İçerik değiştir

- - - - -

Yozgat:)

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 6 yanıt verildi

#1 kedimi_kim_yedi

kedimi_kim_yedi

Assassian

• Üyeler
  • 417 Mesaj

Gönderim zamanı 01.11.2005 - 04:57

Şimdi hani Yozgat die bi şehir varya güzel Türkiye'mizde.Aslında öle bi şehir yok..Yani ismi şehir :( Ama şehirle alakası yok...Sadece 2 adet caddesi var Sivas ve Lise caddesi. Sivas caddesi çevre yolu görevini görerkene kazı çalışmaları nedeniyle 5-6 aydır kapalı ve şehir içinde ( ki çevre yolundan bi sokak üstte kalıyor şehir içi dediğim yer ) Lise caddesi kalıyor sadece:) İlk kez gördüğüm şehrin önce binalarına yapısına bakarım sonra insanlarına..Şunu söyliyim ikisinden de hayır gelmez. ;) Çok az hatta hiç gelişmemiş bir şehir burası ve bu gelişmemişliği halk şöyle yorumluyor:
'' Vakti zamanında Yozgat'ta çok zengin bi aile varmış Çapanoğulları namında.Atatürk,Cumhuriyet ilan edildikten sonra Yozgat'a gelmiş ve burada bir binanın tren istasyonu yapılmasını istemiş.Çapanoğulları ise burasının Çapanoğlu Camiisi yapılması konusunda diretmişler.Bunun sonucunda Atatürk sinirlenmiş ve bu şehire asla tren istasyonu kurulmamasını emretmiş.Adı geçen binanın ise okul olmasını istemiş.Şu anda o bina bir ilköğretim binası ve hemen karşısında büyük bir camii var ismi ise Çapanoğlu.Tren yolu ise buranın bir ilçesi olan Yerköy'e kadar geliyor Yozgat'ın çevresinden dolanıp Kayseri'ye doğru uzanıyor.''
Bir başka hikayesi de Kurtuluş Savaşı sırasında Yozgat'ta yine bu Çapanoğulları Atatürk'e ve onun ordusuna karşı savasmışlar ve burada yaşayan çok sayıda Ermeni ile iş birliği yapmışlar.Atatürk ise bu şehire yatırım yapılmamasını istemiş. Bu ikinci hikaye bana biraz saçma geliyor..Şehrin içinde Lise Caddesinin başında Ermenilerden kalma saat kulesi var ve her bi saatte bi çanları çalıyor uyuyamıyoruumm :huh: neyse siyaset ise ülkü ocaklarına kalmış bir durumda...
kısacası bu şehire yolunuz düşerse yolunuzu değiştirin.Benim görüşüm budur. :)
Yağmurun yağması benim için romantik değildirr.ben sadece kurşunların yağmasını bilirim..ben bir deliyim benim tanrım yoktur bir çift göze bir gülerr yüZe taparımm.Ezbere bilirim yaşamayı.başlangıçların son bulduğu yere gidiyorumm....

#2 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 07.11.2005 - 17:29

gelecek hafta yozgat - antalyaspor maçı var bu nedenle yozgattayım :) bilgiler işime yarar belki :)
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#3 kara kız

kara kız

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 215 Mesaj
  • İlgi Alanları:öncelikle işim yani turizm sonra vakit bulduğumda kitap okumak bol bol müzik dinlemek hiç vazgeçmediğim hayallerim.....

Gönderim zamanı 03.03.2006 - 17:18

ya benim babam yozgatlı ama 30 senedir orda değil yani ben de şimdi yozgatlı mı sayılıyom yaaaa :(

hiç gitmedim desem yeridir bir elimin parmaklarını geçmez ben de hiç sevmiyom oraları ama yine de köyleri güzeldir

o anlatılanların da evet doğruluk payı var

SEVDİÐİN KADAR SEVİLİRSİN

#4 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 03.03.2006 - 19:16

ben yozgatı sevmedim denizin delisi birisi olarak. git git bitmio zaten yol ankaardan sonra. hem soğuk. ters bir havası var. iki ana cadde üstüne kutulu bir il posizyonu var sanki. ne biliyim iç açıcı değil. en iyi oteli bile bir işe yaramaz.
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#5 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 04.04.2008 - 12:04

:icecream: Çapanoğulları da hakkaten kılmış yani.
ama Atatürk , onların yüzünden şehrin gelişmesini kısıtlamış olamaz heralde.
Gönderilen Resim asaletini sevdiğim

#6 bao

bao

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yeni Üyeler
  • 2 Mesaj

Gönderim zamanı 07.08.2008 - 19:39

Geçen sene Yozgat'a geldiniz çünkü bahsettiğiniz çalışma biteli bi hayli oldu.. Yozgatlılardan duyduğunuz iddia ettiğiniz hikayeleri nerenizden uydurdunuz bilemem ama.. Duymuşsanızda duyduğunuz kişilerin biyerinden uydurduğu kesin.. Ben biyerimden sadece sı..yorum.. Koskoca bir şehri adilik sıfatıyla suçlamayı size yakıştırdım diyebilirim.. uslubunuzdan çok belli oluyor.. aynı uslupla cevap vermek istedim.. Şehrin insanlarını tanımadan kendi karakterini ortaya koyarsın.. Çapanoğullarının bahsettiğiniz şekilde hikayeleri yoktur.. bunlar saçma şeylerdir.. Mustafa Kemal Atatürk'ün Yozgat'a böyle emirleri yoktur.. Ancak Kahvedeki insanlaroı kaynak göstererek iddia edebilirsiniz.. ben Kahvedeki insanlarla muattap olmam.. İster yozgatlı olsun İster Eskişehir..

Bu uyarım Site Yöneticilerinedir..

Bu şahsın üyeliği vu bu konu sitenizde bulunduğu sürece Tarafımdan saldırılarıma maruz kalacaksınız taaki Başarana kadar.. Önlemlerinizi Alınız..

#7 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 10.08.2008 - 22:08

2.5 yıl olmus bu yazı yazılalı
şimdi nerden bulup kulagı çekilecek
fevri bir davranıs olmus
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....