İçerik değiştir

Konsept !?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 20 yanıt verildi

#1 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 23.11.2007 - 17:30

Baya uzun zamandır dikkatimi çekiyor bu durum... Bazı konularda yani konsepti olması gerekenlerden bahsediyorum... Öylesine açılmış geyiksel şeylerden değil... ciddi anlamda bi konseptsizlik var... Kimsenin umurunda değil konunun bütünlüğü... Oyun dahi olsa... Kimse uyarma gereği duymuyor, mirc de yada mnsde konuşuluyormuş gibi yazılan mesajları... Konu bütünlüğünü bozmak bir yana üyelerin iki üye arasındaki özel diyaloğu bilmesi elzem değil diye düşünüyorum...

yöneticiler mi ilgilenir bununla, yoksa üyeler daha mi dikkatli olur bilmem...
ama benim hoşuma hiç gitmiyor bu durum... harabeye yakıştıramıyorum...

#2 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2007 - 12:52

Açılmıs konulara baslıklara yorum yazarken insan kendi fikrini beyan ediyor degilmi? o ne düşünür bu birsey mi söyler diye düşünüp cevap yazan da yoktur sanırım. niye bir durum karsısında fikrini beyan eden insana anında tepkiler geliyor ben onu anlamıyorum bırakın insan ne düşünüyorsa söylesin sizde düşüncelerinizi farklı bir başlıkta belirtin. belli bir yasa gelmiş insanlarız çogumuz bu yaştan sonra kimse kimsenin düşünce yapısını, siyasi görüşünü,inançlarını ya da inançsızlıgını da değiştiremez bunun da çogumuz farkındayız..
anlamadıgım nokta neden sürekli bir kavga bir çatışma halinda herkes kendi fikrini kabul ettirmeye ya da kendi görüşünü haklı çıkarmaya çalısıyor. çogu yerde kimse digerinin ne dedigini okumuyor bile bir sürü iletilerden alıntılarla kendini haklı çıkarmaya çalısıyor.cevap vermese karsısındaki hıh ben haklı çıktım işte tavırları.bazen de cevap vermiyorsun konu bütünlügü bozulmasın konuyla alakası olmayan ikili diyolog uzamasın diye; bu sefer de bazen karsındakine mahcup oluyorsun cevap vermedin diye..sanırım biraz otokontrole ihtiyacımız var herşeye zıplamamak için...
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#3 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 25.11.2007 - 13:04

her zaman demişimdir, konuya esprili yaklaşımla, konsept dışılığı ayırtetmek lazım. bazen küçük sapmalar veya konunun yakın veya alt konularında yoğunlaşılabiliyor. örnek "ilhan selçuk' un" yazısı ve konunun, ana konu dışında yoğunlaşması. ben konudan uzaklaşamamaya çalışmakla beraber, konunun klasik bir konuya getirilerek kör düğüşüne de çevrilmesine razı değilim. ama konuya ait yan konular veya alt konulara girmenin tam anlamıyla konsept dışı olarak görülmemesi gerektiği kanaatindeyim. bununla birlikte konuya konsept çerçevesinde bir katkı yapmamış olan arkadaşların, konuyu sulandırması da hakikaten hoş görünmüyor. veya sırf yazmış olmak için yazılması da ( mesaj sayısı kaygısı sebebi ile *drunk ) hemen kendini belli ediyor. bunlardan sakınmak uygun olacaktır kanaatindeyim.
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#4 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2007 - 13:24

Konsept nedir önce onu herkesin bilmesi gerek, harabede şu kaygı var ben nedersem doğru havası konuya bakıyor herkes tamam ben şimdi yazayım benim dediklerimi karşı tarafa kabul ettirdim mi olay biter bende eve gidince rahat uyurum.

Olaylar konu dışına da çıkıyor hakaret ,kişisel sataşmaya varıyor tabi kendine söylenmesi istemediği kelimeleri , kendisi direk karşı taraf sallıyor nasıl olsa harabenin her şeyi o ya

Gelelim günlerdir her yerde bir mesaj sayısı olayı aldı başını gidiyor peki soruyorum mesaj sayısı 20.000 olan üyeye ne alacaksınız? kariyer imkanı sağlayacakmısınız? onun her türlü masrafı sizden mi ? yada hiç mesaj yazmayan üye bu dediklerimin aynısı yapılacak mı ?

Kişileri sevmezsiniz belki yazdıkları da size saçma gelebilir ama ona hiç bir şekilde ters laf söyleme veya kişisel sataşmada bulunma hakkınınız yok ,sevmesende saygı duymalısın.

Şimdi harabede şu var konuya bakıp karşıdakini sevmiyorsa o da saldırıyor.Konu açılıyor konu başlığı içerine bakıyor üye ve yazıyor ama bi bakmış konuda farklı olaylar konuşuluyor sayfa almış başını gidiyor ama üye ilk sayfadaki konu hakkın da düşünceleri yazınca hemen işte konsept dışı yazdı biz ne konuşuyoruz o ne konuşuyor.

Harabe ve bu tip forumlarda hatta sanal da her şey ciddi olamaz .sizde her şeyi ciddi beklerseniz yanılırsınız çünkü burası bir kamu kurumu veya özel şirket değil ast üst ilişkisi yok burda konu herkese açık ve herkes istediğini yazma hakkı var çünkü forum kuralları her şeyi belirtmiş konsept dışı yazıldığın da gerekli ceza alır veya konu kapatılıyor her şey harabede güzelce açıklanmıştır.

Bazı kişilerin kişisel olayları doğrultusun da bazı konuları açıklarken ilk başta kendisine ve etrafına bakmalı diye düşünüyorum.

Bu yazdıklarım hiç kimseye atıf değildir sadece bunlar benim görüşlerim herkese sevgiler saygılar.

Bu mesaj Ysf tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 25.11.2007 - 13:26

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#5 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2007 - 17:05

Herkes yazdığından sorumludur.

Konsept dışı yazılanları ( kime ve neye göre konsept ) raporlarsınız Yöneticiler ilgilenir veya konsept dışı görmezden gelirsiniz ve yorum yapmaya devam edersiniz.

Son zamanlarda ciddi konularda geyik yapanlara laf etmek lazım aslında. Her kategoriyi geyik olarak görüyolar.

Harabe de en çok mesaja ben sahibim Ysf. Hediye veya başka birşey verilmedi çok mesaj yazdım diye. Mesaj sayım yükselsin diye bir kaygıya düşmelerine de gerek yok kimsenin. 15 bin mesajım var ama yarısından çoğu oyun bahçesi , geriye kalan mesajın da yarısı geyik , ondan artanlarda çoğu orda burda konu dışı mesajım. Belki toparlasan o kadar fazla ciddi mesajım yoktur bile. Mesaj sayısı çok oldu diye itibar görmüyor kimse , görmemelide. 10 mesajın olsun içi dolu olsun yeter bence. *fiuv

Her konuya yazmak için yazılmamalı. Son günlerde bu yönde de çok fazla mesaj görülüyor. Konuya giriyorsun bir bakıyorsun alakasız bir mesaj. Girdiğine gireceğine pişman oluyorsun. *ühü

Değişiklikler Kaydedildi...

#6 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2007 - 20:32

Konsept mi ?
Kişilerin görüşlerini almak istediginiz bir yapıda, hangi konsept veya konseptsizlikden bahsedmek gerekir ki ?
Konunun ciddiyeti veya geyikligi kime göre belirlenir ?
Konsept i olan konu kaç tanedir sitede ki, ona riayet göstermeli ?
Size bi sır vercem..!! En çok konsepte sahip başlıklar oyun bahçesinde.. ::

Konunun gidişatından çok açılması anında davranmak gerekir, konseptsel bir duruma getirmek için..
Kapatmaları içerde görüşler çatışırken veya uyum saglerken deil, konu açıldıgı anda yapmalı. Sayın; Yönetmen'lerimiz..

Bknz: Geyik yapmak için bir bölüme ihtiyaç yoktur.. Her konu içerisinde muhabbeti yumuşatmak ve eglenceli hale getirmek için kullanılabilir.. Kullanılmıştır.. Kullanılacakdır..

Açılın ben doktur'dum :baby:

smiley-sport036.gif  

#7 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2007 - 20:45

Size bi sır vercem..!! En çok konsepte sahip başlıklar oyun bahçesinde.. *böö

*pirt bak bu doğru
Gönderilen Resim

#8 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2007 - 20:50

Sana ne zaman yalan söledim ki hayatum *pirt

Konsepte uyum sağlatmakdan çok, konseptsel konu açdırtmak gerekir..
Kanımca ( :

Gereksiz alıntı

Bu mesaj shy tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 25.11.2007 - 21:45

smiley-sport036.gif  

#9 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2007 - 20:56

herkesin ben haklıyım benim dedigim dogru dedigi demokratik bi ortam da zor be cicim *pirt
Gönderilen Resim

#10 BucuK

BucuK

: вєş’є вєş vαя :

• Dokunulmazlar
  • 6.410 Mesaj
  • İlgi Alanları:* qαγєτ ίlqίsίz *

Gönderim zamanı 25.11.2007 - 21:41

konuyla ilgili farklı bi düşüncem var
bence günlük mesaj sınırı olmalı, şart yani
o zaman mesajlar daha değerli olur ve şimdi ki gibi kullanılmaz

eğer yapılabilir bir şeyse oylama yapalım ve kabul edilirse uygulansın

#11 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2007 - 21:43

Kulağımızı da çeksinler , sınıfın ortasında tek ayakta bekletsinler o zaman. *agla

#12 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2007 - 21:52

Bak o da olur . Hatta VIP üyelik diye bir şey de yapsınlar adminler .

#13 dumrul

dumrul

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1.785 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgi alanım konsept

Gönderim zamanı 26.11.2007 - 01:15

konsept iyi bir şeydir

ayşecik cik cik
fatmacık cık cık
sen
bu
oyundan
çık *secret

yahu yöneticilerin haline açıyorum
tüm konuları okumak zorundalar
gözlerinden bi şey kaçmayacak
silseler sorun
silmeseler sorun
uyarı verseler sorun
vermeseler sorun

ulan bunlarda insan daaa
az anarşist düşünün
rahat olun
takmayn kafanızı
yormayın kendinizi konsept neyim şeyleri
şerefeee ::
Turkish Rock Legend

#14 BucuK

BucuK

: вєş’є вєş vαя :

• Dokunulmazlar
  • 6.410 Mesaj
  • İlgi Alanları:* qαγєτ ίlqίsίz *

Gönderim zamanı 26.11.2007 - 01:15

: bakmakla olacak bişiyse ben bakarım, sen canını sıkma.,

mel.g buralardaysa bi cevap versin beaa
böyle bir sistem yapılabilir mi?
yapılırsa
bi oylamaya sunalım olmaz mı?
*secret

#15 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2007 - 01:23

ulan bunlarda insan daaa

Paşasın Paşaa... *secret

#16 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2007 - 14:32

gdk'ya konsept dışı mesaj yollamaktan anam ağlıyor artık. yönetimden çok üyelere düşüyor bence burda görev. hatta farkındayım bazen bir üyeden uyarı almak daha iyi sonuç veriyor. ve farkındayım bazen ben de konseptin dışına çıkabiliyorum herkes gibi. son günlerde biraz tavan yapmasının sebebi de yeni gelen üyelerin henüz konsepte bu kadar önem verdiğimizden haberleri olmamaları. bir de onlar da birkaç kişiden böyle gördükleri için,diğerlerine uymaları normal. düzelicek inşallah.
Gönderilen Resim asaletini sevdiğim

#17 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2007 - 14:38

Konsept dışına arada sırda çıkmak bazen eğlence bazen de konunun konuyu açması ile olabiliyor . Forumdaki amaç eğlenmek ve fikir paylaşımı olduğu için buna bir mertebeye kadar göz yumulmasından yanayım ancak sürekli olarak sadece mesaj yazmış olmak için anlamsız ve konuyla ilgisi olmayan mesajlardan ben de rahatsızım.

Forum ceza kurallarında Konuları sürekli bozmanın, sürekli geyiğe çevirmenin bir cezası var eğer bu ceza illallah ettirdiğinde kullanılırsa olumlu sonuçlar vereceği kanısındayım. Ha bu demek olmuyor ki her konu dışına hafif kaçıp espiri yapana basın cezayı.

Bir üyenin eğer gün içinde yazdığı 10-15 mesaj konsept dışı olduğu için GDK'ya gidiyor ve aynı üye bunu günlerce devam ettiriyorsa bu kural işleme konulsun derim.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#18 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2007 - 14:41

bence de bazen eğlenceli oluyor ama bize eğlenceli gelmeyen zamanlarda da konsepti bozan kişiler eğleniyo oluyo . ceza konusunda haklısın sanırım. aslında bana kalsa "alakaya bakh" şeklinde bi konu açıp,konseptle hiiiç alakası olmayan mesajları buraya yapıştırıp rencide etmek daha zevkli *zong ama ayıp *cool
Gönderilen Resim asaletini sevdiğim

#19 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2007 - 14:45

Rencide etmeyi zaten Ceza Tahtasına yazında halloluyor. Ancak elbette hemen basın cezayı demiyorum.

Konu dışına çıkan kişileri bence Ceza Tahtasında sözlü uyarı alan gibi bir şekilde eklemek lazım. 1.ci ok ikinci ok artık sözlü uyarı 3ncü olduğunda bu sefer ceza uygulansın.

Sözlü uyarılar ise gün içinde konu dışı mesaj olarak 5 veya 10 adet mesaj yazdığında verilebilir.

fikir sadece faudır katibim yaz bi kenara *cool
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#20 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2007 - 15:03

özel üyelik olsun (zaten özel olanlar var ) *zong

mel ge ve shy oturup üye grubu belirlesinler hani varya torpilliler falan diye

sen 100 mesaj yazma hakkın var günde konsept içi 15 mesaj yazacaksın desinler *vava

sen 75 mesaj yazma hakkın var kensept içi 10 mesaj yazma hakkın var *gun

yada mesaj yazmayı paralı yapsınlar konsept dışı yazandan 1 ytl alıp konsept içi güzel yorum yapana hediye etsinler *cool

yada mesajlar yöneticilerin süzgecinden geçsin , yazalım mesaj onlar onaylarsa yayınlansın *zong

Bırakın ya burda herkes eğlenmek , zaman geçirmek, gerektiğinde güzel şeyler paylaşmak istiyor kişisel olayları çekememek için çıkıp konsept şu deyip değişsin demek ne kadar forumun konseptine uyuyor orasıda ayrı konu

konsept neye göre belirlenecek kişileri memnun etmek mümkün değil mesela bu konu açan arkadaş rahatsızlığını belirtmiş belki herkesin düşüncesi farklıdır yönetim bakıp gerekeni yapacaktır zaten kurallar her şeyi güzelce belirtmiş.

ceza sistemi de çok güzel gerekeni en sert şekilde gösteriyor ama ceza ceza diye konsept oluşturmak isterseniz herkes ceza alır o zaman her şeyin tadı kaçar ve sadece yönetciler baş başa kalır. *zong

bende ecehan gibi düşünüyorum yönetimden çok üyelere düşüyor görev.

neyse paşa gibi diyorum

konsept iyi bir şeydir

ayşecik cik cik
fatmacık cık cık
sen
bu
oyundan
çık *drunk

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...