İçerik değiştir

- - - - -

dostluk

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 1 yanıt verildi

#1 almira

almira

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 147 Mesaj
  • İlgi Alanları:spor, tenis, kayak vıdı vıdı

Gönderim zamanı 09.05.2003 - 18:27

Savaşın en kanlı günlerinden biri..

Asker, en iyi arkadaşının biraz ileride kanlar içinde yere düştüğünü gördü. İnsanın başını bir saniye bile siperin üzerinde tutamayacağı ateş yağmuru altındaydılar.

Asker teğmene koştu ve
"Teğmenim, fırlayıp arkadaşımı alıp gelebilir miyim?.."
Delirdin mi der gibi baktı teğmen...
"Gitmeye değer mi?. Arkadaşın delik deşik olmuş... Büyük olasılıkla ölmüştür bile.. Kendi hayatını da tehlikeye atma sakın."
Asker ısrar etti ve teğmen
"Peki " dedi. "Git o zaman..."

İnanılması güç bir mucize...

Asker o korkunç ateş yağmuru altında arkadaşına ulaştı. Onu sırtına aldı ve koşa koşa döndü...
Birlikte siperin içine yuvarlandılar. Teğmen kanlar içindeki askeri muayene etti...

Sonra onu sipere taşıyan arkadaşına döndü:
"Sana değmez, hayatını tehlikeye atmana değmez demiştim. Bu zaten ölmüş..."
"Değdi teğmenim" dedi asker...
"Nasıl değdi?" dedi teğmen...
"Bu adam ölmüş görmüyor musun?.."
"Yine de değdi komutanım. Çünkü yanına ulaştığımda henüz sağdı. Onun son sözlerini duymak, dünyaya bedeldi benim için."

Ve arkadaşının son sözlerini hıçkırarak tekrarladı:

" Jim!.. Geleceğini biliyordum!.." demişti arkadaşı, "GELECEÐİNİ BİLİYORDUM
Ara sıra ayaklaranı imkansızın denizinde yıkadığı için zaman zaman başı bulutlara çarpan.......

#2 redkitt

redkitt

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 658 Mesaj
  • İlgi Alanları:harabe.net :)

Gönderim zamanı 21.08.2005 - 17:28

neyse aradan uzun zaman geçer vede savaş sona erer..ama jım in aklında hala savaşta ölen arkadaşı gelir,hiç aklından çıkmıyordur zaten..ama jim biliyordu;içim rahat ona olan son görevimi yaptım.onun yanına gidip son kez ağzından çıkan bir iki kelimeyi duymak ona çok büyük huzur vermişti..biliyordu.ama yinede hala içinde bir korku daha vardı..geceleri arkadaşını rüyasında görüyor neden kurtaramadım diye kendi kendini yiyp bitiriyordu..sonra teğmenini görür jim in bu kötü hali onuda üzüyordur..
_teğmen :gel bakalım jim..
jim yaklasır ve de teğmenın odasına giderler teğmen konusmaya başlar
_jim artık yeter ölenle ölünmez artık kendıne gel savaş biteli,arkadaşın öleli çok oldu artık kendine gelmelisin der.jim:
_teğmenim ben ölmüşüm zaten geceleri uyuyamıyorum.her an aklıma geliyor.belkıde gıdıp kurtarmasaydım o halini görmeseydim.......
mutlu olmayı yarına bırakmak,karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer.....nehir asla durmaz..