İçerik değiştir

- - - - -

İlk aşkınızı hatırlar mısınız?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 84 yanıt verildi

#1 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Gönderim zamanı 15.11.2005 - 13:37

bu bolume unutamadigimiz ilk sevdalarimizi yazicaz
komik de olsa cocukca da olsa onlarin adi "ilk ask"

unuttun mu onu yoksa?
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#2 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 15.11.2005 - 13:58

1. sınıftaydım.. ismi selen'di galiba..
Gönderilen Resim

#3 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj

Gönderim zamanı 15.11.2005 - 14:40

safak'a ithafen;

cok eskiden bu kentte, bana ayni sehrin kokusunu almanin anlamini, bakisarak konusmayi ogreten, ömrüm boyunca hatirlayacagim bir düs vardi.
ilk bakis, ilk dokunus, ilk heyecan
seni mi seviyordum ilkleri mi?
saatte bir kalkan otobuste karsilasacagimizi bildigimden, senin icin sacimi tariyor, senin icin giyiniyorum.
o kalabalikta konusmasak da, biz gozlerimizle anlasabiliyoruz.
okul cikisima gelip bana zaman ayirman, bana zamanini vermen! kadar degerli hic birsey yok artik hayatimda.
ben sende ilklerimi yasiyorum. ben seninle bakisarak konusmayi ogreniyorum.
annemden gizli dogum gunu partime geldiginde, yedigim dayagin acisini unutacak kadar cok seviyorum seni.
"biz" ligi seviyorum.
bulutlar tozpembe, tum dunya kardes olmus, herkes mutlu, cicekler, bocekler, kuslar, gokkusagi
hayat bunlardan ibaret.
ben artik liseli asiklardan biriyim.
ve birgun
gittin
simdi artik hicbir inancim yok
sabahlari kalktigimda karnimda o kasilmayi duyuyorum. sabah kis isiginda o kasilma senin yuzunu cagristiriyor bir tek.O carpintiyi neyin olusturdugunu biliyorum artik; yalnizca bir cocuk gibi dokunmak istiyorum, bir hayvan gibi koklamak, o birlikte yuvarlanisi yasamak, herseyi birden gormek istiyorum. böyle bircok sey biraraya gelip hepsi bir tek yüzü ve bedeni cagristirdiginda..
dün seni kaldirimda gordugumde
o bakisinin anlamini da biliyordum. beni 16 yasima goturdugun bakisti, seni unutamadigimi hatirlatan. merhaba diyemedim/n, neden donup arkana baktin? sen de mi unutamadin?
artik baska bir dunyaya aitsin.
simdi
sen benim unutamadigim
en guzel cocukluk hikayemsin.
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#4 gel_pc_pc^^

gel_pc_pc^^

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 82 Mesaj

Gönderim zamanı 15.11.2005 - 15:18

ahh nilüfer ahhh... sendin ilk sevdiğim...

#5 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 15.11.2005 - 16:58

komşu kızı betül.. hep evcilik oynardık :P

#6 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 15.11.2005 - 17:02

ilkokulda Figen vardı. onun yanındayken titrerdim heyecandan. ne yatığımı bilmezdim. bi ara o istedi diye ceketimi ters giymiştim...

Değişiklikler Kaydedildi...

#7 inan

inan

tersceviroku

• Üyeler
  • 2.596 Mesaj

Gönderim zamanı 15.11.2005 - 17:58

İlk aşkım platonik bir aşktı geçerliliği yoktu, sadece hayat bilgisi defterinin arkasında tükenmez kalemle yazılı olan şiirdi . kıvır kıvır saçları görünce anlamıştım bu farklıydı, ismi bile babası polis, annesi memurdu evimiz karşı karşılıklıydı. Hafta sonları balkona çıkar ben ona küçük kırık bir ayna tutardım hoşuma gidiyordu, güneşi onun yüzünde gördüğüm içindir belki 2 ay kaldı babasının tayini çıktı mektuplaşıyorduk. Gidiceğini söyledi gitme bizim evde kalırsın dedim :) gideceği gün, kırmızı otomobiline bindiği anda ben mahalledeki küçük tepeden izliyordum, ona koşup seni çok seviyorum diyemedim arkasına dönüp son bir gülümsemeyle bana kalan son hatırasını bıraktı . Kırmızı arabasıyla sokağın sonundaki eski eve kadar arkasından koşmuştum. Aslında çok planım vardı, onu yeni aldığım bmx bisikletime, bindirip mahallede uçurtma uçuruçaktık , seni asla unutmadım..
Bîgâne-i mahabbetün olmaz gam-âşinâ
Ey dâğ-ı derdin eylemeyen merhem-âşina

#8 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 15.11.2005 - 20:08

hehe ben 22 yaşımda aşık oldum :)
1+1=1

#9 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 15.11.2005 - 20:28

Hatırlamam..
Beş yaşlarında iken beni sünnet etmeye çalışan yaşıtım bi hatun yüzünden kızlara kötü gözle bakıodum ilkokul sonuna kadar. Sonrasında ise aşk a inanmamaya başladım...

smiley-sport036.gif  

#10 S u N e e

S u N e e

Biricik kardeş :)

• Üyeler
  • 985 Mesaj

Gönderim zamanı 15.11.2005 - 21:00

Hande. Hala görüşüorum...

#11 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj
  • İlgi Alanları:Olmak istediği...

Gönderim zamanı 15.11.2005 - 22:25

Her defasında gözlerinin içinde kendimi arardım. Ve olmadık bir yerden girerdim hayata. Tüm yorgunluğumu unutturan kompleksle bakardı oysa bana... Baktıkça kendime kızıyor ve platonizm'in derinliklerine dalıyordum. Bıyık sana yakışıyor dediği günden bugüne kestirmiyorum ''yahu seni yaşlı gösteriyor bu halin'' demelerine rağmen. Bölük-pörçük hatırlıyorum oysa ilk aşkımın son ile bağdaş kurup oturmasından olsa gerek.. Kömür karası saçlarını,dolgun bacaklarını,aynı şarkıya farklı anlam kattığımız o yanık melodiyiyle beraber ilk aşkımın son ile bağdaş kurup oturmasından olsa gerek unutmadım.

Unutmadım. Çünkü hiç aldatmadı beni. Görebilecek her iklimi yaşadım.Bu akan yaşın bir anlamı olmalı dediğim sualleri, alaysız ve kibarca sigara dumanından olsa gerek dediği günleri.ilk aşkımın son ile bağdaş kurup oturmasından olsa gerek... Elbet uyandığımda bir başka güne başlayacaktım. O yine benimle yanı başımda ,son'un güzelle birlikte ilklerin üstünü karaladığı gün biz evlenmiştik.
Asrın yeni bir umdesi var, hak kapanındır.
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Neyzen'im...

#12 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 15.11.2005 - 23:09

gofi ; sırf şafak'a hitabeni yazmak için böyle bir başlık açmışsın izlemine kapıldım bilmem doğrumu ?

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#13 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj

Gönderim zamanı 16.11.2005 - 00:52

PRENS;
http://www.harabe.ne...?showtopic=1249
bu forumu actıgımda da annemi mi anlatmaya calıstım? ya da diger actıgım forumlardaki amacım neydi?
sizinle biseyler 'paylasabilmeye' calısıyorum.
kotu mu ettim?
hic sanmıyorum.. bulutsuzlugun yazısını okumaktan cok keyif aldım.
forumun adı hikayeler ve okuyacagın daha cok safak hikayeleri olacak .)

#14 Jack_Davinson

Jack_Davinson

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.408 Mesaj

Gönderim zamanı 16.11.2005 - 01:03

Ah dilan ah.... (Benim zibidi aşkı idi)

Bu mesaj Jack_Davinson tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.11.2005 - 01:03

#15 şirin

şirin

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.117 Mesaj

Gönderim zamanı 16.11.2005 - 09:57

3 sene emek verdiğim,sonunda kocaman bir hüsran yaşadığım, sarışın, yeşil gözlü bi yakışıklıydı...tutarsızca sevdiğim,karşılık beklemediğim tek insandı...hatırlamamak mümkün mü???...

#16 MaryJane

MaryJane

Forum Şövalyesi

• Üyeler
  • 2.094 Mesaj
  • İlgi Alanları:F1, WRC , Eski Mısır , Gothic-Symphonic-Power Metal , Frp, Galatasaray..

Gönderim zamanı 16.11.2005 - 16:35

Ortaokulda adı Serhan'dı.O zaman okulun en yakışıklı çocuğuydu her hatun kişi gibi bende doğal olarak deli gibi aşık olmuştum.Okul koridorlarında çocuğu 100 m ilerden gözucuyla görmüş olsam titremeye başlar sınıfa kaçardım.Onu farklı kılan ilk aşık olduğum kişi olması değil belkide bu duyguları bana yaşatan tek kişi olsa gerek.
''Orada olmayan bir şeyi görmezden gelemezsiniz çünkü 'görmezden gelme'nin anlamı bu değildir ''

Gönderilen Resim

#17 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 16.11.2005 - 19:41

Gofi bu kadar alıngan olduğunu bilseydim yazmazdım.Yanlış izlenim olmasına karşın doğrumu diğede sordum zaten,

Heleki sizinle paylaşmaya çalışıyorum kötümü ettim demişsin yaa yüreğimin bütün yağları erimekle beraber ben ne eşşek adamım bir samimi paylaşımı böyle yorumlanır mı diğede kendimi yedim bitirdim vallahi. ahllah seni inandırsın, iki gözüm aksın ki...

Belkide kıskanmışımdır heee!! ben hiç böyle yazılar yazamam da !!!!

Bu mesaj PReNS tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.11.2005 - 19:44

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#18 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 17.11.2005 - 14:37

İlkokulda sınıfta Nihal diye bi kız vardı.Dikkatini çekebilmek için yapmadığım numara atmadağım takla kalmamıştı.Lades'i o zamanlar yeni öğrenmiştik bunla ne zaman lades'e tutuşsak bilerek yeniliyodum,o da bulmuştu benim gibi kerizi paso ladese tutuşuyodu.O zamanlar ilkbahar gelince 3.-4.-5. sınıflar arası futbol turnuvaları olurdu.Ama nasıl turnuvalar sınıf hocaları kendilerini kaptırıyo,sınıftaki kızlar diğer sınıfın kızlarıyla biz daha iyiyiz diye sidik yarıştırıyo falan.Biz o sene 5'e gidiyoruz bizim sınıfın hiç bir iddiası yok.Daha doğrusu top oynayabileni yok,(Bahattin hariç,) O yılın ilk maçıda 5-A ile,kafadan favoriler,herkes fark bekliyo,maç okulun bahçesinde öğle tenefüsünde olacak,bütün okul orda bütün 5. sınıfın kızları erkekleri falan bahçenin kenarında toplanmışlar,neyse biz çıktık maça,Nihal izliyo diye öyle bi oynuyorum ki,sağa sola köpek gibi koşuyorum...maç 2-2 iken ben bi gol attım,bizim sınıf hurra sahaya daldı herkes üstüme falan atlıyo,İşte o karambolde Nihal'ide gördüm o da bana sarılarak seviniyo....Ondan sonra çıktığım bütün maçlarda gol attım,,5-C ye 1 tane( 6-3 yenilmiştik), 3-D'ye 4 tane, 4-A'ya 1 tane (ama yine yenilmiştik) ,4-B'ye 3 tane gol atmıştım. Maçlarda kendimden geçiyordum,gol atarım bizimkiler sahaya girer Nihal bana sarılır (bu sefer bende hazırlıklıyım bende ona sarılıcam) diye hayal ediyodum ama Nihal hanım bi daha hiç sarılmadı.ta ki son maça kadar,son maçımızı okulun en güçlü (hem futbolda,hem kavgada :msn11: ) sınıfı 5-C'ye karşı oynayacaktık yenersek 3. olucaktık,ama 6-3 yenildik,maç bitince herkes salya sümük ağlamaya başladı,onlara bakınca benimde ağlamam geldi oturdum bende ağlamaya başladım,ama nasıl ağlıyorum,sınıf hocamız kolumdan tutup kaldırdı,sonra tek tek bizi toplayıp sınıfa çıkardı,sınıfa çıktığımızda kızlar erkeler herkes hala ağlıyodu,benim gözler bi taraftan yaş döküyor diğer taraftan da Nihal'i arıyordu,buldu da... ağlaya ağlaya üstüme geliyodu,ne yalan söyleyeyim bana sarılıcağını zannetmiştim,yanıma geldi önümde durdu, "salak...ne biçim oynuyosun...gerizekalı" falan dedi. sonra gözlerime pis pis bakıp gitti...zaten o günden sonra bi daha hiç göz göze gelmedik.

*Sınıf hocamız futbolu çok severdi,koyu bi Trabzonspor taraftarıydı.5. sınıfın sonunda bizim eve geldi babamla konuştu,beni Güngören Belediye Spor'a yazdırdılar,sonra Bağcılar,Bayrampaşa, devam etti,son olarak 16 yaşında Galatasaray seçmelerine götürdü,seçmelerde 15 dk.lık yarım saha maç yaptırıldı,walla süper oynadım 15 dk.da 2 gol attım,amma beni seçmediler.TORPİL vardı.
Gönderilen Resim

#19 cavenaghi

cavenaghi

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 108 Mesaj

Gönderim zamanı 18.11.2005 - 18:13

ilkokul 1 de peline aşıktım ben.pelin gülbent...
eğer burdaysan duy beni allahsız :P

#20 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 18.11.2005 - 18:13

sevgi diye bi kısa aşıktım orta birde
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!