İçerik değiştir

- - - - -

Erdoğan, Davos Zirvesini Terk Etti

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 76 yanıt verildi

#1 BucuK

BucuK

: вєş’є вєş vαя :

• Dokunulmazlar
  • 6.410 Mesaj
  • İlgi Alanları:* qαγєτ ίlqίsίz *

Gönderim zamanı 29.01.2009 - 23:08

Kimse böylesini görmedi!
Davos'ta Türkiye ile İsrail arasında resmen Filistin restleşmesi yaşandı. Erdoğan, İsrail'i çocukları bombalamak ve Hamas'ı demokrasi dışına itmekle suçlayınca İsrail Cumhurbaşkanı Peres, sesini yükseltti.

Peres'in yaklaşık 22 dakika süren konuşması üzerine Erdoğan, ısrarla paneli yöneten gazeteciden söz istedi. Verilmemesi üzerine sinirlenen Erdoğan paneli yöneten gazetecinin eline vurdu ve ısrarla konuşmasına devam etti.

ÖLDÜRMEYİ İYİ BİLİYORSUNUZ

Erdoğan, İsrail'in öldürmeyi çok iyi bildiğini söyleyerek Peres'e yaşlı olduğunu ve sesini yükseltmesini de suçluluk psikolojisinden kaynaklandığını ifade etti.

Konuşması sık sık bölününce iyiden iyiye sinirlenen Erdoğan, Davos benim için bitmiştir diyerek paneli terketti.

#2 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 29.01.2009 - 23:18

Kimse böylesini görmedi!
Davos'ta Türkiye ile İsrail arasında resmen Filistin restleşmesi yaşandı. Erdoğan, İsrail'i çocukları bombalamak ve Hamas'ı demokrasi dışına itmekle suçlayınca İsrail Cumhurbaşkanı Peres, sesini yükseltti.

Yazılanın tersine başbakan Peresden sonra konuştu.

Peres'in yaklaşık 22 dakika süren konuşması üzerine Erdoğan, ısrarla paneli yöneten gazeteciden söz istedi. Verilmemesi üzerine sinirlenen Erdoğan paneli yöneten gazetecinin eline vurdu ve ısrarla konuşmasına devam etti.

Söz verilmekten ziyade moderatörün söz kesmesi söz konusu.. Başbakan konuşurken moderatör sözünü kesince tepki gösterdi

ÖLDÜRMEYİ İYİ BİLİYORSUNUZ

Erdoğan, İsrail'in öldürmeyi çok iyi bildiğini söyleyerek Peres'e yaşlı olduğunu ve sesini yükseltmesini de suçluluk psikolojisinden kaynaklandığını ifade etti.

Konuşması sık sık bölününce iyiden iyiye sinirlenen Erdoğan, Davos benim için bitmiştir diyerek paneli terketti.

Peres'e yaşlısın demedi. Benden yaşlısın dedi.

Ya da ben yanlış gördüm felan..

Ya da bi haber böyle saptırılabilir..

Ya da gel bize bazı bazı..

#3 BucuK

BucuK

• Dokunulmazlar
  • 6.410 Mesaj

Gönderim zamanı 29.01.2009 - 23:20

Davos'ta devam eden Dünya Ekonomik Forumu kapsamında düzenlenen ''Gazze Orta Doğu İçin Model'' oturumuna katılan Başbakan Erdoğan ile İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres arasında gerginlik yaşandı.
Başbakan Erdoğan, oturumun son konuşmacısı Peres'in ''sert'' sözlerinin ardından, oturum yöneticisinden, İngilizce konuşarak ''bir dakika'' süre istedi.

Panel yöneticisinin söz hakkı vermek istememesine karşılık, Erdoğan, Perez'e dönerek, şöyle konuştu:

''Sesin çok yüksek çıkıyor. Benden yaşlısın biliyorum ki sesinin benden çok yüksek çıkması bir suçluluk psikolojisinin gereğidir. Benim sesim bu kadar çok yüksek çıkmayacak. Bunu böyle bilesin. Öldürmeye gelince siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz. Plajlardaki çocukları nasıl öldürdüğünüz, nasıl vurduğunuzu çok iyi biliyorum.

Ülkenizde başbakanlık yapmış 2 kişinin bana çok önemli lafları vardır. Filistin'e, tankların üstünde girdiği zaman, 'kendimi bir başka mutlu addediyorum' diyen başbakanlarınız var. Tankların üzerine çıkıp da 'Filistin'e girince mutlu oluyorum' diyen başbakanlarınız var. Ve bana sayılar veriyorsunuz. İsimini de veririm, belki merak edenleriniz vardır.''

Peres'in konuşmasının salonda alkışlanmasıyla ilgili olarak da Erdoğan, ''Şu zulme alkış tutanları da ayrıca kınıyorum. Peki çocukları öldürenleri kalkıp da alkışlamak öyle zannediyorum ki insanlık suçudur'' dedi.

Başbakan Erdoğan'ın, ''Sadece size, iki söz söyleyeceğim...'' sözleri üzerine, oturum yöneticisi, araya girdi.

Erdoğan, ''sözümü kesmeyin'' diyerek, ''Tevrat'ın 6. maddesi der ki 'öldürmeyeceksin. Burada öldürme var. Bu da çok enteresan'' diyerek sözlerini sürdürdü.

Biri Oxford Üniversitesinde profesör iki İsrail vatandaşının, İsrail'i eleştiren açıklamalarını da elindeki notlardan okuyan Başbakan Erdoğan, oturum yöneticisine de dönerek, ''Sana da çok teşekkür ediyorum. Benim için de bundan böyle Davos bitmiştir. Daha Davos'a gelmem. Siz konuşturmuyorsunuz. 25 dakika konuştu, 12 dakika konuştum. Olmaz.'' dedi.

alıntı

#4 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 29.01.2009 - 23:23

Erdoğan'dan ilk açıklama

Başbakan Erdoğan olaylı toplantı sonrasında basın toplantısı düzenledi. İşte Erdoğan'ın açıklamaları...

Amr Musa Erdoğan'a destek için Basın toplantısında. WEF Direktörü: Derin endişelerimi iafade etmek istiyorum. Bugün olanlara rağmen barışçılo bir Ortadoğu yaratma tahüdünü memnuniyetle karşılıyorum. İlk turda konuşma süresi aşıldığı için konuşmalar kesilmek zorunda kalındı.

Başbakan Tayyip Erdoğan: Uluslararası alanda özgür bir tartışma ortamı yaratan Davosa Uluslararası barışa katkı yapmak için geldim. Son bir ayda yaşanan Gazzedeki insanlık trajedisini Davos ruhuna uygun olarak yansıtmaya çalıştım. .

Konuşmamda Ne İsrail halkını ne Perez'i ne de Musevileri hedef aldım. Panelde Antimum 8 dakika konuştu ben 12 dakika konuştum Amr Musa 12 dakikaya gelince sözünü kesti. İsrail Cumhurbaşkanı 25 dakika boyunca sesini yükselterek beni hedef aldı. Ben de görüşlerimi belirtmek istedim ancak modaratör bana söz hakkı tanımadı. Ben de bitmek üzere olan bir toplantıyı terkettim. Burada hedef srptırılmasın Benim tavrım modaratöre olmuştur. Yumuşak başlıyım ama uysal koyun değilim. Perez'in yaşına saygım nedeniyle sesimi çıkartmadım. Yoksa sesim ondan daha fazla çıkıyor. Doğru konuşmuyor. Tarih onu yalanlıyor siyaset onu yalanlıyor.

Kaynak : http://haber.gazetev...220750/1/Gundem

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#5 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 29.01.2009 - 23:31

Gönderilen Resim

Davos’ta yapılan Gazze konulu panelde Başbakan Erdoğan ile İsrail Cumhurbaşkanı Peres tartıştı. Erdoğan’ın İsrail’in Gazze’de ölçüsüz güç kullandığı yönündeki sözlerine Peres “Mübarek ve Abbas konuyu daha iyi biliyor” diyerek yanıt verdi.

Peres’in sözlerinin ardından tekrar söz alan Erdoğan İsrail liderine dönerek, “Sesin çok yüksek çıkıyor.Bu suçluluk psikolojisi. Siz öldürmeyi iyi bilirsiniz” dedi. Erdoğan bu sözlerin ardından “Davos benim için bitmiştir” diyerek paneli terketti.

Haberin devamı
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#6 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 29.01.2009 - 23:32

İsrail Cumhurbaşkanı Peres, Erdoğan'ın sert tepkisi ve sonrasında salonu terketmesi üzerine Erdoğan'dan telefonla özür diledi.

İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, Erdoğan'ı aradı ve 5 dakika süren bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Peres, Erdoğan'a 'Tepkim size değil, Hamas hakkında size verilen yanlış bilgileredir. Sesimi yükseltmemin nedeni de kulaklarımın az işitmesinden kaynaklandığı içindir. Özür diliyorum ve işbirliğimizin süreceğini umut ediyorum' dediği bildirildi.

kaynak : haber7

#7 BucuK

BucuK

• Dokunulmazlar
  • 6.410 Mesaj

Gönderim zamanı 29.01.2009 - 23:51

ben en ateşli yerini rastlantı sonucu izledim ve başlık aklıma geldi; tartışması bile savaş alanıyken ''Gazze Orta Doğu'da Barış Modeli'' olabilir mi diye
başbakanın tepkisini biraz duygusal buldum ama haklıydı, sadece üslup biraz daha devlet adamına yakışır olmalıydı diye düşünüyorum, bunun da önüne duyguları geçti sanırım.

sonuç olarak kutluyorum başbakanımızı

bi de bütün dünya bu vahşeti kınarken chp yine körü körüne muhalif olmak için onur öğmen ağzıyla "Tamamen cihad fikri ile konuşuyor." diyor pes diyorum başka da birşey demiyorum.

#8 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 30.01.2009 - 00:09

Nasılda kafa tuttu helal olsun paşam Tayyip'e...

Peres korkusundan hemencecik özür dilemiş baksanıza.

Bırakın Allah aşkına ağız dalaşı etmek yerine icraat zamanı şimdi.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#9 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj

Gönderim zamanı 30.01.2009 - 00:12

Savaş açsak seni keser mi çepni paşa? *lol

#10 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 30.01.2009 - 00:20

Varmı o yürek kostak efendi?

Bir taraftan İsrail'e özel yasalarla ticaret anlaşmaları imzala, sonrada bana ''daha az söz verdi'' diye oyun bozanlık et.

Bizde birşey demedik ki zaten , helal olsun dedik. Demedik mi ?

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#11 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 30.01.2009 - 00:24

Schwab, ''Çünkü Sayın Başbakan Erdoğan yakın ilişkilerimin olduğu ve güvenilir bir dostumuz olan bir kişi ve burada tüm organizasyon içinde Türk hükümeti büyük destek sağlıyor. Ancak burada daha fazla önemli olan husus ise bizler burada kendisinin Orta Doğu'daki barış için, oynamakta olduğu rol için tekrar tekrar teşekkür etmek istiyorum. Bu önemli görev ve sorumluluğu üstlendiği için hakkını her zaman teslim etmemiz gereken biri Sayın Erdoğan'' dedi.

Biz demiyoruz bakın onlar diyorlar zaten. Söyleyeceğiniz varsa ya Filistin'e bomba atanlara yada onların dostlarına söyleyin.

Her fırsatta bize çemkirmeyin.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#12 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj

Gönderim zamanı 30.01.2009 - 00:44

Hatrınımı kıracaaz önce ambargo koyalım sonra savaş da açarız..
Başbakanın bu konuşmasının analizini düzgün bi uzmandan dinlemek isterim. Ruşen çakır aha şimdi bindiler tepemize gibilerinden konuştu asaabımı bozdu. Hele Onur Öymen tam bi felaketti. Nası olurda bikaç oy daha alırız derdiyle eleştiriverdi her zamanki gibi. Bişey daha diyecektim de uykusuzluğumdan unuttum başka zaman derim nasipse .p

#13 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 30.01.2009 - 00:52

Kim ne derse desin hiç kimsenin hiç bir devlet başkanının yapamadığını yaptı kendi adıma gerçekten gurur duydum... Doğruyu bilip susanda suçludur diye bişey vardı, kimi neyi kandırıyorlar? Belki elindekini kullanmıyor, belki dediğiniz gibi yaptırım yapamıyor ki devlet işi böyyle hadi komşu küs bizden ekmek isteme bidaha vermem demek değil buda açık... Eee bilinen bişeyi dünyaya bu kadar net bu kadar güzel hiç bir devlet adamı diyemedi, ki adam gibi bir devletin başındakide bunu söyleyemediği sürece kimse dikkate almıyordu... Bence çooook güzel dedi. Büyük devletlerin sesi bazen herkesten farklı ve gür çıkar çıktıda gerçekten gurur duydum...

Haa işin birde diğer boyutu, IMF ve para bu insanlıktan aciz kulların elinde. Piyasaları altüst edebilecek güçleri mevcut denilir durur eğer paranoya değilse. Ha olurmu dersek Türkiyeyi kimse kolayca gözden çıkaramaz...

Vallahi büyük bir devlet gibi hissettim ülkemi ilkkez. Sonucu nasıl olur bilmem ama umarım ülkem için hayırlı olur...

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#14 Hammurabi

Hammurabi

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1.804 Mesaj
  • Konum:Di li Geçmiş zaman. hani şu uğruna cihan değen var ya...
  • İlgi Alanları:İlgilenmeye değecek HERŞEY.

Gönderim zamanı 30.01.2009 - 02:47

vaktin birinde bizim temsilcilerimizi kapı kulu askeri gibi durulardı niye dik dik durmyolar derdik dikdurana niye bacak bacak üstüne atmıyor dedik atana niye etkileyici konuşmuyor dedik konuşana niye tepki vermiyor dedik tepki verene niye dayılanmıyor dedik be allahın kulları kafa mı atsaydı daha ne istiyorsunuz
helal olsun tarzı her zamanki gibi kasımpaşa idi ama oda ona yakışıyor en azından çok bilip susanlardan değildi vallahi de billahi de helal olsun.

daha iyisini yapamıyorsan ve yapamayacaksan eleştirmeyeceksin boş küpe o...rup kendi sesinden korkmakla devlet yönetilmez...

son bir sözüm de altan öymen bey e adamlar seçimle gelmiş yani bir taraflarını yırttıkları demokrasi palavrasının kuralları ile oraya gelmiş bir partiye terörist muamelesi yapacak tanımayacak iki soba borusu pazarlarına düştü (ki atanın da samimiyetinden şüphe duyarım) diye vay efendim insanlarımız ölüyor diye çoluk çocuğun üstüne fosfor bombaları atacak sen haması savunuyor diye başbakanını eleştireceksin. sana değil eğer bu lafların yüzünden sana oy vereceklere acırım ne gelmişse müstehaktır derim.
efendiler uyanın dünün mazlumu (!) bugünün zalimi olmuş siz hala eski usul siyaset peşindesiniz bunu size öğretenler bile hatırlamıyor siz hala aynı teranedesiniz...
saygılar

Bu mesaj Hammurabi tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 30.01.2009 - 02:56

Beni övücü sözleri bırakınız geleceğe dair planları konuşalım.
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

#15 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 30.01.2009 - 10:55

Muhalefeti de her şeye muhalefet olarak görmek de beni uyuz ediyo.
Oktay ekşi kalkmış perez olgun adamdı demiş ya. utanmasa perez haklıydı diycek.
israille ilişkilerimiz biterse yanarız mahvoluruz biteriz tüh tüh tüh.
Keşke yapmasaydı böyle ayol, ne vardı sanki canım o kadar sinirlencek aaa ne kadar ayıp, .. *zong

Kim ne derse desin romantizma'nın dediklerine katılıyorum.
Bunu birinin demesi lazımdı. Başbakan yaptı.

Bir de şu var tabi.
Peres filistine saldırılardan önce türkiye'ye gelmiş.
türkiye'de başbakana barıştan filan dem vurmuş.
sonra gitmiş saldırılar başlamış.
Yani resmen Tayyip'i kandırmış.
Bunun da etkisi vardır elbet. Sen kasımpaşalıya yalan söylersen olacağı da budur işte.

#16 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 30.01.2009 - 11:50

Orayı terk etmesi güzeldi ve haklıydı ama Türkiyeye döndüğünde yaptığı açıklamalar Bir Başbakana yakışmadı kalkmış Peres beni aradı 5 dk konuştu hatta band kaydıda var diyor.

Tayyip rdoğan Başbakan olduğunu ve ülkeyi temsil ettiğini unutup siyasi parti lideri gibi bir dülellodan ayrıldığını belirtiyor var mı böyle bir şey?

Alıştı tabi milleti Ergenekondan içeri aldırmaya sanıyor Peresin telefon görüşmesinide Zekeriya Öze iletirim onuda içeri aldırtırım.

Gazeteciler ne konuştunuz diyor Erdoğan az bahsedip yarın İstanbul Büyük Şehir Belediyemisin Metro açılışında belki bazı şeyleri açıklarım diyor.

İşte yine siyasi rant peşinde acaba ülke gündemini değiştirmek için orayı terk etmesin ? eder mi eder siyasi çıkar için her şeyi yapacak bir siyasetcidir Tayyip Erdoğan.

AntiQa Tayip Erdoğanın onca kandırdı insanlar ne olacak ?

#17 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 30.01.2009 - 12:00

AntiQa Tayip Erdoğanın onca kandırdı insanlar ne olacak ?

Bir dahaki seçimde oy vermeyebilir bu kadar basit. :blowdown:

#18 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 30.01.2009 - 12:03

Eeee o zaman Tayyip Erdoğanı kandırdıysa Peres kendi neden Davosa gitti ki gitmeyerek tepkisini göstere bilirdi :blowdown:

#19 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 30.01.2009 - 12:07

Ama olmaz ki sen beni kandırdın ben gelmiyorum demek kasımpaşalıya yakışmaz. :blowdown:
Gidip de herkesin bildiğini yüzüne söylemesi ayrı bir şey.

Bütün dünya Filistin olayına sessiz kalıyordu.
Şimdi Tayyip böyle tepki göserince flash haber olarak geçmiş bütün ajanslardan.
Ve filistine kör şaşı bakanlar tayyipin bu hareketiyle "ne oluyo ya filistinde" demeye başladılar. :+1

Bence iyi oldu vesselam.
Diplomasi filan hikaye... :P

#20 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 30.01.2009 - 12:37

Oktay ekşi kalkmış perez olgun adamdı demiş ya. utanmasa perez haklıydı diycek.

Dükkana gelir gelmez köşe yazarları ne yazmış, internette haberler nasıl verilmiş diye göz gezdirdim.
Oktay Ekşiyi okuduktan sonra mailimi açtım ve " Köşe yazarıyım diye övünüyorsunuz ama gözünüz kör, dünyaya kapalı, yapılanları görmeden sırf karşı çıkmak olsunda ne olursa olsun mantığıyla ilerliyorsunuz ve ne yazıkki bunu göremeyecek kadar da körsünüz" diye yazarak "kör" olduğunu vurguladım.

Adam orada yanıt vermese bugün yerden yere vuracaklardı.
Gerekeni yaptı yine laf söyleniyor.
Sözün özü ;

Muhalefeti de her şeye muhalefet olarak görmek de beni uyuz ediyo.

Değişiklikler Kaydedildi...