İçerik değiştir

- - - - -

bizden yazilar

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 34 yanıt verildi

#21 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj
  • İlgi Alanları:Olmak istediği...

Gönderim zamanı 22.12.2005 - 20:30

Neden vermiş olduğun birşeyden tiksinti duyduğun izlenimi bırakıyorsun sevgili brad abim.
Ya da ben mi yanlış sezinlerdeyim.
( Bahsettiğim sigarayı bırakman üzerine )

Yaldızlı sayfalarda bir gün daha eskiyeceğiz. Bu bizi 70'inde zeytin ağacı dikecek yaşa bir adım daha yaklaştıracak.
Asrın yeni bir umdesi var, hak kapanındır.
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Neyzen'im...

#22 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj

Gönderim zamanı 22.12.2005 - 20:32

Tabi ben her geçen gün unutmaktayım alıntının üstünü tıklayıp mesaja anlam verebilmeyi.
Neyzen'im...

#23 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Gönderim zamanı 23.12.2005 - 15:10

bu yil, 2006 ya girerken..
saat tam 12 yi vurdugunda
birden bir peri beni prensese cevirse.. kabak olmaktan cikip bi kac saatligine prenses olsam, yerlere kadar arkamdan sürünen bir elbisem ve onun kirmizi islemeleri olsa, yanimda da bir prens..
aniden kapi acilsa.. üzerime pul pul yildizlar yagsa.
nerde oldugumu sasirsam, yanimdaki prensin beni sevdigini bilsem, hemen kurbaa olmasa. birden bi sandalda günesin dogusunu izlesem, suya düssem de batmasam.
bir kereligine, yalniz bir kere cok mutlu oldugumu, kurbaa da olsa bi sevenim oldugunu bilsem.
abarttim di mi?
biliyorum
balkabagim kizma bana..
halimden sanki biraz sıkıldım
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#24 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj

Gönderim zamanı 28.12.2005 - 14:41

özledim hem de cok özledim, ezberledim beklemeyi
nirinimmm nimmm
eskiden sarkilar daha mi güzeldi? ya da eskiden yasanilan asklar daha güzeldi de bize sarkilar güzel hatiralar mi birakti?
aski yasamayi bilemedik, doya doya yasayabilseydik böyle sarkilar dinlemezdik. mutlu mutlu sarkilar kalmamis hafizamda. hepsi hüzünlü..

bugun insanlik icin ne yaptim düsünüyorum..
bulamadim iyi mi
ne ise yararim ki ben? :)
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#25 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 28.12.2005 - 18:23

üstte biyerlerde yazıyordu kimse aramasın kutlamasın.
Kullandıgım hattım bozuldu arkadaşların hiç biri ulaşamadı başka hat kullanıyorum kimsenin haberi yok abim dahil. Ayrı bi rahatlama sanki tavsiye ederim cümlenize..

#26 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj

Gönderim zamanı 30.12.2005 - 18:25

sevgi neydi?
sevgi emekti.

sana emek vermeliyim. yaptigim herseyi sana özel, senin icin, sen sen sen oldugun icin, sen sevdigin, sen güldügün, sen mutlu oldugun icin, seni sen yapan degerleri bana sevdirebildigin icin..
"sen" oldugun icin..
seni sevdigim icin..

sevgi sizce ne?

#27 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 30.12.2005 - 18:28

sevmek karşılıksız hiç bişi beklemeden sevmektir...

belki sevilmeden sevmektir..

karşındakinin tahmin edemeyeceği duyguları beslemendir

onun için ölebilceğini düşünmendir..

onsuz hiç birşeyin anlamı olmadığını düşünmendir..

gözlerinin içine bakmaktır sevmek...

bir yudum suya hasret kalmaktır ondan ayrı kalmak sevmek budur...

#28 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj

Gönderim zamanı 30.12.2005 - 20:24

Ne zaman aldatıldığımı düşünsem, içimden ''Her aldanışın kahrolası cinayetiyle birlikte pişman olmaya boşver. O kendini kandıra dursun,sen işine bak. sana yakışan sevmek '' adlı afiş ile sokak sokak gezme dürtüsü meydana gelir en kuvvetli düşümden beynime sızan salimimle. Sonra zaman kimleri kandırmadı, hangi duruma ayak uydurmadı ki bu ayaklar. Gittiğin yol doğru yol. Derken benim gibi biri daha varmış ulan. Birisi de aynı senin gibi,öze inmiş,param parça olmuş ama Devlerin Aşk'ı ile dirilmiş. Lakin o film bittiğinde hayat devam ediyor. Lanet olsun.
Paragrafa bağlaç ile başlamak gibidir içinde oluşan zamansızlık. ''O'' dur çünkü seni bağlayacak umut. Sıranın sana da geleceği günü beklerken,benim gibi odanda mübaşirin sesiyle irkilirsin. Eh nihayetinde artık hepimizde biliyoruz ki hayat beklediğimiz ve gördüğümüzden ibaret değil. Kabulünden itibaren gerçekleri, sevgiye ulaşabildiğimi gördüğüm içindir bu göreceli idimiz.

Altına paraf atmasan da olur. Her durumda zimmetsiz bu yazıyı okuyacaksın olric.
Neyzen'im...

#29 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj

Gönderim zamanı 24.02.2006 - 11:21

sokaklar.. bu sokaklar benim sokaklarim, benim sehrimin kokusu, benim sehrimin tasi topragi, agaci, kari, yagmuru. ayni sokaklari kac kere gectigimi düsünüyorum.. yok yok matematikle aram iyi degil hesaplamaya korkuyorum, kulagimda müzik, aski..seni anlatiyor, gitme kal bu sehirde diyor. sen bu sehirde hic kalmadin ki nasil gideceksin, gel diyor gel artik. biraz hüzün biraz isyan bitmesini istemedigim adımlar. arabanin kirmizisi, yollarin beyazi, havanin karasi, yildizi ayı, bitmesin adimlarim dedigim köseyi döndügüm her sokak. beni kim kaldirabilir ki bu sehirden baska. hangi sehrin hangi sokaklari anlar beni senin kadar. bombos sokaklar, istemedim gelen giden olmasin, yalniz sen ve iste kulakligimdan gelen ses.. gozlerimde yas kalbimde sizi unutamadim ne olur anla beni! hıh sanki sen duyacaksin bunlari, taslarin duydugu ve anladigi kadar bile hissetmedin ki beni.
bugun ayse teyzeye gulumsemeyecegim, bugun hasan amcaya iyiaksamlar demeyecegim, bugun ayni marketten sigara almayacagim. bugun senden baska kimseyle konusmayacagim.

#30 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj

Gönderim zamanı 28.02.2006 - 13:59

Aşagidaki cümleyi anlamca ayni olmak kaydiyla farkli cümleler kuralim. (bosa kurmuyoruz vardir bi sebebi.))

"Bir hayal benimkisi. Yanında olmak bir ömür , elini tutmak ebedi , gözlerine bakmak ölesiye .. Hepsi hayal , gerçekleşsin diye çırpındığım bir hayal.."

- Cok sey mi istiyorum? ellerinle, gozlerinle, seninle bir ömür.. hayal hepsi, gerceklesmesini istedigim bir hayal.

- gözlerine dalmak kurabilecegim en büyük hayal, yalnizca hayal.. istedigimse bir umut..

- sevda gemisine davet ediyorum seni, gel güzel gözlüm

- eh be ne yalvarttin. git yolun acik olsun

.))

#31 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 28.02.2006 - 17:08

"Bir hayal benimkisi. Yanında olmak bir ömür , elini tutmak ebedi , gözlerine bakmak ölesiye .. Hepsi hayal , gerçekleşsin diye çırpındığım bir hayal.."

- Dün gece seni düşündüm , bana olan bağlılığını.. benim başkasını sevdiğimi bile bile bunları yazmanı.. Hiç bir zaman sana ümit vermediğimi , seni üzmek istemediğimi düşündüm.. Senin sevdiğin gibi sevemediğim için affet beni.. Ve ne olur unut , düşünme beni....

- Bir hayal seninki... Ucu bucağı gözükmeyen bir hayal.. Yanımda olabilirsin ama dostum olarak , belki elimi tutarsın düşeceğim anda , peki ya gözlerim ? Gözlerime bakacaksın.. Neden ? Gözlerime bakıp seni senin gibi sevmediğimi görmen için mi ? Affet ne olur , bu hayalle yaşamanı istemiyorum...

Değişiklikler Kaydedildi...

#32 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 01.03.2006 - 11:28

- Hayal kurmanı ben'mi söyledim...
( Hadi çık işinden çıkabilirsen.. :wub: )

#33 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj

Gönderim zamanı 01.03.2006 - 11:31

- hayallerime müdahale edemezsin.. kimi zaman kiz kulesinden kurtardigim bir prenses yapiyorum seni.. benim hayallerim.

#34 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 04.03.2006 - 17:00

- Senin hayallerindeki benim. Hayallerinde yaşamam seni mutlu edebilir ama sadece hayalde kalacak. Bırak artık yakamı :banghead:

#35 redkitt

redkitt

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 658 Mesaj
  • İlgi Alanları:harabe.net :)

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 19:35

umuda kurşun sıksada ölüm unutma umudu kurşun öldürmez gülüm..
mutlu olmayı yarına bırakmak,karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer.....nehir asla durmaz..