İçerik değiştir

Bu Nasıl Adalet / Mahalle baskısı

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 85 yanıt verildi

#1 orumcekadam2

orumcekadam2

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.836 Mesaj

Gönderim zamanı 09.11.2007 - 17:26

merhaba arkadaşlar bu konuyu açarken ne yazık ki utanarak,sıkılarak açıyorum hatırlarmısınız bir zamanalr meclisimizde merve kavakçı hanfendi vardı bu bayanı dönemin partileri chp,mhp ve milletvekilerinin çoğu başı örtülü diye mecliste istemediler ve ellerini masaya vurup merve hanımın varlığına dayanamadılar.gerekçe ne merve hanım başörtülü olduğu için rejimi tehdit ediyormuş bak sen..peki soruyorum sizlere dtp liler ne yapıyorlar resmen vatan hainleri,vatanı bölmek istiyorlar, pkk lıları resmen destekliyorlar dahası mı dün ankaradaki kongrelerinde istiklal marşını okumadılar, atatürk resmi yerien apo resmini astılar,türk bayrağı yerine pkk bayrağı,dahası ölen pkklılar için saygı duruşu ve dahası vatanı bölmek için paraçalamak için senryolarını okudular,şerefsiz öcalanı imralıdan çıkarmak istediklerini söylediler bunlar vatan haini değil bunlara nasıl yan yana otuyorsunuz ey chp,mhp,akp lier soruyorum cvp verin.. neden ellerinizi masaya vurmuyosunuz neden bunları meclisten kovmuyorsunuz merve hanıma yaptığınız neydi yazık yazık utanıyorum sizlerden.

merve hanım dininin gereğini yapıp başını örttüğü için milletin meclisine alınmadı hatta dışarıya kovuldu çekemediler..şimdi o insanlar bu dtp lilere neden tepki göstermiyorlar..neden mi başörtüsü,dindar insanlar bu ülede tehdit apaçık bu ülkeyi böleceğiz diyen askerlerimzi şehit eden pkklıarı savunan onlara destek veren ölen pkk lılar için saygı duruşunda duran atatürke, istiklal marşına, bayrağımıza saygı göstermeyenler vatan haini değil rejimi devleti tehdit etmiyorlar öylemi yazık...nerdesin ey chp mhp akp ve diğer millet vekilleri merve hanıma yaptığınız saygısızlık , temiz bu vatanına bağlı atatürke bayrağa saygılı istiklal marşına saygılı merve hanım ve onun gibi olanlara sizlerin gücü yeter dtp lilere değil

evet arakdaşlar sözlerime burda son verirken bu yazıklar ve utançlar karşısında çok kutanıyorum ve bunları bu olanları kınıyorum yorumu size bırakıyorum sürçü lisan ettiysem affola ve bir şairin dizerleri ile yazıma son veriyorum..

bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne
türkrüğe acırım billahi türkürsem rezilin yüzüne

bu vatanın gerçek sahipleri arasında dindar başörtülü kardeşlerimizde var bunu unutmayın ve onlara hakszılık edip gücünüzü onlara değil dtp lilere ve asıl bu memleketi bölmek isteyenlere gösteriniz..söz sizde artık

Bu mesaj orumcekadam2 tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 09.11.2007 - 17:33

Surda bir gedik açtık; mukaddesmi mukaddes!
Ey kahbe rüzgar,artık ne yönden esersen es!...

Üstad Necip Fazıl Kısakürek
orumcekadam2

#2 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 09.11.2007 - 17:30

O başörtülülerin savunucuları olduğunu idda edenlerdir bu hainleri meclise girmelerine göz yuman. Al birini vur ötekine.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#3 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 09.11.2007 - 17:53

Bunun sebep i olsa olsa, dtp den korkmuyorlar Allahın emrini yerine getiren bir kadından korktukları kadar...Allahın emrini yerine getiren bir kadını dağları titretecek kadar güçlü görüyorlar, kendilerini aciz hissedip bulunbukları mekandan biran evvel çıkarmak iştiyorlar...Peki o kadıncağız o mekandan çıkarılırken en az çıkaranlar kadar arkasında duramayam kendi partisininde suçu yok mu...Demokrasi şimdi dtp liler için varda o zaman mı yoktu...Bu hanımın partili arkadaşları bu hanım haklı davasından dolayı meclisden atılırken, bu seçilmiş bir vekildir...Ve seçmeni ona baş örtülü olduğunu bilerek oy vermiştir...Gerekirse bizde sine i millete döneriz diyememişlerdir...

dtp gibi bağtıl bir dava güden partinin vekilleri herşeyi göze almışken...Şu anda meclis çatışı altındaki partilerin çekincelerinin nedenlerini anlamak da zorlanıyorum...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#4 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 09.11.2007 - 18:23

Bir zamanlar irtica PKK'dan daha tehlikeli diyenleri batık bankalarda danışman olarak falan görmekteydik...

Güzel bir konuya değinmiş örümcek adam ne diyelim...

Allah sonumuz hayretsin...

#5 orumcekadam2

orumcekadam2

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.836 Mesaj

Gönderim zamanı 10.11.2007 - 12:54

karanlıksokak kardeş işte başlıktan belli nasıl adaletse bu artık bilmiyorum dtp lileri meclise almamalı hani milletvekili yeminlerinde yemin etmişlerdi bu vatanın birliğine bayrağa nayasaya noldu kongrelerinde neden teröristler için saygı duruşu var..bunlar yeminlerini tutmayan şerefsizler..meclise bile almamak lazım hani bilelim demokrasi adamına göre işliyor diyorlarsa o meclisin duvarında hakimiyet milletindir yazıyor ve orası bizim ve bir avuç neyidüğü belirsiz şerefsizlerin oarada yeri yok ve milletin vekiliyiz diyenler utansın masalara vurup dışarıya bu şerefsizleride atsalar ya

orumcekadam2

#6 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj
  • İlgi Alanları:...

Gönderim zamanı 10.11.2007 - 15:41

Meclise giremezler,askeriye'ye giremezler, okula giremezler... giremezler oğlu giremezler.
eee sokakta onlara kimse karışmıyo dimi? ellerinden gelse....
geçen gün bi yazar şöyle yazmış. yerli dizilerde türbanı özendiriyorlarmış da buna hükümet prim veriyomuş *pirt
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#7 orumcekadam2

orumcekadam2

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.836 Mesaj

Gönderim zamanı 10.11.2007 - 15:44

ya canan kardeşim bu yazarlar bu dtp lileri hiçmi görmüyorlar ya kongrelerinde yukardada belirttim ne ataya saygı duruşu ne atamızın resmi nede istiklal marşımız okunuyor yerine pkk lıra saygı duruşu nerde bu ülkenin çok bilmiş yazarları neye göre yorum yapıyorlar bu ülkede tehdit olmayanı tehdit gösterip tediti görmezlikten geliyorlar bu nasıl adalet canan

orumcekadam2

#8 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 10.11.2007 - 15:58

Türkiye'nin çok bilmiş yazarları yazıyor zaten bütün bunları Örümcek ama sanırım siz o yazarları takip etmiyorsunuz. Hulki Cevizoğlu, Tucay Özkan, Oktay Ekşi, Ertuğrul Özkök, Çetin Altan , Hasan Pulur vs vs vs bütün bu ve bu çizgideki yazarlar DTP rezilliğini son seçimlerden beri yazmaktadırlar. Okumak lazım.

Türkiye'nin gündemi, siyaseti, adaleti, yaşamı, anayasası Türban değildir. Her fırsatta bu konuyu gündeme getirmek de bana göre doğru değildir. Anayasayı bile sırf Türban ile ilintili kanunlara endeksli değiştirmek de doğru değildir. Müslümanlık sadece 1 metre karelik örtüğ ile başı kapatmakla da olmuyor. Sonuçta Türkiye'de inanç başını nekadar örttüğünle, nerde örttüğünlede derecelendirilmiyor.O nedenle her fırsatta karşımıza temcit pilavı gibi bu konuyu çıkarmasanız diyorum ben. Zaten seçmiş olduğunuz hükümet arzu ve isteklerinizi yerine getirecektir bunda müsterih olunuz. Türkiye'nin daha önemli milli birlik sorunları vardır dikkatlerimiz o konularda olsun.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#9 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj
  • İlgi Alanları:...

Gönderim zamanı 10.11.2007 - 16:01

Örümcekadam, Türban okullarda serbestti ve laik cumhuriyetimiz o zamanda dimdik ayaktaydı. Ondan sonra masonik zihniyet olaya el attı ve bu haksız uygulama günümüze kadar geldi. bu kızların isyanlarıda buna zaten,Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan itibaren konan bir kural olsaydı bu kimse gık demiycekti. Tarihe bakıyoruz ne Atatürk zamanında ne inönü zamanında böyle bir uygulama yok.O tarihlerde şimdiki medyanın 'şeriatçı' diye isimlendirdiği insanlar yok muydu? vardı... ama masonlar ve siyonistler bu kadar etkili değillerdi. ve onların işbirlikçileri...

Son söz...

bu konu eninde sonunda 'tatlıya' bağlanacak. bunun başka çıkar yolu yok.Türkiye bir kısım 'seçkinci' takımı'nın çiftliği değildir. ve öyle olmadığı görülecek.
O kızlarımız o okullara girecekler İnşalah... *pirt
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#10 orumcekadam2

orumcekadam2

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.836 Mesaj

Gönderim zamanı 10.11.2007 - 16:15

biliyorum kardeşim bunu çıkaranlar benim üzüldüğüm bu benim başörtülü bacım şu kalleş dtp liler kadar saygı görmüyor ..anlayamadığım bu siyasetçiler gazeteciler neden bu adaletsizleri dile getirmiyorlar ve hala mahalle baskısı yad ane bileyim bu güzel insanları karalıyorlar onu anlamıyorum ondan yazık diyorum canan kardeşim bu arada imzanı çok beğendim kardeşim

orumcekadam2

#11 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 10.11.2007 - 18:16

Türkiye'nin türbandan ve dtp den daha önce halletmesi gereken, keyfekeder değişikliklerdir. başımızdaki insanlar kendi çıkarları uğruna ileride bizim bağımsızlığımızı tehdit edecek kanunlar çıkarıyor, oylatıyor ve istediğini alıyor. Merak ediyorum acaba sayın recep tayyip erdoğan kendi çıkarı için cumhurbaşkanını halk seçsin dedi oylamayı kazandı. gelecek sefer cumhur kendisi olacak. peki ya sonra? bügün millet meclisine giren dtp yarın cumhur olunca hoşuna mı gidecek sayın başbakanın? yoksa cumhurbaşkanlığı görevi bitene yakın yeni bir oylama yapıp yok halk seçmesin diyin mi diyecek bize. bu düpedüz birilerine yol açmadır. hainliktir..

yukarıdaki mevzulardan daha önemli bir konudur. dipnot: türban türban diye diye en önemli mevzu haline getirdiniz. yeter artık türbanı alet etmesinler çıkarlarına..

...

#12 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 10.11.2007 - 20:41

O başörtülülerin savunucuları olduğunu idda edenlerdir bu hainleri meclise girmelerine göz yuman. Al birini vur ötekine.

Ve bütün bunları demokratikleşme adına yapıyorlar . Bu zümre kaç yıldan beri tek başına iktidarda ? Başörtüsü sorunun çözülmemesi ya da çözülememesi , bunların başörtüsünü siyasi rant olarak kullandıklarının apaçık delilidir .

#13 orumcekadam2

orumcekadam2

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.836 Mesaj

Gönderim zamanı 04.12.2007 - 11:00

merhaba arkadaşlar bu konuyu açmamın nedeni dün tüm kanallarda haber bültenlerinde bir tane anketör firmanın 41 ilde 1000 den fazla kişi ile yaptığı bir anket... türban son 4 yılda 4 kat artmış ve sonucu nereye getiriyorlar tahmin ediyorsunuzdur mahalle baskısı...ben size şöyle sorayım ben anketör olsam sırf türbana karşı insanlara gidip mahalle baskısını sorsam abarta abarta anlatırlar..
öncelikle bayan arkadaşlarımızdan özür dileyerek sözlerime başlıyorum..kardeşim sen bikini vikini giy mini etek giy baskı oluşturmassın erkekleri cezb edersin baskı unsuru olmaz..ramazan ayında oruç tututanlar baskı unsuru olur ama oruç tutmayan ve oruçlu karşısında sigara içen karşısındakini oruçlu olduğunu bile bile karşısında yemek yiyenler bunlar baskı oluşturmaz oruçlu dindar vatandaşım sesini çıkarmaz neden çünkü saygılıdır ..eee türbanlı bacım mahalle baskısı kurarmış bak sen..kardeşim size şunu sorayım dindar vatandaştan zarar gelmez kimseye ..eğer adamın yüreğinde Allah korkusu varsa o adam yolda yüyürken insanlarla ilişkilerinde olsun her şeyde hak hukuka riayet eder ve her işte dürüst olur ..zaten biz insanların kalbinden Allah korkusunu silmişiz silmişizki bu gün kapkaççısı teröristi hırsızı arsızı tecavüzcüsü arttmış....insnlar dolandırıcı olmuş..

ben konumuza geri döneceğim anketör firmanın yorumcularının yaptığı yorum beni çok üzdü neymiş bu türbanlıların artmasının sebebi iktidarmış ve iktidardan makam mevki beklemekmiş..baksen kardeşim dedikya eğer dini için örtünüyorsa tamam sen nerden biliyosun böyle tahmin yaparak kamuoyunu etkileyip dindar kardeşlerimizi karalıyorsun..sen kalp mi okuyorsun ssenin böyle bir yeteneğin mi var sorarlar adama..ayrıca bu artışın ikinci nedeni de mahalle baskısıymış ....soruyorum size mini etekli göğsü açık dekolte giyinen baskı oluşturmuyor göz güzelliğini artırıyor herhalde ama benim dinini yaşamak isteyen bacıma laf atıyorsunuz bakınız bu dindar insanlardan size zarar gelmez ...siz dtp lileri bu ülkeye zarar veren pkk lıları översiniz başınızın üstüne koyar onlar appaçık ülkemizi bölmek ister bunlara karşı birtek tepki göstermez gider ..mahalle baskısı diye zayıf dindar bacılarıma laf atarsınız..sizin gücünüz ve diliniz ilminiz bu kadardır bu dindar insanları karalayacak kadar acizsiniz(bu cümle medya ve bu konuda ki bazı köşe yazarlarınadır üstünüze alınmayın yorumlar hep buraya takılmış )....ya bu ülkede mahalle baskısı yok dtp ve terör pkk sorunu varken maksat ne gündemi değiştirmek benim dindar insanımı karalamak ve gündemi dtp nin kapatılması konusunu değiştirmek...bakınız eğer bu iktidardan baş örtülü olarak bir şey torpil beklemek için örtünüyorlarsa insanlar bunun cezasını Allah onlara verir bu dünyada da öbür dünyadada ..ve bu ankete katılmıyorum ...çünkü hepsi yalan karalama nedenmi hatırlarsanız seçimlerden öncede hangi parti kazanacak diye bir çok anket yapılıyordu hepsi yalan çıktı maksat başka aldanmayın..

ve son olarak mahalle baskısı olayı diye bir şey yok bunların hepsi uydurmaca ve çıkarcı kesimlerin karalaması ve medyanın gündemi değiştirme çabasıdır..unutmayın bu ülkeyi kurtuluş savaşında çanakkale de 7 büyük devlete karşı savaşta orduya cephane taşıyan ve erine erkeğine oğluna eğer bu vatan için ölmessen hakkımı ak sütümü helal etmem diyen de benim baş örtülü dindar imanlı bacımdır..lütfen bu konuda düşüncelerinizi yazın ben böylebir baskı görmüyorum burada sözlerime son verirken mahalla baskısından önemli sorun dtp ve pkk yandaşlarının ülkemizi bölmek istemesi büyük sorunken bu unutuluyor neden maksat gündemi değiştirmek gerisini ve orasınıda siz yazın düşünün..sözlerime gene şairin iki dizesi ile son veriyorum..

bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne
tükrüğe acırım billahi tükürsem rezilin yüzüne

Bu mesaj orumcekadam2 tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 04.12.2007 - 11:52

orumcekadam2

#14 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 04.12.2007 - 11:18

Söylemlerine biraz daha dikkat etmelisin bence...
Ne demek o öyle başı kapalı dindar da, başını kapatmayan kafir mi?!

"siz dtp lileri bu ülkeye zarar veren pkk lıları översiniz başınızın üstüne koyar onlar appaçık ülkemizi bölmek ister bunlara karşı birtek tepki göstermez gider ..mahalle baskısı diye zayıf dindar bacılarıma laf atarsınız"

hele bu cümle ne demek öyle...
Bu ülkede -baş örtüsü değil bahsettiğim- başı kapalıdan çok başı açık namusuyla dinine bağlılığıyla yaşayan bir sürü insan var... sinirlenmiş olabilirsiniz ama bir düşüncenizi dile getiriken cümlelerinizi özenle seçmenizi öneririm...

#15 GökceN

GökceN

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.389 Mesaj

Gönderim zamanı 04.12.2007 - 11:24

haklısın kardşım boyle şeyler her zaman olur yok turban arttı yok başbakanın cumhurbaşkanın karısı turban takıyo başka yazacak konuşacak bırşey yok gıbı herzaman cevaplarını alıyolar hala konuşuyolar ne geçecek ellerıne .lafım meclısten dışarı
ıt urur kervan yurur.
Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.
Bernard Shaw

#16 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 04.12.2007 - 11:30

kusura bakmayın ama her bi şeye baş örtüsünün karıştırılmasına izin verirseniz, sonuçlarına da katlanmak zorunda bırakılırsınız... Ağzınızı açıpta başörtüsüyle siyaset yapılmaz demiyorsunuz, sonrada eziliyoruz, ezildik, baskı uygulanıyor gibi söylemlerde bulunursunuz tabi...

#17 orumcekadam2

orumcekadam2

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.836 Mesaj

Gönderim zamanı 04.12.2007 - 11:33

sayın kara ben zaten başı açık bacılarımız bir şey demiyoruz onlara bir şey diyen yok onlara her yer her şey serbest ama kapalı bacılarımızın bizzat hakkını yeniyor yalanmı sen her yere girer çıkarsın ama baş örtülü bacım hiç bir yere alınmaz 1999 yılında fazilet partisindeki merve kavakçı hanım milletin vekiliydi ozamanın partileri kabul edemedi içlerine sindiremedi bu bacımızı meclisten amasalara vurarark kovdular peki bu günkü şerefsiz dtp lilerir neden aynı yapmıyorlar önce buna cvp ver siz başı açık bacılarımız bir şey demiyoruz size kimse bir şey demiyor sayın kara olan o insanalra oluyor

orumcekadam2

#18 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11.851 Mesaj

Gönderim zamanı 04.12.2007 - 11:33

bu sitede neden başörtüsü bu kadar saplantı haline gelmiş bilmiyorum ama fikrimi sölemek istiyorum. başörtüsü hakkında bişey diyemicem karşı degilim takan taksın ama bunu bu kadarda ön plana cıkarmak örtü takan edepli digerleri edepsize sürüklemek korkkunc birbakış acısı. ayrıca ramazanda oruc olayına gelince oruc nedir insanın acların halini anlamasıdır. nefsine hakim olmaktır. orucu bile bir ayrımcılık konusu yapabiliyorlar bazen. bir arkadaşım otobüs duragında ramazan ayında nerdeyse linc ediliyordu durakta sigara içtiği gerekcesi ile. böylesi bir olayın oldugunu bilmek bile beni ürkütüyor.
"seni o kadar yakından görünce,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni"

#19 orumcekadam2

orumcekadam2

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.836 Mesaj

Gönderim zamanı 04.12.2007 - 11:36

sayın kara başörtüsünü gündeme getirenler bizler değiliz çıkar amaçlı gruplar bu vatandaşlarımıza zarar veriyor peki ya siz kara hanım ezileni birde siz ezin bakalım neden demokratik olamıyorsunuz neden kendinize çekiyorsunuz bu olayı bu oalyı gündeme getiren ve gündemi değştirmek isteyenlere tepkimiz size değil sizdemokratik olamayıyorsunuz dikkatli düşünü zaten kimse size cvp vermedikçe bu konulara bu bacılarımızezersiniz dimi demokratik olamazsınız yazımı dikkatli okuyun ve nedemk istediğimi anlayın lütfen saptırmayın konuyu gdemi değiştiriyorlar gene dtp nin kapatılması rafa kalktı buna ne diyeceksin

orumcekadam2

#20 orumcekadam2

orumcekadam2

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.836 Mesaj

Gönderim zamanı 04.12.2007 - 11:39

ayrımcılık yapan yok sayın rabbit ben gündem değişiyor dikakti oraya çekmek istiyorum diyorumki başı açık bazılarımıza vbir şey diyen yok türbanlılara diyorlar ve onları eziyorlar zaten bu güne kadar hep ezdiler sesimizi çıkarmadık ayrıca biz o namuslu bu namussuz dedikmi uydurmayın yazıyı dikkatli okuyun siz sayın rabbit hanım başınız açıksa her yere gire çıkarsınız devlet dairelerine her yere üniversiteye peki insanlıktan söz ediyorsak adaletten neden baş örtülü bazılarımıza ayrımcılık yapılıyor size bir eşy diyen yok yazıyı dikkatli okuyun lütfen

orumcekadam2