İçerik değiştir

- - - - -

Türkçe(Anadilde) İbadet!

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 25 yanıt verildi

#21 Tzatziki

Tzatziki

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 45 Mesaj

Gönderim zamanı 13.03.2008 - 23:21

Bu da size nefsin bir oyunu olmasın?Kendinize hakaret ederek nefsinizi aşağılayacağınızı zannederken nefsinizi biraz daha canavarlaştırıyor olabilirmisiniz?

Nefsimi aşağılama gibi bir derdim yok ki, zat-ı muhteremle tanışırız. Bir de bir sözün kabul edilir olması için söyleyen zatın açığını aramak niye. Benim derdim forumlarda din konusunun meze olması.

Seninle hem fikir olduğumuz konunun ötesi ya da aramızada ülker çikolatalı gofreti sevmeyen var mı?

Ben bir aşağılık olayım bu beni bağlar ama zaten hepinizden kötü iğrenç bi adamım diye de gaza geldiğim yok (insan bu kadar ben ben ben dememeli yahu, kusacam şimdi) ; olay şu, ortalama insan eğitilmediği sürece her türlü haltı karıştırabilir, ataların çiğ süt emmiş dediği gibi. Siz içinizdeki devi uyandırmayınca ben mutlu, Allah'ın sevgili kuluyum filan moduna girmeyin diyorum sadece ...

Ha bir de bi Allah'ın kulu çıkıp da nefsime az bile söyledin deseydi, o zaman dersi buraları geçmiş bi fani var derdik ama yok işte.

ama nefs böyle, kimse ulan ben bu adama niye bu kadar küfrediyorum, kimse kim, ama söylediklerinde haklılık payı olabilir mi, kendimi kandırıyor olabilir miyim diyemiyor.

:: :P *zong :P

#22 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 13.03.2008 - 23:31

ama nefs böyle, kimse ulan ben bu adama niye bu kadar küfrediyorum, kimse kim, ama söylediklerinde haklılık payı olabilir mi, kendimi kandırıyor olabilir miyim diyemiyor.

Çok doğru söylüyorsun hocam .

He şimdi dersen ''kardeşim sen tasdik memuru musun?'' , ona bir şey diyemem tabii .

Evet hocam aynen öyle ...

Başkalarının yanlışları değil , kendi yanlışlarım ...

Kim ne olursa olsun , ben buyum bu olmalıyım diyebilmektir önemli olan ...

#23 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 13.03.2008 - 23:40

Diyor, diyorda. Acaba bu adam söylediklerini farkındamı da diyor.Ayrıca ülker çukalatalı gofreti sevmem...

O tanıştığın zatı muhterem torbadaki yüzünü göstermemiş daha,o zatı muhterem nefsimi tanırım diyen çok kuzu parçaladı da parçalanan kuzular parçalandıklarını hazım edildikten sonra anladılar...Size bizim girdiğimiz modlar malummu oluyor ;yoksa buda tanıdığını iddaa ettiğiniz muhteremin oyunumu?
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#24 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 14.03.2008 - 01:25

Evveeeeet…
Şimdi bende isterim her kişi için ayrı ayrı nefs sayfası olsun, içlerindeki canavar pokemon oyuncaklarını fırlatsın hatta voltran oluştursun, birbirleriyle dövüşsün, ahali seyretsin bizde bu gösteriden para kazanalım da; o kendini bilmezin önüne atıp onurlu bir mahsun bakışı eşliğinde, redkid alçak gönüllüğüyle, güneşin battığı yönde kurtarılacak yeni daltonzedeler arayalım.
Amma olmaz olmaaaaazz.. Neden olmaz bildin mi?

Bu iş çok reyting yapar. Sinemadan çıkan “helal olsun!” nidalarıyla filmin ikincisini bekler. Çeksen bi dert çekmesen rin tin tin paçana yapışmış kemik bekler. Bilirsin yalakadır da namussuz..
Sen kelaynak kuşunu tanır msın? Eğer tanımıyorsan zahmet de etme bi alakamız yok nasılsa.. Ama yazık garibe Firavun harici adamdan sayan çıkmamış. Herhalde “kel alaka”dan aklıma takılmış olacak ki google amcaya sorup oradan baktım, karıştırdım Firavunla arasında ki özel mevzuuyu.. Hani sırf zımbırtıdan da bişeyler olsun da yalancı çıkarmayayım kimseyi..
Yeter be adam! ne diyorsun sen? Diye kim sorar bilmiyorum ama konu başlığında “TÜRKÇE (ANA DİLDE) İBADET” yazdığı sürece ben reytin kaygısıyla çalışırım. E halk bunu istiyor güzel kardeşim. Unutturmayın da diğer proğrama iki gelin kaynana çağırayım; Önce göbek atalım sonra göbektaşına da yatarız.. Bak “önyargısız okunası” kısmına hiç girmiyorum bile.

İşi çişi karıştırmadan sadede gelecek olursak…
Olmaz!
Neden?
E herşey karşılıklı ahir zaman devrinde..

Bak son bişey daha söyleyeyim de anafikir çıksın ortaya: Nickimden gocunacak olsam kullanmam. Gaza gelecek olsam …

Yok yahu çok da fazla göstermeyeyim zımbırtıyı daha ekmek parası yapacağız ondan..

Başka konu harici, işin derini, enlemesi, yüksekliği hakkında konuşmak isteyen varsa bu son çağrıdır haberiniz olsun :P

#25 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2008 - 02:55

Yolun sonu Allah'a varacaksa ve gidilen yolun kadri kıymeti, nasıl gidileceği, hangi hallerde olunacağı bilindikten sonra takdir Allah'ındır. Ellerini semaya açan kişinin ettiği dua ister kuş dili, ister Türk dili , isterse Arapça , İngilizce olsun Allah duaları kabul edendir.

Allah'ın 99 isminden biri de Mucib'dir.

Mucîb, O'na yalvaranların isteklerine karşılık veren, teklifleri bilendir (el-Bakara, 2/186). Kendine yalvaranların isteklerini veren, duâları kabul eden, icâbet eden demektir.

Değişiklikler Kaydedildi...

#26 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 14.03.2008 - 17:20

Asıl amaçtan uzaklaşıldığı için, konu kapatılmıştır.
Lütfen Forum Kuralları'na riayet ediniz.

0 kullanıcı bu konuya bakıyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli