İçerik değiştir

- - - - -

Bitkiler Sizden Daha mı Bilinçli?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 32 yanıt verildi

#21 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 06:33

Marijuana gençlikten bir inci daha, kardes sana ne açıklama yarasın ki, ben bilimi illa da reddecem, benim doğrularım bana yeter anlayışı hakim sende, adamın yapacağı her açıklama sana komik gelecek, neresi komikse son derece ciddi bir dille yazılmış olan şeylerin, marijuana dan ya da prozac kullanımından oluyor olabilir, SUNI bir hislenme olgusu........ :msn111: :)

herkesin doğrusu kendine saygı sınırlarını zorlamamak şartıyla...

ukala usluplar kullanarak insanları çıldırtmak amaç bunu çok iyi anladım.. önceden çok kıl kapmıştım şimdi alıştım... bağırıp çağırmak gerekmiyor size...

kendi halinizde yaşayın bırakın başkalarıda o şekilde yaşasın inançlarına kitaplarına dil uzatmayın.....

yoksa bir gün gelir o dili bir yerde keserler benden size tavsiye....

#22 Ziyaretçi_oleganforsite_*

Ziyaretçi_oleganforsite_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 09:44

birincisi ateist değilim materyalistim farkını anlamazsın o ayrı, çete falan bunlar da sana uygun yakışmalar.
ukala üslupla çıldırtmak gibi bir amaç yok şahsen adamın biri gelip kulaktan dolma laflara babasından duyma monologlara başlayınca daha fazla sinir oluyorum onun gibilerin bana sinir olduğundan, tutturmuşlar bir maval gidiyor...

dil kesmekte karşımdaki kimseye düşemez dili kesecek biri varsa bilge olandır, herhalde karşımdakiler de bilge olmuyorlar.

#23 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 11:24

oleganforsite

birincisi ateist değilim materyalistim farkını anlamazsın o ayrı

Valla bende anlamadım hatta çok şaşırdım :) . Kısa bir açıklamasını yaparsan nasıl olduğunu öğrenmiş olacağım.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#24 Ziyaretçi_oleganforsite_*

Ziyaretçi_oleganforsite_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 11:34

a-teist, deist, bunlar tanrı kavramını kitaplardaki gibi olmadığını savunurlar, a-teist bir başka yaratıcı güç olabileceği ihtimalini savunur, deist bir tanrının var olduğunu ama kitapların yalan olduğunu söyler, materyalist için ise kesnilikle evrende doğa üstü güç yoktur ve herşeyin açıklamasının bilimde verilebileceğini bilenlere denir materyalist.

teoizm(teo=tanrı eski yunanca) dini yönetime denir, içinde (d)teizm geçerse tanrı varlığını varsayan ama kendine göre yorumlayan gibi alt inançlara ayrılıyor. tamamen inançsız biri materyalist olarak adlanır.

her zaman yaşanan bir karışıklık bu, bende birkaç sene öncesine kadar aynı şekilde düşünüyorddum sonra bir açık tartışma da konusu geçti bir defa biz de açtyık baktık çeşitli yerlerden sonuç buydu.

#25 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 12:05

Kavramlar eksik tanımlamış ama konumuz olmadığı için hiç girmiyorum ama paylaşımın için yinede teşekkür ederiz.

Materyalizm ile ilgili derin bir tanımlamalara veya tarihçesine inmek gibi niyetim yok ancak materyalist felsefi görüşe sahip olan birininİlmi Ateizm olgusundan habersiz olması ilginç geldi bana.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#26 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 12:35

bir irade müdahale etmeden su nasıl şekere karışır ? ya da top nasıl yere düşer ? bunları açıklarmırısın spark :) ya ne komik şeyler yazıyorsun.

Basit atomik veya moleküler etkileşimlerin irade ile ne alakası var? İrade bunun neresinde?

Sanırım açıklama sorumluluğu olan sensin.

#27 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 12:40

yoksa bir gün gelir o dili bir yerde keserler benden size tavsiye....

Bir insanı kaba kuvvetle tehdit ederek sindirmeye ya da susturmaya çalışmak o insanın haksızlığını ya da tehditçinin haklılığını kanıtlamaz. Bu şekilde karşındakini haksız çıkarmaya çalışmak Latince'de "Argumentum Ad Baculum" olarak tanımlanan bir mantık hatasıdır. Daha gündelik kullanımdan bir örnek vermek gerekirse de, İngilizce'de "Might does not make right." diye bir atasözü vardır. "Kaba kuvvet haklılığa eşdeğer değildir." şeklinde çevrilebilir. Eğer bunun aksini savunuyorsanız, yani kaba kuvveti haklılıkla özdeşleştiriyorsanız, o halde gidip Amerika ve İsrail'in ayaklarına kapanabilirsiniz.

#28 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 14:37

ben gün gelir dilini keserler derken tehdit anlamında bunu söylemedim...

lafla da dilinizi kesebilirler bir manyakta çıkıp kesebilir...

iyi algılayınız...

saygılar...

#29 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 14:42

başlık çok komik ya.. bitkiler sizden daha mı bilinçli..
benden daha bilinçli olmadıkları kesin ama bu konu başlığını açan arkadaştan daha bilinçli olduğu kesin.. en azından bitki gelip buraya yazmıyo "biz sizden daha bilinçliyiz işte hıh!" diye... töööbe tööbe

:no:
Gönderilen Resim

#30 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2006 - 13:18

ben gün gelir dilini keserler derken tehdit anlamında bunu söylemedim...

lafla da dilinizi kesebilirler bir manyakta çıkıp kesebilir...

iyi algılayınız...

saygılar...

Kıvır Asena kıvır...

#31 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 28.01.2006 - 20:23

bir irade müdahale etmeden su nasıl şekere karışır ? ya da top nasıl yere düşer ? bunları açıklarmırısın spark :) ya ne komik şeyler yazıyorsun.

Basit atomik veya moleküler etkileşimlerin irade ile ne alakası var? İrade bunun neresinde?

Sanırım açıklama sorumluluğu olan sensin.

bir irade olmadan şeker suya nasıl karışır ? suda nasıl erir diye sormuyorum. nasıl karışır ? masaya koy şekeri yan tarafada bir bardak su sence bir irade olmasan nasıl karışır ? ve nasıl erir? sorulara cevap ver. saçmalıklarını yazma! yeterince fazla zaten.
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#32 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 31.01.2006 - 22:53

Şeker molekülleri ve su molekülleri içiçe oldukları zaman Brownian motion (Brown'ımsı devinim) adı verilen fiziksel bir kuram doğrultusunda birbirleri ile karışırlar.

Hayatı başlatan molekülleri içiçe hale getiren ve reaksiyona sokan etkenlerden bahsediyorsan, bunlar da ilkel dünyada sıkça görülen akıntılar, fırtınalar, rüzgarlar ve yıldırımlardır. Hepsinin fiziksel açıklamaları bilahare mevcuttur.

#33 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 31.01.2006 - 23:01

Topun yere düşmesi veya şekerin suda erimesinin irade ve şuur gerektirmediği gibi,

bak senin örneğinde fırtına ya da doğal etkenler geçmiyor. bu nedenle örneğin yanlıştır.
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!