İçerik değiştir

- - - - -

zilli

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 227 yanıt verildi

#221 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 20.01.2006 - 12:53

İtalik değil mi zaten herşey, dokunsan düşüp kırılacak ve heran ama heran bir italyanın bir sakin kasabasında bir senle bir tek domates yetiştirmek için gitmeye hazır değil miyiz aslında. Değiliz, bizim o kadar cesaretimiz ancak film izlerken olur, hikayelerin ardından bakarız güzel güzel, vakit geçer, mutlu doğumgünleri kutlarız, hoşgeldin iki dirhem bir çekirdek güzel yalnızlığımız, elde var sıfırın türevleri, zaten seni bekliyorduk, hoşgeldin.

Ve on parmak yazılınca daha kolay ortaya çıkıyorsun sen. Aklımın hangi köşelerine saklanıyorsan geceleri, olmayan sen, bir ipin ucunda kaçan sen, bir dengenin en terazi yanı sen, sen, sen, hayatımın onca saçma şeyi kaldırma kuvveti sen, seni unutmak istiyorum, ellerimde bi işe yaramayan kelimeler, kapının önünden geçen eskiciye vermeye çalışıyorum hepsini, senin hepsini, almaz, acı veren şeyler pek para etmiyor bugünlerde, mutlu aşkların üstünde dolar resimleri, bizim ki fakir bir bol sıfır, biliyorsun,,

Sen, cümlelerimin –e hali, ismimin başına eklenen garip çoğul, benim pek düşünen hüzünlü sevgilim, kalbimin dolmuş durağı, iki kişi uzatır mısın birimizin yerine, birimiz ikimiz için yaşayabilir mi gecenin bu vakti, sen, yokluğumun ikinci tekil şahsı, zarfım, tümlecim, edatım, bitanem, unut gitsin..

1+1=1

#222 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 20.01.2006 - 12:58

Hani dioz ya yaşlandık artık die,gençliğimiz değil dimi giden? Hayallerimiz,umutlarımız,gülücek bişi bulamamızmı? Yoksa gerçekten gençliğimizmi gidiyo?

saçlarını tara rapunzel..

Bu mesaj zilli tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 20.01.2006 - 13:02

1+1=1

#223 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 20.01.2006 - 13:41

kisa bir macera ömür
o oda bir daha boyandi mi, bilmiyorum. yatagin solundaki gül kurusu duvardaydi leke. avuc ici kadar kan lekesi. dededen kalma duvar saatinin tam caprazinda. lekenin esi o'nun alnindaydi, ince bir cizgi. gelislerimden birinde kayboldugunu fark ettim alnindaki cizginin. duvardaki iz ise duruyordu. kazagimin kolu ve tükürügümle silmeye calistigimda tuttu beni. "kalsin" dedi. ve "kaldi".

suursuzca kafaya dikilen bir vodka sisesiydi o leke. ona zarar vermeyim cabasi, ama buna nasil dayanilirin acisiydi. sevilmenin degil, sevmenin insani yücelttigini fark edisti. hayalleri ertelemek zorunda kalmanin kirikligi, büyüyen vücutlara yetismeye calisan ruhlarin telasiydi. iki cocugun büyümemek icin direnmesiydi. yaralamakti, yapmak isterken yikmakti. en büyük askti, tek gercekti, en dogruydu. hakaretti, kapristi. onurdu. gelecek yazdi, gelecek yildi, gelecekti. iki kücük insanin "büyümecilik" oyunuydu. bogaza yerlesen dügüm, sol avuca yerlesen siziydi.

masumiyetimdi benim o leke. O odada biraktim, ve ciktim.
1+1=1

#224 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 20.01.2006 - 14:01

Görünmez iplerle bağlıyız
kelebeklerden örülmüş
Onlar tutmuyor
biz duruyoruz
Onlar kanat çırpmıyor
biz titriyoruz
AŞK tan
biliyoruz.

...demiştim.Ukalalık etti.Nerden aklıma geldi?
1+1=1

#225 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 20.01.2006 - 17:50

Bana hayatı anlat Kelebek.. İçinde ne aşk olsun , ne sevgi nede " e ".
Anlatırsın bilirim tüm renkleri yüreğinde taşıyan Kelebek...

Değişiklikler Kaydedildi...

#226 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2006 - 17:04

-the end-
1+1=1

#227 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj
  • İlgi Alanları:Olmak istediği...

Gönderim zamanı 10.06.2006 - 03:13

İyi düşünen ve düşündüğünü ifade edebilen insanların en büyük zaafıdır bırakıp-gitmek. Haddimi aştığımın farkında bile değilim. Buna değer bu risk,belki de tepki göreceğim böyle bir zeka için. Ancak tahammül edemiyorum zilli ve nicelerin meydanı boş bırakmalarına...
Asrın yeni bir umdesi var, hak kapanındır.
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Neyzen'im...

#228 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj
  • İlgi Alanları:Olmak istediği...

Gönderim zamanı 11.07.2006 - 23:04

güp güp güp...
daha yavaş atmalısın...
derin nefes almalısın...
yavaş...sakin...
alış buna...
alış o gözün sana uzaktan bakmasına...
sadece bakmasına...

-9-

Göz hizasında dünyanın bir başı, bir de kıçı diye tabir edilen konumu olur ya. Yukarıda belirtilen yerin ne enlemi var,ne de boylamı.

Bu gecelik kelimeler kafidir olric.
Asrın yeni bir umdesi var, hak kapanındır.
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Neyzen'im...