İçerik değiştir

- - - - -

zilli

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 227 yanıt verildi

#201 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 11:26

Ah cok hastayim. Tatsiz-tuzsuz-keyifsiz ve cok huysuzum. Bogazim agriyor, sigara icemiyorum, ona dogru kosmak istiyorum, kipirdayamiyorum. Hava da kapali. Suratimi asiyorum. Ilac icmekten de sıkıldım. Kendimden de biktim. O da benden bikarsa, haklidir. Vah vah bugune. Vah vah bana. Ne diyim!
1+1=1

#202 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 11:37

geçmiş...

Mavi İstridye'de baslayan mac muhabbetine, buradan devam ediyorum. Niye? Cunku bugun oyle bir gun. Ders calismamak zorundayim. Baska herseyi yapabilirim.

Anekdot: Simdi anlatacagim olayda kahramanlar tamamen gercektir. Hepsi yurtdisinda okuyan, akli basinda olmasa da akilli, kulturlu Turk gencleridir. (İclerinden biri de benim ......, Kod adi O., kendisi yunanca bilmeyen bir Yunan'dir)

İste bir gun, -genelde- potansiel enerjiyi statik olana tercih eden bu gencler, CM, playstation ve ozellikle de duzelen havalarin etkisiyle bir an icin motive olurlar ve sahaya gidip mac yapmaya karar verirler. Dile kolay aylardir topa dokunmamislardir.

Ama imaj herseydir -unutmayarak. Mucize bir zaman diliminde 6-7 kisi organize olup ''Hadi abi ayakkabi almaya gidiyoruz, Abi top alalim'' isteklerini gerceklestirirler.

Bu arada duygusal anlar da yasanmiyor degildir -Lotto- ayakkabinin 43 numarisindan bir tane mi kalmis? ''Abi sen al, yok yok sen al ya ben beyaz Puma aliyim, Abi saol ya, kralsin ya'' gibi...

Ayni anda trajikomik durumlar da vardir: Burnu hafiften kirik -ertesi gun ameliyat olacak-bir gencin mac yapma askina eczaneleri dolasip maske sormasi gibi...

Neyse, puma-adidas-lotto posetler elde, yeni top ayaklarda eve donulur. Tum ayakkabilar dikkatle incelenir, kutulara yerlestirilir ve iyice motive gencler motivasyonlarini mac izleyerek ertesi gune saklar.

Ertesi gun olur, hava cok guneslidir sanslarina, formalar giyilir, caki gibi olunur, heyecan gurur hat safhada sahaya gidilir.

Burada bir an kesip devamini kendi yasadigim sekilde anlatmak istiyorum...Dedigim gibi, Beyler maca gittiler, aradan biraz zaman gecti, ben de aldim makinemi, zaferlerini olumsuzlestirmek icin evden ciktim. Sahaya varinca bir de ne goreyim: Gencler bitmis tukenmis !
Gol pozisyonu fotografi cekmek isterken bankta comelmis suskun-yorgun-dusunceli ve sinirli portreler cekmek zorunda kalan bana yapilan aciklama: ''Adamlar paf takimi cikti ya. dagildik.''

Eve dondum, ...... ayakkabi fotografinin altina not dustum:

''Futbol ayakkabiyla baslar, baska seylerle devam eder...''
Lotto Italian Sport Design
1+1=1

#203 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 22:03

bazen ruhunun parmak uçlarına yakın biyerlerde olduğunu sanarsın!!! berbat bi gece,zaten hastayım...

amuda kalktım.ruhum içime aktı...( o sadece 21 gr!!!)
1+1=1

#204 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 22:15

yanlızlığımın bittiği an mutluluğun başlangıcıydı.
ve mutluluğun bitmemesini istedim.
ama o çağrılış bitirdi mutluluğu..

Bana mutluluğu doyasıya anlat kelebek..
hiç susmadan...

Değişiklikler Kaydedildi...

#205 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 22:20

bazen dengesizleşebilir insan(: bikaç dakika önce ruhumu içime akıttım dans ediorum şimdi onunla...
sende dans etsene dokuz()

pembe gözlüklerimi buldum rapunzel :P

yaşasın yaşamak...
1+1=1

#206 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 22:28

dans etmenin verdiği mutluluğu bilirim kelebek... annemle karşılıklı danslarımız meşhurdur. babama inat eder dansını annem benimle..işitince azarı babamdan , unutmuşum dansı.. bana dans'ı öğretsene kelebek.... :P

#207 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 11:30

-şarlıt tahliye- kararını henüz bildiremesemde,huzuru içimde...Meğer kırmızı ojem bitmiş!! Salı'nın boğuculuğu kırmızı oje yüzünden olmalı...

........
Super-multivitamin haplari fos çıkınca butun gecmiş olsun mesajların aldim, elimle yuvarladım, kuçuk kuçuk toplar yaptım, kocaman bir bardak suyla yuttum ve ve...çok hastayım. Dışarı çıktım biraz (annenin dedi gibi bitkisel), markete gittim yavaş yavaş, İzmir guneşliydi ben atki-bere-eldiven ve bembeyaz bir suratla, gulumsedim yolda. Bu ilaclardaki paracetamol insanı bir duygusal yapiyor ki off..Sonra hemen döndum yorulup, oturdum kıpırdamadan. Demek ki sureç böyleymiş, parola "azar azar" herseyden; yarım sigara, iki sayfa okuma, biraz çorba, biraz sokak, ama çokca planlar. Evet böyle bir zıtlık var: vücudum her ne kadar agir çekim olsa da beynim normalden de hızlı sanki. Surekli yapacagim şeylerin eskizleri ciziliyor gozumu kapattigim an. Demek ki guç topluyorum -diyorum kendime. Gerçekten yapacak çok sey var. Belki persembe normal hayata tam olarak donebilme gunudur, görecegim bakalim. sevgiler...

Bu mesaj zilli tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 18.01.2006 - 12:17

1+1=1

#208 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 14:25

masumsun sen
masumsun sen, bana göre
benimse kırk tilkiyle şu beynimde
ne işim var savaşlarda boyalarla gözlerimde
belki de geçmişimde bir yerlerim yara aldı
yok belki ben öldürmüştüm
yaralanmam palavraydı
belki hiç anlatmadım
diyeceklerim yarım kaldı
yok inanma
bir şey yoktu
söyleyeceklerim yalandı
zaten yalandı
aaa

ama ben, ben sahiden
ben her neysem işte
ağladım, boyam aktı her gün sana yenilişte
biraz sev sakinleştir
sevdiğinim ben işte
boşver sev sakinleşir
sevgilin serzenişte
serzenişte

masumsun sen
masumsun sen, bana göre
sarılmak istiyorken yorgun argın bedeninle
ben meşgulüm savaşlarda boyalarla gözlerimde
belki de geçmişimde bir yerlerim yara aldı
yok belki ben öldürmüştüm
yaralanmam palavraydı
belki hiç anlatmadım
diyeceklerim yarım kaldı
yok inanma
bir şey yoktu
söyleyeceklerim yalandı
zaten yalandı
aaaa

ama ben ben sahiden ben her neysem işte
biraz sev sakinleştir
sevdiğinim ben işte
boşver sev sakinleşir
sevgilin serzenişte
serzenişte

ha!!!

ama ben ben sahiden ben her neysem işte
biraz sev sakinleştir
sevdiğinim ben işte
boşver sev sakinleşir
sevgilin serzenişte
serzenişte

Busözleribisayfadankopyalamışnot: Temam ben yazmadım belki ve çaldım ama ben yazmışım gibi benimsedim aynı şey sayılmazmı ?

smiley-sport036.gif  

#209 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 14:35

bu şarkıyı sölerken ben şöle diyorum : ' serseriii iişşşteeee....'
1+1=1

#210 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 15:21

İçim sıkılıyor,bazen...

RA'D SURESİ Cüz : 13 Sûre : 013
28. Onlar, inananlar ve kalpleri Allah’ı anmakla huzura kavuşanlardır. Biliniz ki, kalpler ancak Allah’ı anmakla huzur bulur.

NAHL SURESİ Cüz : 14 Sûre : 016
127. Sabret! Senin sabrın ancak Allah’ın yardımı iledir. Onlardan yana üzülme. Tuzak kurmalarından dolayı da sıkıntıya düşme.

KEHF SURESİ Cüz : 15 Sûre : 018
68. “İç yüzünü kavrayamadığın bir şeye nasıl sabredebilirsin?”

ŞURA SURESİ Cüz : 25 Sûre : 042
40. Bir kötülüğün karşılığı, onun gibi bir kötülüktür (ona denk bir cezadır). Ama kim affeder ve arayı düzeltirse onun mükafatı Allah’a aittir. Şüphesiz O, zâlimleri sevmez.

Bu mesaj zilli tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 18.01.2006 - 15:33

1+1=1

#211 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 20:00

''Kötü yalnızlarız biz.

İşimiz gücümüz birden ikiye gidebilmek. Tek başına sigara içmek ağır, tek başına uyanmak zor, bir şarkının sözlerini tek başına tekrarlamak sıkıcı.

Kıymetini bilmiyoruz kendimizin, bir dediğin etkisiz eleman; hangi formüle koyarsan oynar aslında kimsenin dikkatini çekmeden, çarpıp böldüğün bırak kendin ol, başka bir hayatın bilmediğin acılarını ne yapacaksın, iki dediğin o kadar kolay değil yirmibirinci yüzyılda, boşver, kendini denize atmak istiyor insan, düşün; iki kişi olursan bir cinayetin orta yerinde ellerin havada ve gitmiş tüm silahların, yakalanacaksın.

bırak öyle dağınık kalsın, ne diye toplamaya uğraşıyoruz ki bu kadar, kim gelecek, gelmese ne olur, kim söyledi ki herşey gül bahçesi olacak, kaç işte, gidebildiğin kadar uzağa git, karpostal sevgilileri değil mi t’lerini unutanlar, unut gitsin, bırak gideyim buralardan, benden sana fayda gelmez isimli bir belgeselde kaçan kovalanır bir kahraman olayım ben, kaçıyorum, kaçıyorum, kaçtım.

illa birşeylere bağlayacaksan hayatı, bir ilkokul çocuğu sana manası nedir diye sorduğunda yani, yok dersin, ben de anlamadım, aklında tut, aşk olağan şüpheli..''
1+1=1

#212 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 20:07

şunu isterdim:

-porsche sahibi olup maddi dünyanın bir işe yaramadığını farketmeyi
-genel müdür olup kariyer dediklerinin al tekke ver külah bir aldatmaca olduğunu anlamayı
-4 tane aşkım olup yalnızlığım benim en güzel yanım diyebilmeyi

sonuç:

sanırım yaptığım bir sürü şey kendime ispat olsun diye. gördün mü zilli diyeceğim, bak bunlar istediklerin, doğrularını biliyordun zaten ama iyice yakından bak, şimdi anlıyorsun değil mi?
1+1=1

#213 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 20:17

- Şiirlerin harika.. "sen çok güzelsin"
- Harika bir insansın.. "sen çok güzelsin"
- Fiziki görünüm önemli değil , "senin kalbin güzel"
- "Çok güzel dans ediyorsun."
- Yazma kabiliyetimin olmadığını düşünüyorum. Ve insanlara olan duygularımı sadece "güzel" kelimesiyle sınırlandırıyorum , -ki bundan nefret ediyorum. Neden kalıplaşmış olan bu sözcüğü kullanıyorum ve birşeyler öğrenmek için kendimi yenilemiyorum sevgili kelebek ? Yenilemiyorsam , yeni kelimeler öğrenemiyorsam ve senin yazılarını okudukça kıskanıyorsam bu suç işlediğim anlamına mı gelir Kelebek ?

#214 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 20:25

these boots are made for walking bebeğim,

ne sen nejat işler kadar karizmatiksin ne de ben adriana lima kadar taşım, olsun, ne çıkar..

sarılıp uyuruz, iki film izleriz ışıkları karartıp olur biter, sevgili dediğin bu işe yaramaz mı zaten, yarar, tomb raider olmamı beklemiyosun benden, ne de sen süperman'sin zaten.. ne geldiyse fazlasını istemekten gelmedi mi başımıza, e bi de yaşımız da geldi, uçan kahramanlar ancak filmlerde oluyor ya da o tesadüflerin başlattığı aşklar falan, anlayacağın yalan. ben istiyorum ki sen bildiğim tek gerçek ol, olmaz mı?

ama hani senle ben, bir cümlenin içinde birlikte olsak, beş dakika olsun fazla değil, süper bir tomb yapmaz mıyız?

yazımızı irenç pıtırcık kızların cümlesiyle bitiriyoruz: hadi gel artık
ve ben kendimden süratle uzaklaşıyorum..

Bu mesaj zilli tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 18.01.2006 - 20:42

1+1=1

#215 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 20:29

daha önce kimse bana kelebek dememişti :(

teşekkür ederim ama böle güzel.. güzel... güzel... diyince...öyle işte(utandırma)
1+1=1

#216 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 20:46

hani bazen pek romantik yazılar falan yazıyorum ya, sonra gün geliyor pek neşeli bir anımda okuyorum falan, diyorum ne kadar geyik bir insansın sen, hadi millet okuyor falan ama ben yer miyim bunları, yiyorum aslında, bak şimdi alkol durmakta yanmda, nedense alkol olunca garip bir keder, bööle nasıl desek dokunsan " bir vakitler.." diye anlatacağım, anlarsanız yani,

on kişiden dokuzuna sormuşlar zilli'yi nasıl bilirsiniz diye, bilmem demiş.

bana seni her sorduklarında "hiiççç" deyip içli bir şekilde, basıp gidiyorum.. sigaralarımın sayısı tükenmemişse, hala içecek kadar limitim varsa bi tane yakıyorum, yoksa can sağlığı, hayvan sağlığı, beşeri ilaçlar..

"we are only making plans for nigel" diye bir şarkı var. uzaklardaki teyzeme armağan ediyorum.
uzaklardaki teyzemin gözünde okumuş akıllı bir kızım ben, hanımhanımcık bir insanım, büyük adam olacağım ileride, umut saçıyorum.

teyzecim, o kadar kolay değil hayat, bilirsin, konuşmayız böyle şeyleri ama anlarsın işte..
1+1=1

#217 tylol hot

tylol hot

Harabecilerin Korumasındadır!

• Üyeler
  • 650 Mesaj
  • İlgi Alanları:keyifli olan herşey ilgi alanıma girer..

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 21:18

COOOOOOOOOOOOKKKKKKKKK MUTLUYUM ÇOOOOOOOOOKKKKK..İnsanın arkadaşlarının,dostlarının olması ne güzel,yanında olamasalarda onların varlığını bilmek çok güzel..Canım BURCUM canım SELDAM canım arkadaşlarım..sizleri çok özledim..sizi çokseviyorum..Şu mayıs ayı gelsede...Ah o stres dolu günleri bile özledim,oranın stresi bile çok başkaymış ya o başkalıkta bile bi mükemmellik varmış...Neden insan bazı şeylerin değerini sonradan anlar ki????Neden yaşanılan anın tadını çıkarmayı bilemez..Yani ben yapamıyorum..Hep bazı şeylerin değerini sonradan anlıyorum,ben anlayana kadar iş işten geçmiş oluyo...Öfffff ne tuhaf bi insanım ben böle..Kendimi bunalıma sokmaya çalışıyorum..Nys bu anın tadını çıkarmalıyım..Seldacıkla,burcucuk yanımda olamasalarda onları görmek seslerini duymak çok güzeldi..Allah şu bilgisayarı icad edenden razı olsun..Küçücük şey olarak nitelendirdimiz olaylar bile inasanı nekadar mutlu ediyo böle yaaa... Ohhhh insanın kardeşinn nescafe yapıp getrmeside çok başka bi olay..Nys saçmalamaya başlıyorum..Mutluluktan olsa gerek..:cute2:
Oysa bir umuttu hep gönlü besleyen dayan yüreğim diyen...

#218 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 21:24

Bazen bildiklerini irdelemek gerekir anladıklarının ne kadarının koydugun kategorilerde olması gerekirmi diye anlamak için ve bazen insan anladığını sandığında aslında anlaması gerekenden farklı şeyler anlar gelişmeler hakkında ve farklı görürsün bazen anladıklarını konuşunca...

hayatınbiroyunoldugunudüşünennot: Mutluluğu bulunca kaybetmemek gerek olaki kayboldu kaybolan mutluluk değil etkenidir mutlu olmanı sağlıyacak şeyin peşinden koşmalısın.. tamam tamam sustttummmm.. bölede bi şarkı vardı zuzuyu dinleyince hatırladım..

smiley-sport036.gif  

#219 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 19.01.2006 - 20:59

sanırım bu mevsim buraya kış uğramayacak, 2006 uğradı mesela, gelmez dedik, çat diye geldi, geçer bi de şimdi, yaşlanırız, yaşlanmak harika birşey zaten, farketmiyorsun, kim anlar ki gözünün altına eklenen ufak bir çizgiyi. uyuyakalmak da bööle birşey. uyuyakalacağını biliyorsun ama kimse uyuyakalmak için yatmaz bir yere, uyandığında, yani bir divanın üzerinde biraz geç, demek ki ölmek dedikleri böyle birşey.

sigaralardan vazgeçebiliyorsa insan, 2+2 bir ingtegralinde 4 edebiliyorsa demek ki uzak gözlerinin, ve kaç kere tekrar ettiysem azıcık edebi bir yazının içinde matematiksel benzetmeleri, hoşuna gidiyor diye, şimdi nasıl böyle dalga geçebiliyorsam, e o zaman herşey kolay, herşey gelip gidiyor demek ki, el sallayınca arkasından geçer, öyle demiştin sen bir vakit, hatırlamazsın, yahu senin unutkan cümlelerini sevmedim mi ben zaten.
1+1=1

#220 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 19.01.2006 - 21:20

bööle sevgi pıtırcığı kızlar var, ay aman da sevgilim ah cicim ah şekerim falan modeli, pek mutluyuz değil mi, pek bi güzel herşey..

zaten mutlu çiftlere uyuz oluyorum, gerek yok yani.

bu kızların adresleri de bende var..

yarın öbürgün seri katil olsam, bu kimin suçu..?

ikinoktaüstüstebinmişüstekininbüyüklüğüyleezilmişkısacıknot:..........
1+1=1