İçerik değiştir

* * * - - 4 Oylar

Her güne bir dua

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 723 yanıt verildi

#81 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 25.10.2007 - 19:39

Rabbim, ben senin bana indireceğin hayra öylesine muhtacım ki...
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#82 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 25.10.2007 - 19:52

DUANIN FAZİLETİ VE VAKTİ

Nu'man İbnu Beşîr (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm): "Dua ibadetin kendisidir" buyurdular ve sonra şu âyeti okudular. (Meâlen): "Rabbiniz: ''Bana dua edin ki size icâbet edeyim. Bana ibadet etmeyi kibirlerine yediremeyenler alçalmış olarak cehenneme gireceklerdir" buyurdu." (Gâfır 60).

Tirmizî, Tefsir, Gâfir, (2973); Ebû Dâvud, Salât 358, (1479). Metin Tirmizî'ye aittir.
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#83 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 26.10.2007 - 17:49

Ey gökleri ve yeri yaratan Rabbim! Müslüman olarak canımı al ve beni salih kullarına kat

#84 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 26.10.2007 - 22:51

amin Allah duanı kabul eder inşallah da sen kendine mi müslümansın sade bizim için de dua et belki kabul olur yaw

#85 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 26.10.2007 - 22:58

Olurmu arkadaşım Allahım cümle kullarının içinde inşallah bizim dualarımızıda kabul eder yeterki biz canı gönülden isteyelim benim dualarım hepimiz için.

#86 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 26.10.2007 - 23:00

:: Eyvallah.

#87 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 27.10.2007 - 13:08

O daima yaşayandır. O'ndan başka hiçbir ilâh yoktur. O halde O'na Dininde ihlâs (ve samîmiyet) erbâbı olarak "Hamd olsun kâinâtın Rabbi olan Allah'a" (diye) duâ edin... (Mü'min Sûresi/65)

#88 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 27.10.2007 - 22:25

Allahım senden ölüm anında, rahatlık hesap anında af diliyorum.

#89 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 28.10.2007 - 14:09

Mü'minler annesi Hazret-i Aişe (Radıyallahü Anh)den nakil.Allah'ın Resulü (s.a.v.)geceleyin kalktığı vakit namazına şu dua ile başlardı:

"Allah'ım !

Ey Cebrahil,Mikail ve İsrafil'in Rabbi !

Göklerle ve yerin yaradanı,

Hazırı ve gaibi bilen Allah'ım !

Kullarına ihtilaf ettikleri şeylerde,

Onların aralarında ancak Sen hükmedersin.

İhtilaf edilen Hakk'a izninle beni hidayet eyle !

Çünkü dilediğini doğru yola ancak Sen hidayet edersin !"(Müslüm)

#90 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 29.10.2007 - 09:05

Ey affetmeyi seven Rabbim, sil göz yaşlarımı..

Sen teselli et beni, serinlik sun şu bağrıma...

Vardır bunda da bir hayır..

Hayırlı kederlerimi sen sevdir bana!..

Tıpkı geceye saçılan yıldızlar gibi,

Ömrüme ışık olsun, sıkıntı anlarımda ettiğim dualar..

Hüzünlerde olgunlaştır beni..

Cahilim çok cahilim..

Sen yolum ol! Sen sonum ol! ...

#91 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 29.10.2007 - 15:29

Hz Nuh un duası

Dedi ki: "Rabbim, bilgim olmayan şeyi Senden istemekten Sana sığınırım. Ve eğer beni bağışlamaz ve beni esirgemezsen, hüsrana uğrayanlardan olurum." (Hud Suresi, 47)

#92 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 30.10.2007 - 20:45

Âlemlerin Rabbi Yüce Mevlâmıza, O Sultanlar Sultanı'nın üzerimizdeki hadd ü hesaba gelmez lütufları adedince hamd ve şükür; mevcûdâtın varlık vesilesi, iki cihan saadetinin rehberi Efendimiz'e, ehl-i beytine, arkadaşlarına da başta Peygamberimiz olmak üzere bütün peygamberân-ı izâmın hasenâtı sayısınca salât ü selâm ediyor; Rabbimizin üst üste ihsanlarıyla bir nebze inşirah bulduğumuz şu günlerde, O Kerem Sultanı'ndan inananların sıkıntılarını bütünüyle izâle buyurması recasıyla bir kez daha ellerimizi kaldırıyoruz:

Rabbimiz! Şayet Sen bize azap eder ve ayıplarımızın, günahlarımızın ortaya dökülüp utanılacak hallere maruz kalmamıza müsaade edersen, biz başka hangi kapının tokmağına dokunabiliriz; bizi bu hallere düşmekten başka kim koruyabilir?! Biz Senin kapı kullarınız ve işte bir kez daha, günahlarımız sırtımızda bir kambur gibi, onun hacaletiyle huzuruna geldik. Şayet bizi hata ve isyanlarımızın karşılığı olan ikâba maruz bırakır ve yüzümüzün kararmasına mani olmazsan, Sen de biliyorsun ki biz bunlara fazlasıyla müstahakız. Fakat, dağlar büyüklüğündeki cürümlerimize, günahlarımıza rağmen merhametinin ve şefkatinin enginliğiyle muamelede bulunursan, o da Sana pek yaraşır.

Ya Rab! Biz kendi ellerimizle kendimizi beşerî yanlarımızın esiri haline getirdik. Ne olur, Sen, bizi hem cismaniyetimizin hem de yaratılmışlara kulluğun esaretinden kurtar! Bizi ihlas kahramanlarından eyle! Sen kullarına karşı pek merhametli, pek lütufkârsın; bize de lütfünle muâmelede bulunup dosdoğru yolu göster ve geçeceğimiz yolları düz ve pürüzsüz hale getir! Ezelî ilminde kendileri hakkında ebedî mutluluk takdîr ettiğin bahtiyar kulların gibi bizi de Cehennem'den uzak tut! Cehennem'in hışırtılarını bize de işittirme, hissettirme! Bizi de ebedî nimetlerine gark et ve mahşer gününün tasa ve sıkıntılarından koru!

Efendiler Efendisi'ne, Onun nezih aile fertlerine, seçkin arkadaşlarına salât ü selam ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabbimiz!

#93 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 30.10.2007 - 20:56

"Yâ Rabb, benim hatâlarımı, bilmeden yapdıklarımı, işimde aşırı gitmemi, ve Senin benden çok iyi bildiğin hallerimi mağfiret eyle. Allah'ım, benim latifeleşmelerimi, ciddiyet hallerimi, hatâen ve kasden yaptıklarımı ve bende olan her şeyimi mağfiret eyle!”

#94 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 31.10.2007 - 21:07

Ya Rabbi!

Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ey diri olan!

Ey ebedi var olan!

Ey izzet ve ikram sahibi olan!

Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!

Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!

Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!

Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.

#95 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 31.10.2007 - 21:34

Ey fısıltıyı duyan ve ey zarar ve belaları kaldıran Allah'ım!
Rahmetinle benim işimi genişlet, sıkıntımı kaldır!

#96 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 01.11.2007 - 20:01

Allah'ım!

Bana kendi celal ve azametinden, seni görüyormuşum gibi bir korku makamı nasib et. Kendi beni takvanla mutlu kıl. Beni, sana isyan etmekle bedbaht eyleme.

Allah'ım!

Senin geciktirdiğin şeyin acele olmasını, ve acele ettiğin gecikmesini arzu etmemem için, kaza ve kaderinde benim için hayır ve bereket mukadder eyle.

Allah'ım!

Nefsimde gina ve tokluk, kalbimde yakin, amelimde ihlas, gözümde nur ve dinimde basiret ver. Beni, bedenimin uzuvlarından -beğendiğin şekilde- yararlandır. Kulağımı ve gözümü (aklımdan faydalanmaları için) bana mirasçı kıl. Bana, zulümedenin karşısında bana yardımcı ol. Zalimin karşısında intikam ve galibiyetimi aşikâr eyle. Zalimin mağlub olmasıyla beni sevindir.

Allah'ım!
benim keder ve hüzünlerimi gider. Kusurlarımı ört. Hatalarımı bağışla. Şeytanımı benden uzak et. Üzerimdeki bütün hakkları edâ eyle.

Âmîn

#97 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 02.11.2007 - 15:45

Ya Rabbi kalplerimizi birleştir ayrılığa düşürme...

#98 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 02.11.2007 - 21:12

Bismillahirrahmanirrahim
Hoş geldin, sefa geldin ey sabah ve ey yeni gün merhaba ey mutlu vakit ve saat merhaba ey ALLAH’ın katip ve şahit meleği, şu söylediklerimizi bizim için yaz ;
ALLAH’a iman etmiş, ona kavuşmaya inanmış ve delillerini itiraf ve kabul etmiş, ilah olma noktasında onun dışındakileri inkar etmiş ve ALLAH’a tevekkül etmiş olarak sabahladık.ALLAH’ı, meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini,arşı taşıyan melekleri şahit tutarak, kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayan, tek olup, ortağı olmayan, ALLAH olduğuna şahitlik de bulunuyoruz.

ALLAH’ım! Hiç şüphesiz biz nefsimize zulmettik, sen bizim büyük ve küçük günahlarımızı bağışla! Çünkü onları senden başkası bağışlayamaz! Bizi huyların en güzeline götür, çünkü onlara senden başka götürecek kimse yoktur.
ALLAH’ım yüzlerimizi senden gelen bir haya duygusuyla, kalplerimizi senden gelen bir sevinçle doldur.
ALLAH’ım! Bizi cömert ve karşılıksız veren eyle, cimri, yerinde sayıp ilerlemeyen, söz götürüp getiren, kendini beğenen ve arayı bozan eyleme!
ALLAH’ım! Oburluktan,Kıtlıktan, haddini aşmaktan, geçim sıkıntısından, kötü zandan, sarhoş edici içkilerden, bolluk içinde oyalanmaktan,şerirlikten, zanla hükmetmekten, karanlık fitnelerden ve geçim darlığından sana sığınırım.
ALLAH’ım! Bu günümüzün başını hayır ve iyilik, ortasını kurtuluş,sonunu ise başarı eyle. Onu bizim için saadet, şahadet, tövbe, bağışlanma ve imanla neticelendir.
ALLAH’ım! Bu günün başlangıcını Rahmet, ortasını fani ve günahlı şeylerden uzaklık, sonunu ise lütuf ve ikram eyle !
ALLAHım ! Bize geçimin en genişini, ömrün en mutlusunu,rızkın en bol olanını nasip et ! ALLAH’ım! Affınla bizi bağışla, fazl ve kereminle bize karşı yumuşaklıkla muamele et ! ALLAH’ım! Bize nimet olarak verdiklerinin şükrünü yapmamızı nasip eyle!
ALLAHım! Ağlamayan gözden, ürpermeyen kalpten, huşu duymayan gönülden, kabul edilmeyen duadan, fayda vermeyen ilimden, dinlenilmeyen sözden, doymayan nefisten, küçük bir yardımı insanlardan esirgemeyi hoş karşılamaktan sana sığınırım.
ALLAH bize yeter .
O ne güzel vekildir.
Ne güzel dost ve ne güzel yardımcıdır.
Bizi bağışlamanı diliyoruz.
Ey Rabbimiz! Dönüş yalnız sanadır.
ALLAH’ım!
Ey Rabbimiz! Bu duayı bizden kabul eyle!
Şüphesiz sen her şeyi hakkıyla işiten, her şeyi hakkıyla bilensin.
AMİN

#99 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 03.11.2007 - 23:39

Allahım sen dostum oldukdan sonra,bütün dünya düşmanım olsa bana ne yapabilirler...Yar ve yardımcımız ol YARABBİ...

#100 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 04.11.2007 - 13:20

Ey, bütün var edilmişlerin,
Bütün alemlerin, bütün zamanların Rabbi,
Alımlı giysilerimizdeki, kifayetsiz lisanlarımızdaki,
Garip kıyafetlerimizdeki, kusurlu yasalarımızdaki,
Kendi icadımız tuhaf makamlarımızdaki
Bizce hayli önemli,
Ancak Senin yakınlığında
Anlamsız şu küçük farklılıklar bizi birbirimizden ayırmasın,
Ayrımcılık ve nefret sebebi olmasın!
Neyleyim!
Kaf dağı ardındaki elması, zümrütü, yakutu.
Neyi ? niçin ? yaptığımın idrakine varamadıysam…