İçerik değiştir

- - - - -

Amasyalılar Derneği,

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 286 yanıt verildi

#241 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2008 - 14:38

Gönderilen Resim
Bu havuzumuz
Gönderilen Resim
Buda bizim köyün çobanlarının bilardo keyfi Redsnow iyi fikirdi beğendim bilardo masasını kardeşimde çok sever yazın gelince oynar *zong
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#242 RedSnow

RedSnow

o σℓмαdαη αѕℓa

• Dokunulmazlar
  • 8.898 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2008 - 14:42

Bir De Gizem Abla Rose İçin Garson Kıyafetleri Alsan Ya Da Sen Tasarlasan Günlük Elbiselerinle Bize Servis Yapıyor Düzenli Olsun... *zong

#243 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2008 - 15:08

Gönderilen Resim
Rose baksında beğenirse bundan getittirecem. :blink:

#244 Rose&Rain

Rose&Rain

Kayıp

• Dokunulmazlar
  • 5.735 Mesaj
  • İlgi Alanları:çok geniş

Gönderim zamanı 28.03.2008 - 15:13

Ben buranın garsonu muyum Gizem. *zong Başkan vekilin hakkında söylenilenler seni rahatsız etmiyor mu. :blink:
Gönderilen Resim

Tecrübe çok zalim bir öğretmendir. İnsanı önce sınavdan geçirir, sonra dersini öğretir. - Spuitems

#245 RedSnow

RedSnow

o σℓмαdαη αѕℓa

• Dokunulmazlar
  • 8.898 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2008 - 15:17

Ben Beğendim... *zong

Rose Bana Bir Elma Suyu Getirir Misin Amasya Elması Olsun... :blink:

#246 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2008 - 15:18

Ayy ben yanlış anlamışım sen başkan vekiliydin demi olsun sen bak yinede kıyafetlere komşunun kızını garson alırız buraya ona giydiririz. :blink:

#247 Rose&Rain

Rose&Rain

Kayıp

• Dokunulmazlar
  • 5.735 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2008 - 15:24

Hah bak o zaman bu kıyafetler olsun. Yerel bir kıyafet çok iyi olar:)

Red sana elma suyu getirecek olan arkadaş istifa etmiş sayende. Git kendin al bi zahmet :blink:
Gönderilen Resim

Tecrübe çok zalim bir öğretmendir. İnsanı önce sınavdan geçirir, sonra dersini öğretir. - Spuitems

#248 RedSnow

RedSnow

o σℓмαdαη αѕℓa

• Dokunulmazlar
  • 8.898 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2008 - 15:28

Başkan Yardımcısı Olarak Sen Getir... :blink:
Sen Varken Başkan Mı Getirsin... *zong

#249 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2008 - 15:40

Buyurun elma suyunuz benimde içesim geldi görünce :blink:
Gönderilen Resim

#250 Rose&Rain

Rose&Rain

Kayıp

• Dokunulmazlar
  • 5.735 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2008 - 15:40

Gönderilen Resim
Al öff. Başkan yardımcısı mıyım garson mu anlamadım :blink:
Gönderilen Resim

#251 Rose&Rain

Rose&Rain

Kayıp

• Dokunulmazlar
  • 5.735 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2008 - 15:42

İki tane ona fazla gelir bunu da Gizem sen iç canım. Ben de alıyım kendime biraz dinleniyim. :blink:
Gönderilen Resim

#252 RedSnow

RedSnow

o σℓмαdαη αѕℓa

• Dokunulmazlar
  • 8.898 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2008 - 15:45

:blink:

Ben Bu Derneği Tuttum Herşey Çifter Çifter Geliyor... *zong

Teşekkür Ettim... ::

#253 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2008 - 15:51

*zong Kıss rose aynı anda nasıl başarmışız bunu
Haa garson olarakta bunu buldum alalımmı :blink:
Gönderilen Resim

#254 Rose&Rain

Rose&Rain

Kayıp

• Dokunulmazlar
  • 5.735 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2008 - 15:57

Bu fazla güsel nerden buldun bunu. İş yapmaz bu süslenip süslenip dolaşır ortalık da :blink:
Gönderilen Resim

#255 RedSnow

RedSnow

o σℓмαdαη αѕℓa

• Dokunulmazlar
  • 8.898 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2008 - 16:08

Ben Bir Üye Olarak Bu Garsonu Sevdim...:blink:

#256 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2008 - 16:09

Gönderilen Resim
Elma suyu ararken buldum bunuda :blink:

Tansiyona üzüm, kansere elma suyu
Vücuda kaybettiği sıvıyı kazandırmanın sağlıklı yollarından birinin meyve suyu içmek olduğunu belirten Prof. Dr. Sevinç Yücecan, elma suyunun kanser ve diyabate, üzümün tansiyona iyi geldiğini söylüyor.

Yazla birlikte hava sıcaklığı ve nem oranı arttıkça, vücut daha hızlı sıvı kaybetmeye başlıyor. Bu yüzden yaz mevsiminde tükettiğimiz sıvı miktarını doğal olarak artırmamız gerekiyor. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sevinç Yücecan, yaz aylarında vücudun artan sıvı kaybını telafi etmek için meyve suyunun sağlıklı bir seçim olduğunu belirtiyor. Meyve sularının birer şifa kaynağı olduğunu söyleyen Prof. Dr. Yücecan, elma suyunun bazı kanser türlerine, astım ve diyabet (şeker) gibi hastalıklara iyi geldiğini, üzüm suyunun kalp hastalıklarından koruyucu etkisi olduğunu ve tansiyonu düzenlediğini ifade ediyor. Yine yaz ayında bol bol içilen portakal suyu ise vücuttaki toksin maddelerinin atılımda önemli rol oynuyor. Yine yaz ayında bolca bulunan domatesin suyu ise özelikle erkekler için şifa kaynağı. Çünkü araştırmalar bol tüketilen domates suyunun prostat kanserini önlediğini ortaya koymuş.

Hem serinletiyor, hem keyif veriyor
Meyve suyunun besin değeri ve ferahlatıcı özelliği ele alındığında her yaşta tüketmek gerekiyor. Çünkü her yaşta meyve sularının içerdiği vitaminlere ihtiyacımız var. İçerdikleri meyve suyu konsantresi oranına göre meyve suyu, meyve nektarı ve meyveli içecekler birbirinden ayrılıyor. Vücudumuz, sıcaklığın ve nem oranının yüksek olduğu havalarda, yüksek oranda ve hızla sıvı kaybediyor. Sağlığını korumak ve fonksiyonlarını yerine getirebilmesini sağlamak için vücuda kaybettiği sıvıyı kazandırmak önem taşıyor. Vücudun su gereksinimi, kullanılan enerji miktarına bağlı olarak değişiyor. Her 1000 kalori için 1-1.5 litre veya günlük 2000 kalorilik diyette yaklaşık 8-12 bardak sıvı alınması gerekiyor. İklim, vücut ağırlığı, fiziksel aktivite düzeyi, diyet ve bazı fiziksel farklılıklar sıvı gereksinimi oranını etkiliyor.

Meyve suyu şifa kaynağı
Prof. Dr. Sevinç Yücecan, vücuda kaybettiği sıvıyı kazandırmanın sağlıklı yollarından birinin meyve suyu içmek olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürüyor: "Sıcak yaz günlerinde, her zaman olduğundan daha fazla sıvı kaybediyoruz. Bol sıvı almak, yaz aylarında sağlığın güvencesi haline geliyor. Temel içeceğimiz suyun yanı sıra, meyve suları da sıvı kaynağı olarak renkli bir alternatif. Meyve suları sağlığın korunması ve devamlılığı üzerine olumlu etkide bulunan fitokimyasallar bakımından da zengindir. Örneğin portakal suyunun doğal olarak 60'dan fazla fitokimyasal içerdiği biliniyor. Bu öğelerin çoğu fenolik bileşiklerdir. Fenolik bileşiklerin sağlık üzerine olumlu etkilerinin, antioksidan etkinliklerinden kaynaklandığı düşünülüyor. Fenolik bileşiklerin doğal antioksidan etkinlikleri nedeniyle, bazı kanser türleri ile kalp ve diğer kronik hastalıklara karşı koruyucu etkilerinin olabileceği ileri sürülüyor.

Meyvelerin Suyunda Sağlık Var

Portakal Suyu
Bir bardak portakal suyu 132 kkal içeriyor ve günlük C vitamini gereksiniminin yüzde 30'unu karşılıyor. Portakal suyu ayrıca potasyum, folik asit için iyi kaynaktır. Portakal suyu tüketiminin insanlarda vitamin C konsantrasyonu ve antioksidan göstergeler üzerine etkisi üzerinde yapılan bir çalışmada 250 mg vitamin C içeren 2 bardak portakal suyunun (500 mL/g) , plazmadaki vitamin C konsantrasyonlarını artırdığı ve ürik asit konsantrasyonlarını düşürdüğü belirlendi.

Elma Suyu
Elma tüketiminin bazı kanser türleri, kardiyovasküler hastalıklar, astım ve diyabet gibi kronik hastalık riskini azalttığını gösteriyor. Laboratuar çalışmaları elmanın çok yüksek antioksidan aktivitesini ortaya koymaktadır. Çalışmalara göre elma, kanser hücre çoğalmasını, üremesini engelliyor, lipit oksidasyonunu azaltıyor ve kolesterolü düşürüyor. Ayrıca elma ve elma suyunun antihipertensif (yüksek tansiyonu engelleyen) etki gösterdiği ileri sürülüyor.

Üzüm Suyu
Özellikle mor üzüm ve mor üzüm suyunda bulunan polifenollerin kalp hastalıklarından koruyucu etkisi olduğu bildiriliyor. Ayrıca yüksek polifenolik bileşen içeren üzüm suyunun hipertansiyonlu bireylerde kan basıncını düşürmede etkili olduğu vurgulanıyor.
Yeni Şafak

#257 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2008 - 21:15

Güzel ve bilgilendirici olmuş...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#258 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2008 - 21:16

gizem çok güzel olmuş bende arada gelsem alır mısın içeri :P

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#259 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2008 - 21:19

Alır ysf alır.Sen yeterki gel....
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#260 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2008 - 21:21

biliom alacağını almazsa rakip dernek kurarırım

Özamasyalıalr derneği adın da :P

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...