İçerik değiştir

Akıllı Olmak Gerek..(ergenekon)

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 51 yanıt verildi

#1 olasali

olasali

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 29 Mesaj

Gönderim zamanı 20.01.2009 - 19:19

Arkadaşlar yakın tarihimize baktığımızda;

Türklerle Kürtleri birbirine düşürmek istediler.

Sünnîlerle Alevîleri birbirine düşman edip çatıştırmak istediler.

Dindarlarla laikleri, barış kabul etmez iki hasım sektör haline getirmeye çalıştılar.

Sağcılarla solcuları... Şucularla bucuları...

Bundan maksatları neydi?

Toplumsal barışı ve mutabakatı yıkarak Türkiye'yi parçalamak mı istiyorlardı?

Hangi Türkiyeli ülkesinin, vatanının parçalanmasını ister?

Bunların amacı neydi?

Biz Türk, Kürt, Çerkez, Gürcü, Arnavut, Boşnak, Pomak ve daha bir yığın etnik kökene mensup vatandaşlar bu ülkede barış ve mutabakat içinde yaşamak istiyoruz ama birileri buna izin vermiyor. Böyle bir şeyden hiç memnun olmuyor. Neden?

PKK meselesini kurcalayın, ardından Ermeni emelleri ve planları çıkacaktır.

Ergenekon'un ardında böyle hesaplar vardır.

Türkiye'nin menfaatleri Arap ve İslâm dünyası ile sıkı bir işbirliği içinde olmaktır. Ergenekon iradesi ise İslâm dünyasından uzak durmamızı ve İsrail ile sıkı işbirliği yapmamızı istiyor.

Niçin?

Birileri yirminci yüzyılda dünyada iki Yahudi rejimi kurulduğunu iddia ediyor...

Yakın zamana kadar Türkiye ile Suriye, sınır komşusu olmalarına rağmen sanki Moğolistan ile Nikaragua kadar bir birlerine uzaktı. Niçin? İki komşu devletin yoğun ticaret, turizm, kültür, eğitim ilişkilerine sahip olmaları gerekmez miydi? Hangi irade bunları ayırmış, aralarına aşılmaz duvarlar çekmiştir?

Hangi irade Türkiye'yi bir İsrail kolonisi haline getirmeyi amaçlamıştır?

Türkiye'nin yakın tarihini, bugünkü halini, Ergenekon'u ve saireyi anlamak istiyorsak bizde bir buçuk milyon Kripto Yahudi ve çok miktarda Kripto Ermeni bulunduğunu hiç hatırdan çıkartmamamız gerekir.

Türkiye'nin bugünkü hale gelmesinde Haçlıların, Siyonistlerin, ABD'nin, AB'nin büyük rolü olmuştur.

Türkiye halkının çekirdeği ailedir. Yıllardan beri sinsice aileyi yıkmak istiyorlar. Aile yıkılınca belki Fransa yıkılmaz ama Türkiye mutlaka yıkılır.

Zinanın suç sayılıp cezalandırılmasını niçin istemediler?

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, bütün Avrupa ülkelerinin üniversitelerinde başörtüsü serbest olduğu halde Türkiye'deki yasağı niçin kaldırmadı, niçin hukuk dışı bulmadı?

Van'ın meşhur kalesi dibindeki şimdi düzlenmiş bulunan eski Van'da iki harap cami vardır. Bunlar niçin mükemmel şekilde restore edilip hem ibadethane, hem kültür merkezi olarak hizmete açılmıyor? Hangi irade buna izin vermiyor? Bu camiler perişan ve terk edilmiş vaziyette iken Ahtamar kilisesi müceddeden restore edildi ve devlet töreni ile açıldı.

Bugünkü Ergenekon'u anlamak için 1923'te Başhaham Hayim Nahum'un aracılığı ile hazırlanmış olan "Gizli Lausanne Protokollerini" bilmek gerekir.

Bu protokoller hakkında niçin araştırma yapılmıyor?

Korkuyorum, Ergenekon Türkiye'yi çökertebilir.

Arkadaşlar birazda başka konuya değinmek istiyorum...

Sağcıları, Solcuları Şunları bunları diye yazdım.Bu insanların emin olun ki hiç biri Türkiye'nin bulunduğu noktaya gelmesini istemezlerdi.Hepsinin isteği daha ileride daha gelişmiş daha aydın bir ülkeydi...

Allah Devletimizi ve Aziz milletimizi Korusun..

Bu mesaj Mel G. tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 20.01.2009 - 21:41

#2 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 21.01.2009 - 00:05

Allah Devletimizi ve Aziz milletimizi Korusun..

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#3 turu

turu

• Üyeler
  • 82 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2009 - 22:25

geçmişte yapılan danıştay saldırısı ve cinayetleri,bu ülke halkının inanan insanlarının üstüne yıkmaya çalışan,apo hainine yapılan suikasti,yine ona haber vererek kurtulmasını sağlayan,apo yu ve beslediği vatan hainlerini bekaa da ziyaret edip çiçek veren sözde cumhuriyetçi,sözde aydınları ve bu gün onlara gözü kapalı destek veren at gözlüklü,dar çerçeveli insanları anlamak mümkün değil...sizler hangi cumhuriyet adına bu eylemleri yapma hakkına sahipsiniz ki..hangi vatanperverlik uğruna apo yu devletin elinden kurtarmak istersiniz?inanan insanları hangi mantıkla katil gibi göstermeye çalışıp,rejim karşıtı havalarına sokarsınız?hizbullahın eline silah verip eğiten siz,rejim elden gidiyor,şeriat gelecek diye yaygara yapan yine siz..bayrak mitinglerini düzenleyen siz,bayrak düşmanı apo yu kurtaran yine siz..cumhuriyet savaşçısıyız diye ortada dolanan da siz,cumhuriyetin en büyük erdemi demokrasiyi sindiremeyip,darbe yaptırmak isteyen de sizsiniz...
kısaca anladığım o ki,ülkemde hiç bir şey göründüğü gibi değil,hiç bir şey anlatıldığı gibi değil...herşey bize gösterilmek istenen gibiymiş ve biz hep bize gösterilen filmi izlemiş ve ona inanmışız..
yüce ALLAH devletimizin ve milletimizin birliğine zeval vermesin...
halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi

#4 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2009 - 00:34

turu oğlum, git işine !

Apo köpeğinin köpeklerine kemik atanın senin ayak tabanlarını yaladıkların olduğunu göremeyecek kadar safsın...

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#5 olasali

olasali

• Üyeler
  • 29 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2009 - 10:25

ALtına imzamı atarım... Eğer Demokrasiyi içlerinize sindirebilseydiniz halkın istediğini rahat bıraksaydınız şuan ülkemizin geldiği seviyeyi hayaL bile Edemiyorum..Zafer yakındır inşallah! Demokrasi halkın kendi kendini yönetmesidir. halk egemenliğidir Bu ülkede demokrasi diye birşey yok İşbirlikçiler mutlakiyeti var..buda bir saltanattır demokrasiyle Alakası yok. Ülkenin başında 2 seneden fazla darbe yapılmadan kalan bir hükümet olursa anlayin ki işbirlikcidir..

#6 olasali

olasali

• Üyeler
  • 29 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2009 - 10:27

turu oğlum, git işine !

Apo köpeğinin köpeklerine kemik atanın senin ayak tabanlarını yaladıkların olduğunu göremeyecek kadar safsın...

Sizde haklısınız ki Bizim desteklediğimiz insanlar herşeyini feda ediyor ülkeleri için Ama kimin için feda ediyorlar sizin gibi birşey bilmeden konuşacak kadar aciz geçmişini bilmeyecek kadar miskin olanlarımı Çok yazık...

#7 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2009 - 13:56

Şu siteye o kadar söyledik yaş sınırlaması koyun diye saygı değer yöneticilere!

Çoluk çocukla muhatap ediyorlar bizleri...

Siteye gelip 3 msj yazıp kaçan korkaklardan olacağınıza, mertçe başkalarının düşündüklerini söyleyecek kadar

cesareti bulduğunuz kadar onların arkasında da duracak azmi gösterin.

Desteklediğiniz insanlar herşeyini feda ediyor *zong Evet onurunu haysiyetini feda etmiş olabilirler o destekledikleriniz

ama bu ülke için , vatan için hayatlarını feda etmişlerle bir tutarak hakaret etmiş oluyorsunuz. Ve zatı şahanelerinize aynen

iade ediyorum...

Darbelerden en büyük zararı görmüş insanaları , darbecilikle suçlayan ABD işbirlikçilerine sadece acıyorum.

Vurun vurun Türk Ordusuna , Türk Hukukuna, Türk Siyasetine birer çivide siz vurun. Çünkü öyle gördünüz, öyle okudunuz,

öyle beyinleriniz yıkandı...

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#8 olasali

olasali

• Üyeler
  • 29 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2009 - 14:25

çoluk cocuk dediğin kişi bu konuları iyi biliyor Trabzonun en iyi anadolu lisesinde okuyor ve bilmediği konularda hemen araştırma yapıor *zong

Biz hiç bir yere kaçtığımız yok herşeyi tartışmaya varız Bilmediğimiz eksik yerleri öğrenmeyede hazırız

Bizim Orduyla aLakamız olmamıştır. Ekonomiyi 9 ay da nasıl Kalkındırığımıza bakabilirsiniz. Kimse bunları Görmüyor neden! gösterilmek mi istemiyor düşünmemiz lazım..Allah ' ın yardımlarıyla Yeniden iktidar olduğumuz da bunları tekrar yapacağız yine darbe olacagığını bile bile Erbakan hocam yaptıgı bır acıklamada biz Darbe olacagını bılıyoruz en fazla 1 sene iktidar da kalacağız ama biz yapalımda onlar gorup belkı utanır demiştir..

Olasali

#9 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2009 - 14:52

9 ayda kalkınan ekonomi, geri kalan 3 ayda yerle bir ,toz duman,darmadağın ve paramparça olmuştur.. *zong

Bu mesaj gLamour tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 26.01.2009 - 14:53

Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#10 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2009 - 15:53

Prenses söylemis söyleneceği...

Hayat sadece okulda kantinden alınacak bir simit parasının etrafında dönmüyor , sevgili küçüğüm. Benim çocuklarımada

şu anda sadece onunla mutlu olmak yetiyor ve öğlede olmalı. Sizler okulunuza ve derslerinize sarılın. Bırakın , Ergenekonmuş, türbanmış, oymuş, geçimmişi...

Bizim orduyla gayet güzel alakamız olmuştur! bundan da sevgili küçüğüm utanmak değil gurur duymak gerekir.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#11 olasali

olasali

• Üyeler
  • 29 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2009 - 16:09

o anLamda askerle işimiz olmamııştır demedim sende anladın da anlamazlıkdan geliyorsun beLLi.. Neden 3 ayda yerle bir oldu Bu kimin sucudur iyi düşün iyi düşün bilmeden konusma! Belki sizin Aldığınız maaş şuan Refah partisi olmasaydı ne kadar olurdu bunuda dusunmek gerekir Vesselam..Derslere elbette çalışıyoruz bu bizim asıl görevimiz lakin boş kaldığımızda interntte oyun oynamak vs. yerine ulke sorunlarını inceliyoruz kötümü yapıyoruz iyimi ? Sizin bizim gibilere yol göstermek ve bilmediğiniz şeyleri bizden oğrenmek ıcın caba göstermeniz gerekirken boş boş konuşuyorsunuz coluk cocuk dediğin kişiden önce daha çok bilgin olacak...

#12 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2009 - 16:10

Ülke sorunlarını mı İnceliyorsun inceledin çözüm gerekirse ne yapa bileceksin ? Siz kaç kişisiniz ?

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#13 olasali

olasali

• Üyeler
  • 29 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2009 - 16:16

Tek kişiyim :huh: Bu kadar cahil olmayın ne olur ya herkes ülke sorunlarını benım kadar bilse bu ülkede kimse saman altından su yurütemez bilecektir bu işlerin peşinde koşacak milyonlar vardır ama sizin kadar ulkeye duyarsız ve ben vatanımı cok sevıyorum dıyenler oldukdan sonra adamlar istedğini yapar sizin gibilerde bakarsınız biz gelecekte bu ülkenın yonetıcılerı olabılecek kısılerıyız Bunları şimdiden bilirsek ilerde yapacaklarımız daha kolay olur çünkü geçmişte olanları bilmiş olacağız...

#14 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2009 - 16:20

Atatürk'e düşman olarak yetişmede ne olursan ol...

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#15 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2009 - 16:20

Neyse sen devam et yere çakılınca yine harabe.nete gel görüşelim.Senin dediğin konuları burda herkes hem tersten hem düzden okudu bitirdi.Hadi kendine başka site bul belki o sitede yeni doğmuş kişilere Ülkemizi ve kendini tanıtırsın.

Böyle ben şuyum ben buyum diyeni çok gördü bu site o yüzden kendi aklın sana kalsın belki çıkış düğmesini bulmaya yarar :huh:

Bu mesaj Ysf tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 26.01.2009 - 16:22

#16 olasali

olasali

• Üyeler
  • 29 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2009 - 16:25

Atatürk yalnız sizin atatürkunuz zaten :huh: Atamızın yolundayız siz merak etmeyiz Çıkarım ben cokda birşey kaybetmem :P Cevap veremeyecek kadar acizsin ysf biraz daha çalış belkı karsımda durursun :)

#17 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2009 - 16:26

Neden 3 ayda yerle bir oldu Bu kimin sucudur iyi düşün iyi düşün bilmeden konusma!

İlk olarak benimle lütfen bir daha cümlelerin sonuna ünlem ekleyerek konuşmayınız. İkinci olaraksa, ekonominin bu hale gelmesinde benim ya da senin ya da diğerinin hiç bir kabahati günahı yok.. Vardır diye bilir misin..? Yanlış uygulanan politikalar yüzünden, işini yapmasını bilmeyenler yüzünden, birileri sırf daha zengin olsun diye,birilerine yaranmak için belki de, şu an ısındığımız yakacaktan ,aydınlandığımız elektrikten,içtiğimiz suya kadar her şeyi %80 daha fazla ödüyoruz.. Eve giren gelir hep aynı bir senedir.. Ama giden gelir % 80 daha fazla.. Bu kimin suçu söyler misin..? Kesinlikle benim değil.. :huh:
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#18 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2009 - 16:27

şimdi ben sana cevap vereceğim sonra sen bana derken konu uzayacak değişik yerlere gelecek o yüzden sen sorunları çözmeye çalış ben buralardayım çözemediğin yerde haber ver çözeriz.

şimdi güzel bir cevap verde bana alta kalayım :huh:

#19 olasali

olasali

• Üyeler
  • 29 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2009 - 16:29

bende sana cevap vermiyorum konu uzar gider o zaman böyle cevap verilerek uste cıkılabiliyorsa üsteyim :huh:

#20 olasali

olasali

• Üyeler
  • 29 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2009 - 16:32

İlk olarak benimle lütfen bir daha cümlelerin sonuna ünlem ekleyerek konuşmayınız. İkinci olaraksa, ekonominin bu hale gelmesinde benim ya da senin ya da diğerinin hiç bir kabahati günahı yok.. Vardır diye bilir misin..? Yanlış uygulanan politikalar yüzünden, işini yapmasını bilmeyenler yüzünden, birileri sırf daha zengin olsun diye,birilerine yaranmak için belki de, şu an ısındığımız yakacaktan ,aydınlandığımız elektrikten,içtiğimiz suya kadar her şeyi %80 daha fazla ödüyoruz.. Eve giren gelir hep aynı bir senedir.. Ama giden gelir % 80 daha fazla.. Bu kimin suçu söyler misin..? Kesinlikle benim değil.. :huh:

Kardeşim sana birşey dediğim yok benim 3 ayda yerle bir oldu dedin ama 3 ayda neler oldu onları düşünmek gerekir diyorum ben..Bıraksaydılar 3 ay da ne yüzde 80 zamn olurdu nede birşey aksine dahada artacakdı maaşlar cunku milli görüşün uyguladığı havuz sistemiyle ülkenin ne kadar zengin oldugu goruldu Bunu cekemeynler askerlern bir bolumunu kullanarak darbe yaptılar ve istedikler i seviyeye doğru gidiyor ülke.. Ne sen nede ben kimse bu ulkenın bu duruma gelmesını ıstemeyız suan bız burda niye tartısyoruz hep ulkenın daha ılerı gıtmesi için.