İçerik değiştir

- - - - -

Kardelen Ayşe Kardelen Ayşe Napıyorsun Bize Söleee

• Yanıtlamak için giriş yapın
Bu konuya yanıt verilmedi

#1 ahmedim

ahmedim

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 5 Mesaj

Gönderim zamanı 20.10.2007 - 03:20

Malumunuz daha öncede 200.000 genç öğretmenin hala atanmadığını, Turkcell'in "Kardelen Ayşe" Reklamında oynayan Elif İmenç'in bile "vekil öğretmenlik" yaptığını sizlerle paylaşmıştım. Facebook nedir? , Poke nedir, nasıl yapılır'ı ? öğreneyimle günlerini yiyen işsiz gençlerdenseniz şayet(!) bana kulak verin. Şayet ben vırtım, zırtım, bu gibi şeylere sadece sanalda muhalifim şekerim diyorsanız, lütfen yazdıklarımı okumayın...

Hakkımı savunmayan tüm sendikalar, vırttır, zırttır, benden değildir!

Benim yaşamım, siyasetçilerin mastürbasyon alanı değil! Olamaz da! Bilmem kaç sene kıt-kanaat okuyup, yok sözleşmeli-vekil, yok bilmem ne, yok zırt vırt sistemi diyerek çocuklarına "gemicikler" alanlara oy veriyorsanız, defolun gidin başımdan!

Eğitim-Sen bu son işsizlik konularında bize en çok sahip çıkan sendika, en son 6 Ekim 2007'de Eğitim-Sen 200.000 genç öğretmen için, Eğitim Sen Genel Başkanı Alaaddin Dinçer'in de katılımıyla cop, gaz, tekme ve tokat demeden Milli Eğitim Bakanlığı'nın önündeydi... Peki diğer sendikalar neredeydi? Öğrendiğime göre, Eğitim-Sen gibi, sorunlarımızın çözümü için yanımızda göremediğimiz bu öğretmen sendikaları, "daha çok üye kaydederek" kıl payıyla Türkiye'de ki Öğretmenler için sendikal yetkiyi kazanmışlar. Bak sen!. Mesela adı Türk Eğitim Sen olan sendika ise (öğretmenler için sendikal yetki hakkı bunlarda...) Sağcılığın tabiatından (Sarı Sendikacılar) olsa gerek siz işsiz genç öğretmenlere sahip çıkmak bir yana, kendisiyle ilgisiz alakasız her şeye maydonoz olup, nedense 200.000 işsiz gençten bahsetmemeyi seçiyor. Bunlara sendikal yetki hakkının verilmemesi için kendi adıma elimden geleni yapıp, tüm tanıdığım öğretmenlerin Eğitim-Sen'de örgütlenmesi için uğraşacağım... Siz işsiz genç öğretmenlerinde, iş bulsa da bulmasa da, sendikal haklarını savunmak için kesinlikle sağ sendikalarda (literatürde sarı sendika denir kendilerine) üye olmamalarını, çalıştığı yere göre KESK bileşeni olan sendikalarında örgütlenmelerini tavsiye ediyorum...

Hakkımı savunmayan tüm sendikalar, vırttır, zırttır, benden değildir! Oh Be!...

Kardelen Ayşe, Kardelen Ayşe, Napıyorsun Bize Söyle...

Güvencesiz Çalışıyorum, Atanmayı Bekliyorum...

alıntıdır: http://komikmuhalif.blogspot.com