İçerik değiştir

- - - - -

Mekke'yi Feth.

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 86 yanıt verildi

#21 faRuk

faRuk

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 124 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 00:38

Eeee yani ne olmuş.

Neticede katliam olmuş.

İtilaf devletleri tüm Anadolu'yu fethetmiştir. Hitler Polonya'yı fethetmiştir. Amerika da yakın zamanda Irak'ı fethetmiştir. Sayısız insana acımadan kıymışlardır. Madem fethetmek ve katletmek bu kadar kutsal şeylermiş hepsine madalya takalım.

Sen dönde k*** madalya tak ulan insan bu kadar s***k olamaz ya...
Bakıyorum çok bahsettiğin nesnel kanıtlar, asal ve asıl olup herkesin tabi olduğu bilim, müslümanlara gelince nesnelliğini kaybediyor. Yeter artık. Bildiğin bir şey varsa, tarihe rağmen konuş. Bilmiyorsan susta adam sansınlar.

Düzenleme: Seviye..

Bu mesaj Mel G. tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 27.01.2006 - 00:45

Güzel düşünen güzel görür. Güzel gören hayattan lezzet alır.

#22 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 00:54

Soruma cevap ver.

Cevap veremiyorsan boşuna nefes tüketme.

#23 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 00:57

ay yine mi başlıyoruz..
Gönderilen Resim

#24 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 01:00

ne biri patates mi dedi?
evet çok iyi patates yaparmış eski müslümanlar o yüzden mekkeyi fethettiler kumpirci zincirleri kurdular içten içe aldılar hiçbirinizin tarihten haberi yok :P :P
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#25 Elric

Elric

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 01:07

3 kumpir alana bi kumpir bedava mı ? ya da 3 kumpir alana ne bedava ?
yok mu arkadaşım bunun promosyonu ?
Gönderilen Resim

#26 Roland

Roland

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 01:21

var dı dabii zaten öle feth ettiler, kumpir alana kuranın yeni basımını veriolardı sonra herkes okudu dedi lan bu mantıklı bişiy, biraz matematiği kıt ama neyse ilerde insanlar bu sorunu da çözer dediler öyle feth ettiler yaa yaa :P

#27 Elric

Elric

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 01:24

şaduman abi usülü diyosun yani.. bizim zamanımızda..
Gönderilen Resim

#28 Ziyaretçi_oleganforsite_*

Ziyaretçi_oleganforsite_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 03:00

elric; FARUK bariz küfür ediyor yukarıda uyarı falan atmıyormusunuz bu elemana siz, bu ara iyice coştu, uyarıldım diye lisanımı düzelttim arkadaşlar da olumlu tepkki verdiler sağolsunlar da bu arkadaşa neylemek? herhalde k*** derken kalp demiyor ya da s***k derken sokak demek istemedi değil mi?

cevabı yazana kadar 2 kumpir de ben alayım ketçap mayonez bol olsun yanına da kızartma alayım 1.5 porsiyon. kola var mı?

#29 Roland

Roland

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 03:16

abi almıştır o uyarıyı öm ile, işte gerginlik derken bundan bahsediodum direk küfür veya olmadı aşağılama, hakaret oluyor.

Not: Hani benim kumpirim kumpirim

Dip Not: Kumpiiiiiir

#30 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 03:59

şöyle düşünmek gerekir. inanışların kendi içinde doğruları vardır.
sonuç olarak haçlı seferlerini yapanları herkes kötü gözle görüyor olabilir ama iyi gözle görenelrde vardır. yüzyıl savaşları , ikinci dünya savaşı,haçlı seferleri, malazgirt vesaire. dünyada bir çok savaş olmuştur. bunların farklı nedenleri vardır.

konuya dönecek olursak. spark ve olegan saçmalamaya devam ediyorlar.
soru : islam nerde doğmuştur ?
cevap : mekke
bu cevapla birlikte araştırınca görüyoruzki mekkeden kovulmuştur insanlar putlara tapmadıkları için. bknz ve ya araştırınız huyunuz olmasada hicret. sonraki savaşları araştırınız,mekkeliler saldırmıştır medineye farklı inanç sahiplerine yani müslümanlara sahip çıktıkları ya da şehirlerine yerleşmelerine izin verdikleri için. burda suçlu kimdir ? biraz mantıklı şeyler yazın. yazın ki tartışalım. olegan seni ciddiye alamıyorum. kanıtsız,bilgisiz,kulaktan doğma şeyler yazıyorsun spark gibi.
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#31 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 12:01

Yani Muhammed'in katliam yaptığını inkar etmiyorsun. Zaten edemezsin. Savaşmıştır ve savaşı kazanma yolunda katliam (toplu cinayet) işlemiştir. Savaşı cihat adı altında aklamaya çalışsan da işlediği cinayetlerin gerçekliğini inkar edemezsin.

#32 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 13:42

KATLİAM YAPILMADI MI, ATEŞ KUYULARI, ÖLENLERİN EŞLERİNİN PAYLANMASI, YAÐMA, HANEYE TECAVÜZ HER NE GELİRSE AKLINA YAPILDI,

faruk kendine güzelleme bir tarih yaratmışsın ve buna aykırı olduğunu düşündüğün herşeye saldırıyorsun, işkembeymiş PES yani 

Katliam yapılmadıysa Muhammed düşmanlarını nasıl yendi? Gıdıklayarak mı pes ettirdi? Bir savaş katliamsız nasıl kazanılabilir? Mümkün müdür? Bunu senin aklın alıyor mu? Senin aklın alıyorsa bize de açıkla.

Ben yetersiz, kulaktan dolma bilgilerle girmeyin bu tartışmalara diyorum siz inatla saçmalayıp gülünç duruma düşmek için savaşıyorsunuz.

Mekkenin büyük bir savaş neticesindemi feth edildiğini mi sanıyorsunuz. hadi bilmiyorsunuz şu motorlarınıza sorun yahuu..

Ateş kuyuları, eş paylanması, yağma, haneye tecavüz yaff nerde yazıyo bunlar. Kaynak gösterin diyorum yine tık yok ama yazmaya devam.

etmeyin yahu sizin kendinize ettiğinizi düşmanınız etmez vallahi.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#33 Ziyaretçi_oleganforsite_*

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 14:56

öncelikle belirtmek isterim 5-6 tane mesajıma bırak antitez getirmek cevap veremedi kimse, baya da mantıklı ve makul sorulardı, antitez talep edecek benim en başta.

ayrıca aç TARAFSIZ başka bir islam ülkesinden bir tarih kitabı (varsa tabi) bende azerice , iranın hazırladıkları var azerice o da gayet net size yazıyorum özetleyerek neler yazıldığını, ha ama herşeyi biz daha iyi biliriz diyeceksen bunun sonuna bende diyecek söz kalmıyor o zaman sade bir tebessüm..

#34 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 15:24

ayrıca aç TARAFSIZ başka bir islam ülkesinden bir tarih kitabı (varsa tabi) bende azerice , iranın hazırladıkları var azerice o da gayet net size yazıyorum özetleyerek neler yazıldığını, ha ama herşeyi biz daha iyi biliriz diyeceksen bunun sonuna bende diyecek söz kalmıyor o zaman sade bir tebessüm..

Kaynak belirt diyorum, Tarafsız olduğuna inandığım elimde azerice yazılmış iki kitap var diyorsun. :)

Kaynak belirtirken; Kaynağın adı, yazarı ve dili söylenir. Tartışmayı sürdürücek kişide araştırsın, bilmiyorsa da öğrensin diye.

Bırak bu işleri..

Gönderilen Resim

Paul Valéry

#35 Ziyaretçi_oleganforsite_*

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 15:57

verdiğim kaynakları bulabileceksin sanki hahaha

(iran) Firuz Sıtgiruhi den İslam Tarihi var, bunu bulamayacaksın kesin çünkü ders kitabı niteliğinde ve yurt dışına çıkan basımı da yok tek tük böyle gelenler harcinde.

(rusya)(1904) O.P.Feodorova Istoriya Islamcakoi Religii (islam dininin tarihi) bunu da bulamazsın istediğine sor yok derler ama işlerine gelmediği için o da.

(azerbaycan) S.Syrov İslam Tarihi ki bu azerice ama yazan tatar mı ne öyle birşey, bunu da bulamazsın,

al sana kaynak buyur bul da göreyim, sana kütüphanemiz büyük derken ciddiydim.

sen istifa et bu gereksiz muhalefet işinden....

#36 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 16:18

Kaynağı benim Bulmam veya bulmam mı önemli senin kaynak belirtmen mi ? Arasındaki farkı anlamazsın sen şimdi. Neyse bir şey öğrendiğini itiraf et hadi nasıl kaynak belirtileceğini :P Gelişme gelişmedir.

Kaynaklara gelince bunların tarafsız yazıldığı kanaatna nasıl vardın merak ediyorum.

Yazarların otobiyografileri hakkında bilgin varmı ? varsa paylaşırmısın ? Daha başka önemli eserleri neler ? Hangi din'e meshuplar ? vs işte..

Gönderilen Resim

Paul Valéry

#37 Ziyaretçi_oleganforsite_*

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 28.01.2006 - 06:54

en başta iranlı müslüman, iran islam cumhuriyetinin tanıdığı da bir yazar, otobiyografi bulmakla uğraşamayacağım üzgünüm vaktim yok isim dedin isim verdim, diğerlerinin nerelerinin ne oldukları da beni fazla ilgilendirmiyor... hani illa bit yeniği arayacaksın ya sor da soruştur illa, boş iş bunlar...

iranlının yazdığını esas alıyorum büyük ideal islam cumhuriyetinden diye, adam bırak inkar etmeyi katliamları, bir de haklı olarak sunmuş, eğer kesmeseler onca adamı günahlarına devam ederlermişmiş de bilmemne, evet taraflı islamizm taraflısı....

#38 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 28.01.2006 - 14:14

sen istifa et bu gereksiz muhalefet işinden....

lan lan lan !
hangi taraf hükümet lan. !

pffff.. sıkılıyorum git gide bu işten..
herkes imam , herkes müezzin , herkes hoca olmuş..

Değişiklikler Kaydedildi...

#39 Ziyaretçi_oleganforsite_*

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 28.01.2006 - 15:32

sen de diyanet işleri bakanı;

#40 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 28.01.2006 - 16:19

otobiyografi bulmakla uğraşamayacağım üzgünüm vaktim yok isim dedin isim verdim,

la kardeş !! yazmasan senin için daha hayırlı olcak diyorum ama sen ısrarla bişey yazdım sanarak habire döşeniyorsun. :wave:

Araman değil, bilmen lazım !! Daha kim olduklarını bilmediğin kişilerin kitaplarını tarafsız kaynaklar olduğunu nasıl söylersin. Sırf senin bakış açını destekliyor diğe olabilir mi :D

İslam tarihi konusunda çarpıcı kaynak olarak bir çok kitap ve yazar var halbuki. ama mekkenin fethi konusunda görüşler sabittir çünkü mekke savaşla alınmamıştır. siz istanbulun Fethi ile karıştıryor olabilirmisiniz ? B)

Gönderilen Resim

Paul Valéry