İçerik değiştir

1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 95 yanıt verildi

#61 gul_sah

gul_sah

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.281 Mesaj

Gönderim zamanı 01.05.2009 - 13:55

iş dönüşü mecidiyeköyde bende bibergazı ve taşlardan nasibimi aldım.
hay ben bayramı bu hale getirenlerin.
İnsanlar onlara ne söylediğinizi unutabilirler
ne yaptığınızı da unutabilirler
Ama ne hissettirdiğinizi asla unutmazlar.

#62 K@LPSİZ

K@LPSİZ

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.160 Mesaj

Gönderim zamanı 01.05.2009 - 14:06

Gördük bayramı.. Camlar kırıldı kaldırımlar söküldü. Atm ler yakıldı. Yazıklar olsun sizede bayramınızada. Bayram yürüyüşlerle kutlanmaz. Bir bakın bakalım hangi bayram buşekilde geciyor
Kimsenin adı dudaklarımı kandıramadı...

#63 Lvnt

Lvnt

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 37 Mesaj

Gönderim zamanı 01.05.2009 - 14:14

Sessiz, sakin, olaysız gösteri yapmak isteyen de var, mümkün olabildiğince olay çıkarmak isteyen de. Neyin kavgasıdır bu anlamıyorum. Rahat batıyor desem, bundan öte bir şey sanki.

gul_sah geçmiş olsun.

Eğer vermeyi istemeseydi, istemeyi verir miydi?

#64 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 01.05.2009 - 17:29

Gönderilen Resim

Yakıp yıkmadan, kırıp dökmeden yasalara aykırı davranmadan da çok etkili ve duruma cuk oturan bir şekilde kamuoyunun dikkati çekilebilir ve tavır gösterebilir hatta kamuoyu desteği sağlanabilinirmiş demekki.

Genç Siviller oluşumunu tekrar tekrar kutluyor ve tebrik ediyorum.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#65 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 01.05.2009 - 17:45

sandıklşardan çıkan milletin tercijhlerine saygı duymayan,

hazımsız bir avuç sendikacı nın devletlerine karşı gövde gösterisi yapma ihtiraslarına ortak edilen ve gerçek amacından saptırılan bir gün,

emek bayramı polis taşlamak olamaz polisde emekçidir

bu göstericileri gördükçe neden POLİS değilimde bi tanesinin kafasını gözünü patlatamıyorum diye üzülüyorum..
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#66 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 01.05.2009 - 17:45

Genç Siviller'in astığı pankartın muazzam bir etkisi oldu. Birçok haber kanalı 1-2 saat boyunca canlı yayında bu pankartı gösterdi ve 1 Mayıs 1977'de yaşanan olaylardan bahsetti.

1 Mayıs'ı devletin malına, devletin güvenlik güçlerine ve vatandaşlarımıza zarar vermeden ''insan'' gibi kutlayan tüm emekçilerin bayramını kutlarım.

#67 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 01.05.2009 - 19:51

Gönderilen Resim

Sendikaların Taksim meydanında sergilediği tavır ne kadar doğru ve güzel idiyse,meydanı çevreleyen emniyet görevlilerin tavrı da aynı derecede olumluydu.

Ara sokaklardaki taşkınlıklar tasvip edilemez.Bu çatışmalarda,sendika işçilerini,çatışma yaratan radikal gruplardan ayırmada ve sendika işçilerini koruma çemberine almada,polis dikkatli ve olumlu davranmıştır.Sendika işçileri de,taşkınlık yaratan gruplardan,kendilerini sakınmışlardır.Aynı dikkat,Mecidiyeköy'deki simit evine sığınan göstericileri çıkartmak için,simit evine gaz bombası atarak,buradaki müşterilerin gaz bombasından etkilenmesinde gösterilmedi.

Genel olarak geçen yıla göre,gerek işçiler gerekse emniyet mensupları daha dikkatli,önlemli ve hassastılar.

Beşbin kişiyle de olsa "sevgiliye kavuşulmuştur." Gelecek yıl sevgiliye,beşyüzbin kolla sarınılması dileğiyle...

580023663830.jpg

#68 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 01.05.2009 - 20:07

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Değişiklikler Kaydedildi...

#69 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 01.05.2009 - 20:17

Kendilerine emekçi ve devrimci diyen gruplar, milletin alın teriyle aldığı arabaları evlerin ve dükkanların camlarını kırdı yaktı yıktı,anlayın ki davalarında ne kadar samimiler...Sözde devrimle kurtarmak istediğin halkın önce canına malına zarar vererek mi devrim yapacaksın...Bayramsa? bayramı bayram gibi kutlayanların ki kutlu olsun...Umut ederim ki gösterilerde göz altına alınanlar diğerlerine örnek teşkil edecek şekilde cezalandırılır ve yapanın yaptığı yanına kar kalmaz....
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#70 TgK

TgK

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 305 Mesaj

Gönderim zamanı 01.05.2009 - 20:17

Ben ERDOÐAN'ın dönekliğiyle ilgili yorum yapmayacağım. Alıştık ama o inanç gereği değil, yaratılış gereği... Benim lafım her 1 Mayıs günü kahramanlık yapan komünistlere:

Akşam başlayacaklar yine "polis terörü" diye... Polis alacak eline copu, "Ver Allah ver." Bizim komünistler dayak yedikçe arkadan gelen abileri "verecek küsküyü." Dayak yedikçe daha çok gaza gelecekler, Taksim'in yanına bile yaklaşamayacaklar, belki bazıları kendilerini tatmin etmek için çaktırmadan, vatandaş kılığında, ağzı kulağında Taksim'de gezintiye çıkacak. Ama kesinlikle direnenlerden hiçbirisi Taksim'e çıkamayacak, onların deyimiyle "devlet terörü" yaşanacak. Sonra kahraman kahraman evlerine dönecekler, eşi, arkadaşı, ıdısı, dıdısı yüzündeki morlukları, vücudundaki çürükleri sorduğunda "30 kişi daldılar, biz de darbe aldık ama onlar yerden kalkamadılar. Onlarda cop vardı, silah vardı, gene de yendik, dövdük, Taksim'e çıktık." diyecekler. Anlattıkları kişiler de "yiyecekler." Al sana yurdumdan 1 Mayıs manzarası... İşçiler ve Taksim... Ben de elimde imkan olur da bu komedinin filmini çekmezsem... Hadi bakalım, "yiğit" komünistler, ne duruyorsunuz? Polis ringe çıktı, sizi bekliyor. Gitmezseniz yenik sayılacaksınız. Daha "ezilmiş" esnafın camını indireceksiniz. Yoldan geçen halkın trafiğinin içine edeceksiniz. Sizin yüzünüzden Taksim kilitlenecek, orada hayat duracak, haydi... Bekletmeyin polisleri, onlar da o kadar şey öğreniyorlar, yılda bir iki gün uygulayabiliyorlar. Biraz da "faşist" devletin polisini düşünün canım... Hiçbir şey olmasa, maaşınızı o faşist devletten alıyorsunuz.

Demiştik. "Faşist" devletten izinli olarak Taksim'e çıkan 500 kişi hariç bizi yanıltmadılar. Sağolsunlar...

Günün en güzel tarafı DTP ve CHP milletvekillerinin el ele Taksim'e çıkmasaydı. CHP'nin içindeki Türk milliyetçileri, görün artık bunları...

#71 alsancakE24

alsancakE24

• Üyeler
  • 2.849 Mesaj

Gönderim zamanı 01.05.2009 - 22:29

1 Mayıs Emekçi Bayramı kutlu olsun...

#72 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 01.05.2009 - 22:37

Deliye hergün bayram.

Varoşlardan inen köpeklere devlet malını taşlatma bayramı..

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#73 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 01.05.2009 - 22:40

Kılıç'ın mesajını çok beğendim.
Anlatmış çok güzel şekilde..

Değişiklikler Kaydedildi...

#74 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 02.05.2009 - 00:07

Şükürler olsun... Bu ülkede solculuk, sosyalizm, komünizm falan filan ayak oyunları hiç bir zaman tutmayacak... Ne kadarda samimiler, görüyoruz, gösteriyorlar ne mutlu...

Şimdi sendikalar kına yaksın... Emekçi bayramında meydana çıkıp emekçilerle ilgili adam gibi şu yapılmalı diyemeden "seçilmişlere" meydan okuyacaksın. Ahada oldu burasını aldık oleyyy nidalarıyla "boncuk bulmuş" olacaksın... Lan 5 kuruş etmeyecek adilerin solcu olması batırıyor bu ülkede solculuğu... Emekçi günüde olan emekçiye olacak, araba yakacaksın, dükkan yakacaksın, polisin emekçi olduğunu unutup, maşalığını yaptığınız "mikserlerin" emriyle polisle çatışacaksınız... Hep beraber çıkıp yaşasın kazanılmış haklar diyeceğiz öyle mi? K...muşum böyle hakaznılan hakkada, kazanılan bu hakkı böyle kullananada (endikasından, emekçisine, ezenden ezilenine kadar)....

DTP ile CHP kol kola girecek. Sonra hangi yüzle çıkıp tvlere onlar terörüst biz Atatürk'ün partisiyiz diyebilecek bilemiyorum... Ama siyasetin yüzü yoktu değil mi? Yoksa siyasettemi yüz yoktu; unuttum... hatırlatmayın ne olur...

K...muşum böyle bayrama... (Nede olsa devletime yapılan bunca adiliği hazmedemem, nede olsa Vatan derim, nede olsa faşistim, k...samda çok görmezsiniz...)

Bu mesaj _RomantizmA_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 02.05.2009 - 00:09

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#75 alsancakE24

alsancakE24

• Üyeler
  • 2.849 Mesaj

Gönderim zamanı 02.05.2009 - 01:43

Sadece merakımdan soruyorum :
1- K...mak serbest mi?
2- Fikir tartışması artık k...yarak mı yapılıyor ?
3- Teröristlerin değil, emekçilerin bayramını kutlamak neden böylesine tepki topluyor?
4- Kutlamaların olaysız geçmesi istihbarat birimleri ve kolluk güçleri emrinde olan hükümetin göreviyken, bu görevi yapmayan/yapamayan/yaptıramayan hükümete neden tepki gösterilmiyor?
5- Bedensel veya düşünsel emek sarfedenler olarak hangimiz emekçi değiliz ki ?..

#76 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 02.05.2009 - 02:00

1- Böyle bir emekçi bayramı kutlama şekline k...mak serbest. Uysada uçtu, uymasada k...dum...
2- Böyle bir kutlamanın fikri öyle tartışılıyor...
3- Terörist değillerse, yapılan neden terör!
4- Wayy babam şöyle geçin.. Buda hükümetin sorumluluğuydu değil mi? Ortalığın karıştırılması engellenmeliydi.. heytt beaaaa. Tamam söz hükümetede sövecem...
5- Öyleysek neden arabamız, dükkanımız yanıyor? eğer o itler emekçiyse ben değilim... burjuva takılacam ben...

Tekrar ediyorum; dükkan yakarak, araba yakarak, işçiler için tek bir projei olmayanların meydanlarda "seçilmişlere" meydan okuyabildiği, adınında "emekçi bayramı konduğu" bir bayramım yok benim...

Başka?

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#77 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 02.05.2009 - 02:03

4. maddedeki soru çok saçma geldi bana..

bi sürü provokatör gerçeği varken hemde,

bölücülerin gösterisine dönüşmekten başka ne işe yarıyor bu gösteriler bir tane izah yapın lütfen
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#78 alsancakE24

alsancakE24

• Üyeler
  • 2.849 Mesaj

Gönderim zamanı 02.05.2009 - 02:10

Sevgili dostum PACMAN, iktidarın görevi, sıkıştıkça zam yaparak ensesi kalınlardan alamadığı vergi nedeniyle verdiği açığı çalışanlara yüklemek değildir.

İktidarın görevlerinden biri terörü önlemekse, bir diğeri de anayasal gösteri hakını kullanan yurttaşın can ve mal güvenliğini sağlamaktır.

İktidar bunları yapamıyorsa ve teröristler yakıp yıkıyorlarsa emekçilerin günahı ne?

NOT: Hemen burada rica ediyorum; kimse söylediklerimi saptırmasın, ben emekçilerin gösteri hakkını savunuyorum, teröristleri değil...

#79 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 02.05.2009 - 02:16

yıllardır gösterilerde bi şeye şahit oluyorum tamamen kendi teşhisim

provokatörler sol bir örgüt yandaşı olunca sol yığınları çok kolay gaza getiriyorlar ve sanki benim teröristim iyi seninki kötü izlenimi doğuyor (sağda da tersi, ör madımak olayı)

gerçek emekçilere saygılı olmak tamamda çabuk gaza gelip polisleri taşlayan insan sayılarına bakınca insan birkaç provokatör diyemiyo yüzlerce var ya ayrıca emep dtp sip gibi partilerin boy göstermeside üzerinde düşünülmesi gereken bi durum..
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#80 alsancakE24

alsancakE24

• Üyeler
  • 2.849 Mesaj

Gönderim zamanı 02.05.2009 - 02:21

Haklısın dost PACMAN, provokatör çok ama öyledir diye insanlar yasal haklarını kullanmasınlar mı yani?

NOT: Bazı partilerle ilgili benim de kafamda soru işaretleri var ama ortada bir yargı kararı olmadığı için ad belirtmemeyi tercih ediiyorum.