İçerik değiştir

- - - - -

O Benim ; Sahibinin Sesi ... Gelgitlerim

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 221 yanıt verildi

#201 Nar

Nar

kendi hayatımın başrol oyuncusu :))

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj
  • İlgi Alanları:ıslak mendiller..Kağıttan gemiler..

Gönderim zamanı 17.09.2009 - 13:35

alsancakE24.. beğenmen sevindirdi beni teşekkürler

kılıç.. geldim bi iki şey daha karalamıştım paylaşayım
Bir yürek ki yanmaz yürek denir mi ona
Sevmek haram yüreğinde ateş olmayana
Bir günü sevgisiz geçirdinse yazık
En boş geçen günün o gündür inan bana

#202 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 17.09.2009 - 13:36

Yenilmek üzereyim düşlerime..İzin verme

Yenilmek üzereyim varlığına inat yaşadığım yokluğuna. Acıya alışmak gibi bişeydi bu .Adını koymaktan aciz olduğum rüyaların hapsindeyim. Yolum doğru olduktan sonra varırım sanmıştım yolun sonundaki o ışık hüzmesine. Çekilen acılarımınsa Günahlarıma kefaretim sanırdım. Sandım ..Yanıldım demek için çok erken..

Gitmek için çok erken..Tıpkı gelme vakitlerininde aceleye gelmesi gibiydi .. Gitmeye bu kadar acele etmesen ..Biraz daha kalsan.Biraz daha bu şehri koklasan. Biraz daha çimenlerine yalın ayak bassan. Biraz daha koşsan yollarında .. Bu kadar erken gitmesen.Sonunu unuttuğumuz şarkılar gibi olmasa anılar. Bir şarkı olsam bir sabah anlamsızca diline dolansam. Ve adım diline o kadar güzel yakışsa ki söylemekten hiç sıkılmasan..Kalbimde yer edinmişken çok erken oldu her yaşanılan. İlkkezlerimiz o kadar az olduki. Gel çoğaltalım bize dair düşleri. Cümlemizin tırnak içine aşkımızı saklayalım. Geriye kalan cümlenin hiç bi kiri bulaşmasa bize. Sevgisiz cümlelerin içinde tek pembe olan bizim aşkımız olsun. Bilirsin tırnak içi kelimeleri kimsenin el süremediği tek temiz kalmış yerdir cümlede. Temiz işte bu AŞK…

Ve dünyam çok karışmaya başladı , tüm dünyayı dışımızda tutmak çok zor bilirim. Çok zor ama istersen deneyebilirim.. Herşeye rağmen sterilize yaşayabilirim seni. Duydun mu ???????? Seni yaşayabilirim .. Sadece iznin gerekli ..Kalbini kalbime taşımama..
Bir öpücük olsa ya tüm bu kilidi açan. Kokunu çeksem ya içime , ellerim kaybolsa ya ..Zaten bilirsin kalbimin aksine miniik ellerim..Ve inan sende kaybolabilirim. Varlığımı hissettirmeden de yaşayabilirim. Şöyle bir köşede sana ilişmeden kıvrılırım bi köşeye istemem hiçbişey
senin bakışlarınla yetinebilirim..
Bugüne kadar dinlediğin o binbir gece masallarının hepsini unutturabilirim.. Sana büyüdüğümü .. O bıraktığın yerde kalmadığımı hatalarımdan dersler aldığımı kanıtlayabilirim.

Git dersen eğer .. Nefesin nefesime bir yüktür dersen . Kalbin kalbime fazla yada küçük gelir dersen . Ben seni sevemeem dersen..

GİDEBİLİRİM….

#203 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 17.09.2009 - 13:38

Sen bir ölünün nesini seversin ? Bir gün ölüp yitsem

Ben tükenişlerin arefesinde , sana yokluğumu bayram hediyesi versem , sen yanında hep taşırmısın beni ,kalbinde bi köşem olsa ya da olmasa hiç bir şeyim

Sahi ..Hiç bunları konuşmadık seninle konuşamadığımız o kadar şeyin arasında ufacık bir detay sadece . Bu sabah detaylara takıldım . Düşünüyorum .. Aynı zamanda düşünmeni istiyorum .

Sen bir ölünün nesini alır hatıran yapar saklarsın

Ya da söyleyeceğim lafları dolandırmayayım. Gitmeye o kadar yakınım ki , sen kalmaya zorlamıyorken üstelik . Ansızın vaktinden önce , yada aslında tam zamanıyken benim vakitlerim hazır değilken ölsem .. Ansızın

<Üstelik kalbim kalbine kavuşmamışken , bedenin bedenime aşina olmamışken>

Sen bende neyi özlerdin ; ölmüş olsam . Ya da ölmesem de hani ölü bilinsem , gitmesem de hani gitmiş sayılsam . Kaç kere adımı anarsın , kaç kere benden sana kalanları koklarsın , ölsem yıkasalar beni ,ilkkez kendi elimin takati kendi gözyaşları mı silmeye yetmese silermisin ölmeden önce gözümde kalan son yaşları . Ya da öpermisin yanaklarımdan , bir ölünün soğuk mermerimsi ellerini tutar mısın <hiç ısıtmamıştı ya ellerini işte o ellerimden bahsediyorum>

Ben giderken senden hiçbirşey götüremeyeceğim yanımda , bir iz , bir hediye , bir koku , bir eşya ..Anlıyormusun hiçbirşey ..

Ama sana bir şeyler bırakmak istiyorum..

Mesela son zamanlarda kalemime takılanlar .. İkimizde biliyoruz o satırları yazdıranı

<Hani içimde sana dair hiç bitmeyen izler>

Hepsini sana yazdım . Bırakabilirim sana

.. Yok .. yok

Onları bırakamam içinde sitemlerde var . Ardımdan sitemler bırakmış olmak istemem .. Elbiselerimi mi bıraksam . Kokumda kalmaz ki ama bir süre sonra uçar gider..

Sen bir ölünün nesini istersin ..

Buldum ...

<sonunda bana layık bir hediye hep beni hatırlatacak>

Sana anlattım mı daha önce bilmiyorum ,

Ben hep saçlarımı koklamanı isterdim. Hani şöyle göğsünün sol yanına doğru sokulsam , sıcaklığını hissederken tamda , sen sarılsan bana ve saçlarımı koklasan ..

<hep hayalimdi hiç yapamadım>

İşte artık saçlarımı kestirmiyorum bundan sonra . Sen nerde yaşarsan , ben nerde yaşarsam yaşayayım saçlarım senin helalindir. Kimseye koklatmam ki bulaşmasın senden başkasının el izi .

Yaşamım nerde son bulursa bulsun . Öldüğüm an vasiyetim olacak. Önce mis gibi yıkasınlar beni

<ki ben sabun kokusunu çok severim bence aşk sabun kokuyordur>

Sana saçlarımı emanet bırakacağım … Koklamanı istiyorum . Ben olmasamda yanında saklarsın inşallah .

Haddim .. Hakkım olmayarak bir şey istiyorum senden .. Beni ölmeden severmisin ? Ellerimi ben ölmeden mermer soğukluğuna tutulmadan tutarmısın ? Başımı göğsüne yaslayıp saçlarımı ben ölmeden koklarmısın ?

<Sahi sen bir ölünün nesini seversin ..>

#204 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 17.09.2009 - 13:44

Hoş geldin cantanesi özlettin kendini....
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#205 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 17.09.2009 - 14:09

Hoş geldin cantanesi özlettin kendini....

Teşekkür ederim . tamam özletmemeye gayret ederim :)

#206 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 18.09.2009 - 12:43

:) :P ::

#207 alsancakE24

alsancakE24

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.849 Mesaj

Gönderim zamanı 25.09.2009 - 08:55

<Sahi sen bir ölünün nesini seversin ..>

Yeniden hoş geldiniz dost...
Ve esininiz bir daha bu kadar ara vermesin.

#208 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2009 - 13:12

kılıç..sağol :)

alsancakE24..inşallah

#209 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2009 - 13:13

Anlatma bana artık hiçbirşey

Anlatma çünkü anlamaz bu kalp . Sen hiç yangınken buza döndün mü , sen hiç vardım derken mutluluğa hüsrana gardiyan oldun mu . Sen hiç SEVDİN Mİ ? Sen hiç AŞIK oldun mu ? Sen hiç yitirirken bile gülümsemenin hazzını bilir misin ? Bilmessin .. Bilirim bilmediğini işte o yüzden adı yabancı UZAK DUR BENDEN !!! Faydam gelmez ele aklım yitik aramıyorum ki sende bulmaya çalışma ..

Benzemeyecek ki hiç bir bahar bundan sonraki baharlara .. Benzemeyecek bundan sonraki hiç bir yaz elini tuttuğum yanında olduğum sana sarılabildiğim yaz mevsimlerine .. Sonbaharlara gebe artık aklım .. Ya da aklım yok demiştim değilmi ?? Bak adının bile gönlümde hissedilmesi unutturuyor tüm cümleleri

Kim bilir .. Ne zaman .. Nerde olur ki bir daha . Yine silüetlerde hayranlık mevsimleri başlıyacak .. Kalbimde hergün hissedebileceğim kadar yakınlarımda elimi uzatıpda dokunamayacağım kadar uzaklarımda olacaksın. Aslında GİDEMEYEN benim sen Giden olduğunu düşünürken .

Şimdi BENİ ÖZLE desem kocaman kocaman harflerle bedenimin ufaklığına inat özler misin beni .. İyisi mi bana sormadan bana hissettirmeden özle beni . Camların buğusunda beni gör bana söylemeden . Uzaktan uzağa takibimde ol , ol ki ben bir gün düşersem elimden tutupda kaldıranım ol . Çünkü ben öyle yapacağım .. Ne zaman düşsen yanında olacağım " bak gördün mü " demek için değil "hep burdaydım " demek için

...Ve ben artık tüm söylenmiş sözlerin aksine bir daha aşka dair nameler söylemeyeceğim sana .. Yorgunluğumdan yada bezginliğimden değil kulağının duymadığından değil kalbinin hissetmeyeceğine olan inancımdan değil .. Söylediğimde tesiri olmadığından .. Hani arada bir dayanamıyorumda sana söylüyorum ya birşeyler işte onlar da susmaya gönlümün razı olmadığından ..

Hayra yordum ya gördüğüm tüm rüyaları , biliyormusun yokluğundan beri korkmuyorum artık karabasanlarla boğuşmaktan .. Neyden korktuysam başıma geldi ya .. İşte o yüzden artık korkmuyorum..

Gitmenden ... Bitmekten .. Ağlamaktan .. Yolculuklardan ..Kayıplardan .. Anlamsız bir anda gelen mutluluklardan artık korkmuyorum..

Aklım kayıp nicedir .. Nerdedir ..Kimdedir bilmiyorum ..

İki ihtimal var sanki gidenim

Ya sen alıp da gittin en büyük intikamın olsun diye vermiyorsun aklımı geri ..ki o akıl bensiz bir işe yaramaz bilesin yükünse ver geri

Ya da

BEN BİR DELİ'YİM ATTIM AKLIMI KUYUYA KIRK AKILLI ÇIKARAMAZ ...

2009.09.19

#210 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2009 - 13:14

Acıların hükmü geçince daha cesur oluyor insan ve önündeki buz dağının ardını şöyle bir uzaktan uzağa bakınca farkediyor .Tüm ayrıntıların arasında bir yudum sevgi ararken tüm açlığıyla birden doymaya yakın oluyor acılarla. Farketmekmi daha iyi cana batan kıymıkları ve okıymıkları binlerce asır koynunda tutmak mı … Yoksa farkedilen anda vkıymıkla beraber canıda mı çıkarıp atmalı. İnsanoğluna sorulsa bedeninden bir parçayı kesip atacaksın ,tüm inadıyla kalbindeki saplantılarımı atardı yoksa kangren olmuş can çekişen acılarımı ? Bir soru işareti hakkı verilseydi ki sonrasında tüm suallere lal olsaydı ne sormak isterdi. ?
Tek gecelik bir aşkta binlerce kez ölme fırsatı verilseydi ateşte kalmış bedenlere yine ateşemi atardı bedeni yoksa buzdağlarına mı çarpardı.

Ateş böceklerini kıskanıyorum ışıl ışıllar , benim yüreğimin çok aksine . Eskşmeyen eski düşlerin koynundayken kıymıklar batıyor heryerime . Her çıkardığım kıymık yerini kan revana bırakıyor. Artık kanamaktan yoruldum.

Sen gözümde büyüttüğüm devasa varlık ben aşkın yüzünden küçülmüş ,un ufak olmuş acze yenik düşmüş aşk kırıntısı . Hani ekmeğe bile kıyamaz toplarsın ya o nimet kadar yokmudur Rabbim değerim . Kırıntımı toplayan olmaz yerlerden . Nice gönlü aşk sanıp düştüm yanıldım. Ben Aşkı bedeni bedene sarmanın çok daha ötesinde bildim . Ondan dı en olmadık anlarda biçimsiz kafiyesiz notalarımla sözünü bölüşüm.
Hayran olmalıydın bana ,kurban olmalıydım bense sana .Aşk kurban olmayı göze almaktı ,aşk sana bir kurbanlığın gözünden minnetle şükürle bakabilmekti.

Büyünde kaybolmalıydım , iksir gibi bedeninin tozunu içime çekmeliydim. Mutluydum ben sıcağında ,ıslak ellerinde ,mutluydum işte aşkın günah dolu çukurunda. İşte terkiydi bu aşkın .. Günaha bulanmanın bedeliydi bu ayrılık ve gözyaşlarımsa kefeniydi bu aşkın . Beyaz şeffaf dokusuz ve belkide dilime değse tuzluydu kefenim .. Ama bilirsin ölüler dokunamaz kefenine sadece sarılır ona işte bende senden kalan gözyaşlarıma bir ölünün kefenine sarıldığı gibi sarıldım.
Öptüm dudaklarından hatta günah işledim işte en masumumuz olan aşkta . İkimizde günahkarız işte . Sen farkına varmam sandığın ayrıntılarında bense aşka yenik düşmüşlüğümle . Günahımda yanıyorum işte.

Biliyorum artık değmeyecek elim bakir kalmış benli düşüncelerine ve bakirenin aşkı kadar temiz kalacaksın bende . Tüm kirlettiğim aşkların nihayetinde bir cam buğusu kadar nemli olacak gözlerim ve en ücra köşelerimiz .

Aşk ters köşelerde artık.

Sen bilmeden , yerde ezilen bir ekmek kırığı edasında yaşayacağım beni. Bir karınca şükrüyle yine kendi hüsranlarımı toparlayacağım mis kokulu ayaklarının altından . O kocaman ellerini son kez alacağım avuçlarımın içine ve avcunun içini öpüp sei son kez koklayıp gideceğim..

Ne olur Dur !!! de bana …

#211 alsancakE24

alsancakE24

• Üyeler
  • 2.849 Mesaj

Gönderim zamanı 06.11.2009 - 03:31

"Aşk ters köşelerde artık.
..........
Ne olur Dur !!! de bana …"

Final oldukça etkileyici...
Esininiz eksik olmasın dost.

#212 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2009 - 13:51

"Aşk ters köşelerde artık.
..........
Ne olur Dur !!! de bana …"

Final oldukça etkileyici...

teşekkürler sevindim beğenmene :)

#213 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 08.11.2009 - 00:43

Eline sağlık.....

#214 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 09.11.2009 - 21:07

okuyan gözlerine sağlık :P

#215 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 10.11.2009 - 18:51

Seyrek uğrar oldunuz.Özletmeyin kendinizi ve yazdıklarınızı....

#216 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 28.11.2009 - 10:42

Seyrek uğrar oldunuz.Özletmeyin kendinizi ve yazdıklarınızı....

uğramaya çalışıyorum evet ..

#217 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 28.11.2009 - 10:43

Gidiyorsun yine ;

Koskoca şehrimi ceplerine sığdırıp , tertemiz havamızı ciğerlerine doldurup , kırıntılarıyla avunmaya çalışan hayallerimi eze eze gidiyorsun. Satırlarımdaki ismi belli öznemi çalıp sevilmeye dair sıfatlarımı söke söke gidiyorsun.

Bir veda vakti daha gelip yerleştiğinde zihnime buruk bir tebessüm takınıyorum. Bir zamanlar mabedin olan dudaklarımdan bu kez en masumundan bir öpücük kondurup yanaklarına uğurluyorum. Seninle beraber biz’li düşüncelerimi gönderiyorum uzaklarıma.

Şimdi içimde ıslak tüm kaldırımla ve o ıslak kaldırımlarda ayrılığın sağanak yağmuruna şemsiyesiz yakalanmış bir garibeyim. Biliyorum şimdi “GİTME” demeye kalksam yutkunmaya çalıştığım o beş harfim takılırda boğazıma boğulur giderim.

Şimdi içimin sağanaklarınu gözlerimden gözyaşımın aşka serenatı gibi döksem hüznümle beraber . Şaşırır kalır artık beni sevmekten binlerce kilometre uzaktaki gönlün.

Veda zamanı ,giderken birtek göz kapaklarıma dokun istiyorum. Bir tek kirpiklerimi okşasın o mis kokulu biraz yıpranmış ellerin. Ve artık ellerimin , bedenimin küçüklüğüne inat öyle sever ki kadınca duygularım . Seni erkekçe sahiplenirim bize ait düşünceleri . Her ne kadar bize ait bizleri zamansız bir gecenin hiç unutamadığım bir vaktinde ezipde gitmiş olsamda bizi özledim işte..

Hep mi giderken anlaşılır mürekkebin kurumamışlığı . Bir mürekkep kutusuna ihtiyacı var hala ıslak kalmış kalemimin. Şimdi ben katran karası ağlasa mürekkep kutumu doldursam ve kalemimin yaralarına teninin tuzu mürekkebimin kumu olur mu ?

Bil ki .. Gözyaşlarının katran karasını istemem bana tutkunun rengi lazım dersen inceciktir boynum ve şah damarım senin avuçlarına benden daha yakındır. Tek darbene bakar ve bu can hiç sakınmaz.

Şimdi sen gidiyorsun ve ben bir vedanın en zifirisinde aşkın meyini zıkkımlanıyorum. Sigaramın dumanında bile “GİTME” yazan o beş harfi arıyorum.

Bu kez sarılmayacağım sana , tuzlu olacak bu veda çünkü izinsizce utanmadan senli düşlerimi öpeceğim. Dalacağım derin uykulara ve iznin olmadan senli bir rüya görüp benliğimi hiçliğe kurban vereceğim.

Yine geldiyse gitmelerin tutmuyorum seni . Gitme diye haykıran o yanıma inat seni uğurluyorum. Kim bilir ne zamana çıkacak olan dönüş seferlerinin iznini bekliyor olacağım..

Güle güle

#218 alsancakE24

alsancakE24

• Üyeler
  • 2.849 Mesaj

Gönderim zamanı 07.12.2009 - 11:43

"Bir zamanlar mabedin olan dudaklarımdan bu kez en masumundan bir öpücük kondurup yanaklarına uğurluyorum..."

#219 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 07.12.2009 - 14:09

Özlemişiz yazdıklarını.....

#220 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2010 - 11:05

alsancakE24...inşallah teşekkürler

kılıç..bende buraları özlemişim :blowdown: