İçerik değiştir

- - - - -

Öğretmen Katillerine Tahliye!!!

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 7 yanıt verildi

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 24.12.2005 - 23:07

Bir öğretmeni kaçırıp tecavüz edip öldüren kişiler AF la tahliye edildi. Diğer bir kişinin cezası 2007 de bitecek.
Bir insanın canına kıydıktan sonra bu kadar basit bir bedel ödüyorsunuz...!!!

#2 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 24.12.2005 - 23:10

Ben o olayı anlamış değilim. Nasıl beraat ettiler. Hiçbir haber bülteninde bundan bahsedilmedi. Haber bültenlerinde feryat figanı gösterip haberi pembe diziye çevirdikleri için bir şey alamıyoruz artık.

Mahkemenin verdiği karar ne? Bu kişilerin salıverilme gerekçeleri ne?
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 24.12.2005 - 23:21

Cezaları idamdan 36 yıla düşen katiller, rahşan affı ve infazdan yararlanıp 7 yıl hapisle kurtuldular.

Haberin ayrıntısı şudur:
İstanbul 2 No’lu DGM’de yapılan yargılamanın ardından kararı açıklayan mahkeme heyeti, sanıklar İsmail Ayvacıoğlu, Serdar Kaçmaz, İsmail Çolak ve Savaş Tüblek’i önce idam cezasına çarptırmıştı. Sanıkların yaşlarının suç tarihinde küçük olmasını gözönüne alan mahkeme heyeti, bu cezayı, 21 yıl ağır hapis cezasına çevirmişti. Mahkeme heyeti, "Zorla alıkoymak", "Irza geçmek" ve "Gasp" suçlarından da sanıkların suça iştiraklerine göre yasal indirim ve artırım maddelerini uygulayarak, İsmail Ayvacıoğlu ve Savaş Tüblek’i 54’er yıl 8’er ay, Serdar Kaçmaz’ı 57 yıl 8 ay, İsmail Çolak’ı da 40 yıl 8 ay ağır hapis cezasına mahkum etmişti. Ayvacıoğlu ile Savaş Tüblek’in, toplam 75 yıl 8’er ay, Serdar Kaçmaz’ın 78 yıl 8 ay ve İsmail Çolak’ın da 61 yıl 8 ay ağır hapis cezasına çarptırıldığını belirten mahkeme heyeti, aynı türden hürriyeti bağlayıcı cezaların toplamının 36 yılı geçemeyeceğini, bu nedenle sanıkların cezalarının infazının 36 yıl üzerinden yapılacağını kaydetmişti. Rahşan affı olarak bilinen ve "adam öldürme" suçunu da kapsayan aftan yararlanan 4 hükümlünün içerde kalacağı süre 10 yıl kısalmıştı.

YENİDEN YARGILAMA

TCK’daki düzenlemeler nedeniyle geçtiğimiz günlerde İsmail Çolak, İsmail Ayvacıoğlu, Savaş Tüblek, Serdar Kaçmaz İstanbul 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi yeniden yargılanmıştı. Mahkemede hazır bulunan hükümlülerden Kaçmaz ve Tüblek yeni yasadan faydalanmak istediklerini söylemişti.

Davaya ilişkin görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, yeni TCK’nın tecavüz, adam öldürme ve yaralama suçlarına daha ağır cezalar getirdiğini belirterek sanıkların eski yasadan cezalandırılarak cezalarının infazının devamını talep etmişti.

Mahkeme heyeti sanıklar hakkında eski yasadan verilen cezaların infazına karar vermişti. Bu karara göre İsmail Çolak, İsmail Ayvacıoğlu ve Savaş Tüblek bugün tahliye oluyor.

#4 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 24.12.2005 - 23:48

Başlarım yargıya ha (oha bak kesin soruşturma açarlar şimdi), aflara da başlıcam valla ne bu be öff bu gidişle bu adamların hepsi serbest kalcak, ben alcam katanamı taksimde avcılık yapçam. :) valla çok kızdım eğer haber doğruysa ben böle yargının diye başlarım ( devamını küfürler bölümüne eklerim)
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#5 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 24.12.2005 - 23:52

Rahşan affı yüzünden çoğu kişi serbest kaldı. adam öldürmek o kadar basit ki.. İnsan hakları deyip duruyoruz memlekette ama insan hakkı çiğneniyor , insanlar öldürülüyor sonrada serbest bırakılıyor. depremden önce müteahhitlik yaptığı evlerde malzemeden çalan o şerefsiz adam'a ne demeli ? adam resmen suçlu. verdikleri birkaç yıl , onuda para cezasına çevirdiler. konyada zümrüt apt. davasında öyle.. insan'a önem bu kadar...!

Değişiklikler Kaydedildi...

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 24.12.2005 - 23:58

Bu cezalar adamı suca teşvik eder. uckuruna bilmem neresine sahip cıkamayan şerefsizlerin, calıp cırpan yan kesicilerin ekmeğine bal sürmekten başka birşey değil. Can güvenliğim yok. Hiçbirinizin yok...

#7 walkON

walkON

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 389 Mesaj
  • İlgi Alanları:şu aralar bavul hazırlamaktan başka bi ilgi alanım yok maaalesf

Gönderim zamanı 25.12.2005 - 01:19

aaa lütfen arkadaşlar niye öle diosunuz onlar af yapmazsa başka hangi ... onlarıı desteklicek onlara oy vercek ha haksız mıyım? :)

Bu mesaj walkON tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 25.12.2005 - 01:21

sevipte söyleyemediğim şarkılar var
bir dizesini asla hatırlayamadığım şiirler
keşke , keşke o ben olsaydım dediğim hikaye kadınları
düşlerim var
uyandığımda yalnızca başını hatırladığım
ve asla sonuna kadar görmeyi beceremediğim
bir adam var düşümde
tam dokunacakkenuyandırıldığım
bir adam sonumuzun ne olacağını öğrenemediğim
düşümde bir adam var benim mi bilemediğim
bir adam var diyorum düşünüp düşümden ayrı kaldığım
durupta söyleyemedin adınsa gizli kapaklı
sevda türküleri tuttursamda ben telli duvaklı
yanıma korlar mı adam seni
koparıp acıtmazlar mı beni
nafile yanar elim dudağım
seni bana yar ederler mi?

#8 HUDUT

HUDUT

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 22 Mesaj

Gönderim zamanı 25.12.2005 - 05:10

Neyapalım yani onları assınlarmı yoksa asalım mı...