İçerik değiştir

AK Parti'ye kapatma davası açıldı

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 128 yanıt verildi

#21 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2008 - 23:17

Sen körü körüne (fanatiklik) savunmayla , bilgi ve muhakemeye dayalı savunma arasındaki farkı anlayamıyorsun sanırım .

:blink:

Bu mesaj Belligerant tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.03.2008 - 23:18

#22 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 15.03.2008 - 00:07

Yoksa ampül sönüyor mu ?
Gönderilen Resim

#23 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 15.03.2008 - 00:07

Durun hele.. Ya başsavcıda AKp'li ve çorbada benimde tuzum olsun demek istiyorsa? :D
Bakalım oy oranlarında AKp bu sefer dünya rekoru kırabilecek mi :P

#24 katharsis

katharsis

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 268 Mesaj
  • İlgi Alanları:satranç,

Gönderim zamanı 15.03.2008 - 00:51

16 milyon küsür akp ye oy veren halk; çıkan sosyal güvenlik yasası ve türban düzenlemesi neticesinde sanırım verdiği oya pişman olmuştur. artık akp ve beraberindeki 71 milletvekili siyasi yasaklı olarak istifa edecektir ve hükümet düşecektir. erken seçim yapılarak akp siz bir seçimle yeni hükümet kurulacaktır.

cumhurbaşkanı ise yargıya "hamlenizi yaparken çok iyi düşünün" derken hala uslanmadığını göstererek "arsız"lığını göstermiştir. ne biçim insanlar bunlar yahu!! hayret verici!! kime oy verdiğinizi görün cahil halkım... insanlara taşıyamayacağı görevler verirsen bunlar olur. hazmetmek zordur... yobazdan siyasetçi olur mu? hemde türkiye gibi hassas bir ülkede..

#25 _KajmeraN_

_KajmeraN_

...::: UFAKLIK :::...

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj
  • İlgi Alanları:Şiir, edebiyat, müzik(rap),bilgisayar (yazılım, donanım)

Gönderim zamanı 15.03.2008 - 01:36

Cumhuriyet mitingleri yapıp birlerinin yerini sağlamlaştırıken, birilerine hizmet ediyorsunuz diye haykıranları dinlemek aklınıza gelmedi halende gelmiyor :D

Şimdi senaryo yaza durun... halen daha AKP ye hizmet ettiğinizi anlayamıyorsunuz... adamların en iyi yaptığı şey mazlumu, eziği oynamak; rolünüde siz veriyorsunuz...

İğne ve çuvaldız olayı...

anlayana... :P

...:::--------------------------------------------------------:::...
BİTTİ!

CAN_i

#26 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 15.03.2008 - 01:40

Deniz Baykal'ın Yargıyı etkileyen sözleri hakkında birşey dememişsiniz katharsis.

Kajmeran çok güzel söylemiş. Anlamıyorsunuz ve ne güzel oluyor bir bilseniz. :D

Değişiklikler Kaydedildi...

#27 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 15.03.2008 - 01:54

Siz de anlamıyorsunuz ki ...

AKP'nin yükselişinin mazlum edebiyatıyla alakası yok . 2003-2004 yılları arasında ne vardı da AKP yerel seçimlerde %40'ın üzerinde oy aldı ?

Millet oturduğu ilçedeki Başkan adayını tanıdığından , hizmetlerini gördüğünden , yeni yapacağı hizmetlerin ne olduğunu bildiğinden mi gitti AKP'ye oy verdi ?

Millet muhafazakarlaşıyor . Ama bu muhafazakarlıktan Türk Milletine hayır gelmez . Çünkü referans kaynağı İslam değil . Millet artık başörtüsünü savunurken ''Allah'ın emridir'' diyeceği yerde , ''Avrupa'da cartta curtta serbest ama'' diyor . AKP'nin sözcüsü durumundaki basın yayın organlarında Batı'nın özgürlük anlayışına dayalı başörtüsü yorumları okuyoruz , dinliyoruz . Buna benzer bir çok örnek var . Artık bize zamanında anormal gelen şeyler , bunların sayesinde normal gelmeye başlıyor . Ama hep muhafazakarız , hep muhafazakarız .

#28 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 15.03.2008 - 01:57

Poff kapatılsa yine bi grup oluşturup başka parti kuramazlar sanki :D
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#29 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 15.03.2008 - 01:59

Çok daha fazla alır...

Benim anladığım sadece bu.

+

Evet yaptığı hizmetlerin herkes farkında olması lazım.
Adamlar iş yapıyor ve her Hükümet gibi yanlışlar yapıyor.
Muhalefetin yanlışı ,Hükümetin yanlışlarını olağan şekilde anlatmak yerine olağüan dışı şekilde halletmeye çalışması. Yahu artık farkına varın, Ak parti halkla bütünleşti. Geçin artık kömür dağıttı, ırt dağıttı meselesini.

Ve bu akşam haberi duyan yakın çevremdeki insanların tamamına yakını şu yukarıdaki sözü söyledi ;

" Çok daha fazla alır... "

#30 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 15.03.2008 - 02:04

O değil de , çok uyanık adamlar yemin ederim . Yaşanan her olumsuzluğu kendi lehine çevirebiliyorlar .

Tek kelime ile mükemmel ...

#31 _KajmeraN_

_KajmeraN_

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj

Gönderim zamanı 15.03.2008 - 02:05

Devlet Bahçeli'nin baş örtüsü iin akp ye destek vermesinde akp nin elinden kullandığı kozu almak yatıyordu diye düşünüyorum... Ancak bunuda bir takım çevreler budamaya kalkınca AKP ye pirim oldu...

Çok şeyi anlıyozda dile getiremiyoz... Dile getirdiğimde AKP li damgasını ok yedim bu forumda... Sütten ağzım yandı, yoğurta üflemeye çalışıyorum... hepsi o...

Adamların kötü icraatleri halka anlatmak yerine "islamiyet Türk adetlerine uymuyor" diyen bir kaç geri zekalının düzenlediği Mitinglere toplanırsanız hiç kusura bakmayın birileri bunu da kullanır, kullanıyor...

Sosyal demokrat, milliyetçi, devletçi, Atatürkçü olup sadece aydın kesimi seçmen kabul eden siyasetçilerle bu işin gitmediğini anladığımızda sorun çözülecek... Ülkenin bütünlüğünü savunup doğudaki bir çok ilde miting dahi yapmaya cesaret edemeyenlerin (sorun olacak yerlerden bahsetmiyorum) hazım sorunu çekmesini anlayamıyorum...

Bayburt'ta erdoğan'nin seçim öncesinde (1 gün öncesinde) gelmesiyle sonu değişti... Oysa ne milliyetçiler uğradı o ile nede sözde cumhuriyetçiler... Ve bayburttan son güne kadar MHPnin tüm oyları alacağı konuşuluyordu... Erzuruma uğrayan sayın zatlar 2.30 saatlik ile uğrama zahmetine girmediler... Ve bir çok ildede aynısı yaşandı...

Halka ineceksiniz ve anlatacaksınız... halktan uzak durarak halka yakın politikalar ürettiğinize kimseyi inandıramazsınız, inandıramadık da...

Hayırlısı olsun...
sustum tamam :D

BİTTİ!

CAN_i

#32 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 15.03.2008 - 02:13

Cumhuriyet demek halkın egemenliği demekse. Halkın büyük çoğunluğunun oyunu alan adamları nie asıyosunuz...

Başbakan astırmak için mi oy kullanıo bu halk. Maden halkın seçtiğini kabul etmionuz nie rejimin adına Cumhuriyet diyonuz...

Nie Cumhuriyeti savunan ve ne olduğu konusunda bi halt bilmeyen cahil ötesi şahsiyetler yaratıonuz. Ellerine Bayrak verip Cumhuriyet die baartıyonuz... Oligarşi deyin diktatörlük deyin adına da bizde bilelim neyle yönetildiğimizi. Atatürkçü maçanız yiyosa...

Hala Salakmı sanıyonuz bu halk...

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#33 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 15.03.2008 - 02:16

Halka ineceksiniz ve anlatacaksınız...

İzmir mitinginde izledim Tayyip Erdoğanı.
3-4 saat sürdü sanırım konuşması.

Konuşmasının tamamına yakınını İzmir'e ayırdı. İzmirin tüm ilçelerini ve köylerini tek tek saydı. Neler yapılması gerektiğini anlattı. Bunları başarmak için çaba harcayacağından bahsetti. Anlattı babam anlattı. Şimdi ghelinen noktada gördüğüm ve bildiğim şu ; İzmir ile anlattığı çoğu şeyi hizmete soktu. Erdoğandan önceki Hükümetin tamamlayamadıklarını tamamladı. Bir tek Alsancaktan başlayıp Kordondan devam eden şu köprü meselesi kaldı , oda mahkemelikti ve izin verilmedi sanırım. Anlatırken halkın anlayacağı dilden anlatmasını bildi. Gitmediği il kalmamış sanırım. Doğu, Batı, Kuzey , Güney her ile gitmiş. Bunu çoğu siyasetçi yapmadı , yapamadı. Doğudaki illerin tamamına hangi siyasetçi gitti ? Gitmedi çünkü o zamanlar Batıdakilere bakıyordu hepsi. Diyeceğim o ki Halka derdinizi anlatmak istiyorsanız halkın yanında olacaksınız. Halkın size gelmesini değil , sizin halka gitmeniz çok şey kazandırır ve Erdoğan'da kazandı bu sayede.

#34 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 15.03.2008 - 02:17

Değerli Kajmeran ,

Büyük Reis projelerini Milliyetçilere anlatamamış ki halka anlatsın . Otağlarda verilen seminerler hep sorun tespiti üzerine ... Tespit ettiğin soruna karşılık bir çözüm önerisi sunamıyorsan , yaptığın işten hayır gelmez . Çoklu düşünüp , toplu tavır koymak gerekir diye düşünüyorum . Tamam , Lider-Doktrin-Teşkilat üçlemesi gerekli ama , bu fikri kısırlığa yol açmamalı . Ayrıca siyasi ve ideolojik yönlendirme çabalarına da dikkat edilmeli . ''Ben kimsenin payandası değilim'' derken , ideolojinin nerede olduğuna ve nerede durduğuna da bakacaksın .

Ama yine de seviyoruz kendisini ... *laklak

Ayrıca , artık inceldiği yerden kopsun demenin vakti geldi de geçiyor . Parti programı arasına sıkıştırılmış Türk-İslam Ülküsünü gündeme getirmek lazım . Aman Devlet kurumları arasında çatışma olmasın , aman toplumsal mutabakat sağlansın diye beklersen daha çok beklersin . Bak adamlar nasıl da kullanıyor çatır çatır ... Başörtülü kızlarımız okulların kapısından çevrilirken hiç yürekleri sızladı mı bunların ? Nasıl çözeriz diye düşündüler mi ? 28 Şubat kararlarının muhasebesini yaptılar mı ? Ve en önemlisi hiç düşündüler mi ''Bizim bu yaptıklarımız İslam'a hizmet mi?'' diye ?

Kaldı ki bunlar MHP camiasından daha çok mu Müslüman ? Daha çok mu muhafazakar ? Kesinlikle hayır . MHP , İslam ve Muhafazakarlık konusunda bunlara nal toplatır . Cumhuriyet ve İslam arasında bir köprü vazifesi görürken , ne olduğunu da anlatmayı bileceksin .

Bu mesaj Belligerant tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 15.03.2008 - 02:38

#35 _KajmeraN_

_KajmeraN_

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj

Gönderim zamanı 15.03.2008 - 04:21

Cumhuriyet ve İslam arasında bir köprü vazifesi görürken , ne olduğunu da anlatmayı bileceksin .

Tamda bundan bahsettim :(

halktan uzak durarak halka yakın politikalar ürettiğinize kimseyi inandıramazsınız, inandıramadık da...

umarım bu ülküyü bu büyük ideolojiyi halka doğru anlatmak ve halkla birlikte uygulamak nasip olur... Uygulandığını görmeden gidersem gözüm açık gider... *laklak

BİTTİ!

CAN_i

#36 orumcekadam2

orumcekadam2

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.836 Mesaj

Gönderim zamanı 15.03.2008 - 10:26

Akp kapatılıyor mu? ve ne gerekçeyle?

ben bir Akp li değilim sadece sosyal demokratim ne kadar demokrasiden bahsedebileceğiz bilmiyorum ülkemizde...akp nin kapatılma sebepleri çok ilginç ve gülünç...laikliğe tehlikeymiş neden bu ülkedeki baş örtüsüne üniversitelerde izin verdiği için..3 çocuk yapın dediği için...başbakanın ispanyada baş örtüsü siyasi simge olsa ne olacak dediği için ...öylede siyasi simge değil ama öyle görüyorlar..şimdi sormak lazım chp seçim otobüslerinde baş örtüsünü çözeceğiz diye afişler asarken ...diyelimki siyasi simge ozaman top sakal bırakan küpe takakn erekkler parti rozeti takanlar takmasın ....il başkanlığı seçimlerinde antipolitiğin açtığı konuda okumuştum Kuran'ı Kerim'i gösterip konuşan chp baş örtülü bayanın bir tanesine deniz baykal parti rozeti takarken.hiç bir şey olmaz...ya
dtp nin resmen bu ülkeyi böleceğiz eyaletlere ayıracağız derken ....her gösteride bir milletvekili dtpli yer alırken hiç bir savcı bu konuda soruşturmada yer almaz bu parti kaç aydır kapatılacak ses yok ama bu ülkenin sorununu çözmek isteyen bir partiyi sudan sebeplerle kapatın...gerçi yargıtay baş savcısını seçen cumhur başkanı sezer ne kadar demeokratikti 146 oy olamış yargıtaydaki bir adamı es geçip yerine şimdiki başsavcıyı 95 oy almıştı onu seçti..bu adam ne kadar demokratik olabilir...laiklik elden gidiyormuş..dtp ülkeyi komple bölecek ozaman laiklik kalacakmı o parti tehlike değilmi... ben laikliği tehdit eden bir durum göremiyorum ülkede .....ayrıca bu olay Türkiyenin dünyadaki itibarını sarstı...iktidar partisi halkın %47 oyunu almış bir parti ..ayrıca yargıtay baş savcısı yalan beyan gaste haberleriyle böyle bir kapatma davası açıyor...bu ülkede demokrasi diye bir şey yokki söz edelim başsavcı bile torpille seçiliyor sonra dtp gibi terörist bir partinin üzerine kaç aylar geçti hiç bir şey yapılamıyor gidilemiyor..buyrun yorum sizin...

*laklak :( :( :) :: ::

Bu mesaj orumcekadam2 tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 15.03.2008 - 10:49

Surda bir gedik açtık; mukaddesmi mukaddes!
Ey kahbe rüzgar,artık ne yönden esersen es!...

Üstad Necip Fazıl Kısakürek
orumcekadam2

#37 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 15.03.2008 - 11:17

Dokunulmazlıkları kaldırsınlar.

Kim kime dokunuyor o zaman görelim.

Çocukluğumuzda oynadığımız dokuz taş oyunu gibi, taşları kim oynatırsa o kazanıyor.

Gönderilen Resim

Bu mesaj Mollaömeroğlu tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 15.03.2008 - 11:56

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#38 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 15.03.2008 - 13:58

Demokrasi denilen şey ülkemde hazımsızlık yapıyor.Ülkemin kendine aydın diyen kitlesinde hazımsızlığa sebep olmaması için ne yapıla bilir?Diktatörlüğe geçilse acaba dahamı istikrarlı olur diyede düşünce içersindeyim.Yok öyle seçim falan ,gelecek biri başa kuracak kendi kadrolarını,Birde istikbarat ağı mualifleri tesbit ve imha için,oh be kimse ağzını açmaz herkez birbirinden korkar ülkem kaos ortamından kurtulur.Herkezde keser sesini oturur...Otururmu ?
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#39 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 15.03.2008 - 14:12

Yargıtay Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Cumhurbaşkanı Gül'den il başkanlarına kadar pek çok isim ve çarpıcı iddia var. Bu iddialar ses ve görüntü kasetleriyle de destekleniyor.

162 sayfalık iddianamede çarpıcı iddialar var.İşte bunlardan bazıları:

- 11 belediye başkanına siyaset yasağı getirilmesi isteniyor. Bunlardan bazıları Isparta, Eyüp, Kocaeli ve Beyoğlu belediye başkanları..Bazı AKP'li il başkanlarına da aynı yasağın getirilmesi isteniyor.

- İddianamenin ekinde görüntü ve ses kayıtları var

- Parti içi soruşturmalar göstermelik

- AKP, Fazilet ve Refah Partisi ile bağını koparmadı

- AKP'nin eğilimi siyasal islamdır. Siyasal İslam'ın temel düsturu şeriattır. AKP, şeriatı amaç edindiği için kaynağını şeriattan alan takiyyeyi kullanıyor.

Kapatma davasını başlatan süreç Başbakan Erdoğan’ın İspanya’da türbanla ilgili sözleri oldu. İddianamede Erdoğan’ın birçok sözü delil olarak gösterildi:

* VELEV Kİ: Erdoğan’ın, 14 Ocak’ta İspanya’da bir gazetecinin türbanla ilgili sorusunu yanıtlarken “Velev ki siyasi simge olsun. Siyasi simge olarak türban takmak suç mu? Simgelere, sembollere bir yasak getirebilir misiniz?” yanıtı.

* 3 ÇOCUK KONUŞMASI: Erdoğan Uşak’ta söylediği “Bunlar Türk milletinin kökünü kazımak istiyorlar, yaptıkları şey bu. Eğer nüfusunuzun azalmasını istemiyorsanız, bir ailenin 3 tane çocuğu olmalı. Takdir sizindir, o ayrı bir mesele” sözleri.

* AF AÇIKLAMASI: Erdoğan’ın yine Uşak’ta söylediği “Af yok.Suç işleyen cezasını çeker. Devlet katili affetme yetkisine sahip değildir. Katili affetme yetkisi aslında maktulün varislerine aittir, öyle olması lazım” sözleri.

* ULEMAYA SORUN: Erdoğan’ın AİHM’in türban yasağı kararını yorumlarken söylediği “AİHM’nin verdiği bu karara ben yargı kararı olarak uyarım, ama haklar, özgürlükler noktasında doğru bakmam. Mahkemenin de bu konuda söz söyleme hakkı yoktur. Söz söyleme hakkı din ulemasınındır. Açarsın o dinin mensubuna sorarsın, bunun dinde gerçekten emredici bir hükmü var mı?” sözleri.

KURMAYLARIN SÖZLERİ DE DELİL
İddianamede AKP kurmaylarının bazı açıklamaları da delil olarak yer aldı ve bu isimlerin siyasi yasaklı olması talep edildi. Siyasi yaşamı boyunca tüm partileri kapanan Bülen Arınt için de yasak istendi. Arınç’ın “TSE olmazsa, YÖK o zaman 5 tane türban modeli oluştursun. İsteyen öğrenci birini kullansın”, ”Ben laikliğe inanmıyorum, en azından bizdeki uygulanış biçimine“ sözleri iddianamede yer aldı.

Egemen Bağış da iddianamede
Başbakan Erdoğan’ın danışmanı ve İstanbul milletvekili Egemen Bağış’ın ”Türban, kamusal alan ve üniversitelerin dışında Meclis’te de geçerli olmalıdır“ sözleri iddianamede delil sayıldı.

Türban-don benzetmesi

AKP’Lİ Cüneyt Zapsu’nun ”Türbanını çıkar demek, sokaktaki bir kadına donunu çıkar demekten farksızdır“ sözleri laiklik karşıtı sayıldı.

Çelik’in 19 Mayıs açıklaması

Yalçınkaya, iddianamede Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in açıklamalarına da yer verdi. Bunlardan biri 19 Mayıs kutlamalarının “lise öğrencilerinin milliyetçilik duygularını sömürmek için yapıldığını” söylemesiydi.

‘Hamdolsun yangın mevsimine ulaştık’
Orman Genel Müdürlüğü Yangın Harekât Merkezi’nin bölge müdürlüklerine gönderdiği resmi yazı da deliller arasında yer aldı. Bu genelge dini ibarelerle süslenmişti. Resmi yazıda şöyle denilmişti: ”Hamdolsun ki bu yıl da yangın mevsimine ulaştık. Arkadaşlarımızın bir bölümü ulaşamadı. Rahmetullahi aleyhim ecmeıyn (Allahın rahmeti hepimizin üzerinde olsun). Allah korktuğumuzdan emin eylesin.”

Başbakan: Recep Tayyip Erdoğan

- Bakanlar: Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım.

işte adı geçenler
- Milletvekilleri: Bülent Arınç, Ömer Dinçer, Burhan Kuzu (Anayasa Komisyonu Başkanı), Eyüp Fatsa, Sadullah Ergin (AKP Grup Başkanvekili), Bekir Bozdağ (AKP Grup Başkanvekili), Nihat Ergün (AKP Grup Başkan Vekili), Nurettin Canikli (AKP Grup Başkanvekili), Mustafa Elitaş (AKP Grup Başkanvekili), Asım Aykan, İrfan Gündüz, Mehmet Çiçek, İdris Naim Şahin (AKP Genel Sekreteri), Akif Gülle (Genel Başkan Danışmanı), Hasan Kara, Hüsrev Kutlu (TBMM İdare Amiri), Güldal Akşit, Bülent Gedikli (Genel Başkan Yardımcısı), Egemen Bağış (Genel Başkan Yardımcısı), Abdurrahman Kurt, Selami Uzun, Nükhet Hotar (Genel Başkan Yardımcısı), Dengir Mir Mehmet Fırat (Genel Başkan Yardımcısı), Zafer Üskül (TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı), Hüseyin Tuğcu, Cemal Öztaylan, Hüsnü Tuna, Fatma Şahin (AKP Kadın Kolları Başkanı), Muzaffer Gülyurt, Muhyettin Aksak (TBMM İdare Amiri), Cevdet Erdöl (Çevre Komisyonu Başkanı), Hüseyin Tanrıverdi(AKP Genel Başkan Yardımcısı).

Bu mesaj lasrocas tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 15.03.2008 - 14:35

Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#40 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 15.03.2008 - 14:53

Yıllardır aynı yöntemle yönetilip yenilip yenilip sahaya yine aynı kadro ve aynı sistemle çıkan bir takım düşünün.

Dünya futbolunu izlemeyen, rakiplerinin oyun tarzını incelemeyen bir teknik direktörün, kırk yıldır aynı taktikle oynayan hep aynı oyuncularla sahaya çıkan ve de sürekli yenilen bir takım gibi düşüneibilriz.

Her maça rakibini küçümseyerek çıkıyor. Ve daha maç başlar başlamaz var gücüyle hücuma kalkıyor. Böylece maçı kazanacak sanıyor ama sonuçta da hep kendi kalesine gol atarak maçı yenik bitiriyor

onların da cahil ve de gerici diyerek küçümsediği karşı takım da artık rakip takımın kırk yıllık oyun tarzını ezberlemiş.

Oyunu kendi sahasında kabul ediyor. rakibi üzerine çekip kontra ataklarla golleri sıralıyor. Bu arada kendi kalelerine de gol atan takım maçı kaybedeceklerini anlayınca hakemi tartaklamaya başlıyorlar. Sonra saha komiserini kışkırtıp rakip futbolcuları da korkutup maçı kazanmak istiyorlar.

Ama artık sökmüyor...

Yeni taktikler üretmesi şart. *zong)

Tabi bu yenilgi neyse de yenilgiden sonrası daha da ilginç oluyor.

Yenilgiye doymayan bu takım yenilgiye sebep olarak da kendilerinden başka herkesi gösteriyorlar.

medya aleyhimize çalıştı. hakem abd’ye satılmıştı. cahil taraftar rakip takımı destekledi. rakibimiz faullü oynadı.rüzgar aleyhimize esti. gibi gibi bir sürü neden ortaya atıyorlar.ama takımın içinden adam gibi biri çıkıp demiyor ki kardeşim biz bu işi gerektiği gibi yapmıyoruz. Bizim de hatalarımız var.Bu hatalarımızı kabul edip kadroyu yenilemezsek hiç bir maçı kazanamyız demiyorlar.

Arada diyenler oluyor da onu da hemen rakip takıma satılmışsın sen bizim takım süper diyerek kovuyorlar. <_<)

-Osman Ulagay-AKP Gerçeği ve Laik Darbe Fiyaskosu adlı kitabından alıntı bir bölüm.-