İçerik değiştir

* * * * * 1 Oylar

Hüseyin Üzmez Davası

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 100 yanıt verildi

#21 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 22.09.2008 - 01:21

Solcu olmayan ama Hüseyin Üzmezle ilgili suçlamayı duyunca suçlu olduğuna hemen inananlar da mevcut!
Arkasında koskoca Doğan medyası varken kız şimdi yalan söylemeye kalkmaz!

#22 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 22.09.2008 - 23:23

Allah'ım sen herşeye kadirsin..

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#23 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 23.09.2008 - 15:08

Nesrin Yılmaz denen kişi solcudur.Solcular da ön yargılıdır!

Amanda aman siz çok az yargılısınız :S

yahu bi kız çocuğu var ortada körmüsün ? bunu hüseyin üzmez yapmamış olsaydı acaba ne diycektim tüüü diye başlayan bi ton cümle kurcaktın öyle ya... geçiniz efendim adalet dedigin herkese aynı ölçüde olmalıdır....

bir insanın davasını geri çekmesi ,karşı tarafı suçsuz kılmaz...
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#24 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 28.10.2008 - 02:48

Edinilen bilgiye göre, 14 yaşındaki B.Ç.'nin "beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde cinsel istismar" suçundan tutuklu bulunan Hüseyin Üzmez'in bugünkü duruşması öncesinde beklenen rapor geldi. Saniye Rıza Kız Yetiştirme Yurdu'nda kalan mağdure B.Ç. için İstanbul Adli Tıp Kurumu 6. İhtisas Dairesi'nden gönderilen 17 sayfalık raporunda 'beden ve ruh sağlığının bozulmadığı' belirtildi.

#25 HAYAL@

HAYAL@

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 360 Mesaj
  • İlgi Alanları:o kadar çok ki hangisini sölüm

Gönderim zamanı 28.10.2008 - 09:51

BEN ÖNCE BAKARIM HABERİ KİM YAPMIŞ
EÐER DOÐAN MEDYA İSE SALLA ONLARI
ONLAR MEDYA DEÐİL

ANLADIN SEN ONU.....
adam arayanlar adam olsalardı

dünya adamdan geçilmezdi

#26 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 28.10.2008 - 10:24

evet evet, önce ahlaksıza bakılır. benim tarafın adamıysa ( veya öyle gözüküyosa) kesinlikle"masumdur". kesin iftiradır!!! ama lasrocas' ın dediği gibi bizden değilse "tüüüüü, utanmaz ırz düşmanııı!!!"

bu ön yargılarla biz de forumda fikri paylaşımlarda bulunuyoz de mi? hadi yaaa. *gla bana olayı ve yapanı söyle, sana kimin ne yorum yapacağını hemen söyliim. bu kadar basit işte :)
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#27 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 28.10.2008 - 13:30

Ne kadar yırtınsanızda , bu dinsizin yaptıklarını kimse örtbas edemeyecek. Çünkü Allah c.c. herşeyi gören ve bilendir.

Bunu gerçekten Müslüman olduğuna inanıyormusunuz?

Kardelen lütfen , bulup bulup getirme bu belden aşağı ahlaksızları!!

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#28 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 28.10.2008 - 13:40

Hüseyin Üzmez artık serbest

:P

#29 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 28.10.2008 - 13:43

14 yaşın altındaki kızlar sokağa çıkmayın...

Öyle başa böyle şimşir tarak...

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#30 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 28.10.2008 - 13:58

Baştan suçsuzdu, sonra araya kızın annesi girdi, daha sonra komplo oldu, gazozuna ilaç atıldı ve en sonunda da tahliye edildi.

Neyse diyecek bir şey yok.

#31 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 28.10.2008 - 17:20

Üzmez olayında flaş karar

Taciz iddiasıyla tutuklanan Hüseyin Üzmez'in davasında flaş gelişme. Tahliye edilen yazar hakime ne dedi?
14 yaşındaki kıza taciz iddiasıyla tutuklanan Hüseyin Üzmez tahliye edildi. Tutuksuz yargılanacak olan yazara yurt dışına çıkı yasağı konuldu.

Üzmez tahliye kararından sonra hakime "Şöhretli bir insanım, bunun cezasını çekiyorum'' dedi.

Bursa'nın Mudanya ilçesinde 26 Nisanda düzenlenen operasyon kapsamında ''çocuğun cinsel istismarı'' suçundan Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesinde tutuklu yargılanan Yazar Hüseyin Üzmez (76) ve 14 yaşındaki mağdure B.Ç'nin annesi olan Livaze Ç'nin tahliye edilmeleri kararlaştırıldı.

Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın bugünkü duruşmasında, İstanbul Adli Tıp Kurumunca hazırlanan B.Ç'nin ''beden ve ruh sağlığının bozulmadığı'' yönündeki rapor doğrultusunda iki sanığın tutukluluk halinin kaldırılmasına karar veren mahkeme heyeti, Üzmez hakkında yurt dışına çıkış yasağı koydu.

Tutuklu sanıklar Üzmez ve Livaze Ç. ile Üzmez'in üç avukatının hazır bulunduğu duruşmada, Üzmez'in eşi Ayşe Üzmez ile akrabası olduğu bildirilen Şerif Aykız ve Mudanya'daki komşusu Ali Ersoy tanık olarak dinlendi.

Ayşe Üzmez'in ''suçla ilgili bilgim yok. B.Ç'nin teyzesiyle de görüştüm. O da bana böyle bir suçun olmadığını söyledi. Başka bilgim yok'' derken, diğer tanıklar da olayla ilgili bilgilerinin olmadığını söylediler.

Üzmez'in avukatları ise Bursa Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki bir yurda yerleştirilen ilköğretim 8. sınıf öğrencisi B.Ç. için İstanbul Adli Tıp Kurumundan gönderilen raporda ''çocuğun beden ve ruh sağlığının bozulmadığı''nın anlaşıldığını belirterek müvekkillerinin tahliye edilmesini istedi.

Livaze Ç. ise ''Okula giden çocuklarım var. Evime gitmek istiyorum'' diyerek tahliye edilmesini talep etti. Mahkeme heyeti, İstanbul Adli Tıp Kurumunca hazırlanan ve mahkemeye dün ulaşan ''B.Ç'nin beden ve ruh sağlığının bozulmadığına oy birliği karar verilmiştir'' ibaresinin yer aldığı rapor doğrultusunda ''suç vasfının değiştiğini'' dikkate alarak sanıkların tahliye taleplerini kabul etti.

Üzmez hakkında ''yurt dışına çıkış yasağı'' koyan mahkeme heyeti, 1994 yılında İnegöl Devlet Hastanesinde dünyaya geldiği bildirilen mağdure B.Ç'nin doğumuyla ilgili kayıtların bulunaması nedeniyle, B.Ç'nin tam teşekküllü bir hastanede kemik ölçümü yapılarak gerçek yaşanın tespit edilmesine de karar verdi.

Üzmez, tahliye kararı üzerine mahkeme heyeti başkanı Kadir Ünal'a hitaben, ''Allah sizden razı olsun. Adaletin yerini bulacağına inanıyorum. Şöhretli bir insanım, bunun cezasını çekiyorum'' dedi.

İnternethaber

#32 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 28.10.2008 - 17:24

Ne kadar yırtınsanızda , bu dinsizin yaptıklarını kimse örtbas edemeyecek. Çünkü Allah c.c. herşeyi gören ve bilendir.

Bunu gerçekten Müslüman olduğuna inanıyormusunuz?

Kardelen lütfen , bulup bulup getirme bu belden aşağı ahlaksızları!!

Ona dinsiz demen yanlış!
Kendisi müslüman.
Aksini düşünmem için bir sebep varmı?

#33 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 28.10.2008 - 19:57

Ona dinsiz demen yanlış!Kendisi müslüman.Aksini düşünmem için bir sebep varmı?

"Yat kalk, yat kalk, Allah'u ekber, yat da geber!..." Burasi bir tarikat evi… Zikir töreninde Hüseyin Üzmez de var. Ama öyle kötü yakalanmış ki… Bu sözler çok konuşulacak!FOX Haber, küçük bir kıza cinsel saldırı suçundan yargılanan ve bu nedenle cezaevinde tutuklu bulunan yazarHüseyin Üzmez'in şok görüntelerini yayınladı. Hüseyin Üzmez'in bu görüntüleri çok konuşulacak... ZİKİR DÖNDÜ SIRA GECESİNEGörüntülerde bir tarikat evinde zikir törenine katılan Hüseyin Üzmez, coştukça coşuyor. Zikir töreninde tuhaf şeyler olmaya başlıyor. İlahilerle başlayan zikir töreni, yerini türkülere bırakarak sıra gecesini aratmıyor. O andan itibaren Hüseyin Üzmez'in dili de çözülüyor. Ağzından öyle sözler çıkıyor ki, duyduklarınıza inanamayacaksınız.Üzmez, namaz kılanlarla ilgili çirkin benzetmelerde bulunuyor. İşte o sözler;Hüseyin Üzmez: "Namazın içinde hiç bir şey yok. Yat kalk, yat kalk, Allah'u ekber, yat da geber. Şu aşk meşk olmadan bütün ömür boyu namaz da zor he..."Müritler: “Hakikaten çok zor abi”Hüseyin Üzmez: “Namaz kıl oruç tut, git ne kadar zor oluyor ya”

[left]Kaynak: http://www.gazeteciler.com/news_detail.php...terstitial=true
Aksini düşünmene gerek yok, nasıl olsa onlar sizlerin yerine herşeyi düşünüyorlar. Arkasında saf tuttuğunuz kişileri iyi belleyin; 17 yaşında katil olan , 14 yaşında sübyana asılan, dinime küfredene ben Müslüman diyemem.. Ve siz hala onu sırf Vakit denenin kapı kulu diye savunuyorsunuz ya, Allah c.c. ıslah etsin sizleri.

Bu mesaj AtamÇepni tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 28.10.2008 - 20:02

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#34 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 29.10.2008 - 00:59

"Yat kalk, yat kalk, Allah'u ekber, yat da geber!..."

kişiliğine uygun bir konuşma yapmış.

#35 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 29.10.2008 - 01:05

Vakit yazarı Üzmez, “Olay günü tanımadığım kişiler bana kola içirdi, fenalaştım” dedi

O gün neden o kolanın içine zehir atıpta zehirlememişler ki bu adamı..

Değişiklikler Kaydedildi...

#36 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 29.10.2008 - 11:27

Kimse bana bu adamın suçsuz olduğuna inandıramaz...birkere adamın yüzünden şer akıyor...

içimden küfür edesim geldi ama sonuçta forum kuralarına uymak lazım.... :mad1:
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#37 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 29.10.2008 - 14:51

Fox ana haber canlı yayında bu adamla röportaj yaparken denk geldim, biraz izledim. Soruları anlamamazlığa vurma, terslenerek üste çıkmaya çalışma, soruya cevap vermemek için sorudaki bir kelimeyi yakalayıp soruyu bastırma gibi rezillikler sergilediğini gördüm. Bu adam dürüst bi insan olamaz diyorum hatta insan bile olamaz diyen olursa da destekleyeceğim. adi herif :)

#38 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 30.10.2008 - 02:48

Aksini düşünmene gerek yok, nasıl olsa onlar sizlerin yerine herşeyi düşünüyorlar. Arkasında saf tuttuğunuz kişileri iyi belleyin; 17 yaşında katil olan , 14 yaşında sübyana asılan, dinime küfredene ben Müslüman diyemem.. Ve siz hala onu sırf Vakit denenin kapı kulu diye savunuyorsunuz ya, Allah c.c. ıslah etsin sizleri.

14 yaşındaki kız,son ifadesinde taciz olayını reddederek şikayetini geri aldı!
Hüseyin Üzmez'in suçlu olduğu yönündeki iddialar ispatlanamamıştır!
Dine küfredilmedi!Uygun olmayan sözler sarfedildi!
Hüseyin Üzmez'i savunmuyorum!

#39 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 31.10.2008 - 09:29

Adamın biri elinde büyük bir bıçakla camiye dalar ve sorar:

-aranızda müslüman olan var mı ?
korkudan kimse bişey diyemez. birazdan yaşlı bir adam ayağa
kalkar:

-ben müslümanım. der.
Bıçaklı adamla yaşlı adam camiden çıkarlar. adam dışarıdaki inek sürüsünü
gösterip: -amca, şunları kurban edicem de ben beceremem yardım eder misin? der.

Yaşlı adam baya bir hayvanı kestikten sonra 'ben yoruldum başka
birini bul' der. Adam bu sefer kanlı bıçakla yine camiye girer ve sorar:

-aranızda başka müslüman var mı ?
az önceki adamı doğradığını düşünen cemaat çok korkar ve herkes aynı anda
imama bakar,

imam:
-ulan iki rekat namaz kıldırdık diye müslüman mı olduk.

*zong

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#40 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 31.10.2008 - 11:40

Şimdi nedense herkes sağ-sol derken bir toplum ayıbını bir sapıklığı göre göre olmaz bu yapmaz, işte şu kuruluşlar haber yaptı diye diyor... düşünün bu alınan raporun durumunu veren kişilerin verme zaman hızını.

Hüseyin üzmez denen zati muhterem sanki vatanı kurtarmış ikinci bir hüseyin darbesi yapar gibi her yerde konuşuyor ve nedense konuşmaları tatminkar değil ve her cümlesinde din ve müslümanlık var.

Bu adam sapık değil , bu adam dini ve müslümanlığı hiçe saymıyor diyen varsa ben şüphe ederim ondan.

Açık ve net bu adam sapık durup dururken neden mahkemeye çıktı ceza evinde yattı hepsini mi doğan grubu yaptı bu ülkenin savcısı ve hakimleride mi doğan grubunun elinde bırakın böyle basit siyasi çekişmeleri bir toplum gerçeği ile karşı karşıyayız.

Ortada bir sapık var 74 yaşında ve 14 yaşında ruh ve akıl sağlığını kaybetmiş bir kız var.

Bu kız sizin kızınız, kardeşiniz veya akrabanız olabilirdi.O yüzden savunmayın bu tip sapıkları, destekte vermeyin destek verirseniz erkekler bile yarın bir gün sokakda gezemez.

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...