Jump to content

Akıllı Olmak Gerek..(ergenekon)

• Please log in to reply
51 replies to this topic

#21 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9,354 posts

Posted 26.01.2009 - 16:36

Aslında ülkemizi çok güzel günler bekliyordu. Fakat bu Ergenekon denilen siyonist, sürrealist, oryantalist ve faşist örgüt ülkemizi kaos ortamına sürükleyerek bir ekonomik kriz yarattı. Bu ekonomik krizin tek sorumlusu Ergenekon'dur. Müslüman Başbakan Tayyip Erdoğan bizi darbeye karşı uyarıp, demokrasi için elimizden geleni yapmamızı istedi. Sağolsun kendisi toplumda bir darbe algısı oluşturarak vatan, millet ve demokrasi düşmanı bütün muhalif Ergenekoncuları içeri tıktırdı. Allah izni ile iddianamesi yakında, az sonra gelir. Sabırlı olmak lazım. Selametle...

Edited by Romanesque, 26.01.2009 - 16:38.

#22 olasali

olasali

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 29 posts

Posted 26.01.2009 - 16:45

İçerde iyi oLması yetmez akp hukumetı ıcerde aslan dışarda kuzu kesiliyor...bu yüzden yalnz içerde değil dışardada etkili olmak gerek boş laf değil iş yapmak gerek..

#23 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9,354 posts

Posted 26.01.2009 - 17:16

Bence dışarıda da çok iyiyiz. Özellikle Kerkük, Musul ve Irak konusunda süperiz. Mesela Barzani ve Talabani Irak'ta ABD için Deniz Kuvvetleri oluşturmaya çalışıyor, uluslararası denizcilik kurumlarına üye oluyor. Biz de buna karşılık pkk'ya silah bıraktırıyoruz. Daha iyi olmamız lazım daha iyi...

#24 olasali

olasali

• Üyeler
  • 29 posts

Posted 26.01.2009 - 17:37

Görünüşde iyi görünüyorlar arkadaşlar ... Amerikan uşağı coğu ama yanılıyorda olabilirz zaman gösterecek..

#25 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9,354 posts

Posted 26.01.2009 - 17:49

Evet o yüzden akıllı olmamız lazım...

#26 Alpero

Alpero

• Üyeler
  • 5 posts

Posted 26.01.2009 - 20:58

Evet akıllı olmak gerek..
Ergenekon bu ülkede askere olan inancı desteği bitirme hareketidir.. Ulu önder Atatürk, askerin arkasına halkı alarak bu ülkeyi kurdu. Askerin arkasında halk olmasaydı hiçbir şey yapamazdı..
Humeyri devriminde de polis vasıtasıyla askkere olan inanç, güven imha edilmişti.. Atatürk sempatizanlığını bitirmeye çalışan bir hükümetimiz var. Gerikafalı bir başbakınımız bunu bitirmeye çalışıyor. Şu an bu ülkede atatürk ilkelerine ters bir durum düştüğünde ilk tepkiyi asker verecektir. Asker olmazsa istediğiniziz herşeyi, islam devrimini mesela, yapabilirsiniz.. Buna dikkat etmek gerekir sayın arkadaşım..

#27 Alpero

Alpero

• Üyeler
  • 5 posts

Posted 26.01.2009 - 21:17

Aslında ülkemizi çok güzel günler bekliyordu. Fakat bu Ergenekon denilen siyonist, sürrealist, oryantalist ve faşist örgüt ülkemizi kaos ortamına sürükleyerek bir ekonomik kriz yarattı. Bu ekonomik krizin tek sorumlusu Ergenekon'dur. Müslüman Başbakan Tayyip Erdoğan bizi darbeye karşı uyarıp, demokrasi için elimizden geleni yapmamızı istedi. Sağolsun kendisi toplumda bir darbe algısı oluşturarak vatan, millet ve demokrasi düşmanı bütün muhalif Ergenekoncuları içeri tıktırdı. Allah izni ile iddianamesi yakında, az sonra gelir. Sabırlı olmak lazım. Selametle...

Samanyolu haber izleyen izleyici kitlesi..
Çok iyi günler bekliyordu canım. Harika günler türkiyedeki tüm kurumlar özlleştirildiği zaman güzel günlere geliriz(!) sonuna ist getirdiğin kelimelr sayesinde havalı olduğunu zannetme.
ülkede bir yılda sanayi %16 , tarım %45 geriledi..git gide dışa bağımlı oluyoruz süper günler bizi bekliyor yurttaşlarım(!)
Bir hahamın, bir pkk itirafçısının lafına, belge olmadan bakmak gerizekalılık at gözlülüğü takmaktır.. Yanlızca bir doğru vardır sizin için..Senin düşünceni savuınan adamı belgeye ihtiyacı yoktur zaten..
Cumhuriyetin ilk yıllarında bile kendi uçağımızı üretiyordu.. Eee şimdi ?? bi silah üreten MKE'miz vardı onuda özelliştirdi sayın başbakaınızmız..
eveet hala çok güzel günler bizi bekliyor arkadaşlar... Filistinin tarihihini okuyun .. israilin büyümesini okuyun.. Tarih okuyun tarih! .. Samanyolu, kanal7 izleyip gaza gelmeyin buralarda..

#28 Alpero

Alpero

• Üyeler
  • 5 posts

Posted 26.01.2009 - 21:19

Evet, yarın bu saatlerde geri gelcem bakalım karşılık vermişmi Tayyip sempatizanaları..

#29 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16,791 posts

Posted 26.01.2009 - 23:09

Konu ekonomik ye kaymış şunu kaçırmayalım.Ekonomide milli görüş ya da adına her ne diyorsanız ona benzer bir şey olmadı.Kemal Derviş eli ile IMF kontrollü bir ekonomi düzenlemesi oldu.şunun şurasında bir kaç sene önceye kadar IMF heyetleri kredi dilimlerini serbest bırakmaya gelip duruyorlardı.Şimdi yeni antlaşma için yine IMF ile pazarlıklar sürüyor.Anlaşınca herşey yine güllük gülistanlık olacak :mad1:

Benim ergenekon konusunda da şunu belirtmek isterim ki; ordu bu operasyonlardan rahatsız değil.Her olayın hukuk çerçevesinde çözülmesi taraftarı veya karışmama taraftarı.Şimdi insan ister istemez acaba tüm isimler için söylenemez tabii de bazı isimlerin gerçekten de tasviye edilmesi ayıklanmasını ordu üst düzey subayları da mı destekliyor istiyor...

Diğer taraftan da en son göz altına alınan bir subay 3 gün ortadan kayboluyor sonra üzerinde silah yerlerini gösteren krokilerle ortaya çıkıyor...

Ergenekon konusu daha çok su götürecek gibi...

Yaf İran da nasıl nasıl askere güven gitti yaa düpedüz ordunun bir kısmı desteklemişti humeyniyi.Hangi ülkede olursa olsun eğer ordu siyasete karışmak isterse aksi yönde bulunan kim olursa olsun devirir olmadı iç savaş çıkar yine devirir.
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Posted Image

#30 Alpero

Alpero

• Üyeler
  • 5 posts

Posted 27.01.2009 - 00:47

Yaf İran da nasıl nasıl askere güven gitti yaa düpedüz ordunun bir kısmı desteklemişti humeyniyi.Hangi ülkede olursa olsun eğer ordu siyasete karışmak isterse aksi yönde bulunan kim olursa olsun devirir olmadı iç savaş çıkar yine devirir.

İlk başta sağlam bir orduları vardı,
sonra askerin üzerine gidildi.. yerine kendi kafalarındaki adamları soktular.. en sonunda önlerinde hiçbir güç kalmamıştı..
hepsi bize de yapılıyor..
Eskiden en güvenilen kurum &70-80 askeriye idi.. Birdaha ki anketlerde %50 lere kadar düşeceğini bekliyorum şahsen..

#31 atlantisli

atlantisli

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1,241 posts

Posted 27.01.2009 - 02:38

:) :P :P

#32 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5,693 posts

Posted 27.01.2009 - 11:05

Posted Image

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#33 olasali

olasali

• Üyeler
  • 29 posts

Posted 27.01.2009 - 18:44

Biz ne Samanyolu Tv izleriz nede Tayyip sempatizanlarıyız banaysa eğer bu sözlerin...

Biz sadece ülkenin iyiye gitmesini isteyen ve bu yolun sadece milli görüşden geçtiğine inana kimseleriz ve bu davamızın ne kadar haklı olduğunu geçmişte gördünüz Gelecekde Allah izin verirse yine iktidar olunca yine göreceksiniz ve bu söylediklerinizi yutmak size zor gelecektir...Eğer geçmişteki hükümetlerin neler yaptığına bakarsanız hatta kıbrıs harekatına bakarsanız milli görüş ün tek kurtuluş yolu olduğunu anlarsınız vesselam...

Atatürk çok ileri görüşlü bir insandı çok zekiydi ... say say bitiremeyiz . Ama Atatürk Öldü Atatürk öyle diye diye Chp nin peşinden gitmek afrikada hiç okula gitmemiş hiç bir şey bilmeyen insanların bile yapacağı birşey değiL . Lütfen biraz gerçekci olaLım arkadaşlar ülkemizin daha ileri gitmesini istiyorsak doğru yolu bulmak için uğraşmalıyız. Öyle oturduğumuz yerden ülke elden gidiyor demekle olmuyor bunlar bilmem anlatabildim mi...

#34 Alpero

Alpero

• Üyeler
  • 5 posts

Posted 27.01.2009 - 19:18

iyi satılsın türk telekom, satılsın mke, satılsın petkim..
dışa bağımlı hale gelelim.... herşeyimizle.. silahlarımızada dıştan gelsin.. Birileri tarımı bitirdiği için yunanistandan buğday ithal edelim..., Evet evet ülke elden falan gitmiyor hala..

Rusya, iran herşeylerini silahlarını kendileri üretirler.. işte bu yüzdendir ki gerektiğinde amerikaya kafa tutabilecek cesaret vardır adamlarda..
Sen bi k..ırak operasyonu için amerikadan telefon bekledin.. izin istedin .. İyi ya hala ülke süper günlere gidiyor.. Evet kandırınız kendinizi hâlâ ortodoğunu en güçlü devleti türkiye die..

Edited by quStah, 27.01.2009 - 19:26.
Bi üstten alıntı yapmıyoruz - quStah -

#35 olasali

olasali

• Üyeler
  • 29 posts

Posted 27.01.2009 - 21:40

Arkadaşım yazımı okumadın O yüzden yorumunu ve eleştirini kabul etmiyorum ben Akp yi desteklemiyorum Birçok yanşışları var cunku...

#36 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5,671 posts
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Posted 27.01.2009 - 22:01

konu nerden nereye geldi. ben de okurken bi yoruma takıldım. şu şeriat meselesi. bu ülkede halk tarafından hiç bir zaman şeriat gelmiyeceğine inanan bir kimseyim. bu ükeyi," başörtülüler çoğaldı aman şeriat geliyor!!!" diyenler bence halt ediyolar. bu ülkenin halkı bilhassa köylüsü ile sonra kentlisi ile  hiç bir zaman şeriata müsaade etmez. baş örtülüler hemen şeriatçı damgası yiyor bu ülkede. en azından ben kendi çevremda de gözlem yapıyorum. bir çok baş örtülüler bunu inançlarından da öte sırf popülist görüntü uğruna yapıyolar. baş örtülü, hatta alta bandan çekmiş bayan, erkek arkaşının yanında bira içmesinden rahatsız olmadan onunla vakit geçirebiliyor!!! len bu hatunların her taraı şeriatçı olsa ne yazar??? çevremde bir bakıyorum başı açıklar başını kapatıyo. bir bakıyorum bi süre sonra eski hallerine dönmüşler! bunlar mı şeriatın ayak sesleri??? ben yemem en azından aabi, yiyenler önden buyursun. lütfen konuları evirip çevirip şeriat tehlikesine getirmeyelim. hiç gerçekçi değil çünkü. ;)saygılar,
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#37 olasali

olasali

• Üyeler
  • 29 posts

Posted 27.01.2009 - 22:28

attalia sana katılmamak mumkun mu ? Şeriat tehlikesi yok boyle birşey .. bunları cıkaran ulkenin ileri gitmesini istemeyenlerdir 28 şubat öncesi dönemde hizbullah ı cıkaran irticai tehlike var diyenlerde bunlardır.Birisi böyle birşey diyorsa onu dinlemekden vazgeçinin tv deyse kanalı değişin... Eğer o gibi insanlar zamanında dinlenmeseydi şuan ulkemiz çok daha gelişmiş cok daha modern herşeyin otesinde AMerikan uşağı olmayacaktı... Yumruğu masaya koyduğunda birşey yaptırabılecektı boş Laf değil Söyledikleri Dinlenecek bir ulke olacaktı...

#38 lena

lena

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 105 posts

Posted 27.01.2009 - 22:40

Osmanlı taktiği gibi bir şey bu ergenokon, dış kaynaklımı deyilmi bilinmez ama türklüye yönelik gibi, osmanlıda türklüye yönelik eylemlerine benzetiyorum ben.

#39 Hammurabi

Hammurabi

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1,804 posts
  • Konum:Di li Geçmiş zaman. hani şu uğruna cihan değen var ya...
  • İlgi Alanları:İlgilenmeye değecek HERŞEY.

Posted 27.01.2009 - 22:46

herkes herşeyi herkesten daha iyi biliyor (!) bu ülkede peki bir allahın kuluda soruyor mu acaba biz niye sürekli küçük hüsam gibi dizlerimizin üstünde duruyoruz hala...
insalar birbirine hala ocu bucu dinci inci zenci vs. gibi ileri (!) zekalı yaftaları hakir gördüğü sürece de kimse bir arpa boyu yol ilerleyemeyiz bu millet 3000 senedir her şeyi öğrendi ama gerçekten bir olmayı öğrenemedi ben buna yanarım.

Edited by Hammurabi, 27.01.2009 - 22:49.

Beni övücü sözleri bırakınız geleceğe dair planları konuşalım.
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

#40 olasali

olasali

• Üyeler
  • 29 posts

Posted 28.01.2009 - 17:29

Barış Zamanında hayatta birlik olmazlar hep savaşta veya olağanüstü hallerde bir arada oluyorlar... zaten bunu başardığımız zaman gerisi gelecektir elbet.Komşuluktada öyle değilmiyiz birbirimizi yeriz kendi aramızda ama yabancı biri diğerimize birşey yapsa hemen ayağa kalkar dersini veririz bizde böyle bir miiletiz 3000 yıl daha öğrenemeyiz :P

Similar Topics Collapse

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users