olmasın diye bozmadım..yaa,dedim;
geçen yıl buluyodum ben burda kendime göre bişeyler,şöyle yaşıma,görüntüme göre..iltifat
edip mal kakalıycak ya,olsun ama siz de genç görünüyosunuz;demez mi.. :)..bunu söylemek
için yaşımı bilmen gerekir,belki olduumdan büyük görünüyorum ben..? neyse,belki de başına
sıcak falan geçmiştir..bu kızlar o tükkanlarda üç-beş kuruşa,yazın belki günde oniki saat,
sonra bi sürü saçmasapan müşteri tipi de vardır illa ki,gencecik insandan yerine göre bi sürü
olgunluk bekliyosun,eğitim vermemişsin bişey yapmamışsın,mümkün olduu kadar da çok
çalıştırıp az ödüyosun,sıkılıyolar,sıkıldıkları da gayet belli oluyor..genelde durmadan değişip
duruyorlar zaten,insan belli bi yere girip çıktıkça anlıyor..vitrin için genç/güzel insanlar mantıklı
bişey olabilir,ama işi öğretemiyor veya elemanının keyifle çalışması için bişeyler sağlayamıyosan
çok da bişey bekleyemezsin..konu da o değil zaten,kaptırmış gidiyorum aklıma geldi işte..

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...

#62 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 18.06.2009 - 11:58

- şimdiye kadar bilgisayara niye şifre koymamışım ki..bi açıyorum,'benim' şifremi soruyo,
'benim' kişisel ayarlarımı düzenliyo,bi de 'bana' dese ki 'emret sahip,ne alırsın içeceklerden,
çaykaavegazozalkollübişi' diye sorsa var ya,şahane olacak.. :mad1:

- bu sübyancı gastecinin :mad1: haberi daha yeni çıktıydı,olayın uydurma veya iftira olabileceği
ihtimaline,mümkünse tersine hiç ihtimal vermeden ihtimal verebilecek kişilerden biriyle şööle
bi çekiştiriyoruz mevzuyu..bana bi sözlü savunmaya girişti ki sanki adamın ipleri benim elimde
de,son derecede önyargılı ve merhametsiz falan filan biri olduumdan kalemi kırıp cezayı
kesmeyeyim diye şahsımı iknaya çalışıyor bi nevi :spor:..hayır ama,önyargılılığı o an için
baskın olan hakkaten kendisi,bi fırsat vermiyo ki o an için aklımdan geçenleri söyleyeyim :blink:..
şahsen benim herhangi bi sübyancıya göstertecek bi damla hoşgörüm yok da,yine de böyle
şeyler doğru olmasın isteyen bi tarafım var,sözkonusu bey beni direkt 'allah'ın boşkafalı
laikçisi işte :karaoke: ' gibisine sınıfladığından başka taraflarımı görecek hali yok..çok yanlış
şeyler bunlar aslında,ama arada hep kaptırıyoruz..neyse işte,münasip bi boşluk bulduğumda
dedim ki.. : 'bakınız şey bey,ben bu haberin yalan,iftira falan olmasına,yalan ve iftira da
kötü şeyler olmasına karşın;karşı değilim..benim gencecik kızım var yahu,niye ben piyasada
böyle bi sürü adamın olmasını isteyeyim,gerçi benim kız 18'i buldu buna yaşlı gelebilir;o ayrı
mevzu.. : p ..isterim ki doğru olmasın,hatta dünyada mümkünse bi tane bulunmasın bu
modelden ki çocuum için şeyttirebileceğim endişelerden,paranoyalardan biri eksik olsun
kadamda mesela..de mi..

fakat işte,zannediliyor ki düpedüz,sen belli bir tarafta görüküyosan,ki normal insan illa ki
az-çok taraftır bana göre,ben uçlardan,aşırılıklardan,mıh gibi sıkı inanışlardan hoşlanmam
sadece,bence o kadarı bozuyo insanları ve hedef şaşırmalarını kolaylaştırıyor..ne dicektim :blink:..
o adam mesela,o an için zannediyor ki,beni taraf gördüğü tarafa antipatisinden dolayı,ben
bayılırım muhafazakar görüntülü *zong gazetecilerin yazarları arasından sübyancılar mesela;
çıksın,'baak,gördün mü;sizinkiler de ne biçimmiş..' falan diyebilecek olayım,hayatta en
büyük zevkim bu..oldu canım..: p yahu kim ister toplumda sübyancılar olsun,üçkağıtçılar
kol gezsin,hırsızlar uğursuzlar malı götürsün vs..vs..vs.. :blink:

- diğer yandan,ama fakat..babanın oğlu değil,bizzat kendisi olsa,ayıp eden;ayıp etmiştir,
şerefsizce davranan;şerefsizdir..allah korusun,böyle bişeyi benim kardeşim yapsa :spor:
şahsen savunmam..utanırım,ezilirim,üste çıkmaya da çalışmam..böyle bi adam benim kocam
olsa,gözümü kırpmadan boşarım..cehenneme kadar.. :mad1:

Bu mesaj hüfyaa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 18.06.2009 - 12:25

#63 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 23.06.2009 - 08:48

- bende bi aptallaşma hali başladı korkarım ki..hayır,daha önce pek akıllı olduumdan
değil de,yine de bundan iyiydim sanki..yazık bea,üzülüyo insan.. *cool

- 17-18 yaşlarında falan gibiydi,bi de yakışıklı böyle,uzunca boylu,zayıf biraz..sesi,
konuşması falan hoş biri,hiç tanımam gerçi de,bööle bi,duruşlu insanlar vardır;duruşu
kişilikli..gibi bişey,iyi anlatamıyom :blush:..bana bişey sordu,gitti..bi bakmışım arkasından
kafamı kaldırıp,o zaman fark ettim,bir elinin arkada olduunu,belinin ortasında,sanki orayı
hafifçe tutuyor,kalçadan gelen bişey var,bi nevi kalça çıkıklığı belki,yürüyüşü eğrileştiren,
sanki bi yana basık yapan bi durum..

acımıycaksın..içimden hemen öyle geçiririm,acımıycaksın..çünkü insanlar kendilerine
acınmasından hoşlanmaz..şu<; programlara çıkan,veya günlük hayatında karşılaştığın,
bazılarını tanıdığın bitakım şebekleri boşver,normalde insanlar sevmez bunu..acırsam
hisseder,ne bileyim kokusunu alır da hoşlanmaz gibi bi düşüncem mi vardır artık,her
neyse,hemen öyle söylerim kendime işte..

ama bir an için bi üzülmemek elde değil..bu kadar da genç,bu kadar da efendi duruyo;
niye allah'ım yaa *lol..şimdi,buraya çok da mantık şeyttirmeye çalışmanın lüzumu yok,
yaşlı olsa yazık olmuycak mıydı,hatta belki daha da fena,taşınması daha zor olabilir;
sonracıma,hiç de efendi biri değil belki,vs..vs..bu kısım zırva tabii,ben de sabah sabah
zırvalıyom.. :girlinlove:

itiraf ediyorum,böyle bi durumda mesela,baskın bi şekilde 'çok şükür benim gencecik
kızım sağlıklı da sek sek sekerekten yürüyor..' diye düşünmekle ilgili ufak tefek
problemlerim var..evet çok şükür,evet;iyi ki öyle..ama bunu çok da vurgulu düşünmek
bana batıyo bi yanıyla,sanki buna şükretmem için bu karşılaştırmayı yapmam lazım,bunu
yapmam için de; o çocuğun o halde olması..biraz saçma tabii,biliyom ben de *heyo..
ama banane,böyle durumları sırf şükür müessesine bağlamanın bende böyle bi
izlenimi de vardır,zorla değil ya,benim sistem de böyle işliyo,napalım.. : p

niye allah'ım yaa,niye allah'ım yaa,niye allah'ım yaa..benim içimden bu geçer.. :D

bu sebeple alınmayabileceği işler geçer,bu sebeple ona yüz vermeyebilecek kızlar
geçer..geçer de geçer.. *zong

#64 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 23.06.2009 - 11:26

Beğendim yine ne yapayım güzel yazmış yazan *ne
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#65 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 24.06.2009 - 04:44

enterese oldum :P
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#66 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 24.06.2009 - 10:55

efenim teşekkür ederim.. *cool

derelerin çakılı nerden aldım akılı.. :spor:
olmadı baştan;derelerin çakılı nerden aldım akılı.. :)

bi daa da aynı yerden alırsam iki olsun.. *zong

#67 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 25.06.2009 - 10:38

bilgisayarla konuşmalar.. :dehset:
- - - - -

gitti kendi kendine 'bağımsız bilgisayarlar birliği' falan gibi muzur bi örgüte mi üye oldu
nedir :better:,tee demin ben konu okurken kendini resetledi durduk yerde,manyak
makine.. *zong

hayır,yemini suyunu ben vereyim,faturanı ben ödeyeyim,hasta olduğunda doktorunu
ben çağırayım,onun vizitesini de ben ödeyeyim,sen kalk kafana göre takıl..! *agla

terbiyesiz.. :dehset:

#68 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 26.06.2009 - 01:04

- bazı filmlerde böyle,şey adamlar var ya..bütün paraları kazanan,bütün her haltı yiyen,bütün
kadınlarla yatan,bütün her yerlere giden,bütün mekanlara takılan ve bunları yapabilmek yolunda
kimsecikleri tanımayacak,sallamayacak ve takmayacak olan kötü adamların karşısında sırf iyi,
dürüst falan filan oldukları ve bu sebeplerle bitakım dünya nimetlerinden yararlanamadıkları
için salak dinozorlar gibi görünen adamlar,heh işte onları ısrarla ve itinayla seviyorum,sevmek de
lazım;gibime geliyor..zira bu modelleri seversek mesela,bi nevi toplu psikolojik bilinç gibi bişey
oluşur belki ve müzelerde 'ahanda iyi adam,dürüst adam,saf adam;son örneğinin görülmesinin
üzerinden 250 yıl geçmiştir..' falan gibi bişeyler yazılacağı günlerin gelmesi bikaç kuşak daha gecikir..
amin.. : p

- 'bug' (böcek) adlı filmden şu hayat dersini çıkarmış bulunuyorum ki ilişkilerde karşı tarafla
fazla da yüz göz olmamak,iyi-kötü bi mesafe koymak lazım..yoksa adamın böceklerle ilgili
bitakım karmaşık komplo teorileri üretip bi de bunlara inanma hali *saksak sana da bulaşabiliyor
ve hele de zaten bunalımlı bi kadınsan hepten paranoyak bişey haline gelebiliyosun,adamla beraber
sen de sıyırıyosun,durduk yerde ne lüzumu var..gibime geldi.. *drunk

Bu mesaj hüfyaa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 26.06.2009 - 01:05

#69 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 27.06.2009 - 22:31

en güzel şeyinizdi iyi biri olabilme ihtimaliniz,yazık ettiniz..üzülüyorum..

oysa iyi biri olabilmeliydiniz,bütün ülkelerin bütün 'bu sezonun modası' bildirgelerinde
'out' olsa da iyilik,siz ona sahip çıkabilmeliydiniz..

çünkü artık her yerde çocuklar ağlıyor ve kimse duymuyor,toplumların önderleri toplumları
organize bi şekilde soyuyor ve kimse şaşırmıyor,ve çirkinliğe bulaşmayan;sanki bir çeşit salak
sayılıyor,siz salak sayılmayı göze alabilmeliydiniz..herkes yapıyorken siz yapmamalıydınız,
herkes yapıyor diye de;siz yapmamalıydınız,bunun bedelini de göze alabilmeliydiniz,gözümüze
gözümüze sokulan kışkırtıcı standartlara kıyasla eksik yaşamayı,eksik sevişmeyi,eksik eğlenmeyi
falan,ve bi de;bundan rahatsız olmamalıydınız siz..akıllı kötüler arasında iyi bir aptal olmayı,herkesin
hayranlıkla baktığı bir saç modeliymiş gibi mesela;güvenli ve kendinden hoşnut,taşıyabilmeliydiniz..

aslında bilmiyorum kimsiniz,ve de böyle olabilir miydiniz..

ama böyle olabilmenizi istedi canım,herhangi bir yorgun günün gecesinde hayalimden geçen,işte
böyle bir resimsiniz..

resimdiniz..nedense toparlayamadım masalın sonunu,nedense;beceremediniz..üzülüyorum..

aslında ben düşünmeye başladığımda kahraman gibi bişeydiniz..sonra takıldım işte,hayalim
tökezledi..

ama ola ki varsanız,bana aldırmayınız siz,böyle biri olmaya devam ve gayret ediniz..

zira,istediği kadar makinelerle süslesin ve kolaylaştırsın hayatını,kendisi bir makine olmayıp
kanlı canlı,duygulu,inançsızlığı bile bi çeşit inanç olan bir canlı türü olarak yaşadıkça insan,bütün
dejenereliklere,bütün kepazeliklere,bütün artistliklere,bütün pisliklere,bütün çifte standartlara
ve bütün adaletsizliklere rağmen,yaşanan;ne kadar kanıksanırsa kanıksansın bu haller,ayıba
günaha ne kadar şerbetlensen,ne kadar alışsan;iyi birileri de lazım olacaktır,her zaman..

çünkü diğerlerine güvenemezsin..amma bağladım bea.. :)

#70 alsancakE24

alsancakE24

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.849 Mesaj

Gönderim zamanı 28.06.2009 - 05:51

Sohbet tadında ve keyif veren yazılardı.
Devam...

#71 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 28.06.2009 - 10:00

emredersiniz komutanım;diycem ama böyle bişeye alınıp alınmayacağınızı bilmediğimden,
siz, demedim;sayın.. : p..çünkü dalgacı konuşmayı ifrata vardırdığım oluyor galiba,bunun bazen,
kontrolünü kaçırıyorum,bazen domuzluğumdan yapıyorum ama şimdi öyle değil,şöyle bi
takılmak için şeyttirdimdi.. : )

teşekkür ederim.. :bale:

#72 alsancakE24

alsancakE24

• Üyeler
  • 2.849 Mesaj

Gönderim zamanı 28.06.2009 - 10:34

O zaman yumuşak bir ses ve reveransla "Devam eder misiniz lütfen?" diye rica ediyorum.
Oldu mu :bale:

#73 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 28.06.2009 - 10:42

rica ederim yaa,öteki de olurdu.. : )

veya da..reca ederim monşer,beni utandırıyosunuz..yuh,lafa bak şimdi.. : p

efenim iyi pazar'lar olsun.. :bale:

ayh :blink: ..çatlıcam zerafetten.. : p

siz sayın okuyucularımız için tabii ki..aklımıza estikçe devam ederiz yani bu feyz alınası
şeylere :blink: ..yok bu da bi tuhaf oldu,uçmuş köşe yazarları kibin,hem ne feyzi.. *>:

yaa aslında,bi bişeyler yesem, muhabbetim bu kadar da umutsuz değildir,valla bak.. :dehset:

Bu mesaj hüfyaa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 28.06.2009 - 10:43

#74 alsancakE24

alsancakE24

• Üyeler
  • 2.849 Mesaj

Gönderim zamanı 28.06.2009 - 10:43

Çiğ yumurta için, sesiniz açılır :bale:

#75 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 28.06.2009 - 10:47

*>:

hem bana beynimi açacak bişey lazım sanırsam..gerçi açılsa da içinden pek matah bişeyler
çıkacakmış gibi durmuyo ama.. :bale:

hep açlıktan vallayi.. :blink:

veya da böyle diyerek kendimi avutuyorum..rum..hee,bu da olabilir.. :dehset:

#76 alsancakE24

alsancakE24

• Üyeler
  • 2.849 Mesaj

Gönderim zamanı 28.06.2009 - 10:51

Öyleyse hemen çayınızı koyuyorsunuz ocağa...
Ekmek dilimlerini de kızartıyorsunuz...
Yanında beyaz peynir, domates...Bir şeyciğiniz kalmaz.
Afiyet olsun.

#77 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 28.06.2009 - 16:17

bitmedimi kahvaltı daha, 6 saat olmuş *zong

yazılara nasıl ilham geliyo acaba bi taktik verirmisiniz :nanik:
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#78 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 29.06.2009 - 00:40

bunlar amatör karalamaları yahu,bi parça sözel yetenekten başka bişey istemez,esiyo
öyle,sen de yazasın varsa yazıyosun..insanın içinden geliyo o kadar,daha derin bişeyler
sallamak isterdim ama yok yani.. : p

#79 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 29.06.2009 - 21:13

olsun ya siz önden gidin ben izi takip ederim.. *böö

Bu mesaj PACMAN tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 29.06.2009 - 21:13

YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#80 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 29.06.2009 - 21:31

yaa,ben daha manalı bişeyler beklediğin hissine kapıldım ama,üzülmeyesin şimdi.. *uhuhu

deneyelim bakalım.. *böö

esasen,ilhamın gelmesinden takriben onbeş dakka kadar evvel ruhumda bitakım fırtınalar
esmeye başlar,hatta bi keresinde hiç unutmam ak sakallı bi zat rüyama girip 'yaz kızım..'
dediydi..tabii öyle de insan kendini mahkeme yazıcısı gibi hissediyo.. : p.. neyse işte,ne
diyodum,ruhumda fırtınalar koptuktan sonra..esiyo muydu yoksa yaa.. *zong..başımda hafif
bi ağrı,daha doğrusu bi ağırlık bööle,sanki içimde insanlığı aydınlatacak büyük bi bişey var da,
dışavurum şeyttiremediği için fenalık geçiriyo,o şekil.. :mad1:..akabindeee..eeee..eeee?.. ::

hakkaten acaip manalı açıkladım,olur da yani,bu kadarı fazla.. : p

Bu mesaj hüfyaa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 29.06.2009 - 21:34