İçerik değiştir

* * * - - 4 Oylar

Her güne bir dua

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 723 yanıt verildi

#41 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 05.10.2007 - 16:40

Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile öğeriz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkâr etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkâr eden ve sana karşı geleni bırakırız
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#42 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 06.10.2007 - 11:11

Seni çağırıyorum ey Rabbim.Seher vakti beni bir sen işitirsin.Seher vakti sana duamı arzediyorum aczimi,fakrımı ilan ediyorum

Bu mesaj GiZeM tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 06.10.2007 - 11:12

EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#43 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 06.10.2007 - 15:18

Dedi ki: "Rabbim, bilgim olmayan şeyi Senden istemekten Sana sığınırım. Ve eğer beni bağışlamaz ve beni esirgemezsen, hüsrana uğrayanlardan olurum." (Hud Suresi, 47)

#44 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 06.10.2007 - 22:08

Katkıların için teşekkürler kılıç kardeş.

#45 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 07.10.2007 - 17:41

Umarım okuyanlara faydalı olur, dualar da kendilerini bulurlar...Ben teşekkür ederim,GİZeM....

Hz. Âise (r.a.)''den rivâyete göre Rasûllah (s.a.v. kendilerine bir hasta getirildiginde söyle duâ ederlerdi;

Bu hastalıgı gider ey insanların Rabbi! Sifâ ver, çünkü sifâ verici sensin. Senin verecegin sifâdan baska sifâ yoktur. Öyle sifâ ver ki hiç bir hastalık birakmasin

#46 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 08.10.2007 - 08:32

Ey Allahım nurumu artır,bana nur ver ve benim için bütün nurları içine alan büyük bir nur ihsan eyle.

Bu mesaj GiZeM tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 08.10.2007 - 08:34

#47 orumcekadam2

orumcekadam2

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.836 Mesaj

Gönderim zamanı 08.10.2007 - 12:20

güzel duların için teşekkürler... :blink: :P :: :: ::
Surda bir gedik açtık; mukaddesmi mukaddes!
Ey kahbe rüzgar,artık ne yönden esersen es!...

Üstad Necip Fazıl Kısakürek
orumcekadam2

#48 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 08.10.2007 - 14:38

Bakara suresi
156. Onlar; başlarına bir musibet gelince, "Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah'a aidiz ve şüphesiz O'na döneceğiz" derler.

#49 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 09.10.2007 - 09:29

Mal verdiğinde saadette ver;Kuvvet verdiğinde akılda ver;Tevazu verdiğinde izzette ver;İktidar verdiğinde basiret de ver;Bela verdiğinde imanda ver;Nimet verdiğinde şükürde ver;Güzellik verdiğinde iffet de ver;Cesaret verdiğinde insafta ver; Zorluk verdiğinde sabırda ver.

#50 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 09.10.2007 - 13:28

AMİN....

Enes bin Mâlik -radıyallahu anh-dan rivâyete gö­re: Resûl-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz'in çok kere duâsı:

"Ey Rabbimiz, bize dünyâda da iyilik, güzellik ver, âhirette de iyilik, güzellik ver. Bizi ateş azâbından koru," meâlindeki duâ idi.

#51 orumcekadam2

orumcekadam2

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.836 Mesaj

Gönderim zamanı 09.10.2007 - 14:12

amin ..teşekkürler güzel dularınız için..

orumcekadam2

#52 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 10.10.2007 - 08:34

Allahım,dalalete uğratmaktan ve dalalete uğratılmaktan sana sığınırım.

Allahım, bugün kalbime seni nerde ve nasıl bulacağımı öğret.

#53 orumcekadam2

orumcekadam2

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.836 Mesaj

Gönderim zamanı 10.10.2007 - 10:14

amin bu günün duası için çok teşekkürler ablacığım..

orumcekadam2

#54 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 10.10.2007 - 13:23

Allah ım sen affedersin,afetmeyi de seversin,beni de afeyle...

#55 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 11.10.2007 - 08:23

Rabbim,fakirden asla yüz çevirmemeye ve küstah kuvvete diz çökmemeye yetecek kuvvet ver bana.

#56 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 11.10.2007 - 08:36

Allah'tan acıyı benden gidermesini istedim
Dedi ki, acıyı benim gidermemden önce,
Sen onu kendinden uzak eylemelisin.
Allah'tanözürlü çocuğumu iyileştirmesini istedim.
Dedi ki, beden eksik olabilir ançak canın özrü olmaz.
Allah'tan bana sabır vermesini isredim,
Dedi ki, sabır gayretle gelir,sabır verilmez öğrenilir.
Allah'tan bana mutluluk vermesini istedim.
Dedi ki, ben sana hayat verdim,mutluluğu sen keşfedeceksin.
Allah'tan derdime deva vermesini istedim.
Dedi ki, derdin sana devadır,deva seni benden uzaklaştırabilir,dert yaklaştırır.
Allah'tan beni mükemmele ulaştırmasını istedim.
Dedi ki, ben seni en güzel kıvamda yarattım alçalmamak senin elinde.
Allah'tan büyük işler başaracak kuvvet istedim.
Dedi ki, önemli olan küçük işleri büyük aşkla yapmandır.

#57 orumcekadam2

orumcekadam2

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.836 Mesaj

Gönderim zamanı 11.10.2007 - 09:31

Yarabbi sana sonsuz hamdü senalar olsun mübarek bir ayı sağlıklı ve sıhhatli bir şekilde sayende geçirdik,ya rabbi yaptığımız ibadetleri kabul eyle,bizleri ve tüm inanları sağlıklı ve sıhhatli bir şekilde bayrama kavuştur,bizleri sev yarabbi,bizleri sevdir yarabbi,bizleri affeyle,bizlere acı yarabi,bizlere şu bayram arefesinde susuz beldelerimize bol rahmetli bereketli afetsiz yağmurlar ihsan eyle,aşı olmayanlara aş,işi olmayanlara iş,evsizlere ev,kimsesizlere ve şehit ailelerine,özürli olanlara onların ailelerine sabırlar ver yarabbi..Allah'ım isteyin vereyim diyorsun senden bu arefe gününde bizleri affeylemeni yardıma muhtaçlara yardım ,hastalara acil şifalar,dertli kullarına acil dermanlar,sıkıntıda olanları ferahlığa,borçluların borçlarını eda etmelerine yardımcı ol ve herkesin duasını kabul eyle...amin

Bu mesaj orumcekadam2 tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 11.10.2007 - 09:32

orumcekadam2

#58 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 11.10.2007 - 15:07

İbnu Abbas rivayet ediyor
Hadis
:
Resulullah (sav)`ın geceleyin namazdan çıkınca şu duayı okuduğunu işittim: "Allahım! Senden, katından vereceğin öyle bir rahmet istiyorum ki, onunla kalbime hidayet, işlerime nizam, dağınıklığıma tertip, içime kamil iman, dışıma amel-i salih, amellerime temizlik ve ihlas verir, rızana uygun istikameti ilham eder, ülfet edeceğim dostumu lütfeder, beni her çeşit kötülüklerden korursun. Allahım, bana öyle bir iman, öyle bir yakin ver ki, artık bir daha küfür (ihtimali) kalmasın, öyle bir rahmet ver ki, onunla, dünya ve ahirette senin nazarında kıymetli olan bir mertebeye ulaşayım. Allahım! Hakkımızda vereceğin hükümde lütfunla kurtuluş istiyorum, (kurbuna mazhar olan) şühedaya has makamları niyaz ediyorum, bahtiyar kulların yaşayışını diliyorum, düşmanlara karşı yardım taleb ediyorum! Allahım! Anlayışım kıt, amelim az da olsa (dünyevi ve uhrevi) ihtiyaçlarımı senin kapına indiriyor (karşılanmasını senden taleb ediyorum). Rahmetine muhtacım, halimi arzediyorum. (İhtiyacım ve fakrım sebebiyledir ki) ey işlere hükmedip yerine getiren, kalplerin ihtiyacını görüp şifayab kılan Rabbim! Denizlerin aralarını ayırdığın gibi benimle cehennem azabının arasını da ayırmanı, helake davetten, kabir azabından korumanı diliyorum. Allahım! Kullarından herhangi birini verdiğin bir hayır veya mahlukatından birine vaadettiğin bir lütuf var da buna idrakim yetişmemiş, niyetim ulaşamamış ve bu sebeple de istediklerimin dışında kalmış ise ey alemlerin Rabbi, onun husulü için de sana yakarıyor, bana onu da vermeni rahmetin hakkında senden istiyorum. Ey Allahım! Ey (Kur`an gibi, din gibi) kuvvetli ipin, (şeriat gibi) doğru yolun sahibi! Kafirler için cehennem vaadettiğin kıyamet gününde, senden cehenneme karşı emniyet, arkadan başlayacak ebediyet gününde de huzur-ı kibriyana ulaşmış mukarrebin meleklerle, (dünyada iken çok) rüku ve secde yapanlar ve ahidlerini ifa edenlerle birlikte cennet istiyorum. Sen sınırsız rahmet sahibisin, sen (seni dost edinenlere) hadsiz sevgi sahibisin, sen dilediğini yaparsın. (Dilek sahipleri ne kadar çok, ne kadar büyük şeyler isteseler hepsini yerine getirirsin) Allahım! Bizi, sapıtmayıp, saptırmayan hiddyete ermiş hidayet rehberleri kıl. Dostlarına sulh (vesilesi), düşmanlarına da düşman kıl. Seni seveni (sana olan) sevgimiz sebebiyle seviyoruz. Sana muhalefet edene, senin ona olan adavetin sebebiyle adavet (düşmanlık) ediyoruz. Allahım! Bu bizim duamızdır. Bunu fazlınla kabul etmek sana kalmıştır. Bu, bizim gayretimizdir, dayanağımız sensin. Allahım! Kalbime bir nur, kabrime bir nur ver; önüme bir nur, arkama bir nur ver; sağıma bir nur, soluma bir nur ver; üstüme bir nur, altıma bir nur ver; kulağıma bir nur, gözüme bir nur ver; saçıma bir nur, derime bir nur ver; etime bir nur, kanıma bir nur ver; kemiklerime bir nur koy! Allahım nurumu büyüt, (söylediklerimin hepsine bedel olacak) bir nur ver, (söylenmiyenleri de kuşatacak) bir nur daha ver! İzzeti bürünmüş, onu kendine alem yapmış olan Zat münezzehtir. Büyüklüğü bürünmüş ve bu sebeple kullarına ikramı bol yapmış olan Zat münezzehtir. Teşbih ve takdis sadece kendine layık olan Zat münezzehtir. Fazl ve nimetler sahibi Zat münezzehtir. Azamet ve kerem sahibi Zat münezzehtir. Celal ve ikram sahibi Zat münezzehtir."

#59 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 15.10.2007 - 08:42

Çok güzel bir dua Kılıç kardeş ellerine sağlık.

12/10/2007 için

Rabbimiz yalnız sana kulluk ederiz ve yalnız senden medet umarız.Bizi doğru yola hidayet eyle.Kendilerine lütuf ve ikramda bulunduğun kimselerin yoluna;gazaba uğramışların ve sapmışların yoluna değil!

13/10/2007 için

Beni düşünmeden su gibi akıp giden nereden geldiğini nereye gideceğini bilmeyen bakıpta görmeyen işitipte anlamayan kullarının arasına koyma.

14/10/2007

Lütfunu bizimle beraber kıl ve muhafazanı bizden eksik etme yarabbi!

15/10/2007 için

Ey Rabbimiz, bizden cehennem azabını uzaklaştır;cehennem azabı sürekli bir helaktır.

Bu mesaj GiZeM tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 15.10.2007 - 08:44

#60 orumcekadam2

orumcekadam2

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.836 Mesaj

Gönderim zamanı 15.10.2007 - 10:44

amin güzel duların için teşekkürler abla eline emeğine sağlık

orumcekadam2