İçerik değiştir

Kürt Meselesi Ve Ne Yapıp, Ne Yapmamalı?

• Kilitli Konu Bu konu kilitli
bu konuya 59 yanıt verildi

#21 Metehan

Metehan

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 26 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2005 - 00:39

""""Aklınızı başınıza devşirin beğler, ağzınızı açtığınızda hepiniz Atatürkçüsünüz,Atatürk bugünleri görse herhalde kalpten giderdi.Yazık olmuyor mu onun verdiği emeklere?"""""

İşte bu noktada Türkiye için emeği geçmiş lazlara , kürtlere , çerkezlere vs.. teşekkür etmek lazım.Atatürk düşmanı değilim , ama Atatürk'ten bahsedilince yanında onun yanında olan kişilerden de bahsedin.

Atatürk tek başına çıkıpta o savaşı kazanmamış.

Atatürk'ü sevdirin diyorum. putlaştırmayın. Atatürk gibi birisi bu dünyaya bir kez geldi ,bir daha da gelmeyeceği kesin. Atatürk olsaydı'dan çok Atatürk acaba bugünler de yaşasaydı ne düşünürdü'yü sokun aklımıza. Onu düşündürün bize.

Okul önlerine büstünü koymak , Atatürk'ü anlamamızı sağlamaz.

Okul içinde düzgün ve doğru dille Atatürk'ün düşüncelerini , fikirlerini anlatmak asıl bize Atatürk'ü anlamamızı sağlar.

Milliyetçi denince akla hep mhp geliyor. bir kürt ülkesini düşünmez gibi konuşulmasın.

Kürt meselesi diyerek ortalığı bulandırmanın manası yok.

Bugünler de Türk meselesi var. neden o konuda konuşmuyorsunuz ? Sorarım size.

taktınız dimi kürt'lere..............................

Her Toplumda liderler vardır ki bazı roller,ideolojiler onlarla özdeşleşir
HEr ne kadar iyi olurlarsa olsunlar,bazıları 2. adam olarak kalmaya mahkumdur,hiçbir zaman da 2. adamların değeri 1. adamlarla boy ölçüşemez.Milliyetçilik bağlamında almıyorum,Rus devrimini düşünün,Troçki,Lenin,STalin akıllarımıza ilk gelen isimler oluyor,bir başka devrimci che guavera yine tek başına akla geliyor.Yavuz Sultan Selim denilince akla vezirleri gelmez,CengizHan denilince genellikle aklınıza gelen Cengiz in yaptıklarıdır,karizmasıdır,Sabutay'ın ya da Cebe Noyan'ın yaptıkları değil.O yüzden ATatürk denilince de bizim için tektir(yanındakiler bir şey yapmamıştır demiyorum,vücudu düşünürseniz,bir ayağınız olmadan beyniniz yaşamını devam ettirebilir ama beyniniz olmadan ayaklarınıızn anlamı olur mu?Lazlara Kürtlere vslere teşekkür borcumuz olduğunu düşünmüyorum,ki sen olduğuna inanıyorsan,senin düşüncendir,saygı duyarım tabii ki!
Atatürk tek başına savaşmadı elbette,sonuçta Atatürk'ten önce de o askerler insanlar vardı,bir şey yapabiliyorlar mıydı? Tabii ki hayır!
Evet Atatürk gibi bir insan kolay kolay gelmeyecektir,yanlış anlama,kendisi en çok hayranlık duyduğum kişiliklerden birisidir,ama Türk milleti tarih boyunca Fatihler,CengizHanlar,MeteHanlar,Timurlar çıkarmış bir millettir,eminim onlar öldükleri vakit de artlarından aynı şey deniyordu.Tanrı zor duruma düştüklerinde Türklere her daim bir kurtarıcı yollamıştır,bunu tarih gösteriyor.
Okul önlerine büst koymak Atatürk'ü anlamamızı sağlamıyor ne yazık ki bu konuda haklısın,çünkü Atatürk gerçek kimliğiyle olduğu gibi anlatılmıyor.Tarih kitapları(ders kitabı olanlar) dikkat ettiysen genellikle ümmetçi bakış açısıyla bakar olaylara,o yüzden Atatürk'ü doğru düzgün anlattığını düşünmüyorum,yine haklısın!
Türk meselesi mi varmış ?Türkler sahipleri oldukları ülkede haklarını mı geri istiyorlarmış,ayıp etmişler gerçekten.
Evet taktık kürtlere,neden acaba? Haksızlık ediyoruz ,sebepsiz yere kötü davranıyoruz,misafirsek misafirliğimizi bilelim değil mi?

Bu mesaj Metehan tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 25.11.2005 - 01:48

#22 Metehan

Metehan

• Üyeler
  • 26 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2005 - 00:46

ha türk , ha kürt.
sonuçta adamsınız .
aklınızı başınıza devşirin.
nedir kürtlerden istediğiniz.
kürt meselesiymiş.
türk - kürt diye ayrım yapacağınıza ülkede neler oluyor onu konuşun.

başbakan türkiyeyi satıyor , derdiniz kürt.
öğretmenler açlıktan ölecekler , derdiniz kürt.
memur eve ekmek götürmez , derdiniz kürt.
adamlar çarpar çırpar , donsuz bırakır , derdiniz kürt.

hep Atatürk'ten bahsediliyor.
Arkadaşım Atatürk'ün büstlerini gösterme herkese , duvara asılmış resimlerini gösterme.

Atatürk'ün zeki olduğunu anlat bana , Atatürk'ü putlaştırma.
Her konunun içine Kürt'ü sokma , ayıptır ayıp.

Ülkücüymüş. neyin ülkücüsü bu ? Ben çok ülkücü gördüm , milliyetçiyim diye geçiniyo ama milliyetçilik nedir onu bilmiyo.

sözüm ortaya alınsın alınacak olan.

evet derdimiz Kürt
neden mi?
Neden çerkezlere yüklenmiyoruz,neden lazlara saymıyoruz burada?
Neden sadece Kürtler? Kasten mi yapıyoruz yoksa,hiç sebep yokken ?

Başbakan Türkiye'yi Satıyor Çünkü TÜRK KÖKENLİ DEÐİL,
Öğretmenler açlıktan ölüyor Çünkü MİLLİ EÐİTİM BAKANI KÜRT
Memur eve ekmek götüremez Çünkü Kürt bakanların etkisiyle devletin her kademesinde müthiş bir kürt kadrolaşması var
Adamlar çalar çırpar,Türkiye'nin şu anda önde gelen Kürt zenginleri hakkıyla mı kazanıyor?(çalan diğerlerini kayırmıyorum)İşe bak hem fakiriz eyyamcılığı yaparlar,hem de zenginler,çok garip!Güneydoğuya yatırım yapılmıyor derler,klasik bahanedir her zaman için,ama niyeyse bu zenginler gidip bir şeyler yapmazlar.O da garip her neyse

Atatürk'ün büstleri ve duvardaki resimleri konusunu diğer mesajımda izah etmiştim,Atatürk gerçek kimliğiyle anlatılmadıkça bunların hiçbir önemi yok!

Ülkücüleri savunacak değilim,ben milliyetçiyim dedim değil mi,ülkücülük gibi bir laf çıkmadı ağzımdan,yoksa çıktı mı ?

Bir de şu noktaya değinmeme izin veriin,Ülkücülükte kürtlere de yer vardır.Ülkücülük bağlamında kürt türk arap olmanın hiçbir önemi yoktur.Hatta bir de sloganları var bilirseniz,TürK'üz KürD'üz Arabız hepimiz müslümanız diye,keşke düşündüğünüz tarz bir parti olsaydı da biz de bazı şeyleri rahatça sahiplenebilseydik!

Saygılar

#23 Tuğrul Beğ

Tuğrul Beğ

• Üyeler
  • 9 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2005 - 02:13

Türk sorununu da çıkardınız ya helal olsun sizlere.
Aslında ne kadar da haklısınız biz Türkler tarih boyunca hep sorunlar yaratmış değil mi? Çin'e sorun yaratmışız yetmemiş bütün Orta Asya'ya, oradan kalkmış gitmişiz Avrupa'ya sorun yaratmışız, en son Anadolu'yu işgale gelmişlerdi onda da sorun yarattık yahu biz meğer ne illet bir milletmişiz? Herkesin başına bela olmuşuz.
Peki kürtler ne yapmışlar tarihleri(!) boyunca kimseye sorun yaratmamak için devlet kur(a)mamışlar şimdi bir kuralım diyorlar bu sefer yine biz Türkler sorun yaratıyoruz değil mi?
Gerçekten Türk sorunu var..

#24 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2005 - 10:42

Üstün ırk denilen bir şeye inanıyormusunuz?
Türk üstün bir ırk mıdır?
Sen ergenekondan geldik dersen,Kürt olan ne desin?
Türkiye'de kaç milyon kürt yaşıyor?Bu insanlar dediğiniz gibi mi?

İranlılara sen Perslerin torunusun,Iraklılara sen mezopotamyanın Babilisin,Mısırlılara sen Firavunsun,bize sen ergenekondan geldin,diye diye diye azamıza edip böldüler bizi şimdide Kürtlere siz Medlerin torunusunuz diye bize karşı kışkırtmaya bölmeye çalışıyorlar.Sizin gibilerde onlardan taraf tutup,kucaklarına oturuyorsunuz.Afferin size beyniniz s....

Evet Türk üstün ırktır.
Bu gericilik vs değil
Tarihte olan bazı olaylar bellidir.
Türk milli menfaatleri doğrultusunda yönetildiğinde daima Dünyanın en güçlü devletlerini kurmuşlardır
Senin anlayışında göre tarihimizi ,geçmişiimizi reddetmemizi gerekiyor.Evet ben Hunlarla da gurur duyuyorum,Bir osmanlıyla,bir Göktürklerle gurur duymak da en doğal hakkım.
Kürt gitmiş kıçı kırık Mervaniler,Lololar gibi beylikleri devlet gibi gösteriyorken,benim bu büyük imparatorluklarlan övünmemden doğal ne olabilir?Bir Cengiz Han,Bir Temür(Timur) Türkse ben bunla gurur duymayıp ne yapayım?
Türkiyede yaklaşık 12 milyon kürt yaşıyor,çok güzel kürt milliyetçiliği yapıyorlar,saflar zaten belli olmaya başladı,ha bugün isyan ederler,ha yarın,Türk'e kafa tutmanın sonucu bellidir:"Geldikleri gibi giderler"

konuyu ilk kez şöyle bi adam akıllı okuyayım dedim o da ne? Canım arkadaşım sorarım sana nasıl karar verdin Türk'lerin üstün ırk olduğuna?
Faşistliğin manası yok !
Gönderilen Resim

#25 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2005 - 13:14

Ben geçmişime,tarihime bakıyorum ancak bu kadar faşist fikirleri savunan bir insan göremiyorum.Devlet olarak bakıyorum,Mesela Osmanlı tarihinin hiç bir bölümünde bir kavimi,ırkı dışlamamış.
Sen ve senin gibiler nasıl oluyorda tarihten bunları dışlamamız gerektiği fikrini çıkarıyor.

Nerde okuduğumu hatırlamıyorum ama şöyle bişey vardı;

Osmanlı da ortaoyunu vardı.Orta oyununda sahneye bir adam çıkar başında kavuğu elinde bastonu omuzunda mendili ile halkı eğlendirirdi.Bu gösterilerde Kürt,Çerkez,Boşnak,Ermeni,Acem,Arap,Laz,Rumelili,Kayserili vs. oyuncular olur kendilerine özgü şiveleriyle konuşur birbirlerine laf sokuşturulardı.Ayrı ayrı farklı kahramanlar,farklı kavimlerin tipi halk önünde canlandırılır, halkta bundan büyük bir zevk alırdı.
Sonrasında ortaoyunu yavaş yavaş kalkmaya yerini batılı tiyatro oyunlarına bırakmaya başladı.Batılı tiyatro oyununun ilk büyük örneğide "Vatan yahut Silistre"dir.Bu oyunda ortaoyunundan farklı olarak kahraman tektir.Sadece bir tane kahraman vardır oda Türk.(Artık anlayana)
Gönderilen Resim

#26 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2005 - 13:16

Bide tarihi Nihal Atsız gibilerden okuma.Yarın bir gün elinde metreyle kafatası ölçmeye başlarsın.
Gönderilen Resim

#27 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2005 - 14:32

evet derdimiz Kürt
neden mi?

Memur eve ekmek götüremez Çünkü Kürt bakanların etkisiyle devletin her kademesinde müthiş bir kürt kadrolaşması var
Adamlar çalar çırpar,Türkiye'nin şu anda önde gelen Kürt zenginleri hakkıyla mı kazanıyor?(çalan diğerlerini kayırmıyorum)İşe bak hem fakiriz eyyamcılığı yaparlar,hem de zenginler,çok garip!Güneydoğuya yatırım yapılmıyor derler,klasik bahanedir her zaman için,ama niyeyse bu zenginler gidip bir şeyler yapmazlar.O da garip her neyse

Atatürk'ün büstleri ve duvardaki resimleri konusunu diğer mesajımda izah etmiştim,Atatürk gerçek kimliğiyle anlatılmadıkça bunların hiçbir önemi yok!

Ülkücüleri savunacak değilim,ben milliyetçiyim dedim değil mi,ülkücülük gibi bir laf çıkmadı ağzımdan,yoksa çıktı mı ?

Bir de şu noktaya değinmeme izin veriin,Ülkücülükte kürtlere de yer vardır.Ülkücülük bağlamında kürt türk arap olmanın hiçbir önemi yoktur.Hatta bir de sloganları var bilirseniz,TürK'üz KürD'üz Arabız hepimiz müslümanız diye,keşke düşündüğünüz tarz bir parti olsaydı da biz de bazı şeyleri rahatça sahiplenebilseydik!

Saygılar

Yazıkki Türkiye'de senin gibi Türk'üm diye gezen insan çok. ! ! !
Türk'lüğü bilmeden Türk'üz diye geziyorsunuz. ! ! !

Başbakan Türk kökenli değilmiş. Vah anam vah Türk kökenli Başbakanları da gördük.!
Eğitim Bakanı Kürt diye öğretmenler aç dimi. adamın güttüğü düşünceye bakarmısın.! ! !

Desene senin başında KÜRT Başbakan ve Bakanlar var :) Müstahaktır senin düşüncende olana. Bir kere türk kürt ayrımı yapmadan çık şu şu yanlışları var ve şu sebepten dolayı yanlış yapılıyor diye söyle. yok efendim başbakan ve bakanlar kürt veya türk kökenli deme.

Ama yok yok sende suç yok. Sana Türk'lüğü yanlış anlatan zihniyetin ben .........

Türk'lüğü öğrende öyle gel. Ayrım yapmayı bırak. ! ! !

Bu zihniyette gitmeye devam etme .. belki ilerde bir baltaya sap olursun. Yoksa şimdiki gibi sadece sap olarak kalırsın.

Bu başbakan'ı ve bakanları kim seçti ? Sen bunlara laf atarken milletine laf atıyorsun unutma bunu.

Nasıl Türk'sün sen , şaşıyorum doğrusu.

Değişiklikler Kaydedildi...

#28 Metehan

Metehan

• Üyeler
  • 26 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2005 - 16:47

Üstün ırk denilen bir şeye inanıyormusunuz?
Türk üstün bir ırk mıdır?
Sen ergenekondan geldik dersen,Kürt olan ne desin?
Türkiye'de kaç milyon kürt yaşıyor?Bu insanlar dediğiniz gibi mi?

İranlılara sen Perslerin torunusun,Iraklılara sen mezopotamyanın Babilisin,Mısırlılara sen Firavunsun,bize sen ergenekondan geldin,diye diye diye azamıza edip böldüler bizi şimdide Kürtlere siz Medlerin torunusunuz diye bize karşı kışkırtmaya bölmeye çalışıyorlar.Sizin gibilerde onlardan taraf tutup,kucaklarına oturuyorsunuz.Afferin size beyniniz s....

Evet Türk üstün ırktır.
Bu gericilik vs değil
Tarihte olan bazı olaylar bellidir.
Türk milli menfaatleri doğrultusunda yönetildiğinde daima Dünyanın en güçlü devletlerini kurmuşlardır
Senin anlayışında göre tarihimizi ,geçmişiimizi reddetmemizi gerekiyor.Evet ben Hunlarla da gurur duyuyorum,Bir osmanlıyla,bir Göktürklerle gurur duymak da en doğal hakkım.
Kürt gitmiş kıçı kırık Mervaniler,Lololar gibi beylikleri devlet gibi gösteriyorken,benim bu büyük imparatorluklarlan övünmemden doğal ne olabilir?Bir Cengiz Han,Bir Temür(Timur) Türkse ben bunla gurur duymayıp ne yapayım?
Türkiyede yaklaşık 12 milyon kürt yaşıyor,çok güzel kürt milliyetçiliği yapıyorlar,saflar zaten belli olmaya başladı,ha bugün isyan ederler,ha yarın,Türk'e kafa tutmanın sonucu bellidir:"Geldikleri gibi giderler"

konuyu ilk kez şöyle bi adam akıllı okuyayım dedim o da ne? Canım arkadaşım sorarım sana nasıl karar verdin Türk'lerin üstün ırk olduğuna?
Faşistliğin manası yok !

Bir millet herkesin el ayak çektiği Çin gibi bir ülkeye Sed yapılmasına sebep oluyorsa daha sonra da o seddi aşıp içerlere kadar girebiliyorsa o üstündür!
O millet tarihin gördüğü en büyük imparatorluklarda (Cengiz-Timur-Osmanlı) kurucu unsur ise o üstündür!
Bir millet ki savaş tarihinin en şanlı milleti,o ki,Çanakkele'de Düvel'i muazzam ı durdurmuş,Malazgirt'te Anadolu'nun yolunu açmış,Haçlı seferlerinde İslam'ı korumuş ise o millet üstündür,bugün müslümanız herkes eşit diye geçinenler bunu da hatırlasın lütfen!
Yine müslümanlık bu kadar yayılmışsa,Arabistan'a sıkışıp kalmamışsa yine bizim sayemizdedir,Arapların Hz.Muhammed ve 4 Halife zamanı dışında ne icraatı olmuş?
"Arkasında olmasaydı şanlı bir mazi,Bu milletten çıkar mıydı bir büyük Gazi?"
Örnekler çoğaltılabilir,barbar dedikleri topluluklardan ilimi alan Avrupalıları da yazayım mı?
Tarih boyunca yapılan işlere bakarız,bizim kadar iş yapan başka bir millet varsa,hakkını verelim? Şu an için kötü durumda olmamız bir şeyi değiştirmez.Atatürk'ün dediği gibi, "Türk yenilmez,yenilen kumandanıdır!" İyi bir yönetimle tekrar şaha kalkılacaktır(Şu anki parti liderlerinin hiiçbirini savunmuyorum,hepsi gözümde aynı,onu da ekleyeyim,yanlış anlaşılmasın diye)
Saygılar

#29 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2005 - 16:59

ya kardeşim (bak kardeşim diyorum) ne desek geçmişe dönüp bir gazdır gidiyorsun, yaşın mı genç ? yoksa takıntılı mısın çözemedim ama türklüğe bu kadar takılacağına gidip bilgisayara takılsan bu takıntıyla programcı olurdun valla

Saygılar selamlar cücükler
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#30 Metehan

Metehan

• Üyeler
  • 26 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2005 - 16:59

Ben geçmişime,tarihime bakıyorum ancak bu kadar faşist fikirleri savunan bir insan göremiyorum.Devlet olarak bakıyorum,Mesela Osmanlı tarihinin hiç bir bölümünde bir kavimi,ırkı dışlamamış.
Sen ve senin gibiler nasıl oluyorda tarihten bunları dışlamamız gerektiği fikrini çıkarıyor.

Nerde okuduğumu hatırlamıyorum ama şöyle bişey vardı;

Osmanlı da ortaoyunu vardı.Orta oyununda sahneye bir adam çıkar başında kavuğu elinde bastonu omuzunda mendili ile halkı eğlendirirdi.Bu gösterilerde Kürt,Çerkez,Boşnak,Ermeni,Acem,Arap,Laz,Rumelili,Kayserili vs. oyuncular olur kendilerine özgü şiveleriyle konuşur birbirlerine laf sokuşturulardı.Ayrı ayrı farklı kahramanlar,farklı kavimlerin tipi halk önünde canlandırılır, halkta bundan büyük bir zevk alırdı.
Sonrasında ortaoyunu yavaş yavaş kalkmaya yerini batılı tiyatro oyunlarına bırakmaya başladı.Batılı tiyatro oyununun ilk büyük örneğide "Vatan yahut Silistre"dir.Bu oyunda ortaoyunundan farklı olarak kahraman tektir.Sadece bir tane kahraman vardır oda Türk.(Artık anlayana)

evet Osmanlı ümmetçi yapısı nedeniyle hiçbir kavimi dışlamamıştır.Yavuz'un Halifeliği almasından sonra nedense işler daha da kötüye gitmiştir.(Zenginleşmiş falan bunlar o kadar önemli değil,kültürü mahvolduktan sonra)
Osmanlı Müslüman bir ülke olmasaydı eğer,ya da en azından müslümanlığı Araplaşmak olarak algılamasaydı şu an her şey çok daha farklı olurdu,örneğin Orta Asya'daki Türk devletleriyle Kanuni zamanında bile birleşilebilirdi,o başka şeylerle uğraşmayı tercih etti.Atatürk'ün Türk birliği üstüne sözünü ele alalım : ‘‘Türk Birligi'nin bir gün hakikat olacagina inancim vardir. Ben görmesem bile gözlerimi dünyaya onun rüyalari içinde kapayacagim. TÜRK Birligi'ne inaniyorum. Onu görüyorum. Yarinin tarihi yeni fasillarini TÜRK Birligi ile açacak. Dünya sükununu bu fasillar içinde bulacaktir. TÜRK'lügün varligi bu köhne áleme yeni ufuklar açacak. Güneş ne demek, ufuk ne demek o zaman görülecek"
Eski Türk devletlerinde ise uslu durdukça ülkedeki diğer unsura bir şey yapılmaz,(çin'den esirler vs) durmuyorlarsa,katledilir!
Bu arada Osmanlı Ortaoyununda Kürt genelde bekçiyi temsil eder,aptallıklarına ve bozuk konuşmasına gülünür.
Saygılar

#31 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2005 - 17:12

Bu arada Osmanlı Ortaoyununda Kürt genelde bekçiyi temsil eder,aptallıklarına ve bozuk konuşmasına gülünür.

Senin gibi Türk olmaktansa Finlandiyalı olurum daha iyi..

Senin gibi Türkler olmaz olsun.. ! ! !

#32 Metehan

Metehan

• Üyeler
  • 26 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2005 - 17:15

evet derdimiz Kürt
neden mi?

Bir de şu noktaya değinmeme izin veriin,Ülkücülükte kürtlere de yer vardır.Ülkücülük bağlamında  kürt türk arap olmanın hiçbir önemi yoktur.Hatta bir de sloganları var bilirseniz,TürK'üz KürD'üz Arabız hepimiz müslümanız diye,keşke düşündüğünüz tarz bir parti olsaydı da biz de bazı şeyleri rahatça sahiplenebilseydik!

Saygılar

Yazıkki Türkiye'de senin gibi Türk'üm diye gezen insan çok. ! ! !
Türk'lüğü bilmeden Türk'üz diye geziyorsunuz. ! ! !

Başbakan Türk kökenli değilmiş. Vah anam vah Türk kökenli Başbakanları da gördük.!
Eğitim Bakanı Kürt diye öğretmenler aç dimi. adamın güttüğü düşünceye bakarmısın.! ! !

Desene senin başında KÜRT Başbakan ve Bakanlar var :) Müstahaktır senin düşüncende olana. Bir kere türk kürt ayrımı yapmadan çık şu şu yanlışları var ve şu sebepten dolayı yanlış yapılıyor diye söyle. yok efendim başbakan ve bakanlar kürt veya türk kökenli deme.

Ama yok yok sende suç yok. Sana Türk'lüğü yanlış anlatan zihniyetin ben .........

Türk'lüğü öğrende öyle gel. Ayrım yapmayı bırak. ! ! !

Bu zihniyette gitmeye devam etme .. belki ilerde bir baltaya sap olursun. Yoksa şimdiki gibi sadece sap olarak kalırsın.

Bu başbakan'ı ve bakanları kim seçti ? Sen bunlara laf atarken milletine laf atıyorsun unutma bunu.

Nasıl Türk'sün sen , şaşıyorum doğrusu.

Türklüğü bilmemek tarihi reddetemekse,milletini,kavmini reddetmekse bilmiyoruz evet!
Çok sevdiğin kürt kardeşlerin yönetiyor işte mutlusundur daha ne olsun!
Türklük belki de sana yanlış anlatılmıştır,belki Türklük okullarda bizlere anlatılan değildir?
Saygısızlık yapmanı gerektirmez,ben sana saygısızlıkta bulunmuyorum!

#33 Metehan

Metehan

• Üyeler
  • 26 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2005 - 17:17

Senin gibi Türk olmaktansa Finlandiyalı olurum daha iyi..

Senin gibi Türkler olmaz olsun.. ! ! !

Olabilir,senin seçimin! :)

#34 Metehan

Metehan

• Üyeler
  • 26 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2005 - 17:19

ya kardeşim (bak kardeşim diyorum) ne desek geçmişe dönüp bir gazdır gidiyorsun, yaşın mı genç ? yoksa takıntılı mısın çözemedim ama türklüğe bu kadar takılacağına gidip bilgisayara takılsan bu takıntıyla programcı olurdun valla

Evet yaşım genç
sizler kadar bilge değilimdir belki de :)
Komik,sen bir de sokağa çıkıp Atatürk'çüyüz vs vs diye geziniyorsundur,gezinmiyorsan zaten sorun yok,yolun açık olsun!

#35 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2005 - 17:21

Türklüğü bilmemek tarihi reddetemekse,milletini,kavmini reddetmekse bilmiyoruz evet!
Çok sevdiğin kürt kardeşlerin yönetiyor işte mutlusundur daha ne olsun!
Türklük belki de sana yanlış anlatılmıştır,belki Türklük okullarda bizlere anlatılan değildir?
Saygısızlık yapmanı gerektirmez,ben sana saygısızlıkta bulunmuyorum!

Saygızılık yapmıyormusun ?

Saygısızlığın alasını yapıyorsun... Sözlerine dikkat etmiyor saçma sapan şeyler yazıyorsun..

İnsan olmayı başaramayan bir kişi nasıl olurda Türklüğünü yada başka birşeyi savunur söylermisin bana.. ?

Kürt'leri kabul etmeyen sensin. Türk'üm , aynı zamanda Kürt olduğum içinde gurur duyuyorum..

Türk'leri sevdiğim kadar Kürt'leride seviyorum.. Ayrım yapmıyorum çünkü.. Ama senin gibi kendini Türk görenler başka bir milleti tanımazdan geliyor.

#36 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2005 - 19:15

Evet yaşım genç
sizler kadar bilge değilimdir belki de :P
Komik,sen bir de sokağa çıkıp Atatürk'çüyüz vs vs diye geziniyorsundur,gezinmiyorsan zaten sorun yok,yolun açık olsun!

aferin şöyle akıllı ol büyüklerine saygıyı öğren, sokağa çıkıp atatürkçüyüm diye gezmiyorum ama senin nerelerde dolandığını tahmin edebiliyorum :rifle:

ayrıca taksimde o dergi satanlarla da hayatımın dalgasını geçiyorum"bunu aydın doğan mı bastırıyor?", "aaa bu at yarışı dergisi mi?" fln diyorum ama senin yapmanı tavsiye etmem çünkü Türk türke laf etmez değil mi?

Aman neyse sizin gibi moronlarla uğraşmaktan sıkıldım, niye böyle diye soruoz "lan ben cengizhan soyundan geliom lan" die cevaplar alıoz, ben de aynı soydan geliyorum ama ben "Sen türksün bu kürt, iğk iğenç hayvan bunlar ya konuşmayı bilmiyorlar daha" gibi bir tepki vermiyorm, sen o rahat kıçını ısıtırken elemanlar okula gitmek için ne zorluklar çekiyorlar

Heh bi de hüsrevani mi ne baş ülkücüye lafım var, aferim amacına ulaşıp ortalığı bulandırıyorsun ama artık git bi tane daha muhteşem kitaplarından yaz belki gene mhp başa geldiğinde mecliste dağıtılır ne dersin? :P
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#37 Ziyaretçi_husrevani_*

Ziyaretçi_husrevani_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 25.11.2005 - 19:29

> Bunlar sahiden doğru mu Arkadaşlar?
>
> Bütün bunlar gösteriyor ki, Türkiye, AKP'nin iktidarsız Hükümeti ve
> hakeza Genelkurmayı ile el birliği içinde, çok güzel (!) işlere
> imzalar atıp, Türkiye Cumhuriyetinin Müstakil ve Egemen Devlet olma
> özelliğini AB-D'ye devretmiştir. İlgili uygulamalar, elbette ki,
> padadak diye gündeme gelmeyecek,(Zira Türk Milleti halen uyuyor ya?)
> ama zamanla her şey normal gibi görünecek şekilde yapılacak. Bu
> meyanda neler yapılacağı da aşağıdaki yazıda belirtiliyor.
> Dendiğine göre: Artık, asker sivil ayrımı gözetilmeksizin, her
> vatandaş,(Bilhassa Türk), dışarda veya içerde (Türk devletinin
> düşmanlarını temizlemek gayesi bile gütse) suç işleyenler(!) yabancı
> ülkelere iade edilerek, cezalandırılmaları mümkün olacaktır. Bu hak
> ama, tabii (!) ve elbette ki, Türkiyeye verilmeyecek ( Behriye Erdal
> gibiler), çünkü Türkiye hükümran devlet olma hakkını, kabul ettiği yasalarla devretmiştir.
>
>
>
> 24.11.2005 tarihinde Orkun Uygun <uygunorkun@yahoo.com> yazmış:
> > Ordu'ya son darbe
> >
> > AB'ye uyum adı altında Türkiye'ye sinsice dayatılan konulardan biri de Roma statüsüne yani Uluslararası Ceza Mahkemesine onay verilmesi...

> > Bu konuda, Başbakan Erdoğan'ın geçtiğimiz yılın Ekim ayında Avrupa Konseyi Parlamenterler Asamblesi'nde yaptığı bir konuşma var.
> >
> > Erdoğan konuşmasında "Türkiye'nin yakın bir gelecekte Roma statüsünü onaylayarak Uluslararası Ceza Mahkemesine üye olacağını" açıkladı.

> > Peki ne demek bu Roma statüsü ya da Uluslararası Ceza Mahkemesi?
> > Şu demek:

> > Uluslararası Ceza Mahkemesi, soykırım, insanlığa karşı işlenen suçlar ve savaş suçlularının yargılanmasında doğrudan yargılama yetkisine sahip hale geliyor demek.
> >
> > Yıllardan beri Güneydoğu'da PKK'ya karşı binlerce şehit vererek mücadele eden Türk ordusuna yönelik "son darbelerden" biri olarak görülüyor Uluslararası Ceza Mahkemesi.

> > Zira, Batının "PKK yanlısı" bakış açısı ile yıkanmış siyasi güruhu, Türk ordusunu Güneydoğu'da yargısız infaz yapan, Kürtlere işkence eden, saldırgan
> > tutumuyla hukuk dışı operasyonlar yapan bir ordu olarak görüyor.
> >
> > Yıllardır kelle koltukta savaşan Türk subaylarına "insanlık suçu işlemiş işkenceci" damgasını vurup, TSK'yı kökten etkisizleştirecek, bu subayları mahkemenin sanık sandalyesine göndermek gibi sadist bir zevki tadacak, dolayısıyla Güneydoğu'da işi tamamen bitirecek derin bir plan bu.
> >
> > Aslında bu mahkemeyi ya da Roma statüsünü kabul etmenin "insan haklarıyla, hukukla, demokrasiyle, hatta AB normlarıyla" hiç ilgisi yok.
> >
> > AB üyesi Çek Cumhuriyeti dahi bu mahkemeye onay vermediği gibi, ABD, Rusya, Çin, İsrail gibi bir çok ülke de UCM'ini reddetmiş durumda.
> >
> > Ama Türkiye bir an önce ordusunun boynuna ilmik geçirmek istercesine, iç hukuk sistemimize direkt müdahalenin de ötesinde Türk ordusuna, Türk subaylarına "soykırımcı işkenceci" yaftasını vuracak bu projeye koşar adım gidiyor.
Hatta bu amaçla, Anayasanın 38. maddesinde geçen "vatandaş, suç
sebebiyle yabancı bir ülkeye geri verilemez" hükmü bile iptal edildi, sessiz sedasız...
> >
> > Güneydoğu'da binlerce askerini/skerimizi şehit veren şerefli Türk ordusu üzerindeki bu küresel oyunların mutlaka bozulması gerekiyor.

> > Bu yılın başında yayınladığı yılbaşı mesajında "Avrupa Birliği, küresel bir güç olmak istiyorsa, Türkiye'yi mutlaka AB'ye almalıdır" diyen Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, bütün bu olup biteni nasıl değerlendiriyor, bilemiyoruz.

> > Ama bizim, "modern sömürü aracı" olarak gördüğümüz küreselleşmenin Türkiye'ye hayli bedel ödeteceği aşikar.
> >
> > Muharrem BAYRAKTAR
>

#38 Ziyaretçi_husrevani_*

Ziyaretçi_husrevani_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 25.11.2005 - 19:43

Ya, bu ne demek kardeşim?
Drizzt!
Yoksa, diyorum, başında o sırada arı mı vızıldıyordu da bu ilhamı aldın?
Böyle eksantrik adları takınanlara nasıl hitap edeceğimi, zira mantığını, değer yargılarını, bilemiyor, dahası bilinecek bir tarafı olacağını da düşünemiyorum.
Her neyse, Drizzzzzt Bey,
Yaza biliyorsan sen de bir tane yaz da, oturup sonra konuşalım.
Ha, bir de, iki adam gibi, ağır-uslu laf eden biri çıktı mı, şıppadak, sen ülkücüsün, diyorsunuz.
Tamam, ben Ülkücüyüm, tabii ki, kendime özgü nüans farklarımla.
Şu anda ama hiç bir parti veya derneğe üye değilim. Bağımsız takılmak daha çok hoşuma gidiyor. Fakat, hoşuma giden her görüşe, derneğe maddi olmasa bile, manevi katkıda bulunmağa çalışıyorum.
Bunlar bir yana.
Her vatanseveri, hepimizi ilgilendirmesi gereken, Ülkemizin ciddi sorunları var. Lütfen, sadece geyiklemeyi bırakıp, onlara da biraz kafa yoralım.
Esenlik dileklerimle.

#39 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2005 - 19:51

hüsrevani...!

bu konuları git başka yerde konuş.! burada yazma . nedir bu ya. her önüne gelene laf atmayı adet edinmişsin. ne demek eksantrik adlar. gel benim adıma da karış o zaman. ! pislik çıkarmanın anlamı yok. yazmayın istemiyorum ben böyle yazılar yazmanı. bir daha yazmaya çalışırsan işte oı zaman asıl sana cevabımı vericem. burda öyle alengirli laflarla ortalığı karıştırmaya da kalkışma. sahipsizmi lan Türkiye.! senin gibileremi düştü kurtarmak. ! ! ! Ülkenin tek ciddi sorunu kürtlermiş gibi konuşuyorsun.! git nerde yumurtlayacaksan orada yumurtla .. ! tartışalım diyoruz demediğinizi bırakmıyorsunuz ondan sonra da ajhkam kesip ona buna laf atıyorsun. ! pislik çıkarma yeri değil burası. ! haddini bil. git nerede yazacaksan yaz .!

#40 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2005 - 13:53

Metehan
Osmanlı ümmetçi yapısı nedeniyle hiçbir kavimi dışlamamıştır.Yavuz'un Halifeliği almasından sonra nedense işler daha da kötüye gitmiştir.(Zenginleşmiş falan bunlar o kadar önemli değil,kültürü mahvolduktan sonra)

Orta Asya'daki Türk devletleriyle Kanuni zamanında bile birleşilebilirdi,o başka şeylerle uğraşmayı tercih etti.

Osmanlı Müslüman bir ülke olmasaydı eğer,ya da en azından müslümanlığı Araplaşmak olarak algılamasaydı şu an her şey çok daha farklı olurdu,

-Hani tarihinle gurur duyuyordun kardeşim.Osmanlı Türklüğe bu kadar yanlış yaptıysa niye Osmanlı'yla gurur duyuyorsun.

-Osmanlı müslüman olmasaydı,müslümanlıktaki cihad anlayışı olmasaydı,3 kıtaya bu kadar çok sefer yaparmaydı.(Belki moğollar gibi yakıp yıkmak,içlerindeki enerjiyi boşaltmak için yapardı)...Osmanlı müslüman olmasaydı bu kadar farklı kavimi,kültürü yüzyıllarca birarada sadece insan oldukları için tutabilirmiydi?

Kürtlerin müslüman olmaları dışında diğerlerinden ne gibi bir farkları var ?
Bu ülkenin asıl sahipleri Türklerdir,Kürtler değil.Her misafir gibi günü geldiğinde kalkar giderler.

-Türkler tarih boyunca farklı kavimlerle en çok karışmış toplumdur.Karaydı,gavurdu,renkli gözlüydü,kısa boyluydu dememiş,toplumlarla iç içe geçmiş karışmıştır...Ama bak ingilizler senin kafadandır,yüzyıllarca Afrikayı sömürmüştür ama bir tane Afrikalı kadınla evlenmeden İngiltereye dönmüştür...Yani diyeceğim o ki,bu toraklar lazıyla,kürdüyle,boşnağıyla,arnavutuyla,arabıyla hepimizin.Misafirdi,yatıya geldiydi yok.

Adana'da kürtçe ağıt yakan bir ananın olması hiçbir şeyi değiştirmez,sepetteki elmaların çoğu çürükse ,sepeti atarsın,çünkü az çok ötekilere de bulaşmıştır
-Abi siz ne yapıyosunuz bilmiyorum ama biz çürükle sağlamı ayırmaya çalışıyoruz,bazen sepetin dibinde köşesinde de sağlam bir tane kalmış mı diyede iyice didik didik ediyoruz sepeti.Nimettir,atılmaz.

Diğerlerine gelince,pkk tarafından öldürülen kürtler vs ne zamandan beri şehit?

-PKK,kendisine destek vermediği için köyünde,tarlasında kahvesinde oturan Kürt kardeşimizi kaçırıp dağa götürüyor,orda gözünü oyuyor,kulağını kesiyor sonrada bir dere başına atıyor.Bu insan şehit olmuyor...Abi şehitlik makamına,hangi ırklar erişebiliyor?

-Tekrar söylüyorum,PKK'nın partisi belli.Aldığı oyda %4.Türkiye'deki çok güzel kürtçülük yapan bu 12 milyon kürdün kaçta kaçı Dehap'a oy veriyor.Bunların hepsi bölücü olsa 12 milyon kürtçü oy Türkiye'de seçimlerde kaçlık bi oy almaları gerekiyor.Kaçını alıyorlar.Nerde bu kürtçüler?Yoksa bu 12 milyon kürtçü,PKK'lı seçim zamanı dağamı çıkıyo?

Bir isyanın bugün kopması ile yarın kopması arasında ne gibi bir fark olabilir,kaçınılmazı geciktirmenin herhangi bir anlamı var mı?Bırakınız daha fazla güçlenmeden kopsun.

-Abi bu mu Türkçülük.Türkçülük Kürtleri (bölücü veya değil) öldürmek için isyanın çıkmasınımı beklemek.Gerçek Türk,Atatürkçü milliyetçiliği bize bunu mu söylüyor.

Kürt kendinin olanı sahiplenmekte ustadır,şimdi de doğu daki topraklarımızı sahipleniyorlar.

-Sen Kürt sosyoloğumusun,Kürt toplumunun karakter yapısını inceleyip,nelerde usta olup olmadıklarını mı inceledin.

-(bu nedir ya!)Güzel kardeşim bu orta oyunlarındaki konu zaten bu.Kayserililinin diliyle uyanıklığıyla,Lazın hızlı konuşmasıyla,Kürt'ün ""bekçiliğiyle"",Arabın lafları tersten anlayışıyla,Yahudinin cimriliğiyle,Rumelilinin konuşma tarzıyla,bunların arasında ki bozuk konuşmaları,lafları anlamayışları,""aptallıkları"" orta oyunu nun konusudur.

Atatürk:"Türkler ve Kürtler et ve tırnak gibidir..."

Atatürk bir siyasetçidir,sözlerinin hepsi gerçek niyetini belli etmek zorunda mı sence?
-Sen Atatürk'ün gerçek niyetini nerden biliyosun.Atatürk burdaki gerçek niyetini nereye yazmış,kime söylemiş.Atatürk Türk ve Kürtleri bu sözüyle kandırdı mı?Aslında aşşağılık bir toplum olan bu Kürtleri o gün isyan çıkmasın diye bu güne bizim başımıza mı bıraktı?

Eski Türk devletlerinde ise uslu durdukça ülkedeki diğer unsura bir şey yapılmaz,(çin'den esirler vs) durmuyorlarsa,katledilir!
-Şimdi birincisi böyle bi b*k yiyorlarsa bu doğru bişey midir?İkincisi "Sen insanmısın?"

Haçlı seferlerinde İslam'ı korumuş ise o millet üstündür,bugün müslümanız herkes eşit diye geçinenler bunu da hatırlasın lütfen!

-Eşit değilmiyiz abi.Allah bizi üstün mü yaratmış.Yahudiler'de üstün bir kavimmidir abi?.İngilizlerde çok büyük imparatorluk kurmuşlar,onlarda üstünmü abi?
Bu günde Amerikalı'lar çok büyük bir ülke,onlarda bir süre sonra üstünmü olacaklar.Beyazlar siyahlardan daha mı üstün abi?Nazilerde üstünmüydü abi.
En üstün bizmiyiz yani.Yada herkesin üstünlüğü kendinemi abi.

Ülkücülükte kürtlere de yer vardır.Ülkücülük bağlamında kürt türk arap olmanın hiçbir önemi yoktur.Hatta bir de sloganları var bilirseniz,TürK'üz KürD'üz Arabız hepimiz müslümanız diye.
-Sen bi parti kur o zaman.Git ocaklardan topla senin gibileri,git bi parti kur.Hüsrevani'yide al yanına.Yok daha çok gencim zamanı var diyosan.Git kendine bi site,forum aç,yeni yeni internete giren sübyanları yakala kendine benzet, doya doya üstün ırk yazıları yaz,üstün üstün kus içindekileri.

Bu mesaj aTMaCa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 26.11.2005 - 14:00

Gönderilen Resim