İçerik değiştir

- - - - -

Gelecekte Geçmişimi Arıyorum...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 14 yanıt verildi

#1 SunRıse

SunRıse

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 36 Mesaj

Gönderim zamanı 03.10.2005 - 17:16

yaşanan günün bir anlamı yok...yaşanan günün diğerlerinden farkı yok...bişeyler yapmalı insan,bişeyleri değiştirmeli...bişeyler için ölmeli insan... aşk,din,anne veya vatan farketmez...damgasını vurmalı bi yerlere...geçmişim geleceğimden daha güzel...geçmişim büyülü,huzurlu ve de çok uzak...geçen saniyeyi bile özlüyorum ve gelecekte de bu satırları yazdığım saniyeleri de özleyeceğim....rotasını kaybeden bir gemi misaliyim,neredeyim ve ne yapıyorum bilmiyorum ki...çocukluğum..keşke geri gelse...eğer gelecekte ben olmayacaksam benim geçmişimden bahsedilmeli gelecekte...insansan ve düşünüyorsan bir farkın olmalı..hüzün zehirli bir yılan gibi,her gün biraz daha zehirleniyorum...gün yine bitti ve geçmişte kaldı ve ben hala sürükleniyorum boşlukta...sizde geçmişte misiniz yoksa gelecekte mi?sizce geçmiş mi yoksa gelecek mi?

#2 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 03.10.2005 - 22:53

Bundan önce neden ölmek ?

Yani " bişeyler için ölmeli insan... aşk,din,anne veya vatan farketmez...damgasını vurmalı bi yerlere..." demişsin ... Madem konuşulsun istiyorsun gelecekte kendinden.. Ölümünden değilde yaptıklarından konuşulsun.

Ölmek boş arkadaş.. En azından kendi gelsin ölüm , sen ona gitme. O gelmeden birşeyleri başarabilmek önemlisi.

geçmiş geçmişte kaldı , pişmanım yada değilim. arada diyorum keşke çocuk olsam diye , lakin bu halimlede iyi yada kötü ilerliyorum. Şükür buna da....

Değişiklikler Kaydedildi...

#3 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 04.10.2005 - 21:19

bende arıyorum ama ne aradığımı biliyorum
geçmiş adı üstünde gelecek önemli.. bu bile geçti

smiley-sport036.gif  

#4 elwira

elwira

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.452 Mesaj

Gönderim zamanı 07.04.2006 - 11:55

insan aslında sadece geçmişini arar veya özler hayır aradığı hatta aramasını ona hatırlatıcak bazı şeyler yaşar ve geçmişini aradığını zannettiğini hisseder aslında sadece geçmişini hatırlamıştır
fihi ma fih

#5 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 29.04.2006 - 18:57

Geçmiş olmasındaki anlam Gelecekde olmasından öte kazanmışken anlam, neresinden bakıpta geçmişde olanları gelecekte birleştirebilir insan ? Geçmişdeki güzel günleri anarkende keşke ile başlaya bir cümle kurup ''keşke o günlerde olsam '' da aynı kötü günlerdede ayn cümle ile başlayan ''keşke şimdiki aklım olsaydı'' gibi bir cümle arasındaki fark nerede geçmiştemi? gelecektemi ?
Gelecekten bişi aramamayı ögrenbilmeyi isterdim bu yazdıgım geçmişimde olsa..

Güneşe balmumundan yapılma kanatlarla gidilmez sanan kişi !! Kanatların içerigi ateş de olsa deişen etki farklı olmuyo kanatların güneşden olmamışsa........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

smiley-sport036.gif  

#6 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 30.04.2006 - 22:41

geçmişiniz hızla uzaklaşırken, geleceğiniz de o denli hızla size dooru yaklaşıyor..(reklamdan..)

aradığımız,deli gibi özlediğimiz gerçekten geçmişimiz mi..korkuyo muyus gelecekten..geçmişi biz yapmadık mı geleceği neden olmasın..
geçmişimi istemem geri belki ama sanki geçmişteki ateşi tutkuları mı isterim acaba..ne büyüyebiliyorsun ne küçülebilyorsun..hepsi beyninde..

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#7 yok

yok

DuyguSuz!

• Üyeler
  • 1.406 Mesaj
  • İlgi Alanları:* Yalnızlık<br>* Başka hayatları yaşamak<br>* Kendinden vazgecmek<br>* Başarısızlık<br>vs.......................

Gönderim zamanı 30.04.2006 - 22:59

Gelecekte geçmişime dair bıraktığım belkide kaybettiğim beni arıyorum beni ben yapan o duyguları var oluşlarımın sebeplerini. O geçmişte yitirdiğim heyecanları arıyorum hani o sonunu düşünmediğim zamanları o deli cesaretlerimi arıyorum şimdi korkkularımsız gecen gunleri. Değerinde yaşamk için cabalıdığım sevgileri aşkları arıyorum . Ama biliyorum asla bulamicamı insanlar geçmişte körü körüne verdiği duyguları yeniden bulurum diye yaşarken aynı duyguları yeniden kazanılmıyor hissedilmiyor acı burdan başlıyor o kaybettiklerimiz yerine başka şeyler yer alıyor ama onlarla yetinemediğimiz de işte bu zamanki belirsizlikler içinde kalıyoruz.
Hayat devam ediyor yarım yamalak kalmışlığımızla belkide asla tamamlanamicağımız gelecekle ..

Okyanusların uçsuz bucaksız erilşilmezliğini mavi sanırdım. O erişilmez derinlikler Yeşilmiş! tıpkı gözlerim gibi...
O diplerde saklıymış duygular, o sonsuzlukta saklıymış umutlar, sonlarda saklı kalmış varoluşlar...

#8 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 25.05.2006 - 12:53

geçmiş zaten bitti dönmiycek sildim bitti, kalmasın geriye tek bişiy bile..
gelecek de istemem...kalsın..anlarda sıkışmakla meşgulüm....anlarımı arıyorum bi tek ..gelecek yok, ne de geçmiş...hiç bişiy yookk!

#9 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 25.05.2006 - 13:40

SunRise bilmiyorum artık buralara takılıyor mu ama ben bu yazıyı başka bi yerlerden ahtırlıyorum... alıntı mıdır acep?!

#10 uykusuz

uykusuz

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 325 Mesaj
  • İlgi Alanları:kisisel bilgiler icin liqusha kullanicisina bakiniz, kendisi benim resmi tarafim olurlar. evet evet 2 kullanici ismim var, napalim beni de boyle yaratmis yuce rabbim :)

Gönderim zamanı 25.05.2006 - 13:46

simdi o degil de deja-vu, yasanilan anin daha once gecmiste yasanmis oldugunu hissetmek ya, o zaman bu basliga gore genisletirsek
"yaw ben bunu sanki 2010'da da yasayacagim" gibi bir durum olabilemez mi?

uykusuz{
evladim hadi sen yat uyu, bak liqusha gibi imza atar oldun, hadi uyu istersen
}

#11 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 25.05.2006 - 13:48

yani beni hatırladığım şeyin bi deja-vu'dan ibaret olduğunu mu söylüyorsun bakem!!!

#12 uykusuz

uykusuz

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 325 Mesaj
  • İlgi Alanları:kisisel bilgiler icin liqusha kullanicisina bakiniz, kendisi benim resmi tarafim olurlar. evet evet 2 kullanici ismim var, napalim beni de boyle yaratmis yuce rabbim :)

Gönderim zamanı 25.05.2006 - 14:03

yani beni hatırladığım şeyin bi deja-vu'dan ibaret olduğunu mu söylüyorsun bakem!!!

hı? ben kendi kendime konusuyodun ama seninki de gusel bi ustune alinmak olmus hani.

#13 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 25.05.2006 - 14:19

;) ii alınırımda... pardon ya...

#14 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 10.06.2006 - 10:56

geçmiş denen olguyla yüzleştim çok canımı yaktı ama başardım artık sadece bi yerlerde duruyor benim için,kabullendim mecburen kişiliğe tersinir bi reaksiyon ile hem de.
gelecek olgusuna ise inanmıyorum hala..yok öyle bi kavram..geleceğe geçmişimi katmadan anlardan yola devam etmem gerek, deniyorum...

geçmişi geri getirmek namümkün iken gelecek ise her saniyelik yaşamda az daha gelecekleşiyor..şimdi bile bitti ve gelecek hep gelecek.....aramak faydasız...

#15 deryadeniz

deryadeniz

çözmeye çalışma beni...

• Dokunulmazlar
  • 4.502 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2008 - 20:02

acı ya da tatlı geçmiş geçmiştir,geleceğede hep yansıyacaktır.Ben düşünüyoum gelecek gelecek mi diye :D
DeRyOş.!!