İçerik değiştir

- - - - -

bizden yazilar

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 34 yanıt verildi

#1 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Gönderim zamanı 14.12.2005 - 15:55

simdi diyorum
sicacik evimde olsam..
söyle bol sekerli bir türk kahvesiyle sigarami iciyor olsam, sonra uyusam. "gec kaldiiiiim" diye panik yapmasam. uyansam peri olsam, tüm kötülükleri yok edebilsem, cocukluguma dönsem, annemin verdigi madlen cikolatalari yerken aldigim mutlulugu hafizama tekrar kazisam, ablam benim cikolatalarimi calsa, aglasam, okuluma gitsem, ogretmenden gizli pasaj iclerinde sigara icsem, kitaplarimin icine sevdigimin ismini yazsam, kumsalda aksam üstü günesin batisini izlesem, dayanamasam kendimi serin sulara biraksam, hic cirpinmasam dalgalar beni su yüzünde tutsa, sonra günesin sicakligini saatlerce hissetsem, canim hic acimasa, yine peri olsam, bütün cocuklarin isteklerini yerine getirsem, onlara ucaktan en sevdigi oyuncaklari atsam, sevgi kelebegi (iyyyggg) sansalar beni, ekmek al diye verilen paranin üstüyle leblebi tozu alsam bakkaldan, icine kendim toz seker katsam, onu pipetle icime cekerken bogazimda kalsa, türkiyenin belkide ilk gofreti olan ambalajinda zürafa resmi olan muzlu gofretleri almak icin annemden gizli taaaaa uzaktaki bakkala gitsem, ordan geri dönmesem, tekvando judo ögrensem, basketbol oynasam, tüm toksinleri vucutdan atsam, aynaya baksam bunalima girmesem, gozlerimin etrafindaki cizgileri görmesem, "ayna ayna soyle bana" desem, ama o hic konusmasa.., unutsam, geceler karanlik olmasa, gelecegimden endise etmesem, yemek yapmayi ogrensem, karpuz yesem, dirseklerimden karpuz suyu aksa, patenlerimle ucuyorum sansam, kartopu oynasam, cocuklarin misketlerini bozsam, onlar da arkamdan insaat borularindan (icine külah koyarak) kagitlari arkamdan üfleseler, isabet ettiremeseler, edison olsam, bir sürü sey icat etsem, herkes bana tesekkur etse, yine mutlu olsam, torunlarima anlatabilecegim hikayelerim olsa, universiteyi kalmadan bitirebilsem, basardim iste diyebilsem, sonra kendimi kimsesiz bi adada balik tutarken bulsam, kitaplarim olsa, begenmedigim yerlerin altini cizsem, yazari elestirsem, yazar beni hakli bulup yeniden yazmaya karar verse, kitaplari dehset bir finalle bitirmeye ogrenebilseler, beni mutlu etseler. ucurtma ucursam..

istedigim zamana istedigim zaman gidebilsem, istedigim an istedigim sekle girebilsem.
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#2 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 14.12.2005 - 16:09

yazılarını okuduğumda
ankarada yaşadığım dönemde deli gibi eğlendiğim tek arkadaşım gelio aklıma,sanki o anlatıo- en umutsuz durumları tuhaf bi heyecanla-

.......
yazamıorum
1+1=1

#3 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj

Gönderim zamanı 14.12.2005 - 16:20

o hatirladigin arkadasinla yazi stillerimiz ve hayat goruslerimiz birbirine cok benziyo ama..
maalesef ben yazdim o degill..
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#4 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 14.12.2005 - 16:35

Şimdi yazıp ileride okumak ve benim yazdıklarımı ikinci/üçüncü kişilerin de okumasını sağlayacak bir sayfa bu.. Aynı Karalama Defteri gibi.. Ne güzel... Yazı enfes olmuş.. Sıcak çayı yudumlarken okudum. Bu kelimeleri , düşünceleri kağıda dökmek zordur. Bunu ben yapamıyorum ama karalayacağım yakın zamanda :)

Değişiklikler Kaydedildi...

#5 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 14.12.2005 - 17:06

nie malesef,gayet güsel olmuş..hem o beceremes yazmayı
1+1=1

#6 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj
  • İlgi Alanları:Olmak istediği...

Gönderim zamanı 17.12.2005 - 18:20

En güzelidir gözümüzden düşen anlamsız yaşlar.. Umudun içinden çıkıp işte ben buyum dediğim o güzel kahverengili günlere merhaba diyebilmek..Birlikte kalburüstü yollarda adımlamak ve sıcak bir tebessümle sadece kendin için günaydın demek sabahın ilk sahatinde çöpcülere.. En güzel ayrılıkları yaşadığın sevgilinin baş ucuna bıraktığın Atilla İLHAN'ın şiirleriyle alıp çeketini gitmek.. Belki de en zorudur dediğin bu hayata karşı dimdik durmak,olmazsa olmazın kağıdın,kaleminin yine aynı yolda nefes verdiğin o'ya emanet etmek... benim dediğin tüm servetini ucuz bir kağıda yazılmış akit ile sevdiklerine taksim etmek.. yüzünü bile görmediklerine bir ömrünü katabilmek ve dönmeyeceğini bildiğin halde gittiğin yerden umut dolu mektuplar yazmanın ve okunan o mektupdaki umutlarla birlikte mendil sallamak geleceğe... Hoşçakal demeye korktuğum bir çok şey var hayatımda işte bu yüzden inat bir lisan ile HOŞÇAKAL diyorum tüm sevdiklerime...

Bazen laf olsun diye yaşadığımı düşündüğüm olmuştur. Benimkisi de böyle bir hissiyatın sonucudur. İşte bu yüzden akla gelen ilk kelimeleri sıralamak istedim bizden yazılar bölümüne...
Asrın yeni bir umdesi var, hak kapanındır.
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Neyzen'im...

#7 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj

Gönderim zamanı 20.12.2005 - 12:39

onlar sonsuza dek ayrildi
az önce, evt az önce aldigim bir haberle"bitti" hersey.. hersey bitti.
yasanmisliklar yitirildi. yasanacaklara yüz cevrildi.
oysa biz beraber sucuk ekmek yerdik tatil köylerinin en tenha piknik alanlarinda. biz gülerdik, tombala oynardik, kilic keserdik, siz basbasa vermis sohbet ederken cay isterdiniz benden. portakal soyardim bize. ayni masada yemek yerdik biz, cogu zaman ayni bardaktan su icerdik. mutluyduk! sanardim ben. biz mutluyuz sanardim.
simdi..
simdi gitmeye karar verdim. ne senin ne de senin olmadigin bi yere, hatta kimsenin olmayacagini bilebilecegim bi yere.
yüregime kar yagdi. az önce, simdi. artik "biz" olmadigimizi anladigimda..
ablam agliyo biliyo musun, kardesim yikildi haberdar misin, ya ben? benden bahsetmeyecegim bile. ellerinize saglik annem ve babam ellerinize..

#8 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 20.12.2005 - 12:51

Mutluluktan bahsetme. Ya siyah ya beyaz cunku. Beyaz ya da siyah. Arada bir ton yok. Kirik beyaz ya da koyu gri yok. Tutarsiz davranislara kararsiz duygular var. Abartmak, uzulmek. İste benim ozelligim. Durmak hic yok.
Durmak yok kosmak var. Nereye kosuyorum diye sormak, nereye varacagimi bilmek yok. Hiz kaybindan korkmak, dusunce dudaklarla gulmek var. Bir palet kac renk, guldukce aglamak mat mi durur parlak mi, dusunmek yok. Hayal etmek biraz var, ozlemek cok. Belki gitmek ama gel demek hic yok.
Silgi kaybolmus olabilir
yine de bir yerlerde
renkli kalemlerim hala var.
1+1=1

#9 inan

inan

tersceviroku

• Üyeler
  • 2.596 Mesaj

Gönderim zamanı 20.12.2005 - 21:12

Müsait telefonlarda yabancıların sesinde, Bir kal lazım ,sadece geri alabilmek için müsait mutluluğu gerisi gelmeyen klavye tuşlarında, kaldı belkide mutluluk her sözü verecek kadar aceleci, tutmayı unutacak kadar müsait mutluluklar.. müsait kelimesinin, burda geçme nedeni sadece sevgimden..

Bu mesaj inan tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 20.12.2005 - 21:13

Bîgâne-i mahabbetün olmaz gam-âşinâ
Ey dâğ-ı derdin eylemeyen merhem-âşina

#10 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj

Gönderim zamanı 22.12.2005 - 16:03

aldatmanin kelime anlami nedir?
tensel veya iliski anlaminda aldatmak apayridir ve bence buna daha farkli bi söz bulunmalidir.

aldatmak : kandirmaktir, güvendigin biri tarafindan ihanete ugramak, arkandan vurulmak, sasirip kalmak, ne oldugunu anlamaya calisirken bir taraftanda olanlari icine sindirmeye calismak, hakettim mi diye kendini sorgulamak, geceleri tavana gözlerini dikip "niye ama niye" diye kendini hirpalamak, mide kramplarina izin vermek, aglayamayacak kadar göz pinarlarinin kurumasi, ne yapacagini bilememektir. "NE YAPACAGINI BILEMEMEK"

evt aldatmak bence budur, sadece baskasiyla iliskiye girmeyi aldatmak olarak nitelendirilmemelidir. ki forum ortaminda bahsetmeyecegim tek konu da cinselliktir.

hava inanilmaz soguk. soguk kelimesi disari ciktigimizda anlamini yitiriyor, buz, buzdan adam, kutuplar, "kutup ayisi miyiz lan biz bu ne soguk" gibi düsünceler soguk kelimesinin yerini aliyo. sabah ise 10 da geldim, 11.30 da yemege cikip 14.00 de geri geldim. sabah patronumun pis pis bakmasindan, ögleden sonra firca yiyecegimi anlamaliydim.. ama anlamadim. bir insan nasil tam 45 dakika susmadan ve sürekli kücümseyerek bagrinabilir bugün ögrendim.

sigara icmiyorum, cidden.. hem de ben..
böyle krizlere de girmiyorum üstelik, sadece dudaklarim uyusuyo, parmak uclarimi hissetmiyorum, sürekli sigara düsünüyorum, saate bakiyorum, zaman gecsin diye ki; zaman gecince ne olacagi hakkinda da bi fikrim yok, hani cok kötü bi haber duyarim da aniden yakarim sigara ve o sigarayi hakederim gibi..
böyle bisey..

en güvendigim iki kisi beni kandirdi hayata daha az güvenle bakar oldum, hava soguk günesimi özlüyorum, sigaradan nefret etmek istiyorum, arkamdan vuranlarin gözümün önünde erimelerini mutsuz olmalarini ve onlari izlemeyi istiyorum. hep istiyom da e hani hayata ne veriyorum?
nankörüm nanköör..

#11 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 22.12.2005 - 16:14

Aldatmak : Varolmayan bir şeyi varmış gibi veya var olan şeyi varolmamış gibi gösterme eylemi...
Bu durumda sana var dediği yada yok dediği şeyin ne oldugu önemli...!!!!

smiley-sport036.gif  

#12 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj

Gönderim zamanı 22.12.2005 - 16:20

ya da var dedigi biseyin olmadigini ögrenmek. bu da aldatmak kelimesine esdeger biseyler cagristiriyo.

bugun hayat icin ne yaptiniz?
yani bugun baska insanlar icin ne yaptiniz? kendiniz icin ne yaptiniz?
bugün kayda deger ne yaptiniz?

bi cogunuz yattim diyo duyuyom sanki .)

#13 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 22.12.2005 - 16:26

Kayda değmemesi yaptıklarımı anlamsız mı bırakır bu düşüncede ?
Yaptım ama kayıtta kalmasın istedim.. Yemiyormu ?

smiley-sport036.gif  

#14 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj

Gönderim zamanı 22.12.2005 - 16:41

yemedi mi yazmak?

mesela ben bugun estramda birine yer verdim.

#15 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 22.12.2005 - 16:45

Güneşli'deki müşterim adsl şifresini yanlış yazıyordu, o yüzden internete giremiyordu.

Tekrar tekrar kontrol ettirdim, sonunda başardı. Sonra da teşekkür etti defalarca :)
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#16 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 22.12.2005 - 16:45

Bumudur kayda gecdiğin estramda birine yer vermek ne kadar kayda gecmeli ?

Toplu taşıma araclarında birilerine yer verebilmek kayda deger bişi deil vermemek kayda gecmeli..

Ayrıca yemedi tabi g.tümden korkarım ben....
Kayda değcek şeylere karar verme yetisine sahip deilim...

smiley-sport036.gif  

#17 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj

Gönderim zamanı 22.12.2005 - 17:08

simdi diyorum
tam simdi
sigaradan bir nefes ceksem.. tüm sinir hücrelerim canlansa, iste deseler iste bizim istedigimiz buydu.. sonra dumani yavas yavas ileriye üflesem..
tam bunlari düsündügüm anda bir ses bana, yapma gofi dese, bu kadar sabrettin, görüyosun iste öksürüyosun, nefes alamiyorsun, cildin kötülesmeye basladi, yeter artik havan gibi sigara iciyodun icme!
sen bitanesin aferim icmiyosun dese.
ne olur sanki deyiverse?

al iste hava kirliligi yapmiyorum ben 3 gündür, kayda geciniz efendim.

#18 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 22.12.2005 - 17:11

içme..

Kayda gecmicek hava kirliliğini düşündüğünden deil içmemen...

smiley-sport036.gif  

#19 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj

Gönderim zamanı 22.12.2005 - 17:27

hayal gücü..
belkide kendimde begendigim tek özelligim.
yilbasi programi yapan barlar haril haril afis bastiriyorlar. yani gencleri o barlara cekebilmek icin en süslü yazilari yazmamiz gerek.. ha o gencler de aklini kullanip kanmasin böyle sasali yazilara di mi ama?
50 ytl ymis, hersey dahilmis, cipsi, ickisi, patatesi bilmem nesi..
nasil itici geldi bana, evde bilgisayarimin basinda olmayi bin kere daha cok yeglerim.
orda sigara icenlere hayran hayran bakmaktan iyidir. yilbasi bilmem ne..
kimse hediye almicak, hatirlayip msj atmicaklar, üstelik bir yas daha yaslanacagiz ne gerek var?

hı?

#20 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj
  • İlgi Alanları:Olmak istediği...

Gönderim zamanı 22.12.2005 - 20:28

Neden vermiş olduğun birşeyden tiksinti duyduğun izlenimi bırakıyorsun sevgili brad abim.
Ya da ben mi yanlış sezinlerdeyim.
( Bahsettiğim sigarayı bırakman üzerine )
Asrın yeni bir umdesi var, hak kapanındır.
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Neyzen'im...