İçerik değiştir

- - - - -

Şehit Öğretmenlerimiz

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 134 yanıt verildi

#121 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 21.11.2007 - 15:47

Gönderilen Resim

M.Nuri DEMİRALP
1946-5.6.1994
1946 yılında Diyarbakır İli Lice İlçesinde doğan M.Nuri DEMİRALP suhbet hanımla evliliğinde Afife, M.Bedi, Selma, Ayşe, Hazine, Büşra, Esra, Abide, Ubdul, Samet, Veysel adlarında onbir çocuğu vardır.Babası Bekir, annesi Zeliha'dır.

Bursa İlahiyat Fakültesi mezunu olan M.Nuri DEMİRALP, değişik tarihlerde Diyarbakır, Ordu ve Antalya İllerinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak görev yapmıştır. Diyarbakır Merkez Atatürk Lisesi öğretmeni iken 5.6.1994 tarihinde şehit edilmiştir.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#122 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 21.11.2007 - 15:49

Gönderilen Resim

Vedat İNAN
1969-11.9.1994
1969 yılında Kars İlinde doğan Vedat İNAN, Sakine hanımla evli olup, Eda Erdem adında bir çocuğu vardır. Babası Ekrem, annesi Hansenem'dir.

Bolu Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Vedat İNAN, Tunceli İli Mazgirt İlçesi Darıkent İlköğretim Okulu öğretmeni iken, okul lojmanında altı arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#123 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 21.11.2007 - 15:50

Gönderilen Resim

Mustafa KARINCA
1962-11.9.1994
1962 yılında Denizli İli Buldan İlçesinde doğan Mustafa KARINCA, Fatma hanımla evli olup, babası Ali, annesi Fatma'dır.

Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olan Mustafa KARINCA Tunceli İli Mazgirt İlçesi Darıkent İlköğretim Okulu öğretmenliğine atanmış, bu görevde iken 11.9.1994 tarihinde okul lojmanında altı arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#124 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 21.11.2007 - 15:51

Gönderilen Resim

Ali İhsan ÇETİNKAYA
1965-11.9.1994
1965 yılında Diyarbakır İlinde doğan ve bekar olan İhsan ÇETİNKAYA'nın babası Ali, annesi Hazi'dir.

Dicle Üniversitesi Fen Ebediyat Fakültesi Fizik Bölümü mezunu olan Ali İhsan ÇETİNKAYA, ilk kez Tunceli İli Mazgirt İlçesi Darıkent İlköğretim Okulu öğretmeni atanmış, bu görevde iken, 11.9.1994 tarihinde okul lojmanında altı arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#125 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 21.11.2007 - 15:52

Gönderilen Resim

Rustem ŞEN
1965-11.9.1994
1965 yılında Elazığ İlinde doğan ve bekar olan Rustem ŞEN'in babası Mustafa, annesi Zeynep'tir.

Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunu olan Rustem ŞEN, Tunceli İli Mazgirt İlçesi Darıkent İlköğretim Okulu öğretmenliğine atanmış, bu görevde iken 11.9.1994 tarihinde okul lojmanında altı arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#126 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 21.11.2007 - 15:53

Gönderilen Resim

Metin KAYNAR
1965-11.9.1994
1965 yılında Antalya İlinde doğan ve bekar olan Metin KAYNAR'ın babası Osman, annesi Ümmü'dür.

Selçuk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi mezunu olan Metin KAYNAR, ilk kez Tunceli İli Mazgirt İlçesi Darıkent İlköğretim Okulu öğretmenliğine atanmış, bu görevde iken 11.9.1994 tarihinde okul lojmanında altı arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#127 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 21.11.2007 - 15:55

Gönderilen Resim

Buminhan TEMİZKAN
1968-11.9.1994
1968 yılında İçel İli Tarsus İlçesinde doğan ve bekar olan Buminhan TEMİZKAN'ın babası Necati, annesi Yeter'dir.

Dicle Üniversite Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitim Tarih Bölümü mezunu olan Buminhan TEMİZKAN, İlk kez Tunceli İli Mazgirt İlçesi Darıkent İlköğretim Okulu öğretmeni olarak atanmış, bu görevde iken 11.9.1994 tarihinde okul lojmanında altı arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#128 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 21.11.2007 - 15:56

Gönderilen Resim

M.Şirin GÖKDERE
1954-15.9.1994
1954 yılında Diyarbakır İli Lice İlçesinde doğan ve Remziye hanımla evli olan M.Şirin GÖKDERE'nin Berzan, Nevroz, Leyla, Emine adlarında dört çocuğu vardır. Babası Yusuf, annesi Emine'dir.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi mezunu olan M.Şirin GÖKDERE, Diyarbakır İli Silvan İlçesinde Çatakköprü Köyü İlkokulu öğretmeni iken, 15.9.1994 tarihinde Silvan Akyol Köyü yolu üzerinde şehit edilmiştir.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#129 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 21.11.2007 - 15:58

Gönderilen Resim

Atilla AYDOÐDU
1967-17.9.1994
1967 yılında Malatya İlinde doğan ve bekar olan Atilla AYDOÐDU'nun babası Hasan, annesi Rukiye'dir.

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Yönetimi Planlaması Bölümü mezunu olan Atilla AYDOÐDU, Tunceli İli Nazimiye Yatılı ilköğretim Bölge Okulu öğretmeni iken, 17.9.1994 tarihinde şehit edilmiştir.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#130 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 21.11.2007 - 15:59

Gönderilen Resim
Adnan TUNCA
20.8.1957-23.9.1994
20.8.1957 tarihinde Kırklareli ilinde doğan Adnan TUNCA, Sebahat hanımla evli olup, Burcu ve Merve adlarında iki çocuğu vardır. Babası Rasim, annesi Fikriye'dir.

Edirne Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü mezunu olan Adnan TUNCA, Batman İli Beşiri İlçesi Çevrimova İköğretim Okulu öğretmeni iken, 23.9.1994 tarihinde şehit edilmiştir.

Bu mesaj Mollaömeroğlu tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 21.11.2007 - 16:01

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#131 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 21.11.2007 - 16:07

Allah c.c. rahmet eylesin tüm şehitlerimizin mekanını cennet eylesin.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#132 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 07.12.2007 - 11:51

353 defa bakılıpta bir kişi bile rahmet dilememiş *uhuhu

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#133 GökceN

GökceN

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.389 Mesaj

Gönderim zamanı 07.12.2007 - 12:36

butun şehıtlerımıze allah ganı ganı rahmet etsın.
Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.
Bernard Shaw

#134 herodotos

herodotos

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 7 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tarih, sosyoloji, arkeoloji, edebiyat, arşiv inceleme, abartmemek şartı ile muhabbet...

Gönderim zamanı 07.04.2008 - 19:57

Allah rahmet eylesin.. Onlar can verdikçe dağdaki kuduran köpekler nasıl halay çekiyorsa, arkasından gelen ve şehit öğretmenlerimizin eğittiği delikanlılar da onların öçlerini alıyorlar..

#135 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 08.04.2008 - 15:14

allahın rahmeti eğitim şehitlerimiz üzerine olsun. aamiin...

moolaömeroğlu kardeşim çok güzel bir arşiv bilgisi yayınlamışsın ( içeriği iç burksa da *gla ) bu gün kendilerini annesiz ayı yavrusu besleyen, humanist, demokrat, savaş istemeyen!!! barış barış !!! diye inleyen vatan hainlerinin unutulan eski yüzlerini tekrar gün yüzüne çıkaran güzel bir arşiv oluşmuş. eline sağlık. bölgeyi cahilliğe itenlerin, geri kalmasına sebep olanların, katkılarınla kimler olduğu bir daha gün yüzüne çıkmış oldu. teşekkürler :friends:
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?