İçerik değiştir

Günay:Akp'den daha Atatürkçü parti göremiyorum

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 55 yanıt verildi

#21 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 18.11.2007 - 20:58

Belligerant işin zor bak bu demir kafesin sağlam yorumları var ona *öberah

Bu mesaj Ysf tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 18.11.2007 - 20:59

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#22 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 18.11.2007 - 21:04

Çok özür dilerim arkadaşım . Bazen iletişimi muhatabım ile aynı seviyede tutamıyorum . Bu da bizim eksikliğimizden kaynaklanıyordur muhtemelen .

Değerli arkadaşım ;

Bence önümüzdeki yıllarda , Dünya üzerindeki mücadelenin esas kaynağını , ekonomik sebeplerden çok , kültürel meseleler oluşturacak . Mekke ve Brüksel tarafından kabul edilmeyen Türkiye , nereye bakar sence ? Papua Yeni Gine'ye mi yoksa Taşkent'e mi ?

Bunun cevabını bildiğin halde , bana karşı hala daha bazı dayatmalarda bulunuyorsun .

Unutma , Türkler İslamiyet'ten önce bile bir ''Dünya Hakimiyeti'' sağlama çabası içerisindeydi . Git bak bakalım , Orhun Kitabeleri'nde ne yazıyor . Türkler böyle şeylerle meşgulken Araplar ne yapıyordu sence ?

Zaten Türklüğün dinamizmi de sizin gibiler yüzünden yok olup gitti . Türk'e geçiren kim varsa , ''kardeş'' dediniz bağrınıza bastınız . Ulan kardeş kardeşe geçirir mi ?

Diğer yazdıkların hakkında da bir yorumda bulunmak istemiyorum .

#23 demir kafes

demir kafes

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 28 Mesaj

Gönderim zamanı 18.11.2007 - 21:59

Benden pes...

Deveye hendek atlatmayı seçiyorum...

(hendek dedim, deve dedim tam bir arap özentisiyim)

#24 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 18.11.2007 - 22:04

Bunu kabul etmene sevindim .

Gün olur da , Türklüğün ümmet çapulculuğundan üstün olduğunun farkına varırsan eğer , ben yine buradayım , beklerim .

(Kahretsin tam bir faşoyum)

#25 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 18.11.2007 - 22:07

aferin belligerant bi an kaybedecesin diye korktum sen yenilmezsin *agla

#26 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 18.11.2007 - 22:09

Yav Ysf ne diyorsun arkadaşım sen ? Burada sidik yarışı mı yapıyoruz biz ?

#27 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 18.11.2007 - 22:10

bilmem ben tuvalet göremedim ki yarış yapıyorsanız ben çekileyim üstüme sıçrar falan

Bu mesaj Ysf tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 18.11.2007 - 22:10

#28 demir kafes

demir kafes

• Üyeler
  • 28 Mesaj

Gönderim zamanı 18.11.2007 - 22:43

Hz. İsa'nın cahilden koşarak kaçtığı hikayeyi herkes bilir... Anlatmayalım !

Arkadaşın fikri yönden eksikliğini sezdiğimiz için üstüne gitmek istemedik...

Ona atlatılması tercih edilen deve'yi örnek verdik anlamadı...

O zaman bizde bahtsız deve'den örnek verelim ve bahtsızlığına kahrolması için, "şu son söylediği ile" ne olup ne olmadığını yazma zahmetinde bulunalım !

Şu son söylediğin ile İslam'ı zerre bilmediğini alnının ortasına kendin kazıdın...

Şu son söylediğin ile Allah'ın ayetlerini reddederek (inandığını iddia ediyorsun) dinden çıktın...

Şu son söylediğin ile kendini Türkçü-ülkücü olarak niteleyen yani ülkücülüğü İslam'dan soyutlamak isteyenlerin arasında olduğunu söyleyenlerle aynı safta yer tutuğunu gösterdin...

Şu son söylediğin ile ezeli mahkumiyete hapsoldun...

Şu son söylediğin ile Üstadın açtığı gediği kapatmaya çalışan …’lardan olduğunu gözler önüne serdin...

Şu son söylediğin ile Hz. İsa'nın beni Muhammed'in ümmetinde bir fert eyle duasını görmezlikten geldin...

Şu son söylediğin ile Hz. Muhammed'in tüm hadislerine hakaret ettin...

Şu son söylediğin ile Başbuğ'um dediğin adamın dahi sizlere ruhunuz olarak kafanıza sokmaya çalıştığı İslamiyet'i aşağıladın...

Şu son söylediğin ile Hz. Muhammed'in yolunun yolcularına çapulcu deme gafletinde bulundun...

Şu son söylediğin ile içi boş bir kavanozun üstünlüğünü iddia ettin...

Şu son söylediğin ile bizi harcadığımız zaman için kahrettin...

Şu son söylediğin ile iptal edilmiş hislere sahip olduğunu gösterdin…

Şu son söylediğin ile kurtuluş yolu arayan Anadolu insanının mefluç ruhuna ve maddesine hayat nefhasını üflemek şerefine nail olamayacağını gösterdin…

Şu son söylediğin ile tepetaklak devlet ehramını yerine oturtmaya çalışacaklardan olamayacağını gösterdin…

Şu son söylediğin ile devlet ve mahkemede insanı bileklerden kelepçelerken, mektep ve ailede vicdanından kelepçeleyici adalet sistemini mahyalaştırmak üzere yola çıkanlardan olamayacağını gösterdin…

Şu son söylediğin ile bütün insanlığın, farkında olmadan beklediği devlet ve cemiyet nizamını, münadilerle meydan meydan haykıranlardan olamayacağını gösterdin…

Şu son söylediğin ile, tarihimizi lif lif ayıklamış ve sahte kahramanları gerçeklerinden ayıramamış olduğunu gösterdin…

Şu son söylediğin ile Allah için buğz ve Allah için aşk ölçüsüne uygun şekilde, baş nefret kutbu ile baş muhabbet kutbunu tayin edememiş olduğunu gösterdin…

Şu son söylediğin ile yazdıklarımızı anlayabilecek seviyede olmadığını gösterdin…

Gözleri kara, alınları fikir çizgili, kalbleri ceylân, iradeleri çelik, imanları volkan, irfanları tarla, idrakleri bıçak, edâları şiir, diyalektikleri ipekten örgü bir neslin parçası olamayacağını gösterdin…

#29 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 18.11.2007 - 22:50

Bütün bunları tek başıma ben mi yaptım ?

Ya ben ne becerikli bir adammışım . *zong

Ulema bey , şimdi siz bana dinden çıktın diyorsunuz ya , ben şimdi yeniden nasıl Müslüman olacağım ?

Tartışmaya başladığımızdan beri , inceden inceye hakaret ettin . Değer verdiğimiz insanlar hakkında , çeşitli ithamlarda bulundun . İslam'da teşbihte kötü örnek gösterilmez , ama sen bir kaç kişinin yaptıklarını bütün bir zümreye mal ettin . Kazanmaya değil , ezmeye çalıştın .

Ve en acısı da , Cenab-ı Allah'ın adına karar verdin ve bana ''dinden çıktın'' dedin .

Acıyorum sana ... Nefsim için değil , Allah rızası için acıyorum ...

Bu mesaj Belligerant tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 18.11.2007 - 22:59

#30 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 18.11.2007 - 23:17

Hz. İsa'nın cahilden koşarak kaçtığı hikayeyi herkes bilir... Anlatmayalım !

Arkadaşın fikri yönden eksikliğini sezdiğimiz için üstüne gitmek istemedik...

Ona atlatılması tercih edilen deve'yi örnek verdik anlamadı...

O zaman bizde bahtsız deve'den örnek verelim ve bahtsızlığına kahrolması için, "şu son söylediği ile" ne olup ne olmadığını yazma zahmetinde bulunalım !

Şu son söylediğin ile İslam'ı zerre bilmediğini alnının ortasına kendin kazıdın...

Şu son söylediğin ile Allah'ın ayetlerini reddederek (inandığını iddia ediyorsun) dinden çıktın...

Şu son söylediğin ile kendini Türkçü-ülkücü olarak niteleyen yani ülkücülüğü İslam'dan soyutlamak isteyenlerin arasında olduğunu söyleyenlerle aynı safta yer tutuğunu gösterdin...

Şu son söylediğin ile ezeli mahkumiyete hapsoldun...

Şu son söylediğin ile Üstadın açtığı gediği kapatmaya çalışan …’lardan olduğunu gözler önüne serdin...

Şu son söylediğin ile Hz. İsa'nın beni Muhammed'in ümmetinde bir fert eyle duasını görmezlikten geldin...

Şu son söylediğin ile Hz. Muhammed'in tüm hadislerine hakaret ettin...

Şu son söylediğin ile Başbuğ'um dediğin adamın dahi sizlere ruhunuz olarak kafanıza sokmaya çalıştığı İslamiyet'i aşağıladın...

Şu son söylediğin ile Hz. Muhammed'in yolunun yolcularına çapulcu deme gafletinde bulundun...

Şu son söylediğin ile içi boş bir kavanozun üstünlüğünü iddia ettin...

Şu son söylediğin ile bizi harcadığımız zaman için kahrettin...

Şu son söylediğin ile iptal edilmiş hislere sahip olduğunu gösterdin…

Şu son söylediğin ile kurtuluş yolu arayan Anadolu insanının mefluç ruhuna ve maddesine hayat nefhasını üflemek şerefine nail olamayacağını gösterdin…

Şu son söylediğin ile tepetaklak devlet ehramını yerine oturtmaya çalışacaklardan olamayacağını gösterdin…

Şu son söylediğin ile devlet ve mahkemede insanı bileklerden kelepçelerken, mektep ve ailede vicdanından kelepçeleyici adalet sistemini mahyalaştırmak üzere yola çıkanlardan olamayacağını gösterdin…

Şu son söylediğin ile bütün insanlığın, farkında olmadan beklediği devlet ve cemiyet nizamını, münadilerle meydan meydan haykıranlardan olamayacağını gösterdin…

Şu son söylediğin ile, tarihimizi lif lif ayıklamış ve sahte kahramanları gerçeklerinden ayıramamış olduğunu gösterdin…

Şu son söylediğin ile Allah için buğz ve Allah için aşk ölçüsüne uygun şekilde, baş nefret kutbu ile baş muhabbet kutbunu tayin edememiş olduğunu gösterdin…

Şu son söylediğin ile yazdıklarımızı anlayabilecek seviyede olmadığını gösterdin…

Gözleri kara, alınları fikir çizgili, kalbleri ceylân, iradeleri çelik, imanları volkan, irfanları tarla, idrakleri bıçak, edâları şiir, diyalektikleri ipekten örgü bir neslin parçası olamayacağını gösterdin…

Sen buraya yazdıklarınla neler anlatmak istediğinin farkındamısın ? yoksa sadece bazı şeyleri yazarak tatmin mi oluyorsun ?

Sen nerede ve ne şekilde yaşadığınında farkında değilsindir ?

Din.vicdan özgürlüğünden haberin var mı ?

Yazarken seçtiğin uslupdan da haberin var mı ?

Burası TÜRKİYE bundan haberin var mı ?

Sen şimdi diceksin sana ne oluyor bak bana ne oluyor yazdıkların çok kişisel ve bir kişiyi kendince farklı yerlere çekmeye çalışıyorsun asıl konun dışından çıkarak nerelere getirmişsin bunlarda da haberin var mı ?

Şimdi düşün ve aklında bunlara cevap verecek cümleler kur şunu da unutma sen kimseden daha fazla Müslüman değilsin ve kimseden daha fazla İslamı savunamazsın tartışırken bu şekilde haklı olmaya veya benim dediklerim doğru dedirtmeye getiremezsin...

neyse belligerant sana gerekli cevapları verecektir...

Bu mesaj Ysf tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 18.11.2007 - 23:19

#31 dumrul

dumrul

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1.785 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgi alanım konsept

Gönderim zamanı 18.11.2007 - 23:19

la demir kafes sen belliyi afaroz et
belli sen de demir kafes'i enterdi et
olsun bitsin
oho şimdi denklemi açarsak
banane yaa
ne haliniz varsa görün *zong
Turkish Rock Legend

#32 demir kafes

demir kafes

• Üyeler
  • 28 Mesaj

Gönderim zamanı 18.11.2007 - 23:41

Sen buraya yazdıklarınla neler anlatmak istediğinin farkındamısın ? yoksa sadece bazı şeyleri yazarak tatmin mi oluyorsun ?

Sen nerede ve ne şekilde yaşadığınında farkında değilsindir ?

Din.vicdan özgürlüğünden haberin var mı ?

Yazarken seçtiğin uslupdan da haberin var mı ?

Burası TÜRKİYE bundan haberin var mı ?

Sen şimdi diceksin sana ne oluyor bak bana ne oluyor yazdıkların çok kişisel ve bir kişiyi kendince farklı yerlere çekmeye çalışıyorsun asıl konun dışından çıkarak nerelere getirmişsin bunlarda da haberin var mı ?

Şimdi düşün ve aklında bunlara cevap verecek cümleler kur şunu da unutma sen kimseden daha fazla Müslüman değilsin ve kimseden daha fazla İslamı savunamazsın tartışırken bu şekilde haklı olmaya veya benim dediklerim doğru dedirtmeye getiremezsin...

neyse belligerant sana gerekli cevapları verecektir...

Neler anlatmak istediğimin gayet iyi farkındayım... Yazarken sadece Beligranta değil onun gibi düşünen veya senin gibiler içinde yazdığım için konuyu olabildiğince geniş tutuyorum... Ben farkındayım, eğer sende neyden bahsettiğimin farkındaysan mutlu edici...

Nerede ve ne şekilde yaşadığımın farkındayım... Sorunun daha özel bir anlamı varsa anlamadım...

Dinde zorlama olmaz ayetinden ve sizin evrensel hukuk kuralınız olan din ve vicdan özgürlüğü kuralınızdan da haberim var... Bu konuda bir zorlamamı mı gördünüz...

Yazarken seçtiğim üsluptanda haberim var... İğneleyici,rahatsız edici ve kafalarda soru işareti bırakmayı amaçlayan bir üslupla yazıyorum...

Evet burası Türkiye. Farkındayım...

Sana ne oluyor demem. Sana bişey olsun diye yazıyorum zaten...

Konunun bir yerden bir yere getirildiği yok Beligrantla 2 gündür bu şeyler üzerine konuşuyoruz...

Birilerinden daha fazla Müslüman olduğumu düşündüğüm gibi bir hisse kapılmışsın heralde de sebebi ne? Neyden ötürü ? Belingranta dinden çıkmış olduğumu söylememse eğer bu benim birilerinden fazla Müslüman olduğumu düşünerek kendi yaptığım yorumla söylenmiş bir şey değil... Kur'anı Kerimi açıp okuma zahmetini gösteren herkes nelerin "şirk" olduğunu görür...

Olağanüstü sorularını düşündüm, ne demek istediğini anlayamadığım yerler oldu ama yinede cevaplamaya çalıştım...

#33 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 18.11.2007 - 23:49

Bak o zaman sen onun dinsiz olduğunu nereden çıkardın veya neye göre bu şekilde onu yargıladın ve uslubuna bak hala aynı kimin dinli kimin dinsiz olduğuna sen mi karar veriyorsun ?

Sana yukardan bu konuda vahimi geldi bu dinli bu dinsiz söylermisin ?

Din,vicdan özgürlüğünü biliyorum diyorsun ama yazdıklarına bakarmısın ?

sen kimsenin aklında soru işareti bırakarak yazmıyorsun asıl aklında ki soru işaretlerin cevabını burda bizden istiyorsun ama o cevaplar için burda boşa zaman harcama tamam mı ?

Sorularımı düşündüğün için teşekkür ederim asıl sana bir soru

ben Cennete mi gidecem Cehenneme mi Buna cevap verirmisin ?Şimdi bana da dinsiz dersin sen değil mi ?

Yazdıklarına sabırla cevap verecem diyorum da sabredemiyorum onun için susuyorum, ceza almak istemem.

Bu mesaj Ysf tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 18.11.2007 - 23:50

#34 demir kafes

demir kafes

• Üyeler
  • 28 Mesaj

Gönderim zamanı 19.11.2007 - 00:30

Beligrant Müslüman olduğunu söylüyor...

Ancak Allah'ın ümmet konusundaki ayetlerine ve Peygamber efendimizin uğruna cennetiği kabul etmeyip arasına döndüğü ümmeti için çapulculuk demiş ve Türklüğü ümmetten üstün gördüğünü söylemiştir...

Şimdi Yukarıdan vahiy gelmesine gerek kalmadan, Kur'anı Kerimi açıp okuyan ve iman ettim diyen herkes Beligrantın "şirk" koştuğunu anlayabilir... Bunu biz kendi yorumlarımızla değil Allah'ın ayetlerinden nelerin şirk olduğunu öğrenir ve hangi durumlarda dinden çıktığını biliriz...

Benim yazdığım hiç bir şeyde "dinde zorlama olmaz" ayeti çerçevesinde kimseye bir dayatma veya baskı olmamıştır

Eğer konuyu son sayfadan değil tüm sayfalarıyla okursanız bunu görebilirsiniz...

#35 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 21.11.2007 - 10:02

Çok haklı; http://www.harabe.ne...showtopic=16645

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#36 genis pencere

genis pencere

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 102 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2008 - 12:57

olmayan birşey gözükmez...atatürk ün geniş penceresine erişen hiç bir parti yok şu an ama dediğin gibi en azından yakınından geçen akp var...
VE İNSAN...

#37 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 31.01.2008 - 15:35

Geciniz efendim akp Atatürkcü sloganlarini ...

bilmem kaç yıl önce rte Atatürk için söyledigi söylemleri anımsatirim...

ve daha nicesini...
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#38 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 17.09.2008 - 10:28

AKP'li ZEKİ ERGEZEN

Kimsenin birşey demesine gerek yok; adamların elleri dursa dilleri durmuyor. Resmen kafalarında ki karanlık dürtüyor kendilerini !

Milletvekili olurken ettiği yeminle, bu sözlerine bakarsak kendiside dinsiz oluyor. Yada tek ayağını kaldırıp yemin etmiş :mad1:

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#39 ziranbula

ziranbula

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.328 Mesaj
  • İlgi Alanları:türkçe ve trabzonspor.. haa bide hamsi..

Gönderim zamanı 17.09.2008 - 14:16

bu memlekette oy için bir o yana bir bu yana dönen siyesetçi istemiyoruz... (bu lafım Günay'adır.)

Daha dün Atatürk düşmanlığı yapan adamların nasıl Atatürkçü olduklarını da anlamakta zorluk çekiyorum.. yoksa yine bi hesaplarımı mı var. kömürle, bulgurla, dinle, Allahla kandırma bitti de Atatürk'e mi sıra geldi.. (Bu lafım da akepe'yedir)

Türkçe öğretenleri korumak Türkçe'yi de korumaktır.

_www.turkcehareketi.com

#40 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 17.09.2008 - 15:01

Atatürk'le başkaları kandırıyor zaten.

Değişiklikler Kaydedildi...