İçerik değiştir

- - - - -

Kırılan kola şişesi evliliği bitirirmi.

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 6 yanıt verildi

#1 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 15.09.2007 - 21:03

Bir kaç sene önce yakınımızda oturan komşumuzun başından geçen bir olay bu komşumuz. İlkokul mezunu kendi halinde bir evhanımı üç tane çocuğu var. Eşide orda burda çalışan gündelikçi bir adam güç bela geçinmeye çalışıyorlardı kadın çok zaman eşi işe gitmeyince imaret aş evinden yemek yardımı alıyordu. Birgün mişafirleri geliyor adamın arkadaşları adam büyük oğlunu kola almaya bakkala gönderiyor. Çocuk gelirken düşüyor kola şişesi kırılıyor çocuk korku içinde eve geliyor kırıldığını söylüyor adam sinirleniyor başlıyor çocuğu dövmeye ne annesi alabiliyor elinden ne gelen misafir öldüresiye dövüyor çocuğu.Kadın o hırsla ertesi gün çocuklarını alıp doğru babasının evine gidiyor bir dahada geri dönmüyor altı ay içinde ayrıldılar. Kadını gördüğümüz zaman sorduk neden böyle yaptın biraz daha sabretsezdin bak çocukların babasız kaldı nasıl geçimini sağlıyacaksın diye kadın iki gözü iki çeşme anlattı meğer o olay bardağı taşıran son damla olmuş kadınıda dövermiş hiç yoktan yere her türlü kötü huy varmış adamda içki başka kadınlara gitmek ben kurtuldum çocuklarımıda kurtardım çok rahatım hiç deyilse dayak korkusu yok kendim temizliğe gidiyorum çocuklarıma bakıyorum dedi adamsa perişan bir halde sokaklarda görüyorum adamı görünçe sinir oluyorum hep o çocuğun bir kola şişesi yüzünden yediği dayak geliyor aklıma sizce şimdi kim haklı.
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#2 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 15.09.2007 - 21:05

kimin haklı olduğu belli zaten
Gönderilen Resim asaletini sevdiğim

#3 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj
  • İlgi Alanları:...

Gönderim zamanı 15.09.2007 - 21:06

:P
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#4 ...:öslem:...

...:öslem:...

(öslem)

• Üyeler
  • 3.725 Mesaj
  • İlgi Alanları:fasülyesi :)

Gönderim zamanı 15.05.2008 - 05:27

az önce uykusuzluk bölümüne keyfim yerinde yazmısdım...yazmaz olaydım heh kaçtı valla :)
_Gönderilen Resim
_Gönderilen Resim

#5 umit kartal

umit kartal

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.095 Mesaj
  • İlgi Alanları:siyah-beyaz / ölüm-yaşam

Gönderim zamanı 15.05.2008 - 10:23

adam haklı
sen devamlı dövmesine , başka kadınlara gitmesine ragmen bunları bile bile hala orda duruyosan ve lavuga kocam diyebiliyosan , cocugunuda döver ananı babanıda ...
kola şişesi bahane , adamın dövme saati gelmiştir enerjisini boşaltmıştır ...

birbirlerini dogru düzgün tanımadan , sırf evlenmiş olmak için evlenen insanlara hiç acımıyorum . bi şekilde mustehaklarını alıyorlar . hadi diyelim bir hata yaptın evlendin .
kocanın bir şerefsiz oldugunu öğrendikten sonra neden orda duruyosun ki ?
şimdi evli olan taraflardan şerefsiz olanı mı suçludur ? yoksa şerefsiz oldugunu bile bile ona eşim diyen mi ? pazardan elma alır gibi koca alanlar için güzel ibretler bunlar , ama bizim kadın milletimizin akıllanacagı yok maalesef :)

kaşı gözü güzel olana bi farklı bakarlar her zaman , iki erkek arasında hiç tereddüt etmeden yakışıklı olana şans tanınır ilk bakışta (ciddi ve cezbeden bir maddi farklılık yoksa) ... ben çevremde hiç görmüyorum karakterini , kişiliğini , insanlıgını test edip
bunları kıstas alarak hangi erkeğe şans verecegini belirleyen kızları ...

tamam herkesin gönlü isterki sevdicegi çok güzel olsun bakmaya doyamasın , ama muhim olan bakınca gözükmeyen güzelliklerdir her zaman . huzur ve mutluluk istiyosan yarın bigün böyle bir olayla karşılaşmak istemiyosan akıllı olucaksın ...
ben hiç akıllı bir kadının bu duruma düştüğünü görmedim ...
yani sonuc olarak kadın suçlu tabi ki :)

kocaya dipnot :
şöyle bir komşu bana denk gelmez ki , dayak nasıl atılırmış göstereyim
*cool
sen benim ,
her gece efkarım , gözümdeki yaşım , sigara dumanım ...

sen benim ,
damardaki kanım , alnımdaki yazım , şanlı BEŞİKTAŞIM ...

Kalbimin en orta yerinde , büyük bir yangın var alevler içinde ...
Beşiktaş sana yemin olsun , bitmeyecek sevdan , mezarımda bile ...

#6 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 15.05.2008 - 10:56

Haklı olabilirsin ümit kardeşim ama nedense günümüzden biraz daha geriye gidilince birazda anadoluya bu ve benzeri çileleri çeken çok kadın çıkıyor karşımıza
benim çevremde çok örnekleri var adam içer içer birde üzerine kumar ekler eve ekmek alıp götürmez kadında evde kuzu kuzu onu bekler belki bir gün bu alışkanlıklardan vazgeçer döner gelir diye olan çocuklara gençliğine oluyor.Bilemiyorum kişisel tercih demekki
Bir başka örnek daha şimdiki zaman yakın tarih kadın çalışıyor kocanın işi yok kadın araya aracılar koyuyor adama iş buluyor adam bir maaş bile almadan işten geri çıkıyor kadın nasıl olsa çalışıyorya harçlığınıda alıyor oh gel keyfim gel geziyor yatıyor adam istediği gibi kadında yetiştiremiyor maaşı birde elişi yapıyor geceleri hafta sonları bir tane çocuk var onu okutacam dersaneye gönderecem diye didinip duruyor bir gün dedim sana ne faydası var bıraksana bu adamı sen kendi maaşınla geçinip gidersin nasıl bırakayım hiç açma başıma geçti bir kere ayrılamam dedi çevre ne der aile ne der diye çekiyorlar demekki.
Toplumumuzun yarası bu.

EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#7 Hammurabi

Hammurabi

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1.804 Mesaj
  • Konum:Di li Geçmiş zaman. hani şu uğruna cihan değen var ya...
  • İlgi Alanları:İlgilenmeye değecek HERŞEY.

Gönderim zamanı 15.05.2008 - 11:12

çok pis bir dünyada yaşıyoruz çok pis allah kimseyi şaşırtmasın
kimseyi tam olarak tanıyamazsın insanın doğası bu entel bilirsin hödük çıkar dindar bilirsin allahsız çıkar erkek bilirsin gay çıkar sende haklısın ümit kartal kaşa göze bakıp da ilk etapda ona göre seçim yapılıyor hele bide maddi durum iyi oldumu ben çok kadın bilirim kocası yemedik ceviz bırakmaz ama rahatından da olamadığı için buna ses edemeyen...
evi yapan hakaten de dişi kuştur erkeğiz yapımız bu uyarılmazsak sapıtıyoruz bi yerden sonra en karekteri sağlam olan bile benim için en aşağılık en adi adam tipi hadi zevkine içtin o senin meselen de behey allahsız adam üç kuruş paran yok bari onu zehir zıkkıma telef etme...

Bu mesaj Hammurabi tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 15.05.2008 - 11:12

Beni övücü sözleri bırakınız geleceğe dair planları konuşalım.
(Mustafa Kemal ATATÜRK)