İçerik değiştir

- - - - -

Güzel Yazı Yarışması...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 32 yanıt verildi

#1 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 21.08.2005 - 21:47

Evet neden buradaki dostlar arasında bir yarışma yapmıyoruz ?

Bence yapalım dedim ve hemen konuyu açtım..

Konumuz " Sana dair..." .. O'na dair işte.. Ona bir yazı yazmanız lazım.. Öyle bir yazı olsun ki beğensin.. Seni daha çok sevsin.. Biliyorum , seni seviyor zaten , ama daha çok sevsin. Seni daha çok sevmesinden bıkmazsın değil mi ? :(

Şimdi aranızdan birisi " ödül ne ola ki " diyecek.. Ödül , yarışmaya katılan arkadaşlarımızın yazdığı yazılar olacak.. Onların herbiri daha yazılmadan değerli.. Birde burada okuyunca..... Kuralsız yarışma'mı olur ki ? Bir tek kuralımız var o'da sadece kendi yazdığımız yazı olacak o kadar... :P

Haydi başlayalım mı ? Ne dersiniz ?

Forum yöneticimiz wildrose umarım kızmaz ondan habersiz bir yarışma düzenlediğim için...

Değişiklikler Kaydedildi...

#2 şirin

şirin

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.117 Mesaj

Gönderim zamanı 22.08.2005 - 12:32

hımm güzel bir yarışma aslında....
bakalım kimler duygusalmış sitede.... ;)

#3 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Gönderim zamanı 22.08.2005 - 12:50

ben de begendim
biraz toparliyim "o'na dair" dusuncelerimi yazicam.
gerci ben buna benzer bisey yazmistim..
(bknz: http://www.harabe.ne...?showtopic=1244 )
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#4 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 12.10.2005 - 21:40

çöp oldu gitti bu konuda..

#5 şirin

şirin

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.117 Mesaj

Gönderim zamanı 13.10.2005 - 08:43

haklısın.....

#6 muhalefet

muhalefet

O'nun can kırıkları var!

• Üyeler
  • 158 Mesaj

Gönderim zamanı 13.10.2005 - 14:36

"O'na dair"i yazacak kimsem yok.
Benim kendimle ufak bi' sorunum var(!)

#7 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj
  • İlgi Alanları:Olmak istediği...

Gönderim zamanı 14.10.2005 - 13:31

O, kimdir ki ard arda kelimeleri sıralayıp seranat eşliğinde,balkonun birinde hiç çalmadığı gitariyla ve güvenmediği sesiyle, sonunu seni seviyorumla bitirme heyecanıyla birşeyler yazsın bir yere. Yazmıştır bir ihtimal. İhtimal gerçekleşmişse pişmandır şimdilerde. Hatta bu pişmanlığını dile getirdiğinde yarışmanın birincisi seçilmek ne acıdır kimbilir.

Elbet te herkezin bir yerlere karalamışlığı vardır. Lakin yarışma hevesine alışkın değiliz.
Asrın yeni bir umdesi var, hak kapanındır.
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Neyzen'im...

#8 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2005 - 14:43

yazmayınız o zaman..
hatta siliniz adminler bu konuyu zahmet olacak o ellerinize.

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 14.10.2005 - 21:29

Olmaz silmeyiz. Heves geldimi yazarız hem ne kızıyonuz :(

#10 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2005 - 21:35

zoruma gitti ondandır sanırım :(

#11 redkitt

redkitt

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 658 Mesaj
  • İlgi Alanları:harabe.net :)

Gönderim zamanı 14.10.2005 - 21:56

silin kardeşim ne bu yaa..ha dersenızkı hedıye olsun tamam hemen döktüreyim burda yazıları..ama burda boş kilometre yapmak ta olmaz yani dimi millet.. :( neyse siz bir baslayın bakalım kapanışı ben yaparım artık..ehehe
mutlu olmayı yarına bırakmak,karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer.....nehir asla durmaz..

#12 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj

Gönderim zamanı 17.10.2005 - 16:36

Silme. Mutlaka o diye biri çıkar ve birşeyler karalanır dostum.
Neyzen'im...

#13 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj

Gönderim zamanı 08.11.2005 - 23:15

Seni özlemek adına tüketiyorum kendimi. ''O,kendini biliyor''.. Ellerim tutuldu o günden beri. Elimi yanıbaşımdaki yastığa bile atmaya korkuyorum. Meğer ne çok alışmışım sana ey sevgili. İsmini bile bilmiyorum henüz. Bu cumhuriyette isminle yetinemezdim pek tabi. Bir başka ismin olmalı. Hani isminin yaşam ile gözlerin kapanması arasındaki ayrıntıda biryerlerde olan bir yarını anlatması lazım. Ya da ''O sen değilsin''. Ama özlüyorum seni kahretsin. Oysa zamana karşı çabalarken bir yerde eksilen vücudun bir ömre heba olduğunu anlamak, içilen alkolü bile ayıltacak gibi.. Herşeyde elbette sen varsın. Lakin nerdesin!.. Pek değil yakın bir vakitte seni bulma ümidiyle seni şekillendiriyorum beynimde,bulduğumda kaybetmek için.

Bir anlıktır yaşamak.. Ben o an'ı bekliyorum.
Neyzen'im...

#14 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj

Gönderim zamanı 09.11.2005 - 22:20

Hiç vaktim olmasa ismini kazırdım yine de'' O '' diye kaf dağına ismindeki sesli harfleri...Ya da halen sonsuz seyir defterindeki hatrın ile çıkardım tanrının huzuruna,dönüşü bekleyen var bu insanın diye...olmadık bir zamanda ölmene kadar baktıklarını tek,tek tanrının evinde matine verdiririm. Baktıkça utanır ve bana haksızlık yaptığını düşündükçe yerin dibine girer.. '' O '' kendine dönmeli Tanrım!. Yardım et bu günahkara... Esrarlı gözlerle '' O '' en güzel sigarasını söndürür. Ve tanıdık bir ses tonuyla bırak peşimi!..

Olric, kaprisli yüzler ve görmezden gelinen insanların ziyankarlığı ne zamana kadar!
Neyzen'im...

#15 GÜLEÇ

GÜLEÇ

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 16 Mesaj

Gönderim zamanı 12.11.2005 - 13:49

Gecedeyim; ömrümün raylarını saydığım tünel misali gözlerindeyim. Gül kokulu bir mevsimdeyim. Bu saatlerde ben meçhullerdeyim... Sen yanımda değilsin, sen içimdesin, kalemimin süzülüşündesin, yanımdan alanlar hayaline de ambargo koyamazlar ya, sen hayallerimdesin... Söylenmemiş, yazılmamış, duyulmamış, yaşanmamış bir şey olmalı! Bakışlarım, seslenişlerim, gülüşlerim ve dudaklarımdan içeri sızarak dilimin ucunu yakan tuzlu gözyaşlarım yalnız sende anlam bulmalı. Adını sen koymalısın; hüznümün de, sevincimin de, yazımın da, güzümün de, bu masalın da adını sen koymalısın :)

#16 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 17.11.2005 - 21:18

ben merak ediyorum.
nasıl böyle güzel yazıyorsunuz.
arkadaş kendimi kasıyorum güzel birşey yazayım diye. yok .. birşey çıkmıyor ortaya.

#17 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 25.02.2006 - 21:19

Yazan arkadaşlara TEŞEKKÜR ederim :D

#18 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Gönderim zamanı 27.02.2006 - 11:37

digerlerinden pek farkli bi gün degildi, sadece adi pazardi ve yagmur yagiyordu. agaclarin altina saklanmis kuslarin davranislarini izlemek icin camin kenarinda bir iskembe, iskembenin üzerinde, buz gibi cama yaslanmis olarak bir ben..
uzaklara dalmami saglayan bir de sen vardi.
kuslar agaca siginmamislar, bi kismi yagmurluklarin altinda bi kismi apartman boslugunda. zaten yesili de yoktu agacin. kiraz agaci kac yillik bilinmez, yaninda da erik agaci. o agacin erikleri yabani biraz. hani tuza banip afiyetle yedigimiz eriklerden degil. erik güzel degil, diger eriklerden farkli ama güzel degil sevemedim.
o günler aklima geldi. beni ruhen rahatlatmayi nasil da basarirdin. gülümserdim, mutluydum. karsidan bakildiginda kimseden farkin yoktu. ama seni kesfedince herseyinle farkli oldugunu anlayabilecek kadar sevmistim seni. farkliydin, güzeldin ve sevmistim.
haber vermedin giderken. ne cabuk bi baskasi almisti yerimi. seni o gün ugurlarken sarilisim.. gozlerine dalip gittigim.. hani demistin sonrasinda kimse bu kadar uzun bakamazdi gözlerine..
son bakislar, son dokunus, son ugurlama, son sarilis..
hani gitme derdim belki, hani söyleyeceklerim vardi.
simdi hepsi benimle kaldi.
sana dair sözüm kalmadi.
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#19 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 02.03.2006 - 00:28

bakınız benim yazım böle :idea:

Gönderilen Resim
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#20 yok

yok

DuyguSuz!

• Üyeler
  • 1.406 Mesaj
  • İlgi Alanları:* Yalnızlık<br>* Başka hayatları yaşamak<br>* Kendinden vazgecmek<br>* Başarısızlık<br>vs.......................

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 18:09

Yarışma bittimi bende katılmak isterim daha vakit varsa?
Okyanusların uçsuz bucaksız erilşilmezliğini mavi sanırdım. O erişilmez derinlikler Yeşilmiş! tıpkı gözlerim gibi...
O diplerde saklıymış duygular, o sonsuzlukta saklıymış umutlar, sonlarda saklı kalmış varoluşlar...